סימן חיובי? הסטארטאפים הישראליים גייסו החודש 670 מיליון דולר

לא פחות מ-28 סטארטאפים ישראליים דווחו על גיוסי הון בחודש האחרון

עולם הסטארטאפ הישראלי ממשיך בהתמודדות הלא-פשוטה שלו עם השפעותיה של מגפת הקורונה, ובחודש יולי האחרון גייסו הסטארטאפים הישראליים 671 מיליון דולר. מדובר בעלייה של כ-33 אחוז מחודש יוני האחרון, אז גייסו הסטארטאפים כחצי מיליארד דולר.

עם זאת, נרשמה ירידה חדה בהיקף ההשקעות בהשוואה ליולי אשתקד – אז גייסו הסטארטאפים הישראליים כמעט מיליארד דולר. אם אנחנו מנסים מחפשים את הסיגנל החיובי, הרי שמספר העסקאות בחודש החולף עמד על 28 לעומת 21 עסקאות ביולי 2019. בנוסף, חשוב לזכור שחלק עצום מתוך סכום הגיוסים ביולי 2019 הגיע מארבע חברות סטארטאפ ותיקות בשלב הצמיחה שלהם: מאנדיי, קומפאס, לייטריקס וטראקס, שהיו אחראיות לבדן על 755 מיליון דולר. בחודש האחרון, נרשם רק “מגה-גיוס”, כלומר גיוס בהיקף של יותר מ-100 מיליון דולר, עליו היתה אחראית Gett.

החודש גם לא דווחו יותר מדי עסקאות מכירה ואקזיטים, למעט סטארטאפ האדריכלים והעיצוב Visual Estate שמצא בית (סליחה על משחק המילים) אצל אחת מלקוחות החברה. סכום הרכישה של Visual Estate לא פורסם, אך הוערך במספר מיליוני דולרים. פרט נחמד שאפשר לומר על האקזיט של Visual Estate ותקף אגב גם לגיוסים של Seebo ו-Cybellum הוא העובדה שכולם הגיעו אחרי פיבוט משמעותי שעשו החברות מהמוצר הראשוני שהם פיתחו.


גם אתם גייסתם? יש לכם סטארטאפ מעניין? אנחנו רוצים לשמוע


גיוסים

Curv גייסה 23 מיליון דולר

הסטארטאפ Curv מבית Team8, שפיתח טכנולוגיית הצפנה לאבטחת נכסים דיגיטליים, הודיע על השלמת סבב גיוס A בהיקף של 23 מיליון דולר. בין המשקיעות בסבב הגיוס ניתן למצוא את CommerzVentures, Coinbase Ventures, Digital Currency Group, Team8 ו-Digital Garage Lab Fund.

הסטארטאפ Vesttoo נחשף עם גיוס ראשון

חברת האינשורטק הישראלית Vesttoo שפעלה עד כה מתחת לרדאר נחשפה והודיעה על סבב גיוס, בו השתתפו בין היתר קרן Axon, קרן Redds Capital, יריב גילת, גיא בן ארצי, ואנג’לים נוספים מהארץ והעולם. Vesttoo (ווסטו) פיתחה טכנולוגיה בתחום ניהול הסיכונים, שמאפשרת לחברות הביטוח וחברות ביטוחי המשנה להעביר את סיכוני הביטוח שלהן אל שוק ההון באמצעות שימוש במכשירים פיננסיים שונים לשם השקעה. ב-Vesttoo לא ציינו את סכום הרכישה, אך ציינו כי מדובר ב”מיליוני דולרים בודדים”.

Anabella גייסה מיליון דולר מהכרישים

הסטארטאפ הישראלי Annabella, שפיתח משאבת חלב שמדמה יניקה של תינוק, השלים גיוס בגובה של 1.4 מיליון דולר, כך נודע לגיקטיים. את הגיוס הובילו יסמין לוקאץ׳ ואורן דוברונסקי, המשתתפים בתוכנית הטלוויזיה ‘הכרישים’, ביחד עם האנג’ל זוהר גילון.

OwnBackup גייסה 50 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי OwnBackup, שמפתח פלטפורמה לגיבוי ושחזור נתונים ארגוניים מענן לענן, הודיע על הרחבת סבב הגיוס של החברה ב-50 מיליון דולר נוספים בהובלת קרן Insight Partners וקרן Vertex. בסבב השתתפו גם המשקיעות הקיימות בחברה, בהן Salesforce Ventures ו-Innovation Endeavors.

XM Cyber גייסה 17 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי XM Cyber שהוקם על ידי ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו ובכירים נוספים מקהילת הביטחון, הודיע על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 17 מיליון דולר בהובלת Macquarie Capital, Nasdaq Ventures, Our Innovation Fund ו-Swarth Group. XM Cyber מפתחת פלטפורמה אשר מדמה מתקפות סייבר על ארגונים, ולאחר ה”מתקפה” הבטוחה מנפיקה דו”ח מפורט עם התובנות ממנה, ומצביעה על הפעולות הנדרשות לצורך חסימת מתקפות עתידיות מראש.

NovaSight גייסה 8 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי NovaSight, הרוצה לטפל בילדים בעלי תסמונת “העין העצלה” באמצעות טאבלט מיוחד, הודיע על השלמת סבב גיוס A בהיקף של 8 מיליון דולר בהובלת Rimonci Captial ובהשתתפות משקיעים נוספים.

Seebo גייסה 9 מיליון דולר 

הסטארטאפ הישראלי Seebo, המפתח טכנולוגיה מבוססת AI לחיזוי ומניעה של בעיות תפוקה ואיכות עבור מפעלי ייצור, הודיע על השלמת סבב גיוס של 9 מיליון דולר בהובלת אופק ונצ’רס. בסבב הגיוס השתתפו גם ורטקס ונצ’רס והמשקיעים הקיימים בחברה – ויולה ונצ’רס ו-TPY Capital.

Valid גייסה 8 מיליון דולר

Valid Network, סטארטאפ המפתח פלטפורמת אבטחה ליישומי בלוקצ’יין עסקיים, הודיע על השלמת סבב גיוס נוסף של 8 מיליון דולר מ-Ten Eleven Ventures. המערכת שפיתחו ב-Valid מיועדת לתאגידים וארגונים שהטמיעו שירותים מבוססי בלוקצ’יין, כאשר המערכת יכולה לזהות פריצות בחוזים, לאתר חולשות בקוד, לבצע התאמה לגרסאות קודמות ולזהות מצבי אנומליה.

GoTo Global גייסה 19 מיליון דולר 

GoTo Global, חברת בת של קבוצת שגריר שירותי רכב, הודיעה כי השלימה גיוס של 19 מיליון דולר. הסיבוב הורכב מהשקעה של 10 מיליון דולר מצד היזם ומנכ”ל WeWork המודח, אדם נוימן, ו-9 מיליון דולר נוספים בהלוואה המירה מבעלי קבוצת שגריר ובעלי מניות קיימים.

env0 גייסה 3.5 מיליון דולר

env0 הישראלית הרחיבה את סבב הגיוס שלה ב-3.5 מיליון דולר, אותו גייסה בהובלת Grove Ventures הישראלית וקרן Boldstart האמריקאית. הפלטפורמה שלה מאפשרת ניהול ענן בארכיטקטורת Infrastructure-as-Code, המאפשרת לצוותי הפיתוח לנהל את תשתיות הענן וסביבות העבודה בסוג של “שירות עצמי” ללא תלות באנשי ה-DevOps.

BeeWise גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי BeeWise, שמפתח כוורת חכמה שנועדה להגן על הדבורים ולייעל את תהליך ייצור הדבש, הודיע עכשיו על השלמת גיוס בגובה 10 מיליון דולר. הכוורת הרובוטית שמפתחת BeeWise (ביווייז) נעזרת ביכולות AI, כדי להפוך את התנאים בה לאופטימליים לייצור דבש.

CartiHeal גייסה 15 מיליון דולר

סטארטאפ המד-טק הישראלי Cartiheal, המפתח ומייצר שתלים לטיפול בפגיעות בסחוס ועצם, השלים סבב גיוס של 15 מיליון דולר מחברת Bioventus האמריקאית. הסטארטאפ הישאלי חתם גם על הסכם עם Bioventus על מכירתו לחברה האמריקאית ב-350 מיליון דולר (ועד חצי מיליארד דולר) בכפוף לאישור שיווק המוצר שלו מה-FDA.

Gett גייסה 100 מיליון דולר 

חברת Gett הודיעה כי השלימה סבב גיוס נוסף של 100 מיליון דולר. בחברה לא פירטו בנוגע לזהות המשקיעים, ורק מסרו כי מדובר בשילוב של משקיעים קיימים ומשקיעים חדשים. עד כה גייסה החברה כ-750 מיליון דולר והערכת השווי שלה אחרי הגיוס הזה עומדת על 1.5 מיליארד דולר בדיוק כמו בגיוס שהשלימה החברה ב-2019 ואמור היה להיות האחרון לפני הנפקתה בבורסה.

Taranis גייסה 30 מיליון דולר

סטארטאפ האגרו-טק הישראלי Taranis, המפתח מוצר המשתמש המנתח בעזרת בינה מלאכותית צילומים ממטוסים ורחפנים שטסו בגובה נמוך, כדי לאתר מחלות ומזיקים לפני שהם גורמים נזק ליבול, הודיע על סגירת סבב גיוס C בסך 30 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו המשקיעים Vertex Growth ו-K3, והמשקיע האסטרטגי Hitachi Ventures.

Epsagon גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Epsagon, המפתח שירות המסוגל לנתח, לנטר, לזהות ולתקן ברגעים את התקלות השונות בענן, הודיע על השלמת סבב גיוס חדש. את סבב הגיוס הובילה קרן DTCP והשתתפו גם המשקיעות הקיימות, בהן USVP, Lightspeed Venture Partners ו-StageOne Ventures. באפסגון לא ציינו את סכום הגיוס, אך אמרו כי סך הגיוסים של החברה עומד כעת על 30 מיליון דולר. מכיוון שבמועד הגיוס הקודם סך הגיוסים של החברה עמד על 20 מיליון דולר.

Belkin Laser גייסה 12.25 מיליון דולר

חברת Belkin Laser, המפתחת טיפול לייזר מהיר עבור אנשים הסובלים מגלאוקומה או לחץ תוך-עיני גבוה, הודיעה על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 12.25 מיליון דולר בהובלת Rimonci Capital ו-Santen Ventures ובהשתתפות BioLight Life Sciences, CR-CP Life Science Fund ו-C-Mer Eye Care Holdings.

Ecoppia גייסה 40 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Ecoppia (אקופיה) מפתח רובוטים ייעודיים לניקוי אוטומטי של פאנלים סולארים במתקנים גדולים, ללא שימוש במים הכריזה על השקעה אסטרטגית של 40 מיליון דולר בחברה מ-CIM Group, חברה אמריקאית המתמחה בניהול נדל”ן, תשתיות ואנרגיה.

RealView Imaging גייסה 10 מיליון דולר

חברת RealView Imaging הישראלית, המפתחת מערכת הולוגרפית שתאפשר למנתחים לראות הדמיה תלת מימדית מדויקת של איברים בגוף האדם, הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס C בהיקף של 10 מיליון דולר בהשתתפות OurCrowd, יהודית וקובי ריכטר, רוב המשקיעים הקודמים בחברה כמו זוהר גילון, עוזיה גליל, ד”ר שמעון אקהויז, ומשקיעים פרטיים נוספים.

Mitiga גייסה 7 מיליון דולר

סטארטאפ הסייבר Mitiga יצא ממצב Stealth והודיע על השלמת סבב גיוס Seed בהיקף של 7 מיליון דולר מ-Clearsky Security, Glilot Capital , Flint Capital, Rain Capital ו-DNX Ventures. ב-Mitiga פיתחו מערכת הפורשת את עצמה ברחבי התשתיות של הארגון, כולל תשתיות הענן, הפותחת בחקירה לאחר פריצה לאותן תשתיות ומאגדת את כל הממצאים לגביה.

Geektime Code

Cygonito גייסה 30 מיליון דולר

חברת הסייבר הישראלית CyCognito,  המפתחת מערכת החושפת את כל הנכסים הנחבאים של חברות  ועוזרת להן להבין האם וכיצד הם יכולים לשמש האקרים בעתיד. הודיעה על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 30 מיליון דולר בהובלת Accel. עוד השתתפו בסבב הגיוס גם המשקיעות הקיימות, Lightspeed Venture, Sorenson Ventures ו-UpWest.

SavorEat גייסה 4.75 מיליון דולר

חברת SavorEat, המפתחת אקוסיסטם שלם להמבורגר הטבעוני שלה, שאמור להיות בטעם ובמרקם בדיוק כמו של המבורגר רגיל, הודיעה על גיוס סבב גיוס A בהיקף של 3 מיליון דולר מבתי ההשקעות מור ומיטב דש. מוקדם יותר החודש השלימה החברה גם סבב Seed בהיקף של 1.75 מיליון דולר ממילניום פודטק.

Nanox גייסה 59 מיליון דולר

סטארטאפ הדימות הישראלי Nanox, שפיתח מכשיר CT קטן ועוצמתי, הודיע על השלמת סבב גיוס נוסף – השלישי במספר מתחילת השנה – של 59 מיליון דולר. ההשקעה מורכבת מ-26 מיליון דולר מקרן יוזמה ו-33 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. סך הגיוסים של החברה מדצמבר 2019 עומד על 110 מיליון דולר.

Explorim גייסה 31 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Explorium, שפיתח פלטפורמה המאפשרת לצוותי Data Science גישה לאלפי מאגרי מידע, בין אם הם פנימיים או חיצוניים, ולחלץ מהם מידע בצורה אוטומטית, הודיע על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 31 מיליון דולר. את הסבב הובילו Zeev Ventures והשתתפו Emerge, F2 Captial , 01Advisors ו-Dynamic Loop.

Cybellum גייסה 12 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Cybellum, המפתחת פלטפורמה להערכת סיכוני סייבר לרכבים, הודיעה על השלמת סבב גיוס A, בסך 12 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה RSBG ventures והשתתפו בו גם משקיעי ה-Seed בחברה, Blumberg Capital  ו-Target Global.

Climacell גייסה 23 מיליון דולר

הסטארטאפ האמריקאי-ישראלי ClimaCell, המפתח מערכת תחזית מזג אוויר מדויקת במיוחד ע”י שימוש במקורות מידע כמו תחנות סלולר, צלחות לוויין, מצלמות רחוב, רחפנים, מטוסים ועוד, הודיעה על השלמת סבב גיוס C בהיקף של 24 מיליון דולר בהובלת Pitango Growth ו-Square Peg Cpital.

Ermetic גייסה 17.25 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית Ermetic, המפתחת מערכת המסוגלת למנוע דליפות מידע והגנה על סביבות ענן, הודיעה על השלמת סבב גיוס של 17.25 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן Accel יחד עם המשקיעים הקיימים של החברה, בהם Glilot Capital Partners, Norwest Venture Partners ו – Target Global. עד היום גייסה החברה כ-27 מיליון דולר.

Chorus.ai גייסה 45 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Chorus.ai, שפיתח מערכת המנתחת שיחות מכירה באמצעות בינה מלאכותית, הודיע על השלמת סבב גיוס C בגובה של 45 מיליון דולר בהובלת Georgian Partners והשתתפו בו גם Emergence Capital ,Redpoint Ventures ו-Sozo Ventures – משקיעה חדשה בחברה.

Buildots גייסה 12.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Buildots, המפתח מערכת לניהול מעקב אחרי תהליכים באתרי בנייה, מודיע היום על גיוס 12.5 מיליון דולר בסבב A. את הסבב הובילה קרן ההון סיכון TLV Partners. בסבב השתתפו גם Innogy Innovation Hub, קבוצת הבנייה תדהר; מייסד Mobileye ו-OrCam, זיו אבירם; צביקה לימון, ממנהלי קרן מאגמה; היזמים הסדרתיים אביגדור וילנץ ובני שניידר ויו”ר קבוצת תדהר גיל גבע. החברה קיבלה תמיכה גם מרשות החדשנות.

חברת Sight Diagnostics גייסה 71 מיליון דולר

הפיתוח של החברה הישראלית מאפשר ביצוע בדיקות דם מהירות במקום מבלי להסתמך על מעבדה. החברה נעזרת לצורך כך באלגוריתמי AI שמעבדים תמונות של הבדיקה. בין היתר השקיעו בחברה חברת כלל ביוטכנולוגיה.


אקזיטים

Visual Estate נרכשה על ידי MODY הישראלית

​הסטארטאפ הישראלי Visual Estate, שפיתח טכנולוגיה המאפשרת להפוך שרטוט של דירה להדמיית תלת ממד, נרכש על ידי אחת מלקוחות החברה – MODY הישראלית העוסקת בעיצוב הבית. הרכישה הגיעה אחרי שהחברה פיבוט ממכירת הטכנולוגיה שלה לחברות נדל”ן ויזמים שרצו למכור דירות, לכלי המאפשר לכל קמעונאי לספק חוויית רכישה אישית יותר, באמצעות יצירת סיור וירטואלי מתוכנית הדירה של לקוחות פוטנציאליים. סכום הרכישה לא פורסם, אך הוערך בכמה מיליוני שקלים.

כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: Oshry@geektime.co.il

הגב

5 תגובות על "סימן חיובי? הסטארטאפים הישראליים גייסו החודש 670 מיליון דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יוסי
Guest

50 אחוז מהחברות שכתבתם גייסו בכלל לפני כמה חודשים ובחרו לשחרר את זה כחדשות בתקופת הקורונה.

דינו
Guest

אין השקעות סיד בכלל. חברה אחת גייסה 15% מהסכום הכולל של הגיוסים (Gett) רוב האחרות גייסו סכומים דו ספרתיים…

זאור
Guest

בניגוד למאות המיליונים שאת הגייסת..

שותף מוגבל
Guest

זה רק אני, או ש80% מהקרנות האלה לא מוכרות בכלל?
מעניין לבדוק טרנד של איכות המשקיעים לאורך זמן, כאינדיקטור על איכות החברות והסבבים

רועי
Guest

יש המון כסף טיפש בשוק.
כל מי שיודע לשכנע מצליח להשיג 2-3 מליון , אפילו שהוא יודע שהם יתאיידו אחרי שנה בסבירות גבוהה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: