לא הקורונה ולא החום עוצרים את הסטארטאפים הישראליים: גייסו 612 מיליון דולר באוגוסט

בזכות שני גיוסי ענק ולא מעט גיוסים בשלבים מאוחרים הצליחו הסטארטאפים הישראליים שלא ליפול בסכום הגיוסים באוגוסט, לעומת שנים קודמות. החודש גייסו 19 חברות לעומת 28 בחודש שעבר

מילא משבר הקורונה, אבל הסטארטאפים הישראליים שורדים בגבורה יחסית את חודש אוגוסט הידוע לשמצה בתור חודש חלש יחסית בגיוסי הון, והחודש גייסו הסטארטאפים הישראליים 612 מיליון דולר ב-19 עסקאות.

מדובר בירידה קלה לעומת החודש הקודם – אז גייסו הסטארטאפים 670 מיליון דולר, עם זאת, בהשוואה לחודשי אוגוסט משנים קודמות, מדובר בנתון מרשים ביותר: באוגוסט 2019 גייסו הסטארטאפים הישראליים 350 מיליון דולר (ב-16 סבב גיוס), ובאוגוסט 2018 גייסו הסטארטאפים 281 מיליון דולר (ב-17 סבבים).

החברות הצומחות מגייסות יותר

8 מתוך מהחברות שגייסו החודש הן חברות צומחות שגייסו בסבבים B ומעלה – והן גם אחראיות על יותר מ-560 מיליון דולר מההון שגויס החודש, כשה-11 האחרות מגייסות בסבבי Seed ו-A. שתי חברות לבדן, גונג ו-Redis Labs, אחריות על כמעט חצי מסך הגיוסים החודשי – עם סבב גיוס בגובה 200 ו-100 מיליון דולר בהתאמה.

בניגוד לחודש הקודם, אז גייסו 28 סטארטאפים שונים כספים – החודש אנו עומדים על 19 חברות, כשהגיוסים בסבבים המאוחרים יותר הם אלו שגרמו לסך הגיוסים להיות קרוב כל כך. בחודש שעבר רק Gett גייסה מה שאנחנו מכנים מגה-גיוס, כלומר גיוס 9 ספרתי בגובה 100 מיליון דולר, אולם החודש 2 חברות ציינו גיוסי ענק כאלו.

מלבד הגיוסים, ראינו החודש גם אקזיט אחד – של חברת IMGN Media – שנרכשה בעשרות מיליוני דולרים על ידי אחת מחברות המוזיקה הגדולות בעולם, Warner Music. אימג’ן מדיה, המייצרת תוכן ויראלי המבוסס על דאטה לא תשמש את וורנר אך ורק לקידום תוכן ויראלי ללקוחותיה, אלא גם כזרוע איסוף דאטה וניתוחו.

בנוסף, חברת הדימות ננוקס, מי שמתכננת לייצר את “האייפון של מכשירי ה-CT”, הנפיקה בנאסד”ק אחרי שגייסה 165 מיליון דולר על פי שווי של מיליארד דולר. ההנפקה מגיעה אחרי 3 סבבי גיוס תוך פחות משנה בסך 110 מיליון דולר, האחרון שבהם – בסך 50 מיליון דולר – היה בחודש שעבר. לננוקס מתכננת להצטרף גם JFrog הישראלית שהגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאדס”ק. בחברה מנתניה לא חשפו על פי איזה שווי ינפיקו, אך בעבר גייסו הון על פי שווי של למעלה מ-1.5 מיליארד דולר.


גם אתם גייסתם? יש לכם סטארטאפ מעניין? אנחנו רוצים לשמוע


גיוסי ההון של חודש אוגוסט 2020

CAPS Medical גייסה 3.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי CAPS Medical, המפתח טיפול לא פולשני לסרטן המבוסס שימוש בפלזמה “קרה”, הודיע על גיוס 3.5 מיליון דולר בסבב A. את סבב הגיוס הובילו חברת ניהול הנכסים Chasing Value ו-Israel Investment Fund Group. בסבב השתתפו גם עמותת המחקר והפיתוח של הטכניון וכמו כן הסטארטאפ הישראלי XACT Robotics – שצפוי לשלב את הטכנולוגיה של קאפס מדיקל ברובוט התוך-גופי שהיא מפתחת.

EcoPlant גייסה 8 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי EcoPlant, המפתח פלטפורמת IoT מבוססת AI לחיסכון באנרגיה בתשתיות התמיכה בייצור של מפעלים, הודיע על גיוס 8 מיליון דולר במסגרת סבב A. את הגיוס הובילה Ecolab, חברה אמריקאית בתחומי התשתיות לתעשייה, וחלק מהון שגויס הגיע מהאקסלרטור Farm To Fork של Techstars.

3D Battery גייסה 3.5 מיליון דולר

הסטרטאפ הישראלי 3DBattery, המפתח טכנולוגיה לייצור סוללות ליתיום יון לשוק הרכב החשמלי ואגירת אנרגיה, הודיע על גיוס Seed בהיקף של 3.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קבוצת אלייד החזקות והשתתפו בו קרן טרה ונצ’רס, מרכז החדשנות של CLP OSEG Energy בישראל, “שורש ערכות נוודים” והאנג’ל סרג’יו פוגל.

Yotpo גייסה 75 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Yotpo, שמפתח פלטפורמה לשיווק אתרי קניות מקוונים, הודיע על השלמת סבב גיוס E בהיקף של 75 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Bessemer ובהשתתפות Access Industries, Vertex Ventures וקרן Hanaco.

ZenCity גייסה 13.5 מיליון דולר

חברת Zencity הישראלית, שפיתחה מערכת שאוספת נתונים מכל מקום אפשרי כדי לוודא שרשויות מקומיות מקבלות החלטות בהתאם לצרכים והרצונות האמיתיים של התושבים השלימה סבב גיוס בהיקף של 13.5 מיליון דולר בהובלת TLV Partners ו-Salesforce Ventures, בנוסף למשקיעים הקודמים, Canaan, Vertex, i3 ו-M12, זרוע ההשקעות של מיקרוסופט.

Thriver גייסה 33 מיליון דולר

חברת Thriver (לשעבר Platterz), המפתחת מערכת שאמורה לסייע לאירגון שלכם לשפר ולשמר את התרבות האירגונית, גם מרחוק, הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 33 מיליון דולר בהובלת Viola Growth ובהשתתפות Vertex, Journey, FJ Lab, Union Tech והמשקיעות הקיימות בחברה, Aleph ו-Altair.

Approve גייסה 5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Approve, המפתח פלטפורמה המשפרת את תהליכי הרכש של חברות, גייסה סבב Seed בסך 5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן Aleph והשתתפו בו משקיעי אנג’ל.

Uniper Care גייסה 4 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Uniper Care מפתח מערכת מולטימדיה ותקשורת לאוכלוסיית הגיל השלישי, שאמורה לסייע להם להתמודד עם הבדידות ולשמור איתכם על קשר. היום מודיעה החברה על גיוס של 4 מיליון דולר בהובלת Zeev Ventures ובהשתתפות קרן ההשקעות של מגדלי הים התיכון.

Perimeter 81 גייסה 40 מיליון דולר

סטארטאפ הסייבר הישראלי Perimeter 81 הודיע כי גייס 40 מיליון דולר במסגרת סבב B, אשר הובל על ידי Insight Partners בהשתתפות Toba Capital ומשקיעים קיימים. זהו הגיוס השלישי של החברה מאז נובמבר האחרון, אז גייסה 10 מיליון ומרץ השנה אז גייסה 4.5 מיליון נוספים.

EyeControl גייסה 7.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי  EyeControl (אייקונטרול), המאפשר לחולים מונשמים לתקשר עם בני משפחתם וצוות הטיפול הרפואי בעזרת תנועות העיניים, הודיע על גיוס הון בגובה 7.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו Benslie International Ltd, Menomadin Foundation, Clive Barret and Connecticut Innovations, בנוסף למשקיעים הקיימים של החברה בני לוין (מייסד נייס), איציק דנציגר (לשעבר נשיא קומברס), ג’ים אלקינד, אבי קורנרייך, Zora Ventures, Impact First ו- Rimonci Capital.

Adaptive Shield גייסה 4 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Adaptive Shield הודיע על השלמת סבב גיוס Seed בהיקף של 4 מיליון דולר בהובלת Vertex. החברה מפתחת פתרון להגנה על תשתיות ה-SaaS.

Gong גייסה 200 מיליון דולר 

חברת Gong, המפתחת מערכת בינה מלאכותית לשידרוג השיחות של צוותי המכירות בארגונים, vushg היום על השלמת סבב גיוס D בהיקף של 200 מיליון דולר, שנעשה על פי שווי חברה של כ-2.2 מיליארד דולר.

Bambi Dynamic גייסה 6 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Bambi Dynamic, המאפשר לכל חברת ביטוח להציע ביטוח חכם לכל נהג ורוכב, לא משנה באיזה כלי הוא משתמש, הודיע על גיוס 6 מיליון דולר. את הגיוס הובילה MS&AD Ventures, זרוע ההשקעות של חברת ביטוח יפנית.

הורידו עכשיו את אפליקציית גיקטיים, ותישארו מעודכנים הורידו עכשיו את אפליקציית גיקטיים, ותישארו מעודכנים להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כא

Hour One גייסה 5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Hour One, שמפתח מערכת שמסוגלת ליצור דמויות ריאליסטיות שיגידו כל מה שתרצו, השלים סבב גיוס Seed בהיקף של 5 מיליון דולר בהובלת Galaxy EOS VC Fund, Remagine Ventures, Kindred Ventures ובהשתתפות Amaranthine.

GiantLeap גייסו 900 אלף דולר

הסטארטאפ הישראלי GiantLeap, המבצע גיימיפיקציה למבחני תפקוד קוגניטיבי לילדים שאותם ניתן לבצע מהבית, השלים גיוס של 900 אלף דולר מקרן ההון סיכון האמריקאית GoAhead Ventures, כך נודע לגיקטיים. בנוסף, השתתפו בסבב הגיוס גם תוכנית ההאצה ליזמים ישראלים בארה”ב Fusion LA, קרן fresh.fund, מרכז החדשנות של ה-Texas Medical Center ומשקיעים פרטיים מישראל וארה”ב.

Redis Labs גייסה 100 מיליון דולר

חברת Redis Labs הישראלית, שמפתחת טכנולוגיה לניהול מהיר של בסיסי נתונים, הודיעה על השלמת סבב גיוס F בסך 100 מיליון דולר ועל פי הערכת שווי של מיליארד דולר. את סבב הגיוס הובילו Bain Capital Ventures ו-TCV והשתתפו בו המשקיעים הקיימים בחברה – Francisco Partners, Goldman Sachs Growth, Viola Ventures ו-Dell Technologies Capital.

proteanTecs גייסה 45 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי proteanTecs, שפיתח טכנולוגיה לחיזוי כשלים באלקטרוניקה, הודיע על השלמת סבב גיוס C בסך 45 מיליון דולר. סבב הגיוס הובל ע”י קרן Koch Disruptive Technologies, יחד עם Valor Equity Partners ו-Atreides Management ובהשתתפות משקיעים קיימים.

SilverFort גייסה 30 מיליון דולר

חברת Silverfort, המייצרת פלטפורמה המאפשרת הטמעה של פתרון אימות דו שלבי ללא כל צורך בשינוי במערכת הקיימת של הלקוח הודיעה על גיוס סבב B של 30 מיליון דולר בהובלת Aspect Ventures ו-Citi Ventures. בסבב השתתפו גם משקיעים קיימים בחברה.

K2view גייסה 28 מיליון דולר

הסטארטאפ K2View, שפיתח פלטפורמה המאפשרת גישה ובקרה לכל המידע של ארגון, בלי קשר למספר המערכות ומקורות המידע השונים שיש בו, הודיע על גיוס 28 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן Forestay Capital.


האקזיטים וההנפקות של אוגוסט 2020

IMGN Media נרכשה ע”י Warner Music

Warner Music, אחת מחברות המוזיקה הגדולות בעולם, הודיעה בסוף השבוע על רכישת הסטארטאפ הישראלי IMGN Media (אימג’ן מדיה) – המפיצה תכנים ברשתות החברתיות בצורה חכמה ומבוססת מידע. סכום הרכישה לא פורסם, אך עפ”י הדיווחים הוא “נמוך מ-100 מיליון דולר”.

ננוקס הנפיקה בנאסד”ק בשווי של מיליארד דולר

סטארטאפ הדימות הישראלי Nanox גייס 165 מיליון דולר במסגרת ההנפקה שלו בנאסד”ק במחיר של 18 דולר למניה (הרף הגבוה שהציב בתשקיף). אחרי יום המסחר הראשון של החברה בניו יורק תחת הסימול NNOX עלה מחיר המניה ל-21.7 דולר למניה – מה שמביא את שווי השוק של החברה למיליארד דולר.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: Oshry@geektime.co.il

הגב

3 תגובות על "לא הקורונה ולא החום עוצרים את הסטארטאפים הישראליים: גייסו 612 מיליון דולר באוגוסט"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
משתמש אובונטו
Guest

אתה לא מבינים מה הולך בשוק. זה כמו שתי כלכלות נפרדות. מצד אחד קורונה, אבטלה וייאוש אבל מהצד של ההיטק – גן עדן: גיוסי הון, גיוסי עובדים, פרוייקטים, כסף נשפך כמו מים.
בדיוק כמו הגרפים של וול סטריט לעומת הגרפים העגומים של הכלכלה.

אחד שממש לא יודע
Guest
אחד שממש לא יודע

כאילו זה כבר פדיחה לפרסם גיוס סיד של 200 אלף..

מתי כבר נפסיק עם השטויות האלה
Guest
מתי כבר נפסיק עם השטויות האלה

הודעה על השקעה מתי שההשקעה קרתה. יש ברשימה לפחות שתי חברות שגייסו לפני הקורונה ורק עכשיו מודיעות על זה.
בנוסף, אם מנכים את גונג ורדיס שהיוו חצי מהסכום, הכותרות פחות מרשימות.
אבל בשורה התחתונה, קורונה = שינוי, ושינוי יוצר הרבה הזדמנויות לסטארטאפים, חדשים וקיימים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: