הסטארטאפים הישראליים גייסו כמעט מיליארד דולר בספטמבר. מה עומד מאחורי המספר המרשים הזה?

הסטארטאפים הישראליים דיווחו על השקעות של לא פחות מ-986 מיליון דולר בספטמבר 2020, אבל האם מאחורי המספרים האלו עומד ‘טריק’ תקשורתי? וגם, כמה מהכסף הזה הגיע לחברות בשלבים מוקדמים וכמה לחברות בצמיחה. זה היה החודש שהיה

 


גם אתם גייסתם? יש לכם סטארטאפ מעניין? אנחנו רוצים לשמוע


הסטארטאפים הישראליים גייסו החודש כ-986 מיליון דולר בלא פחות מ-37 עסקאות. מדובר במספר עסקאות כמעט כפול מ-19 העסקאות באוגוסט, ומספר שגדול אף ממספר העסקאות שדווחו ביולי, שהיה חודש פעלתני יחסית עם 28 עסקאות השקעה ורכישה.

למרות עשרות העסקאות שדווחו החודש, הרי ש-2 חברות אחראיות על כמעט מחצית מסך הגיוסים של ספטמבר: Snyk עם 200 מיליון דולר ו-Next Insurance שגייסה רבע מיליארד דולר – כלומר כ-45 אחוזים מסך הכספים החודש.

הטריק של הסטארטאפים בספטמבר

סכום הגיוסים המרשים של החודש גדול בכמעט 50% מסכום גיוסי ההון בחודש אוגוסט האחרון. עם זאת, לא מדובר בתופעה חריגה. גם בספטמבר אשתקד גייסו הסטארטאפים הישראליים מיליארד דולר, לאחר אוגוסט שחון יחסית. אחת הסיבות לזינוק – בשנים הקודמות לפחות – היא החזרה מחופשות הקיץ בעולם, והאפשרות לסטארטאפים ולמשקיעים לסגור סופית את ההשקעות. עם זאת, על פי ההערכות שלנו, לא מעט מהגיוסים הללו נסגרו קודם לספטמבר, אולם דווחו רק במהלכו, כדי למקסם את החשיפה התקשורתית ולהגיע לקהל רחב יותר.

גם החודש, כמו בחודש שעבר, אנחנו רואים מגמה של עלייה במספר הגיוסים של חברות בשלבי צמיחה (סבב B וצפונה) לעומת חברות Early Stage. מתוך כלל העסקאות שדווחו החודש, נרשמו 21 גיוסים של חברות צומחות לעומת 16 של חברות Early Stage – כשמסתכלים על הסך הכספי של הגיוסים, אנחנו רואים שחלקן של החברות בצמיחה עומד על 80 אחוז. בחודש אוגוסט האחרון למשל כ-80 אחוז מהעסקאות היו של חברות בשלבים המוקדמים היה, אולם במונחים כספיים הרוב היה עדיין של חברות בצמיחה.

יהיה מעניין לראות אם זו תהיה מגמה מתמשכת, שבמסגרתה הקרנות ומשקיעים יתרחקו קצת מהסטארטאפים הקטנים שעדיין אין להן מוצר שנמכר ודרושות למימון כדי לקדם תהליכים כמו POC, לעומת השקעה בחברות מוכחות עם רשימת לקוחות משלמים.

עם תחילת משבר הקורונה, היו שטענו שהגיוסים של החברות בחודשים הראשונים היו סוג של “זנב ארוך” ושאריות לימים שקדמו להתפרצות המגיפה. אבל שבעה חודשים (והספירה נמשכת) לתוך המשבר העולמי, אפשר לומר בזהירות שלפחות כרגע נראה שהברזים טרם נסגרו, ולמשקיעים עדיין יש כסף פנוי שמחפש השקעות. עם זאת, נראה שהמיקוד של המשקיעים והקרנות נע לכיוון החברות המבוססות שכבר הוציאו מוצר, צברו משתמשים ולקוחות. בנוסף, נתון נוסף שחוזר בשיחות רבות שלנו עם גורמים בתחום הוא ה-Down Round, כלומר מצב שבו חברות, גם גדולות ומבוססות, מגייסות כסף ולא מעט, אבל על פי הערכת שווי נמוכה יותר מסבב הגיוס הקודם. במסגרת זו נכנס משקיע חדש, שאמנם מזרים חמצן חדש לחברה וכסף להתרחבות בזמן שמתחרות מצטמקות, אבל גורם גם לשינוי במבנה האחזקות של החברה ועלול לפגוע במשקיעים קיימים. לפחות תקשורתית, סטארטאפים לא יודו בכך, לכן קשה קצת להניח את האצבע על היקף התופעה, אבל היא קיימת, בדיוק כפי שהיתה קיימת במשברים הקודמים של 2000 ו-2008.

מלבד היקף הגיוסים הנאה שעליהם דווח החודש, התבשרנו במקביל על לא פחות משישה אקזיטים של סטאראפים ישראליים. רוב האקזיטים, ארבעה מתוך השישה, הם מכירה של חברה ישראלית לחברה ישראלית אחרת – Vayo, Odo, ClickCease ו-Fleetonomy.

הגיוסים של ספטמבר 2020

Anima גייסה 2.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי אנימה פיתח מערכת שהופכת עיצובים ב-Sketch, XD ו-Figma לאפליקציות ואתרים – בלי קוד, וכבר הספיק לקחת חלק באקסלרטור הנחשב בעולם. בין לקוחותיו כבר נמצאות כמה ענקיות כמו פייסבוק, גוגל ואמזון.

AnyVision גייסה 43 מיליון דולר 

אניוויז’ן הישראלית, שמפתחת טכנולוגיה לזיהוי פנים לגופי בטחון ולגופים אזרחיים, הודיעה על השקעה חדשה; ברקע – נסיגה של מיקרוסופט מהשקעה בחברה והקמת מיזם חדש עם רפא”ל.

Elastimed גייסה 600 אלף דולר

הסטארטאפ מפתח גרב חכם שיעסה את הרגל של המטופלים כדי לשפר את זרימת הדם ברגליים. עד כה גייסה החברה 4.2 מיליון דולר.

Salaryo גייסה 5.8 מיליון דולר

סטארטאפ הפינטק הישראלי הוא הראשון להצהיר על גיוס הון מקרן הממוקמת באיחוד האמירויות, והמנכ”ל שלו טוען שזו רק ההתחלה.

Pcysys גייסה 25 מיליון דולר 

הסטארטאפ הישראלי מפתח ”האקר וירטואלי” המבצע עבור חברות בדיקות חדירות אוטומטיות. עד כה גייסה החברה 40 מיליון דולר.

Snyk גייסה 200 מיליון דולר

החברה הישראלית, שמגנה על ספריות קוד פתוח חיצוניות, הכפילה את הערכת השווי שלה תוך פחות משנה.

Deel גייסה 30 מיליון דולר

הסטארטאפ גייס מאז הקמתו כ-48 מיליון דולר משורה של משקיעים בולטים בהם מייסד Reddit, מנכ”ל גיטהאב, Y Combinator וקרן אנדריסן-הורביץ.

metadata גייסה 6.5 מיליון דולר

המערכת לייצור לידים וניהול קמפיינים של החברה מתפארת במאגר מידע ענקי של מיליארד וחצי פרופילי משתמשים פוטנציאליים. עד כה גייסה החברה 15 מיליון דולר.

EverCompliant גייסה 35 מיליון דולר

תחת השם החדש, EverC, ממשיכה החברה לספק לבנקים, חברות כרטיסי אשראי וחברות סליקה את המערכת שלה לזיהוי הלבנת עסקאות ברשת. עפ”י החברה, כחצי טריליון דולר מולבנים בעסקאות מקוונות בכל שנה.

INTHEGAME גייסה 1.2 מיליון דולר

החברה טוענת שהיא יכולה להפוך כל שידור למעניין יותר עם פעילויות אינטראקטיביות, ומצליחה לגייס כספים גם מאחד מגופי שידור הספורט החשובים בישראל.

Capitolis גייסה 11 מיליון דולר

סטארטאפ הפינטק הישראלי מפתח פלטפורמה שיוצרת חיבור טכנולוגי בין שחקנים מובילים בעולם הפיננסים, ומבצעת אופטימיזציה אוטומטית של הפעילות ההונית שלהם.

Plantt גייסה מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי פלאנט, שהוקם על ידי יוצאי OrCam, משתמש ב-AI כדי לשפר את מערך שירות הלקוחות של חברות.

BWR גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטפ הישראלי ”רובוטיקה כחול-לבן” מפתח פלטפורמה לשליטה ובקרה מרחוק של כלים אוטונומיים. בין המשקיעים: רן שריג מדאטורמה.

BrandTotal גייסה 12 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי משתמש בשיטות מעולם הסייבר כדי לספק למותגים נתונים תחרותיים ותובנות ע”י חשיפת פעילויות השיווק של המתחרים

Medigate גייסה 30 מיליון דולר

הסטארטאפ שמנסה להגן על מרכזים רפואיים מפני תקיפות סייבר ממשיך לגייס

Varada גייסה 12 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי, שפיתח שכבת אנליזה שיכולה לסייע לכם לנתח מידע מדויק בתוך פטה-בייטים של מידע בקלות ובמהירות, מוסיף כעת יכולות למידת מכונה למוצר שלו.

Sternum גייסה 6.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי מפתח מערכת הגנה למכשירי IoT ובין מקימיו גם נטלי תשובה, לשעבר עובדת NSO וסלברייט.

LIGC גייסה 3 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי LIGC, שמפתח פילטרים מבוססי גרפן שבהם ניתן לעשות שימוש במסכות פנים לצורך סינון נגיפים -בהם הקורונה, גייס 3 מיליון דולר.

Aidoc גייסה 20 מיליון דולר

הסטארטאפ קיבל אישורי FDA ל-3 ממוצריו עם התפרצות המגיפה ומציג נתוני צמיחה מרשימים מאוד בטווח זמן קצר.

Phytolon גייסה 4.1 מיליון דולר

החברה משתמשת בתהליכי התססה של שמרים כדי לייצר את צבעי המאכל הטבעיים. החברה גייסה עד כה 5.3 מיליון דולר.

Hysolate גייסה 10 מיליון דולר 

המוצר של הייסולייט יוצר למעשה שני מחשבים וירטואליים – גם בגישה מרחוק – בהתאמה לימי הקורונה. ולמה גייסה פחות מהסבב הקודם שלה?

KRE8.TV גייסה 1.1 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי יצר פלטפורמה הנותנת לאנשים להזמין ברכות מצולמות ממפורסמים ומשפיענים. בתכנון: כניסה לשוק האמריקאי.

BioProtect גייסה 25 מיליון דולר

הסטארטאפ פיתח בלון מתכלה המשמש לצמצום הנזקים מהקרנות בחולי סרטן הערמונית.

Medasense גייסה 18 מיליון דולר

Medasense פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לה להעריך ולעקוב באופן אובייקטיבי אחר שינויים ברמת הכאב של המטופל.

DeepCube גייסה 7 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי פיתח טכנולוגיה שתבצע אופטימיזציה לכל מודל למידה עמוקה ותצמצם את גודלו בכ-90% – מבלי לאבד את הדיוק שלו. עד כה גייסה החברה 12 מיליון דולר.

EasySend גייסה 11 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי יצר פלטפורמה לביצוע דיגיטציה לטפסים עבור גופים כלכליים, מה שהפך כמעט להכרח בימי קורונה. עד כה גייסה החברה 16 מיליון דולר.

V-Wave גייסה 28 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי יכול להקל על חייהם של עשרות מיליונים שסובלים מבעיות לב. שנתיים אחרי סגירת סבב C, הוא מתרחב משמעותית.

Next Insurance גייסה 250 מיליון דולר

קרן הצמיחה של גוגל הובילה סבב גיוס בגובה 250 מיליון דולר ב-Next Insurance הישראלית; על פי ההערכות, הגיוס נעשה על פי שווי של 2.2 מיליארד דולר.

keepMED גייסה 15 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי keepMED פיתח מכשיר לטיפול בדום נשימה המתאים את עצמו לגוף המשתמש. עד כה גייסה החברה 25 מיליון דולר.

Axis Security גייסה 32 מיליון דולר

חצי שנה בלבד אחרי שנחשף עם גיוסים של 17 מיליון דולר, מודיע הסטארטאפ הישראלי אקסיס, שמאפשר גישה פרטית ומאובטחת ליישומים ארגוניים, על גיוס של 32 מיליון דולר נוספים.

Papaya Global גייסה 40 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Papaya Global, שמפתח מערכת לניהול גלובלי של עובדים, גייס עד היום 90 מיליון דולר.

TetaVi גייסה 2 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה מערכת ניידת המאפשרת לצלם ולהפיק וידאו וולומטרי באיכות גבוהה, ללא צורך בסטודיו מסך ירוק מקצועי.

Coralogix גייסה 25 מיליון דולר

קורלוג’יקס, המפתחת פלטפורמה לניתוח קובצי לוג, גייסה עד עתה 40 מיליון דולר; המנכ”ל מאמין שהמוצר החדש שלה יוזיל את העלויות למשתמשים ב-70 אחוזים.

BioCatch גייסה 20 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי מציע דרך לאמת את המשתמשים באמצעות ניתוח של למעלה מ-2,000 פרמטרים שונים בהתנהגות שלהם. עד היום גייסה החברה 212 מיליון דולר.

Strigo גייסה 8 מיליון דולר 

בצל המעבר להדרכה מרחוק, גייסה סטריגו הישראלית 8 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים שלה.

Ionir גייסה 11 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי (לשעבר Reduxio) השיק פלטפורמה המאפשרת העברה, העתקה, שחזור וניהול נתונים בכל גודל ונפח מתשתיות ענן בלחיצת כפתור.

Phytech גייסה 23.5 מיליון דולר

חברת האגריטק הישראלית מחברת חיישני IoT לצמחים ומנתחת בזמן אמת ע”י בינה מלאכותית את הנתונים כדי לייצר המלצות השקיה לחלקאים.

CrowdStrike משקיעה ב-Sixgill הישראלית

חברת הסייבר האמריקאית (שרכשה גם את Preempt) הודיעה על השקעה אסטרטגית בסטארטאפ הישראלי Sixgill, המסייע לחברות וארגונים גדולים לאתר ולנטרל בזמן איומים שמקורם ב-Dark Web. סכום ההשקעה לא פורסם

האקזיטים של ספטמבר 2020

iCast נרכשה ע”י Storytel השוודית

הפלטפורמה הישראלית שהתחילה בכלל כשירות פודקאסטים מצטרפת לענקית הבינלאומית שעומדת להשיק את השירות שלה בארץ ב-2021

Vayo נרכשה על ידי גונג הישראלית

החברה שרק הצטרפה למועדון חדי הקרן לא מבזבזת זמן, ומתחילה ברכישה של חברת ה-SaaS, שהמוצר שלה מאפשר את סידור המידע הפזור ברחבי הארגון על ידי שימוש ב-ML וניתוחי שפה שונים.

Odo נרכשה ע”י צ’ק פוינט בכ-30 מיליון דולר

Odo Security המייצרת רשת וירטואלית מבוזרת וממודרת באופן דינמי על סמך מאפיינים פרסונליים שונים. כל עובדי החברה הנרכשת צפויים להצטרף לצ’ק פוינט.

Preempt נרכשה ע”י CrowdStrike האמריקאית ב-96 מיליון דולר

הטכנולוגיה של Preempt צפויה להיטמע בתוך פלטפורמת אבטחת הענן של הרוכשת – CrowdStrike האמריקאית. עד לרכישתה גייסה החברה 27.5 מיליון דולר

ClickCease נרכשה ע”י CHEQ הישראלית

שני הסטארטאפים נלחמים בהונאות קליקים, שעולות למפרסמים ולאתרי תוכן מיליארדי דולרים בשנה

Fleetonomy נרכשה על ידי Via הישראלית בעשרות מיליוני דולרים

זוהי הרכישה הראשונה של Via הישראלית, שרק בחודש מרץ גייסה 400 מיליון דולר; פליטונומי, החברה הנרכשת, מפתחת מערכת ניהול ציי רכב מבוססת AI וגייסה מאז הקמתה 4.5 מיליון דולר

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: Oshry@geektime.co.il

הגב

1 תגובה על "הסטארטאפים הישראליים גייסו כמעט מיליארד דולר בספטמבר. מה עומד מאחורי המספר המרשים הזה?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עובד
Guest

איזיסנד? זו שהמנכ״ל שלה התרחק מהעובדים ועבר לחול?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: