למרות הקורונה: גיוסי הכספים בהייטק הישראלי בסימן עלייה

נראה כי הסטארטאפים הישראלים ממשיכים בכל הכוח ומגייסים כספים, אפילו יותר מבתקופה המקבילה אשתקד

מקור: Unsplash

​המחצית הראשונה של שנת 2020 כבר מאחורינו, אבל לצערנו – הקורונה עדיין כאן. עם זאת, נראה כי לאט לאט עולם ההייטק והסטארטאפים חוזר לעצמו, והחודש גייסו סטארטאפים ישראלים קרוב לחצי מיליארד דולר. לצורך השוואה, מדובר בנתון סביר בהחלט, שכן בחודש יוני אשתקד סטארטאפים ישראלים גייסו 550 מיליון דולר. מדובר בעליה של 35% מחודש מאי 2020, אז דיווחו הסטארטאפים הישראלים על גיוסים בהיקף של כ-360 מיליון דולר. סבבי הגיוס החודש היו יחסית צנועים, והמגה גיוס היחידי שהיה לנו הוא זה של Pagaya שגייסה כ-100 מיליון דולר, מה שמהווה חמישית מסך הגיוסים האחרון.

כאשר מסתכלים על המחצית הראשונה של 2020 בהשוואה ל-2019 רואים מגמה מעניינת ודי מפתיעה; בעוד שבמחצית הראשונה של 2019 סטארטאפים ישראלים גייסו קצת פחות מ-3 מיליארד דולר, במחצית הראשונה של 2020 סכום הגיוסים הכולל עומד על יותר מ-3.5 מיליארד דולר, עליה של 16%. אין ספק שמה שהקפיץ את המספר הזה באופן משמעותי הוא חודש אפריל, במהלכו גייסו סטארטאפים יותר כ-900 מיליון דולר.

גם אקזיטים היו לנו החודש – 5 במספר. ביניהם: רכישה ראשונה ל-GitLab בישראל ואקזיט מכובד למדי לסטארטאפ שנחשף לראשונה בתחרות הסטארטפים של גיקטיים, אי שם ב-2015. הנה סיכום של כל מה שהיה לנו החודש.


גם אתם גייסתם? יש לכם סטארטאפ מעניין? אנחנו רוצים לשמוע


גיוסים

1touch גייסה 14 מיליון דולר

סטארטאפ הסייבר הישראלי 1touch.io, שפיתח מערכת מבוססת בינה מלאכותית לגילוי, מיפוי וניהול אוטומטי של כל הדאטה בארגונים גדולים, הודיע על השלמת סבב גיוס של 14 מיליון דולר. סבב הגיוס הובל על ידי קרן JVP וזרוע ההשקעות של תאגיד האנרגיה הגלובלי National Grid Partners.

Lili גייסה 10 מיליון דולר

סטארטאפ הפינטק הישראלי Lili, המפתח מוצרים בנקאיים לפרילנסרים, הודיע על השלמת גיוס סבב Seed בגובה 10 מיליון דולר. את סבב הגיוס ב-Lili הובילה Group11 של דובי פרנסס. עוד השתתפו בסבב גם Foundation Capital, AltaIR Capital, Primary Venture Partners ו-Torch Capital.

 Nanox גייס עוד 20 מיליון דולר

הסטארטאפ שפיתח מכשיר CT שעולה ושוקל משמעותית פחות ממקביליו הסטנדרטיים המשיך את הגיוס מינואר האחרון עם 20 מיליון דולר נוספים בהובלת SK Telecom הקוריאנית.

AEYE Health גייסה 3 מיליון דולר

AEYE Health שרוצה לסייע בזיהוי מוקדם של עיוורון, אלצהיימר וסרטן נחשפת ומודיעה על גיוס של 3 מיליון דולר. את הכספים היא גייסה מהקרנות R-Cubed, Falcon, Club 100 הישראלית ומספר אנג׳לים.

 Alhpha TAU Medical גייסה 26 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Alhpha TAU Medical, שפיתח טכנולוגיה המאפשרת לחסל גידולים סרטניים מבפנים בעזרת קרינת אלפא, הודיע כי השלים סבב גיוס של 26 מיליון דולר שבו השתתפו כמה מהמשקיעים הקודמים בחברה, בהם Shavit Capital, קרן השקעות ההמונים OurCrowd ו-Madison Ventures לצד משקיעים חדשים מישראל וצפון אמריקה.

Curesponse גייסה 6 מיליון דולר

Curesponse המייצר תרביות תלת-ממדיות של גידולים סרטניים כדי לבחון את אופן הטיפול בהם, גייס 6 מיליון דולר מקרן aMoon של מריוס נכט וקרן NCL Technology Ventures הבריטית.

מיצובישי משקיעה ב-ChargeAfter

הסטארטאפ הישראלי ChargeAfter הודיע על צירוף משקיעה נוספת לסבב הגיוס האחרון – זרוע האחזקות של מיצובישי.

סיילספורס משקיעה ב-Upstream הישראלית

Upstream Security, המגנה על כלי רכב מחוברים מפני איומי סייבר, הודיעה על קבלת השקעה ושיתוף פעולה עם ענקית התוכנה Salesforce. מדובר בהרחבה של סבב הגיוס האחרון שלה שהושלם באוקטובר אשתקד, במסגרתו גייסה כ-30 מיליון דולר. היקף ההשקעה הנוכחית לא פורסם.

הסטארטאפ Binah גייס 13.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Binah.ai, שפיתח מערכת לניטור מדדים רפואיים מסלפי שצילמתם בסמארטפון שלכם, הודיע על השלמת גיוס של 13.5 מיליון דולר בהובלת Maverick Ventures Israel. בגיוס השתתפו גם Esplanade Ventures, Sompo International, GiTV ו-iAngels שהשקיעו בחברה בשלב ה-Seed

Planck מגייס 16 מיליון דולר

חברת Planck הישראלית, שרוצה לרתום טכנולוגיות AI לעבודתם השוטפת והמיושנת של חברות הביטוח, הודיעה על גיוס של 16 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן ההשקעות החדשה של Team8 – קפיטל, בהשתתפות HDI Group, חברת הביטוח האמריקאית Nationwide והמשקיעים הקיימים – Arbor ventures, Viola ו-Eight roads.

OPORA גייסה 7 מיליון דולר

אחרי שנתיים של פעילות מתחת לרדאר, הסטארטאפ הישראלי OPORA נחשף ומודיע על גיוס של 7 מיליון דולר מקרן JVP. חברת הסייבר שמה לה למטרה לעצור תוקפים עוד בשלב התכנון של הפעולה, ועומד מאחוריה צוות רווי ניסיון ביניהם יובל דיסקין, ראש השב”כ לשעבר ומי שעבדה איתו שנים רבות, נועם יולס.

Spike גייסה 8 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Spike, שפיתח פלטפורמת מסרים מבוססת אימייל לסביבת העבודה, הודיע על השלמת גיוס סבב A של 8 מיליון דולר בהובלת קרן Insight Partners. בסבב הגיוס השתתפו גם המשקיעים הקודמים, בהם Wix, NFX, האנג’לים גיא גמזו ואריה מרגי ומשקיעים אסטרטגיים.

infiniDome גייסה 1.6 מיליון דולר

חברת infiniDome אשר מגנה על משדרי GPS מפני מתקפות סייבר הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בגובה של 1.6 מיליון דולר. בגיוס השתתפו Boundary Holding, Next Gear Ventures of Israe ו-Aston Partners of New York. במקביל, מודיעה החברה על יציאה לסבב גיוס נוסף (Series A).

ECOncrete גייסה 3 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי ECOncrete, שפיתח בטון ידידותי יותר לסביבה, גייס 3 מיליון דולר בהובלת Goldacre Ventures ובהשתתפות Bridges Israel.

CardiacSense גייסה 6 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי CardiacSense שמפתח שעון רפואי חכם שמסוגל לבצע לכם בדיקת א.ק.ג וגם הרבה מעבר לבדיקה הזו, ובכל מקום שאתם נמצאים, הודיע על השלמת סבב גיוס של 6 מיליון דולר.

Salt Security גייסה 20 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי שמסוגל לזהות ולהגן על ה-APIs שאתם משתמשים בהם, וגם על אלו שלא ידעתם שאתם בכלל משתמשים בהם גייס 20 מיליון דולר. את הגיוס הובילה  Tenaya Capital והשתתפו בו המשקיעים הקיימים בחברה: S Capital, מריוס נכט ורנה בונוואני, סגן נשיא לקוחות אסטרטגיים בפאלו אלטו נטוורקס.

buywith גייסה מיליון דולר

חברת buywith הישראלית, שרותמת את תעשיית המשפיענים על מנת לסייע לחברות האופנה להגדיל את סלי הקנייה הוירטואליים של לקוחותיהן, גייסה מיליון דולר. בגיוס השתתפו מועדון המשקיעות NEOMI, קרן Sarona Partners והמשקיעים הפרטיים הרי ליפשיץ, רז אלון ואיציק אכלבסקי.

Pagaya גייסה 102 מיליון דולר

החברה המתמחה בניהול סיכוני אשראי וחיתום בעולמות ההלוואות הצרכניות המקוונות (P2P) הודיעה  על השלמת סבב גיוס בגובה של 102 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן העושר של סינגפור (GIC) בהשתתפות Aflac Global Ventures, זרוע ההשקעות של פועלים שוקי הון, קרן ויולה, כלל ביטוח, Oak HC/FT והבנק התאילנדי SCB.

Arbox גייס 2 מיליון דולר 

הסטארטאפ הישראלי Arbox, שפיתח פלטפורמה לניהול מועדוני כושר, הודיע על גיוס של שני מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Pico Ventures. החברה פעלה עד כה במתכונת Bootstrap ומדובר בגיוס הראשון שלה.

Apolicy מגייס 3.5 מיליון דולר

סטארטאפ אבטחת המידע הישראלי Apolicy, המפתח פלטפורמה לניהול ושליטה במדיניות אבטחת מידע של סביבות Cloud Native, הודיע על השלמת גיוס של 3.5 מיליון דולר בהובלת StageOne Ventures ובשיתוף משקיעים פרטיים מעולם אבטחת המידע.

נילסן משקיעה ב-Pudding.ai הישראלית

חברת הסטארטאפ הישראלית Pudding.ai, שמסייעת לאנשי שיווק ליצור קמפיינים מוצלחים יותר בעזרת בינה מלאכותית, הודיעה כי גייסה השקעה בגובה 580 אלף דולר מקרן ההשקעות נילסן אינובייט.

CENS גייס מיליון דולר וחצי

הסטארטאפ הישראלי CENS, שפיתח תהליך תעשייתי להגדלה משמעותית של קיבולת האנרגיה של סוללות וקיצור זמן הטעינה שלהן, הודיע על גיוס של מיליון דולר וחצי מהמשקיע הבריטי וינסנט צ’נגוויז.

Agamon גייס 3 מיליון דולר

סטארטאפ ה-Med-Tech הישראלי Agamon, המפתח אלגוריתם AI המבין את אופן הניסוח של דוחות רפואיים ומתרגם אותו לטקסט פשוט, הודיע על גיוס Seed של 3 מיליון דולר בהובלת MMC Ventures ובהשתתפות InHealth Ventures, Seedcamp וחברת התרופות Bayer G4A.

Authomize גייס 6 מיליון דולר 

Authomize הישראלית, שמפתחת מודל של הרשאות רצויות וניהול שמבוסס על אוטומציה, גייסה 6 מיליון דולר בהובלת Blumberg Capital, Entrée Capital ו-M12, זרוע ההשקעות של מיקרוסופט.

OCON גייסה 2 מיליון דולר

OCON Healthcare הישראלית, המפתחת התקנים תוך-רחמיים נטולי הורמונים, הודיעה על השלמת גיוס בגובה של 2 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן Pontifax הישראלית, בהשתתפות קרן Docor ומשקיעים אמריקאיים.

BreatheVision גייסה 1.3 מיליון דולר

BreatheVision הישראלית מפתחת התקן IoT פשוט שמטרתו לעקוב אחר מצב הנשימה של מטופלים באופן מרוחק, ולהתריע ולהתערב לפני שיהיה מאוחר מידי. החודש גייסה  1.3 מיליון דולר באמצעות פלטפורמת מימון ההמונים פיפלביז.

DriveU Auto גייסה 4 מיליון דולר

חברת DriveU Auto ,שמפתחת פלטפורמת קישוריות להפעלה מרחוק של רכבים אוטונומיים, הודיעה על השלמת סבב גיוס של 4 מיליון דולר. את הגיוס הוביל זוהר זיסאפל והשתתפו בו גם Kaedan Capital, Two Lanterns Venture Partners, יגאל יעקב ומשקיעים פרטיים נוספים.

Lightrun גייסה 4 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Lightrun, שפיתח מערכת המאפשרת למפתחים לדבג אפליקציות רצות בסביבת פרודקשן, הודיע על גיוס סבב Seed של 4 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו Glilot Capital Ventures בהשתתפות משקיעי אנג’ל.

חברת SQream גייסה כ-40 מיליון דולר

SQream, המייצרת בסיסי נתונים מבוססי SQL המושתתים על מעבדים גרפיים, במקום על מעבדים רגילים,  השלימה סבב גיוס “B+” בגובה 39.4 מיליון דולר בהובלת Mangrove Capital ו-Schusterman Family Investments.

Pixellot גייסה 16 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Pixellot, שפיתח מערכת המאפשרת הפקה ושידור של ענפי ספורט שונים – כמעט ללא מגע יד אדם, הודיע על גיוס 16 מיליון דולר בהובלת Shamrock Capital.

Codefresh גייס 27 מיליון דולר

הסטראטאפ הישראלי Codefresh (קודפרש), שפיתח פלטפורמה לתהליכי פיתוח, בדיקה והטמעה (CI/CD) של אפליקציות ותוכנה על גבי Kubernetes, הודיע על השלמת סבב גיוס C בהיקף של 27 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו Red Dot Capital Partners והשתתפו בו גם Shasta Ventures ומשקיעים קיימים בהם Viola Ventures, M12, Vertex Ventures, Hilsven Capital ו-CEIIF.

 Cynet גייסה 18 מיליון דולר

חברת Cynet, שפיתחה מערכת הגנה אוטונומית נגד מתקפות סייבר, הודיעה על גיוס של 18 מיליון דולר. את הסבב הובילה הקרן הסינגפורית BlueRed Partner אליה הצטרפו דויטשה טלקום, Merlin International והמשקיעים הקיימים: Norwest Venture Partners ו-Ibex investors.

Upsolver גייסה 13 מיליון דולר

חברת Upsolver אשר פיתחה טכנולוגיה לעיבוד ביג דאטה באמצעות אגם נתונים הודיעה כי גייסה 13 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Vertex Ventures US בשותפות עם קרן JVP, שהובילה את הסבב הקודם בחברה, ו-Wing VC האמריקאית.

Hunters.ai גייסה 15 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Hunters, שפיתח מערכת לאיתור פעיל של תקיפות סייבר על מערכות של חברות, הודיע על גיוס של 15 מיליון דולר בסבב A. את ההשקעה הובילו קרן ההשקעות של מיקרוסופט, M12, וקרן הון הסיכון האמריקאית U.S. Venture Partners.

Simply Speak גייסה 1.1 מיליון דולר

Simply Speak שפיתחה מערכת שתאפשר לרופא לדבר איתכם בפגישה שלכם, מבלי שהוא יצטרך כמעט בכלל להעיף מבט למסך או להקליד שום דבר, גייסה 1.1 מיליון דולר. את הגיוס הוביל ד”ר גלן לומיס, לשעבר CMO ונשיא של רשת בתי חולים בשם Health Quest.

Zerto גייסה 53 מיליון דולר

חברת Zerto השלימה סבב גיוס כולל בגובה של 53 מיליון דולר, 33 מיליון מתוכם באקוויטי. בסיבוב השתתפה פועלים שוקי הון לצד המשקיעים הקיימים בחברה.

OneView גייסה 3.5 מיליון דולר

חברת OneView גייסה 3.5 מיליון דולר בהובלת TPY Capital ובהשתתפות RDC (חברה בבעלות משותפת של אלרון ורפאל), MediaTek Ltd ומודי רוזן. החברה מפתחת סימולטור לייצור דאטה וירטואלי המאפשר ניתוח אופטימלי ובהיקף גדול של צילומי לוויין וצילומים אוויריים.


אקזיטים

Optimal Plus נמכרה ב-365 מיליון דולר

+Optimal, שפעילה בתחום בקרת האיכות לרכיבי אלקטרוניקה לרכב, נרכשת על ידי National Instruments האמריקאית. לאורך השנים גייסה החברה הישראלית, שבין המקימים שלה ניר ארז מ-Moovit, כ-80 מיליון דולר, והיא תימכר תמורת 365 מיליון דולר.

Effective Space נרכשה על ידי Astroscale האמריקאית

חברת Effective Space הישראלית, המאפשרת להאריך את חייהם של לווינים בחלל, נרכשה על ידי Astroscale האמריקאית. פרטי העסקה לא פורסמו, אך לפי Pitchbook מאז הקמתה גייסה החברה הישראלית כ-15 מיליון דולר בין היתר ממשקיעים כמו Oak Pacific וקרן סיגנולריטים של משה חוגג.

GitLab רכשה את Fuzzit הישראלית

GitLab, המתחרה הגדולה ביותר של GitHub, מודיעה על רכישת Fuzzit, פלטפורמה להטמעת בדיקות ״fuzzing״ בתוך ה-CI/CD של ארגונים. מדובר ברכישה הראשונה של הפלטפורמה הפופולארית בישראל. החברות לא פרסמו את היקף העסקה, אולם לגיקטיים נודע כי היקפה עומד על מיליוני דולרים בודדים, מהם ירוויח בעיקר היזם שעומד מאחורי Fuzzit, יבגני פאץ.

Spot נרכשה תמורת 450 מיליון דולר

NetApp הודיעה על רכישת הסטארטאפ הישראלי Spot (שעד לפני חודשים ספורים היה ידוע כ-Spotinst) בכ-450 מיליון דולר. ספוט נחשפה לראשונה ב-Startup Arena 2015 של גיקטיים. עד מועד הרכישה, גייסה ספוט 52.6 מיליון דולר, מה שמהווה מכפיל של כמעט פי 9 לחלק ממשקיעיה.

Redash נרכשה על ידי Databricks

Redash הפכה לחברה עצמאית לאחר שחברת האם שלה, Everything.me,  סגרה את שעריה, והותירה ירושה נאה לקהילת הקוד הפתוח.החודשה היא נרכשה על ידי חברה אמריקאית ששווה מיליארדים.

 

 

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

2 תגובות על "למרות הקורונה: גיוסי הכספים בהייטק הישראלי בסימן עלייה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אבי
Guest

לא רוצה להרוס את המסיבה אבל יותר מחצי מהחברות האלו ביצעו את הגיוסים לפני הקורונה ורק הודיעו על כך עכשיו בשביל המרקטינג, כך שלהגיע למסקנה שהגיוס ממשיך רגיל ואף עולה זה ניתוק מוחלט ממה שקורה בשטח.

דינו
Guest

אפס אחוז גיוסי סיד
מי שכבר היה לו כסף כעת יהיה לו יותר

wpDiscuz

תגיות לכתבה: