תוך כדי תנועה: הצצה למשרדים של Moovit [תמונות]

המדור נסע לנס ציונה כדי לבחון מקרוב את המשרדים החדשים של חברת Moovit, הצטייד ברב קו והבין שאין כרטיסן בכניסה. תעלו מהר לפני שלא יישארו מקומות

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

הייתכן שיש משרדים יפים גם מחוץ לתל אביב? ובכן המשרד של חברת Moovit הוא ההוכחה לכך שאורבניות ומקוריות נמצאות בכל מקור. משרדי החברה הממוקמים בבניין חדש בפארק המדע שבנס ציונה מתפרסים על פני קומה אחת ומאופיינים כיאה לתחום בו החברה עוסקת במוטיבים של תחבורה ציבורית.

חברת Moovit הוקמה בשנת 2011 על ידי ניר ארז, רועי ביק וירון עברון. האפליקציה הושקה במרץ 2012 ובשנת 2013 החלה פריסת השירות בעולם. מלבד מטה החברה הראשי, שאליו מיד תקבלו הצצה, מטה נוסף פועל מסן פרנסיסקו. אם נדבר קצת במספרים, לאפליקציה יש כ-15 מיליון משתמשים, עם קצב הצטרפות שעומד על מעל למיליון משתמשים חדשים מדי חודש. כמו כן האפליקציה פעילה במעל ל-500 ערים ברחבי העולם. לאחרונה החלה מוביט בחדירה לשוק האסיאתי וכיום היא זמינה לשימוש בערים גדולות ביבשת ביניהן סינגפור, דרום קוריאה ותאילנד.

בינואר 2015 הושלם סבב הגיוס השלישי של Moovit, בהובלת NGP, שעמד על 50 מיליון דולר. בין המשקיעים תמצאו את BMW i Ventures, Keolis ,Bernard Arnault Group ו-Vaizra Investments. סבב הגיוס השני של החברה הסתכם ב-28 מיליון דולר (בהובלת קרנות הון הסיכון סקויה בארה"ב ובישראל) והראשון על סך 3.5 מיליון דולר (מג'מיני וקבוצת BRM).

אם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית אין סיכוי שלא נתקלתם באפליקציה שמכילה מידע אודות מסלול התחבורה הציבורית שעליכם לקחת כדי להגיע ליעד באופן המהיר והנוח ביותר. על ידי שילוב של נתונים המתקבלים ממפעילי התחבורה הציבורית ומשרדי התחבורה (בארץ ובעולם) לצד מידע חי מקהל המשתמשים, Moovit נותנת לנוסעים תמונת מצב בזמן אמת.

זר שאינו מכיר את הרעיון שמאחורי החברה יקבל רמז עבה עם הכניסה למשרדים, תודות לפינת ההמתנה שעוצבה בהשראת תחנת אוטובוס בשדרות רוטשילד.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

את המשרדים עיצבה אלונה ברק כשהרעיון שעמד מאחורי הקונספט היה שילוב של מוטיבים של תחבורה ציבורית ואורבנית עם טוויסט, ולא ללכת על כיוונים בנאליים כמו מפת קווי מטרו. כמו כן נעשה שימוש בגיוון ובמבחר סגנונות שונים ומכאן השילובים של הקולאז'ים כגון האוטובוסים הדו קומתיים מלונדון על רקע של יער, כיתוב המורכב ממפת רחובות עיר (המילה Hello), קיר שחור מגנטי שניתן לצייר עליו בגירים והדבקות על זכוכית של רשימת ערים נבחרות. הנה כמה דוגמאות למדבקות הקיר שעוצבו על ידי Studio Praktik ביחד עם המעצבת הראשית של החברה, הדס.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

הלב של החברה נמצא ממש במרכז הקומה והינו חדר האוכל רחב הידיים. מדובר גם בחדר הפופולארי ביותר במקום. מאחר והמשרד ממוקם יחסית רחוק ממסעדות, אנשי החברה יעדיפו להזמין מבחוץ ולאכול ביחד סביב השולחנות הארוכים. ואם כבר דיברנו על המרחק, כדי להקל על העובדים שמגיעים ברכבת מתל אביב, החברה מפעילה שאטל מתחנת הרכבת ברחובות בבוקר ובערב, כך שגם 10 דקות ההליכה נחסכות מהם. אז איך הם ישרפו את הקלוריות מארוחת הצהריים?

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

כל עובד של החברה זוכה עם הצטרפותו לכוס ממותגת עם שמו. זה גם טוב למעקב אחרי מי שהשאיר כלים מלוכלכים בכיור.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

הפינה הכי שווה במשרד הוא האופן ספייס בעל החלונות הגדולים, בו יושבים צוותי האופרציה והשיווק. האווירה נחשבת לייחודית תודות לנוף על השדות הפתוחים וגם בשל ההרכב האנושי שכולל עובדים שהגיעו לישראל מ-8 מדינות: ברזיל, ארגנטינה, מקסיקו, סין, ארה״ב, אנגליה, קנדה ואוסטרליה. כיאה לגאוות יחידה, המקום מלא בדגלים ו'יריבויות' שמתגלות בעת ביקורי בין אוהדי הכדורגל, שישר ממהרים להוציא את החולצה של הקבוצה האהובה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

במרכז החדר עומד לו הגונג, שזוכה להוציא צליל פעם ביום כאשר נוספת עיר חדשה לאפליקציה. במעמד המכובד אחד מחברי צוות האופרציה שאחראי על התהליך נותן בגונג ומספר על העיר המדוברת. לעיתים אף מעלים משתמש בסקייפ שייקח חלק בחגיגה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

כפי שסיפרתי בהתחלה, Moovit שואבת חלק מהמידע שלה מקהילת משתמשים גדולה שפרוסה בערים שונות בעולם. אותם משתמשים מסייעים בשיפור המידע לגבי התחבורה הציבורית בעיר מגוריהם וכאות תודה שלחו להם בחברה טי-שרטים וביקשו בתמורה שישלחו סלפי על רקע נקודת עניין ידועה בעיר. את התמונות שקיבלו מיסגרו ותלו על קיר התהילה שנמצא באופן ספייס.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אחרי שבהינו בקירות, תרתי משמע, קצת פנים של האנשים שמאחוריי.

ניר ארז, 49, מנכ"ל

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

דייגו גולדשטיין, 30, מנהל אופרציה

נתפס בעת שיחת סקייפ בעודו לובש את חולצת הנבחרת הלאומית. אין ספק שמעניין שם במונדיאל.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

יובב מידד, 43, סמנכ"ל מוצר

תפסנו את יובב בזמן מעשה ומה הוא עושה? ובכן, "חדר הבריינסטורמינג של צוות המוצר והעיצוב פונה מערבה ומשקיף על שדה עצום ובמרכזו עץ. לשם, מאז שנכנסנו למשרד החדש, אחת לחודש אני מתעד באינסטגרם שלי את מחזור הטבע – מהיובש הצחיח בקיץ, החריש לקראת הזריעה, הניצנים הראשונים, התבואה שצמחה. ולאחרונה גם את הסערות".

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ככה זה נראה ביום שבאנו, מהעדשה שלנו:

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ואם תרצו לראות את המחזוריות מעדשת האייפון של יובב, תוכלו להכנס לאינסטגרם שלו.

אז מה בכל זאת חסר לעובדי החברה? ובכן, הם ישמחו לתא טלפון ציבורי לשיחות פרטיות וגם לחדר מוזיקה, אם זה לא הרבה לבקש. פשוט יש כמה מוזיקאים שישמחו לאיזה ג'אם סשיין (מסתבר שהמקלט הוא היעד עליו הם זוממים לצורך האקט). לסיום, הם חושבים ששווה לבקר במשרדים של Everything.Me.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

החל מיולי 2017 מדור הצצה למשרדים הוא חלק ממוצר הכלול ב-Geektime Insider, למידע נוסף

רעות שכטר

מאופיינת ב”חיוך יופלה” (אני באמת לא מצליחה להשתלט עליו) ולפעמים מרגישה שההיפרקטיביות שלי הופכת אותי לטז, השד הטזמני (אבל במובן החיובי של המילה). אוהבת מוזיקה, ריקוד, כתיבה,Fashionista ובלוגרית אופנה בזמני הפנוי. בתהליך טרנספורמציה לגיקית במשרד, ללא הצלחה רבה עד כה.

הגב

6 תגובות על "תוך כדי תנועה: הצצה למשרדים של Moovit [תמונות]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
הנהג של מיס דייזי
Guest
הנהג של מיס דייזי

אחלה אפליקציה אבל מה המודל העסקי שמממן את כל זה?
איך הם עושים כסף או מתכננים לעשות כסף?

Miki800
Guest

יש לי תחושה מאוד חזקה שהמדינות שבהן האפליקציה הזו פועלת הן בעד התרומה הזו לציבור שלהן ומעודדות את הפיתוח באופן שבא לידי ביטוי בצורה כלכלית

arik100
Guest

המחשבה הזאת הינה אוטופית וממש לא מציאותית.
הסיבה שחברות כאלה קיימות בלי שום מודל עסקי מוחשי זה בגלל שהם יושבות על משתמשים (ע"ע כלל האפליקציות החברתיות ששוות מיליארדים)

ניר
Guest

בטח עוד חברה שמעסיקה רק בעלי נסיון או רק בוגרי אוניברסיטה עם ממוצע 90.

חנה זהר
Guest

מצגת יפהפיה. אני נוהגת לבדוק ברגלי אפשרויות קיצורי דרך. נוהגת להחליף קווים כדי להגיע בזמן קצר יותר. ניסיתי לבדוק אם מוביט יביא אותי בדרך הקצרה. אז לא תמיד.

חנה זהר
Guest

נוהגת לחפש קיצורי דרך, ברגל ובתחבורה הציבורית. נוהגת להחליף קווים על מנת לקצר זמן. בדקתי במוביט וראיתי שלא תמיד הדרך היא הקצרה ביותר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: