קצת פחות גיוסים ואקזיט אדיר אחד: סיכום החודש שהיה בהייטק הישראלי

לא הספקתם לעקוב? הנה הנה כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של חודש דצמבר בסצנת הסטארטאפים הישראלית

מקור: גיקטיים

אם במקרה מצמצם החודש או הייתם עסוקים בחגיגות חנוכה, ראש השנה האזרחי או נוביגוד – אל דאגה. אנחנו כאן עם סיכום של כל גיוסי ההון והאקזיטים החודשי בעולם ההייטק הישראלי בדצמבר 2019.

<< היו גיוסי ההון והאקזיטים של חודש נובמבר


גיוסי הון


Gong גייסה 65 מיליון דולר

חברת Gong.io הישראלית, המפתחת מערכות בינה מלאכותית לניהול לקוחות ושיפור הביצועים של מנהלי וצוותי מכירות, הודיעה על השלמת סבב גיוס C בהיקף של 65 מיליון דולר. את הסבב הנוכחי הובילה סקויה קפיטל בהשתתפות המשקיעים הקיימים: באטרי וונצ’רס, נורווסט וונצ’ר פרטנרז, שלמה קרמר, Wing Venture Capital ,NextWorld Capital וקרן ההשקעות של סיסקו. עם כה גייסה החברה 134 מיליון דולר.

המערכת שפיתחה Gong.io (גונג) מנתחת ומנטרת שיחות שמנהלים אנשי מכירות עם אנשי IT בחברות ובארגונים שונים. לאחר השיחה מציגה המערכת לאיש המכירות דו”ח מרוכז שמתבסס על ניתוח של יותר מ-100 פרמטרים שונים וכולל את החלקים החשובים בשיחה, כמו למשל שאלות ששאל הלקוח, ההתנגדויות שלו, כוונות קנייה, התלהבות או אכזבה ועוד.

חברת Pixellot גייסה 3.3 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Pixellot פיתח פלטפורמה שמפיקה באופן אוטומטי שידורים חיים של משחקי ספורט – ללא מגע יד אדם. החודש, הוא הודיע על קבלת השקעה בגובה של 3.3 מיליון דולר מ-Grupo Globo הבריזלאית.

הפלטפורמה משמשת לתיעוד משחקי כדורגל, כדורסל ופוטבול שאינם מתועדים בשלב העלויות הגבוהות משחקים בקולג׳ים, ליגות נשים, ליגות משנה, כמו גם ליגות מקצועיות של ענפי ספורט קצת פחות פופולאריים כמו כדור-עף וכדור-מים.

Panorays גייסה 15 מיליון דולר

החלטתם לתת לגוף צד שלישי לנהל את המידע הכי רגיש בארגון שלכם, אבל איך תדעו שאתם באמת יכולים לסמוך עליו? Panorays הישראלית פיתחה פלטפורמה המסייעת לחברות לקצר את תהליך הערכת סיכוני הסייבר שהן עורכות לספקי צד שלישי, לפני שהן מתחילות לעבוד איתם.החודש, הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בגובה של 15 מיליון דולר בהובלת קרן Oak HC/FT.

הפלטפורמה מחשבת בצורה אוטומטית את רמת סיכון הסייבר של אלו, מה שמאפשר לזרז תהליכים ומקדם אינטראקציה כמה שיותר מהירה בין השתיים. לפי Panorays, המוצר שלה מאפשר לחברות לקצר את תהליך הערכת סיכוני הסייבר שהן עורכות ב-93%, מבלי להתפשר בכל הקשור לעמידה בתקנים כמו ה-GDPR.

Vocalis Health גייסה 9 מיליון דולר

מה קורה כששני סטארטאפים ישראלים שנמצאים בשלב די התחלתי ומפתחים מוצר דומה נפגשים? במקרה של Beyond Verbal ו-Helathymize, שתי חברות Health Tech העוסקות ביישום בינה מלאכותית בעולם שירותי הבריאות, נוצרת חברה חדשה בשם Vocalis.

שתי החברות הודיעו החודש על מיזוג ועל הקמתה של חברה חדשה בשם Vocalis Health. חברת Beyond Verbal, שכבר הספיקה לגייס 3 מיליון דולר, פיתחה פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית המאפשרת להבין את מצבם הבריאותי והרגשי של בני אדם באמצעות ניתוח קולי בזמן אמת. באמצעות הטכנולוגיה שפיתחה ניתן למשל לשפר את יעילותם של מרכזי שירות טלפוניים או לעקוב אחר מצבים בריאותיים לאורך זמן.

 xs:code גייסה חצי מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי xs:code מאמין שקוד פתוח לא חייב להיות רק בחינם. החודש, השיק הסטארטאפ את פלטפורמת המוניטיזציה שפיתח, לה גייס כחצי מיליון דולר בהובלת חיים טורפיאשווילי, ממייסדי חברת המשחקים פלאריום.

הרעיון הוא שבמקביל לגרסה החינמית המוצעת ב-GitHub הזמינה ופתוחה לכל מי שיחפוץ בכך, מפתחים יחזיקו ב-xs:code גרסה נוספת של הקוד שתהיה זמינה בתשלום. כדי לעשות זאת, יש ליצור העתק של הקוד שיהיה סגור ונעול עם קוד אקטיביציה, שרק מי שישלם עבורו – ייחשף אליו. כל אחד יוכל להחליט במה בדיוק הגרסאות יהיו שונות – פיצ׳רים, כמות העדכונים, היקף ההתאמה האישית או סוג הרישיון.

Sproutt גייסה 12 מיליון דולר

Sproutt (ספראוט), סטארטאפ ישראל חדש בתחום ה-InsureTech, המציע ביטוחי חיים לאנשים ששומרים על אורח חיים בריא, הודיע על השלמת סבב גיוס Seed בסך 12 מיליון דולר. בגיוס לקחו חלק State of Mind Ventures (SOMV), Moneta Capital וחברת הביטוח האמריקאית Guardian Life.

Sproutt מציעה ללקוחותיה ביטוח חיים על ידי ניתוח אורח החיים שלהם באמצעות חמישה קריטריונים שונים: פעילות, איזון, קהילה, תזונה ושינה. מדד איכות החיים (QL Index) שבנתה החברה מאפשר לה לנתח דפוסי התנהגות של לקוחותיה על ידי ניטור פעילותם ברשת ולהתאים להם, תוך שימוש במודל בינה מלאכותית (AI) שיצרו, תובנות בריאותיות אישיות וביטוח חיים שמותאם למידותיהם.

AllCloud גייסה 18 מיליון דולר

חברת הענן הישראלית AllCloud (אולקלאוד), העוסקת בהעברת ארגונים קטנים כגדולים לטכנולוגיית ענן שונות, הודיעה כי השלימה גיוס חדש בגובה 18 מיליון דולר בהובלת Eastside Partners ובהשתתפות Salesforce Ventures, זרוע ההשקעות של ענקית התוכנה האמריקאית.

חברת AllCloud עוזרת לאירגונים לעבור טרנספורמציה לענן, שכוללת בניית ארכיטקטורה והטמעת מערכות, ועד אינטגרציה וניהול תשתיות. החברה מוגדרת כשותפת ייעוץ פרמייר של AWS וגם כשותפת פלטינה של Salesforce, והיא אחראית על אלפי הטמעות ענן מאז הקמתה. בין היתר מציעה החברה בניית ארכיטקטורה, הטמעת מערכות, אינטגרציה וניהול תשתיות. בנוסף, מנהלת החברה במקביל גם פעילות פיתוח של צוותים עצמאיים.

Satori Cyber גייסה 5.25 מיליון דולר

Satori Cyber, סטארטאפ ישראלי חדש בתחום אבטחת בסיסי נתונים, הודיע על השלמת גיוס סבב Seed של 5.25 מיליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון הישראלית-אמריקאית YL Ventures.

החברה יצרה פלטפורמה שמטרתה להציע שליטה מלאה על אופן זרימת הדאטה בבסיסי הנתונים של ארגונים בסביבות ענן ובסביבות היברידיות. הפלטפורמה הוקמה במטרה לסייע לארגונים לבסס יתרון תחרותי בתחום שבו הם עוסקים על-ידי הסרת חסמים בשימוש נרחב בדאטה, בהם אבטחת מידע, פרטיות ורגולציה.

PlayerMaker גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי PlayerMaker רוצה לשדרג את הביצועים של שחקני כדורגל ברחבי העולם ללא צורך בציוד יוקרתי או מערך צילום משוכלל והוא מודיע על השלמת סבב גיוס בגובה של 10 מיליון דולר בהובלת קבוצת FengHe.

הטכנולוגיה של החרה מבוססת על חיישני תנועה המוטמעים ברצועה שיש להלביש על הנעליים של שחקן הכדורגל. הרכיב כולל חיישן תנועה בן 6 צירים עם מד תאוצה וג׳יירוסקופ, המודדים תאוצה ומהירות יותר ממאה פעמים בשנייה. תוך כדי משחק או אימון, החיישנים עוקבים ומנטרים את כל התנועות הטכניות, הטקטיות, הביומכניות והפיזיות עם הכדור ובלעדיו. החיישנים מאפשרים לקבל מידע מדויק ובעל ערך – החל מעוצמת הבעיטה ועד למהירות הריצה של שחקן מסוים.

LitiGate גייסה 5 מיליון דולר

​הסטארטאפ הישראלי LitiGate רוצה לשדרג את עולם המשפט ולפשט את עבודתם הסיזיפית של עורכי הדין באמצעות פלטפורמה שמנתחת באופן אוטומטי תביעות ומסכמים משפטיים. החודש, הודיעה החברה על סגירת סבב הסיד שלה בסך 5 מיליון דולר, שמורכב מ-1.5 מיליון דולר שגויסו לפני כשנה, ו-3.5 מיליון דולר נוספים שגויסו לאחרונה. את הגיוס הובילה קרן הון הסיכון Brighteye Ventures והשתתפו בו גם Firstime ventures, קרן Rhodium ומשרד עורכי הדין שבלת ושות’.

Rezilion גייסה 8 מיליון דולר

Rezilion הישראלית אשר מפתחת פלטפורמה אוטונומית להגנה על סביבות ענן הודיעה החודש כי השלימה סבב גיוס ראשון בגובה של 8 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן JVP והשתתפו בו Samsung NEXT, Kindred Capital, LocalGlobe ומשקיעים פרטיים כמו גיא שחורי ורון צוקרמן.

הפלטפורמה שהם שפיתחו מאפשרת לצוותי ה-DevOps להפסיק להתעסק בצורה ידנית בחוקים ולאמת את הבעיות והתיקונים בסביבת הענן. המערכת של החברה מאתרת את נקודות התורפה, ומחזירה את הקוד לתצורה המוצלחת האחרונה שבה הוא לא היה פגיע. בכך צוות ה-DevOps יכול להתפנות למשימות אחרות וחשובות יותר, במקום להתעסק בהתראות שווא וחריגות.

Gloat גייסה 25 מיליון דולר 

Gloat הישראלית (לשעבר Workey) מאפשרת לחברות לגייס עובדים באופן דיסקרטי, כך שהעובד לא חייב לחשוף את העובדה שהוא מחפש משרה אחרת, מה שעשוי לגרום לעובדים או האחראיים עליו להסתכל עליו בעין קצת פחות חיובית. מעבר לים, Gloat דווקא עושה כמעט את ההפך, ומפתחת מערכת שמאפשרת לאירגונים דווקא לשמר את העובדים, ולדאוג שהם לא יגיעו לאותה תחושת מיצוי במהירות.

החודש, הודיעה החברה כי השלימה סבב גיוס בהיקף של 25 מיליון דולר בהובלת Eight Roads Venture ו-Intel Capital, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים בחברה: Magma Venture Partners ו-PICO Partners.

Copilot גייסה 5 מיליון דולר

Copilot הישראלית, שפיתחה פלטפורמה המאפשרת ליצרני מוצרים חכמים מבוססי IoT לנהל בצורה אוטומטית את התקשורת עם הלקוחות שלהם, הודיעה על השלמת סבב Seed בגובה 5 מיליון דולר בהובלת קרן JVP.

Copilot ייצרה פלטפורמה האוספת את נתוני השימוש ממכשירי חכמים שונים מבוססי IoT ובאמצעות מודלים שפיתחה, מאפשרת תקשורת ישירה בין היצרנים ללקוחות הקצה, תוך חיזוי פעילות המוצר, מניעת החזרות מוצרים, נטישה של לקוחות – לצד ניסיון לייצר רכישות חוזרות. קופיילוט יוצרת קשר עם כל לקוח בהתאם לנתונים שנאספו ונותחו על ידי הפלטפורמה שלה כדי לשפר את חווית הלקוח ולשפר את ערך הלקוח (customer lifetime value).

Owlytics גייסה 4 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Owlytics Healthcare פיתח טכנולוגיה שתשמור על בני הגיל השלישי באמצעות צמיד ניטור שיתריע בעת נפילה. כעת, הוא מודיע על שותפות אסטרטגית וקבלת השקעה מ-Halma במסגרת סבב גיוס A בגובה של 4 מיליון דולר.

השעון אוסף מדדי בריאות אישיים כדי לזהות דפוסים פיזיולוגיים לא תקינים, ובשילוב של אלגוריתמים מבוססי למידת מכונה, מתבצע חישוב המעריך וחוזה את הסיכון של העונד למעוד, ליפול ולהיפצע בימים או בשבועות הקרובים.


אקזיטים


צ’ק פוינט רוכשת את Protego הישראלית ב-40 מיליון דולר

צ׳ק פוינט הודיעה החודש על רכישת Protego (פרוטגו), המאבטחת אפליקציות Serverless, מה שיאפשר לה לשלב את הטכנולוגיה של החברה בפלטפורמת CloudGuard ו-Infinity ולהגן על סביבות ענן פרטי וענן ציבורי גם בסביבות היברידיות. פרטי העסקה לא נחשפו, אך על פי ההערכות, מדובר בעסקה בשווי של כ-40 מיליון דולר.  עד מועד הרכישה, גייסה החברה כ-3.5 מיליון דולר, כך שעל פניו מדובר בעסקה לא רעה עבור המשקיעים והיזמים.

הסטארטאפ AlgoTrace נמכר ל-Qualitest

חברת בדיקות התוכנה Qualitest הודיעה על רכישת הסטארטאפ הישראלי AlgoTrace, המשתמש ב-AI כדי לייעל את הבדיקות האלו. פרטים בנוגע להיקף העסקה לא נחשפו, אך מאז הקמתה ב-2016 החברה גייסה כספים ממשקיע פרטי ומרשות החדשנות.

חברת AlgoTrace (אלגו-טרייס) מפתחת כלים אוטומטיים המסייעים לאנליסטים ומדעני נתונים לפשט ולהאיץ את תהליכי מודלי החיזוי שלהם. בכך, הם עוזרים לארגונים להגיע להחלטות הנכונות ביותר על בסיס מידע מדוייק, ומאפשרת לאלו לנבא ולחזות תקלות פוטנציאליות. המערכת לומדת את הדאטה שקיים בארגון, וממנו מפיקה תובנות בזמן קצר וברמת דיוק גבוה שמאפשרים לחזות למשל הונאות למוסדות פיננסים או תקלות תוכנה, על בסיס מידע שנאסף ממערכות באופן מתמיד.

אינטל רכשה את Habana Labs ב-2 מיליארד דולר

אינטל הודיעה החודש על רכישת Habana Labs הישראלית, המפתחת שבב המיועד לשימוש בקרב יישומי AI, בשני מיליארד דולר. רק בשנה שעברה לקחה אינטל חלק בגיוס של 75 מיליון דולר שהשלימה החברה. הרכישה מגיעה כשלוש שנים אחרי שרכשה אינטל בסכום עתק של 15.3 מיליארד דולר את מובילאיי הישראלית.

Habana Labs מייצרת שבבים לעיבוד AI שמטרתם למצות את הפוטנציאל של הבינה המלאכותית עם שיפורים משמעותיים בביצועי העיבוד, העלות וצריכת החשמל. המעבד של הבאנה לא מיועד לגיימינג או למשתמש הביתי, אלא מיועד לשוק הבינה המלאכותית ההולך ומתעצם, ובעיקר ל-Data Centers שזקוקים ליותר ויותר כוח.

סטארטאפ בדיקות הראייה הישראלי 6over6 נרכש ע״י חברה אמריקאית

חברת 6over6 הישראלית, שפיתחה אפליקציה המאפשרת לבצע בדיקת ראייה בבית באמצעות סמארטפון או מחשב ומצלמה, נרכשה על ידי אתר אמריקאי למכירת עדשות ראייה ברשת בשם 1-800 Contacts. סכום הרכישה לא פורסם, אך מוערך בעשרות מיליוני דולרים.

6over6 פיתחה את אפליקציית GlassesOn, המאפשרת לבצע בדיקת עיניים בבית ולקבל מרשם למשקפיים דרך הסמארטפון שלכם או באמצעות מחשב ומצלמה. האפליקציה של החברה משתמשת בשילוב של למידת מכונה ובחיישנים של המכשיר לטובת ביצוע בדיקת הראייה. באמצעות המוצר של החברה משתמשים בעלי משקפיים יכולים לבצע את הבדיקה ולקבל חידוש למרשם שלהם.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

2 תגובות על "קצת פחות גיוסים ואקזיט אדיר אחד: סיכום החודש שהיה בהייטק הישראלי"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמי
Guest

איפה הגיוס של הסטארטאפ המבטיח gloat?
גייסו 25 מליון דולר – אתם בעצמכם דיווחתם על זה

ע.ג.ג הישראלי המצוי
Guest
ע.ג.ג הישראלי המצוי

שכחתם גם את רזיליון 8M

wpDiscuz

תגיות לכתבה: