הסטארטאפים הישראליים גייסו החודש פחות מהחודש שעבר, אבל מצאנו גם בשורה חיובית

במונחים כספיים, רוב ההשקעות החודש זורמות אמנם לחברות צומחות, אבל בניגוד למגמה בחודשים האחרונים, המשקיעים מראים קצת אהבה גם לסטארטאפים צעירים

 


גם אתם גייסתם? יש לכם סטארטאפ מעניין? אנחנו רוצים לשמוע


אחרי חודש שבו כמעט חצו את רף מיליארד הדולר, הסטארטאפים הישראליים לא עוצרים גם “אחרי החגים”. החודש גייסו הסטארטאפים הישראלים כ-731 מיליון דולר ב-38 עסקאות. אמנם מדובר בירידה מהחודש שעבר, אבל בניגוד למגמה בחודשיים האחרונים, שבהם ראינו ירידה בהשקעות בשלבים מוקדמים (Seed ו-A) בסטארטאפים הישראליים, החודש אנחנו רואים מהפך.

החודש של חברות ה-Early Stage

מתוך כל העסקאות שדווחו או פורסמו החודש, לא פחות מ-27 עסקאות כללו השקעות בסטארטאפים בשלבים מוקדמים עם 17 חברות שמשלימות גיוס סבבי Seed ו-10 נוספות שהשלימו סבבי גיוס A. מנגד, נרשמה ירידה חדה במספר העסקאות של החברות הצומחות (סבבי B וצפונה) – עם 11 עסקאות בלבד בחודש אוקטובר. עם זאת, למרות הפער המשמעותי – החברות הצומחות מחזיקות בחלק הארי מסך ההשקעות.

החודש ראינו שני מגה-גיוסים של יותר מ-100 מיליון דולר (150 מיליון דולר ל-Tipalti ו-120 מיליון דולר ל-SimilarWeb), אולם הסטארטאפים הבוגרים עדיין אחראים ליותר מ-65% מסך הגיוסים הכולל של החודש.

למרות הירידה המשמעותית בנפח הגיוסים החודש, חשוב לזכור שמדובר בסכום דומה לחודש המקביל ב-2019 – עוד לפני עידן הקורונה, ובנוסף, החודש שעבר היה חריג יחסית עם שני גיוסי ענק (של Snyk ו-Next Insurance) שגייסו לבדן כמעט חצי מיליארד דולר.

אחרי 6 אקזיטים בחודש שעבר, החודש דווחו רק שלוש עסקאות רכישה של סטארטאפים ישראליים. סטארטאפ הסייבר הישראלי PortShift נרכש על ידי סיסקו; Poylrize נרכשה על ידי Varonis האמריקאית (שזו עסקת הרכישה הראשונה שלה); ו-adjusti.co נרכשה ע”י Teikametrics. פרטי העסקאות לא פורסמו, אולם שתיים מחברות הרוכשות – סיסקו ו-Varonis – נסחרות בבורסה, והן לא מחוייבות לדווח על סכומי העסקאות כי אלו לא מהותיים ביחס לתוצאות העסקיות שלהן.

הגיוסים של אוקטובר 2020

AccessFintech גייסה 20 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי ראה זינוק בעסקאות שעברו דרכו בזמן הקורונה. אבל רועי סעדון, מנכ”ל החברה, מספר לנו כי לפני כמה חודשים הדברים נראו קצת אחרת עם גיוס שבוטל בדקה ה-90.

Tipalti גייסה 150 מיליון דולר

חברת הפינטק מצטרפת למועדון חדי הקרן עם גיוס חריג. מנכ”ל טוויטר שהשקיע בחברה: “כשניהלתי את טוויטר ראיתי ממקור ראשון את החשיבות והערך באוטומציה הפיננסית שהביאה Tipalti”.

Illusive Networks גייסה 24 מיליון דולר

הסטארטאפ שפיתח מערכת להטעיית תוקפים ומעקב אחריהם בתוך הרשת הארגונית ראה עלייה בביקוש בזמן הקורונה. מנכ”ל החברה: “יותר קשה ליצור מערכות יחסים עם משקיעים כשלא נפגשים פנים אל פנים”.

Solvo גייסה 3 מיליון דולר

הסטארטאפ החדש, שהוקם ע”י יוצאי Dome9 – שנרכשה ע”י צ’ק פוינט, מציע מערכת אוטומציה שתאפשר למתכנתים להתעסק יותר בקוד, ופחות בהרשאות.

SiteAware גייסה 10 מיליון דולר

בסטאראטפ הישראלי טוענים שיוכלו לזהות כל חריגה וטעות בתהליך הבנייה בעזרת AI ומנוע פוטוגרומטרי מיוחד.

Edgify גייסה 6.5 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית אדג’יפיי עסקה בכלל בתחום הראייה ממוחשבת, אבל אז התגלה הצורך במוצר חדש – והחברה עשתה פיבוט.

Agora גייסה 890 אלף דולר

הסטארטאפ Agora, שמפתח דשבורד לניהול השקעות נדל”ן, גייס סבב Seed מכמה בכירים בהייטק הישראלי.

MOV.AI גייסה 4 מיליון דולר 

במקום שיצרניות רובוטים יצטרכו לייצר גם תוכנות, רוצה MOV.AI להפריד בין חומרה לתוכנה, ולהוביל להוזלה במחירי הרובוטים.

Navina גייסה 7 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי מפתח מערכת מבוססת AI המספקת תובנות לרופאי משפחה. בין המשקיעים – Grove Ventures של דב מורן.

apiiro גייסה 35 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי, שהוקם על ידי עידן פלוטניק (לשעבר Aorato), רוצה לשפר את תהליכי הפיתוח בחברות על ידי חיבור בין צוותי הפיתוח, האבטחה וה-Compliance.

Cyberpion גייסה 8.25 מיליון דולר

סייברפיון התנהלה עד עכשיו במימון עצמי. דווקא המגיפה העולמית, שהוציאה את כל ההאקרים מהחורים, יצרה הזדמנות יפה לגייס כספים.

Nym Health גייסה 16.5 מיליון דולר

במקום שבני אדם יצטרכו למלא טבלאות, המערכת של Nym מסוגלת לזהות את האבחנה של הרופא בצורה אוטומטית.

vHive גייסה 4 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי, שמאפשר לחברות לנהל ציי רחפנים תעשיתיים, הרחיב את סבב הגיוס שלו מהשנה שעברה.

Augury גייסה 55 מיליון דולר

הסטארטאפ שמפתח מערכת שמזהה ומאבחנת תקלות במכונות בעזרת הרעש שהן פולטות, משלים גיוסים בגובה 106 מיליון דולר.

DataLoop גייסה 11 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי DataLoop פיתח פלטפורמה לתיוג וניהול מידע, כדי שחברות יוכלו להטמיע בקלות AI בסביבת הפרודקשן שלהן. עד כה גייסה החברה 16 מיליון דולר.

Frontegg גייסה 5 מיליון דולר

קרן Pitango משקיעה בסטארטאפ הישראלי, שמסייע לסטארטאפים לפתח אפליקציות SaaS.

NeuraLegion גייסה 4.7 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי נוירליג’ון פיתח מערכת בדיקות אבטחה לאפליקציות ו-APIs. הקורונה כמעט סיכלה את הסבב, אבל סוף טוב, הסבב נסגר ומשקיעים אפילו נשארו בחוץ.

MINE גייסה 9 מיליון דולר

קרן ההשקעות ממוקדת ה-AI של גוגל מובילה השקעה בסטארטאפ הישראלי שרוצה למחוק מה שחברות גדולות יודעות עלינו. על פי נתוני החברה הישראלית, היא אחראית על 90% מכל בקשות מחיקת המידע בעולם.

AdaSky גייסה 15 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי אדאסקיי, המפתח מערכת עזר לנהיגה המבוססת חיישן תרמי, חושף כיצד רתם את הטכנולוגיה שלו לסיוע במאבק בקורונה, וגם מדוע אין בעיה לגייס עכשיו פחות מהסבב הקודם.

CRUX גייסה 1.3 מיליון דולר 

הפלטפורמה שפיתחו בסטארטאפ הישראלי מודדת את רמת הידע של הקוראים לאחר שצרכו תוכן מסוים.

lili גייסה 15 מיליון דולר

ארבעה חודשים בלבד אחרי ה-Seed: סטארטאפ הפינטק, שהקימו יוצאי Pepper לילך בר דוד ולירן זילכה, גייס עוד 15 מיליון דולר בסבב A.

חממת MEDX השקיעה 2.5 מיליון דולר בשלושה סטארטאפים ישראליים

מהתקן חכם המחקה את פעולת הפיזיותרפיה הנשימתית ועד חיטוי שתלים: 3 חברות סטארטאפ ישראליות זוכות להשקעה: Dimoveo Medical, Swift Duct ו-Synchrony Medical.

TechSee גייסה 30 מיליון דולר

במקום ביקור של טכנאי: הטכנולוגיה של TechSee מאפשרת לחברות להעניק ללקוחותיהן תמיכה טכנית ויזואלית באמצעות הסמארטפון. מאז הקמתה גייסה החברה 54 מיליון דולר.

Deci גייסה 9.1 מיליון דולר

ב-Deci טוענים ש-CPU עם האופטימיזציה מבוססת ה-ML של החברה מתקרב לביצועים של GPU. המשמעות: חסכון עצום של משאבים ועלויות.

SimilarWeb גייסה 120 מיליון דולר

בדרך להנפקה? סימילרווב מודיעה על גיוס ענק ורבעוני שיא בעקבות משבר הקורונה. חלק ניכר מהסכום יעבור למימוש אחזקות של משקיעים ועובדים ותיקים.

Salto גייסה 27 מיליון דולר

הסטארטאפ Salto מפתח מערכת המאפשרת לחברות לנהל ולעקוב אחר כל השינויים שהן עושות בפלטפורמות הניהול העסקי שלהן. לצד מערכת ה-SaaS שתמכור, החברה תשאיר את המוצר שלה בקוד פתוח.

Panoply גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי פנופלי מפתח פלטפורמה לאחסון נתונים בענן וניתוח הנתונים הללו בעזרת פלטפורמות ה-BI הגדולות בשוק. מנכ”ל החברה: לא היה פשוט לגייס, אבל הביקוש למוצר עזר בהשלמת הסבב

Toka גייסה 25 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית, שרוצה לסייע למדינות להקים מערכי סייבר שלמים ממשיכה לגייס. מנכ”ל החברה: “הפער בין מדינות המוכנות לאיומי הסייבר ואלו שלא מוכנות גדול”.

Aperio Systems גייסה 8.5 מיליון דולר

הסטארטאפ Aperio Systems פיתח טכנולוגיה לזיהוי תקינות הנתונים בחיישני IIoT ומגייס כסף כדי להמשיך ולפתח. סמנכ”ל ה-R&D: העובדה שהיחסים מול המשקיעים מרחוק האטה את תהליך הגיוס.

Butterfly Medical גייסה 7 מיליון דולר

הסטארטאפ שמפתח שתל המיועד לטיפול בגברים הסובלים מתסמיני ערמונית מוגדלת גייס סבב B לטובת מימון ניסוי קליני בארה”ב כדי לקבל את אישור ה-FDA.

Walnut גייסה 2.5 מיליון דולר

הסטאטראפ פיתח טכנולוגיה שמטרתה להקל על צוותי מכירות לבצע מכירה מרחוק, וגייסה סבב Seed – בין השאר מאגדת הפוטבול ג’ו מונטנה כדי לעשות זאת.

BlackSwan גייסה 28 מיליון דולר

החברה, שגייסה סבב A, מפתחת מערכת הפעלה מבוססת AI לארגונים ומאפשרת בנייה של יישומים ללא צורך במומחי תוכנה.

Stuff גייסה 8.6 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי מפתח מערכת מבוססת AI המחברת בין מנהלים לעוזרים אישיים, שיעשו את עבורם את המטלות – והכל מרחוק.

Engageli גייסה 14.5 מיליון דולר

הפלטפורמה שפיתח הסטארטאפ הישראלי משלבת כלים המאפשרים לסטודנטים ללמוד בצורה טובה יותר מרחוק, אלמנט קריטי בימי קורונה.

Syte גייסה 30 מיליון דולר

החברה שמפתחת טכנולוגיה לחיפוש ויזואלי מבוססת AI זכתה לאימוץ בידי כמה מותגים מובילים בעולם האופנה ועיצוב הבית.

Innovopro גייסה 3 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי שמפתח ”סופר-חומוס”, חומוס שמפוצץ ב-70 אחוז חלבון ויכול להחליף מוצרים מן החי גייס את ההון מהבנק ההולנדי Rabobank כחלק מהשלמת סבב B של החברה.

כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

האקזיטים של אוקטובר 2020

סיסקו רוכשת את Portshift

הסטארטאפ ישראלי המפתח פלטפורמה לאבטחת יישומי ענן משלבי התכנון והפריסה ועד לזמן הריצה יהפוך רשמית לחלק מהחברה בחצי הראשון של 2021. פרטי העסקה לא פורסמו

Polyrize נרכשה על ידי Varonis

חברת אבטחת המידע האמריקאית Varonis, שנסחרת בשווי שוק של 3.8 מיליארד דולר, רוכשת את Polyrize הישראלית שהוקמה ב-2018.

adjusti.co נרכשה ע”י Teikametrics

Teikametrics, המפתחת פתרונות אופטימיזציה לסוחרים ומותגים המנהלים חנויות במרקטפלייס רוכשת את הסטארטאפ הישראלי, המספק שירותי Market Intelligence וניתוח שוק בזמן אמת עבור פלטפורמות מסחר דיגיטליות שונות. סכום העסקה לא פורסם.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: Oshry@geektime.co.il

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: