מאנדיי הישראלית משיקה 'מערכת הפעלה' לארגונים: "אנחנו בונים חברה של 100 מיליארד דולר"

מאנדיי השיקה היום רשמית את Work OS, פלטפורמה שמאפשרת לארגונים לפתח אפליקציות על גבי התשתית שלה. ערן זינמן, מייסד-שותף, משווה את ההשקה לפיתוח מערכת ההפעלה למחשבים אישיים ומאמין כי "יש פה הזדמנות לייצר את המיקרוסופט או הסיילספורס הבאה"

מקור: Monday.com

חברת הסטארטאפ הישראלית Monday.com הודיעה היום (ג') כי תאפשר לראשונה למפתחים ולארגונים לפתח אפליקציות חיצוניות על גבי הפלטפורמה שלה, שנמצאת כיום בשימוש יומי של כ-400 אלף משתמשים. מאז הקמתה גייסה החברה כרבע מיליארד דולר, ועל פי ההערכות שוויה עומד על כ-1.9 מיליארד דולר.

כיום משתמשים מתאימים את עצמם לתוכנה

עד היום משתמשי מאנדיי יכלו לעשות שימוש רק באפליקציות ובאינטגרציות שהעמידה לרשותם מאנדיי עצמה. ב-Work OS, הפלטפורמה החדשה, מאפשרת למעשה החברה לכל מפתח ולכל ארגון לפתח כלים ייעודיים משל עצמם. בשלב הראשון יעמדו לרשות המפתחים יותר מ-50 אינטגרציות עם שירותים דוגמת סיילספורס, Mailchimp, גיטהאב, שופיפיי, Jira ומיקרוסופט; יותר מ-100 אוטומציות שונות; ויותר מ-25 רכיבי אנליטיקות שונים לשילוב באפליקציית המאנדיי של הארגון. המפתחים יוכלו להשתמש בכלים השונים ולייצר אפליקציות ייעודיות על גבי הפלטפורמה של מאנדיי.

כך למשל יוכלו המפתחים לייצר אינטגרציות למערכות פנימיות קנייניות של החברה, ולחבר אותן דרך מאנדיי לשירותי רשת חדשים יותר, כמו שירותי תקשורת פנים ארגוניים, ניהול משימות ו-CRM. סטארטאפים וחברות פיתוח יוכלו לפתח לעצמן אפליקציה שמשלבת בין כלים כמו Jira, גיטהאב ו-Zendesk, כך שכל המעורבים בתהליך יוכלו לעקוב ולנהל בקשות לפיצ'רים, מפות דרכים של מוצרים והטמעה של קוד – באפליקציה אחת.

לפתח את מאנדיי על גבי מאנדיי

רועי מן, מנכ"ל מאנדיי, הסביר במפגש עם עיתונאים כי כיום הכלים הארגוניים סובלים ממספר בעיות: חוסר גמישות של התוכנות; מאגרי מידע מבודדים שלא נגישים לכל הארגון; והצפה בדאטה. על פי מן, כיום המשתמשים צריכים להתאים את עצמם לתוכנה. "אנחנו מייצרים כלי שניתן להתאמה", אמר, "יש עוד דרישות? אפשר להוסיף ולשנות". לדבריו, בגלל העושר של הכלים השונים וההצפה של המידע, אנשים כיום עובדים בנפרד ולא מתקשרים זה עם זה, גם אם הם יושבים סמוך, כך שאין ניצול יעיל של כל הכלים והמידע ואין שימוש נכון במדיום. "זה מזכיר לי שבתחילת ימי הטלוויזיה לקחו קרייני רדיו וצילמו אותם מקריאים", אמר מן והוסיף "יש בערך 2,000 כלי SaaS שונים בשימוש, שחלקם מדברים ביניהם וחלקם לא. כל מה שנכנס לטווח שביניהם זה בני אדם, ולתוך הוואקום הענק הזה מאנדיי נכנסת".

פיתוח האפליקציות על גבי הפלטפורמה של מאנדיי יכול לנוע בין ממשק פשוט דמוי Scratch, שכולל גרירה של אלמנטים שונים ליצירת האפליקציה, ועד לכתיבה מלאה של קוד והטמעה של קוד קיים. האפליקציות הקיימות יוצעו במסגרת חנות אפליקציות שתציע מאנדיי למשתמשיה, ולפחות בשלב הראשון לא מתכננים בחברה לגבות עמלה מהמפתחים. חובבי הרקורסיות ישמחו לדעת כי השאיפה של החברה היא שגם הם עצמם יפתחו את מאנדיי על גבי המערכת הפתוחה של מאנדיי.

לשאלת גיקטיים מה ההבדל בין המערכת החדשה של מאנדיי לאינטגרציות שמציעות פלטפורמות אחרות דוגמת סלאק, מסביר מן כי גם הם עושים שימוש בסלאק, אבל בפלטפורמה של מאנדיי יש אפשרות להשתמש בדאטה כחומר גלם לעבודה. "אפשר לקחת מידע ולמדל אותו כמו שצריך", אמר מן, "בסלאק אין את זה בכלל. הכל נשאר כטקסט. בורד של מאנדיי הוא דאטהבייס עם נתונים שהם מובנים. למשל בסלאק תוכל לקבל ציוצים מהטוויטר ואצלנו תקבל גם את תאריך הציוץ ומי יצר אותו, ותוכל להשתמש במידע הזה".

ערן זינמן, שותף-מייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיה של מאנדיי, מספר כי העבודה על Work OS ארכה כשנה וכי היא מקבילה להשקת מערכת ההפעלה למחשב: "זהו מהלך עוצמתי כמו בניית מערכת ההפעלה למחשב – רק שאנחנו לוקחים את זה לעולמות של מערכות ההפעלה בענן לארגונים". זינמן מאמין גם שהמהלך ייצור אקוסיסטם שלם: "אנחנו מאמינים שעוד יקומו סטארטאפים על גבי הפלטפורמה שלנו", הוא אומר.

גיקטיים: אתם לא חוששים "לדרך על הבהונות של הגדולים"? להיכנס לטריטוריות שלהם? אנחנו רואים מה קרה לסלאק, שנכנסה לתחום הפעילות של מיקרוסופט וגוגל, וכיצד מיקרוסופט מכה אותה עם Teams. 

מן: "האמת היא שאין אף אחד בטריטוריה הזו. זה אזור ריק. אנחנו החלוצים פה ונשמח ששחקנים גדולים ייכנסו לשם כי זה שוק ענק, ואם מיקרוסופט תיכנס לשם זה רק יעזור לנו. גם מיקרוסופט שלטה בתחום הארגוני כשגוגל נכנסה עם הפעילות הארגונית שלה. יש מקום לכולם". זינמן הוסיף גם כי לדעתו, יש כאן הזדמנות אדירה: "אנחנו מאמינים שיש פה הזדמנות לבנות חברה של 100 מיליארד דולר".

בשלב הראשון, מזמינים במאנדיי מפתחים וארגונים שמתעניינים בפיתוח על גבי הפלטפורמה לפנות אליהם, וכבר כיום היא נמצאת בשימוש של 50 מאמצים מוקדמים.

רוצים 1.2 מיליארד משתמשים קבועים

עובדיי Monday.com. מקור: Monday.com

Monday.com הוקמה בסוף 2012, על ידי רועי מן, מייסד שותף ומנכ”ל, וערן זינמן מייסד שותף ומנהל טכנולוגיות. החברה השיקה את המוצר שלה ב-2014 תחת השם dapulse, ועברה מיתוג מחודש בסוף שנת 2017. בחברה מועסקים כיום 350 עובדים, שעובדים מהמטה ומרכז הפיתוח בתל אביב וממשרדים בניו יורק. מאז הקמתה גייסה החברה 234 מיליון דולר.

כיום רשומים בחברה כ-388 אלף משתמשים משלמים קבועים (WAPP) – זינוק מ-160 אלף משתמשים ב-2018 ו-56 אלף משתמשים ב-2017. בחברה מדגישים כי זהו המדד הקובע מבחינתם וכי השאיפה היא להגיע גבוה – עד ל-1.2 מיליארד משתמשים משלמים קבועים. לאחרונה גם נכנסה ל-2 מועדונים יוקרתיים – מועדון חדי-הקרן עם סבב גיוס של 150 מיליון דולר ב-2019 ומועדון ה-100 מיליון דולר הכנסות חוזרות (ARR), עם 120 מיליון דולר הכנסות חוזרות ב-2019. עם זאת, בחברה הציבו יעד צמיחה שאפתני של הכפלת ההכנסות ב-2020. במקביל, צפויה החברה לעבור למשרדים חדשים בתל אביב, שיתפרסו על 15 קומות. בין לקוחות החברה ניתן למנות את קרלסברג, ערוץ דיסקברי, פייפאל, אובר, אפל, IBM פיליפס ו-BBC.

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

21 תגובות על "מאנדיי הישראלית משיקה 'מערכת הפעלה' לארגונים: "אנחנו בונים חברה של 100 מיליארד דולר""

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איתי
Guest

חחח.. אתם אפילו לא מגרדים אחוז אחד(!) מהשליטה של המתחרים שלכם. כאלה פרובינציאליים.
זה כמו שאייל שני אמר שהוא הולך ללמד את מנהטן איך לאכול..
אתם חברה של סטיקי נוטס מתקדם עם גרפים וכפתורים.

מאנדיי
Guest

חברה מדהימה, איזה התקדמות מטורפת!

ASD
Guest

פחחח רק 100 מליארד? איזה אפסים! למה לא חברה של 100 בליארד זיליארד גיליארק אלף וארבע????

משתמש אובונטו
Guest

גייסו 234 מליון
388 אלף מתשמשים

בחישוב גס זה סביב המליון דולר ל1000 משתמשים.

משתמש דביאן
Guest

600~ דולר למשתמש.. אבל עזוב את זה. ההבדל בין מליון למילארד הוא די עצום. מליון בשניות שווה בערך 10 ימים, מיליארד 29~ שנה, זה מה שפי 1000 אומר.

עצם העובדה שחברה כזאת לא הופכת לבדיחה מטרידה אותי. רוב חברות ה"tech" הם כתות לכל דבר, לא יודע איך אנשים משווים את ה TODO-MVC האלה לטק אמיתי כמו נגיד witcher 3..

קייזר סוזה
Guest

ככה זה כשכסף זול פוגש משקיעים עצלנים.
VCs בחייכם, יש כאן חברה שעשתה פיבוט ענק, פועלת בשוק סופר רווי .. כן enterprise apps store קיים גם בaws וגם ב azure. הם גם פועלים בשוק של סלאק ו asana . הם לוקחים אלמנטים מ סביבות אוטומציה כמו appian והצליחו להביא 300 אלף משתמשים )אחרי 10 שנות פעילו (
בחלומות הלילה הם יגיעו למיליארד יוזרים..

גיל בייטס
Guest

הפוך גוטה הפוך. אתם לא מבינים את המקום שלכם. במקום לייצר אינטגרציות טובות יותר לכלים אירגוניים שהם הרבה יותר פופולאריים אתם מנסים להחליף אותם. פחחח. נניח שבמקום לנסות לייצר מנוע workflow פרימיטיבי הייתם מייצרים עשרות קונקטורים ל flow של מיקרוסופט הייתם ממנפים את הפלטפורמה שלכם פי אלף. פשוט חוסר הבנה של השוק ושל המקום שלכם, ובמה כדאי באמת להשקיע. בדיחה.

שביל בגרוזיה
Guest

גיל בייטס, אני חושב שהרעיון שלהם הוא שאם הכל עובר דרכם, אז הדאטה הוא כזה שאפשר לחפש אותו.
ואז הערך המוסף הוא לא האינטגרציה אלא הדאטה.

סייבר סייבר
Guest

עוד ג'ירה…
לא ברור מה האירוע, השקה סתמית…

משועמם
Guest

one of the biggest risk with founders is when they start smoke their own supply

עוז
Guest

כל הכבוד ל-Monday, עושים עבודת פיתוח מדהימה.
גם סחטן על החזון הגדול, נשמע שיש שם אנשים שבאמת חושבים בגדול ובצורה גלובלית. גאווה ישראלית!
כבר חייב לציין שאהבתי את הפיצ'ר של האוטומציה, נראה מאוד פשוט ושימושי.

בעבר השתמשנו במוצר שלהם, לא התחברתי בכלל, וחזרנו לג'ירה (שגם אותו אני לא מסמפט במיוחד) ונשארנו. אולי כדאי לתת למונדי צ'אנס נוסף…

Kklvg vcgh
Guest

I don't like mondays

גדי
Guest

שמח לראות את קהל המגיבים פה שלא נופלים למלכודת ה-PR שחברות עם המון כסף מייצרות.
זה מראה שלגיקטיים יש קוראים אינטלגנטים שמבינים את עולם ההייטק.
בקיצור, כולה חברת ניהול משימות ופרוייקטים. מה 100 מיליארד, איפה 100 מיליארד…
יש לכם בסה"כ 300 אלף משתמשים.
לג'ירה, לצורך ההשוואה, יש בין 5 ל-10 מליון משתמשים משלמים.
אטלסיאן רכשו את טרלו ב-425 מליון דולר…
אז תירגעו מאנדיי… הצהרות פומפוזיות לא עושות עלינו רושם

וחוצמזה: everybody hate Mondays :-)

גדי
Guest

וכן, אני יודע שג'ירה זה מוצר של אטלסיאן

לקוח
Guest

במאנדיי כל הלקוחות משלמים, אצל טרלו כ-2% מהלקוחות משלמים

אמיר
Guest

הציעו לי עבודה וסרבתי, אחת הסיבות שהHR כל כך עפה על Monday שזה היה כבר דביק ופתטי על גבול השקרי. ״כל העובדים יהיו מליונרים מהאופציות״ ״אנשים מדהימים״ ״מחפשים עובדים שיקחו אחריות״(זאת אומרת ישארו כל הלילה לסיים פיטצ׳ר, כן?). ישר קלטתי שהיא רצה בלוף PR בטלפון וישר קפצו לי לראש כמה חברות שעשו טריקים דומים(כל סטארטאפ של משה חוגג, we work ועוד).

Asaf
Guest

זה מוצר שקל למשקיעים לראות ולהבין. "ורק עוד אבן דרך אחת. זה כל מה שחסר כדי למצוא זהב בתקרה"

ירון
Guest

באיזו שפת תכנות אפשר יהיה להוסיף אוטומיזציה?

POSTMAN
Guest

אני מקווה שזה יהיה מבוסס containers ו-API כך ששפת התכנות לא באמת משנה, העיקר זה ההודעות שיעברו בין ממשקים מוגדרים היטב.

דורון שחר
Guest

לא ממש מבין מה הם רוצים. אנחנו עובדים עם אתם כניהול משימות ומעקב וזה בסדר גמור. מה זה הקשקוש הזה של מהיה פלטפורמה שיקימו עלינו סטראטפים? מאיפוא זה בא ? הכסף של המשריעים מביא הרבה טקילות וסוכר במקרר במטבח העמוס מכול טוב.

שלום
Guest

שלום

wpDiscuz

תגיות לכתבה: