מיקרוסופט חושפת את ה-Kin – טלפון סלולרי חברתי לצעירים

אחרי שמועות רבות ואלפי תמונות וסרטוני וידאו שדלפו לרשת, חשפה אתמול מיקרוסופט באופן רשמי את מה שהיה ידוע עד היום בתור Project Pink ומאתה יוכר כ-Kin – מכשירי הטלפון “החברתיים” של מיקרוסופט. בעיצוב מיוחד שתוכנן והותאם במיוחד לדור הצעיר, ניסתה מיקרוסופט לספק את חווית המדיה החברתית האולטימטיבית עבור הקהל הצעיר. לנו נראה שהיא לקחה את זה צעד אחד רחוק מדי.

ה-Kin One משמאל וה-Kin Two מימין. תמונת יח"צ. מיקרוסופט

מיקרוסופט חשפה אתמול באופן רשמי את מה שהיה ידוע עד היום בתור Project Pink ויוכר החל מהיום בתור הטלפון הסלולרי של מיקרוסופט תחת השם Kin. המכשיר החדש לקהל הצעיר (עד 25) אשר מחפש את היאנטגרציה בין מכשיר הטלפון לאמצעי מדיה כגון טוויטר, פייסבוק, תמונות, מוזיקה וכל דבר אחר שיוכלו לשתף עם החברים. ג’ון הרובין, סמנכ”ל שיווק בחברת הסלולר האמריקאית ווריזון, ציין בהמלך ההכרזה כי ה-Kin הוא סוג של חתונה בין מכשיר סלולרי לבין מחשב אשר נוצר במטרה לספק את החווייה החברתית המושלמת.

מה זה בכלל Kin?

למי שתהה מה הקונספט שעומד מאחורי השם Kin, הביטוי באנגלית לאדם המקורב ביותר לאדם אחר נקרא “Next of Kin”. ג’ון סטוקר, מנהל השיווק הדיגיטלי של צוות ה-Kin, ציין כי השם Kin בא לסמל את הרעיון של שיתוף החיים עם האנשים הקרובים ביותר אליכם.

קצת Specs לארוחת בוקר

המכשירים החדשים יגיעו בשתי דגמים ויהיו זמינים ברשת וריזון בלבד (בשלב הראשון) החל מחודש מאי הקרוב. הדגם הראשון, מכשיר בשם Kin One (המכשיר שהיה מוכר עד ההכרזה בשם Turtle) יגיע עם מסך בגודל 2.6 אינץ’, מקלדת QWERTY נשלפת, מצלמה באיכות של 5 מגה-פיקסל עם פלאש LED וזכרון בגודל של 4GB.  אחיו הגדול, ה-Kin Two (המכשיר שהיה מוכר עד ההכרזה בשם Pure), יגיע אף הוא עם מקלדת QWERTY נשלפת, מצלמה איכותית של 8 מגה-פיקסל עם פלאש מלא, אך עם מסך גדול יותר בגודל של 3.4 אינץ’ וזכרון בגודל 8GB. המצלמה של ה-Kin Two, תאפשר גם לצלם וידאו באיכות של HD של 720p בעוד המצלמה של ה-Kin One תאפשר צילום וידאו ברזולוציה נמוכה יותר של 480×320.

מי בכלל צריך זכרון מקומי, היום הכל בענן

היום הכל בענן. ממשק ה-Kin Studio על המחשב

הטכנולוגיה “החדשנית” המוטמעת במכשירים החדשים עושה שימוש בפיתוח המקורי של חברת Danger אשר נרכשה ע”י מיקרוסופט לפני כשנתיים ועושה שימוש בשירות מרכזי לצורך גיבוי המידע של המכשיר. השירות ה”מחודש” נקרא Kin Studio והוא מיועד לגבות באופן שוטף את כל הנתונים, תמונות, קטעי וידאו וכל שאר המידע אשר נמצא על המכשיר ישירות אל הענן של מיקרוסופט באופן מובנה ושקוף למשתמש. ה-Kin Studio, יחד עם ה-Kin Service Subscription (שירות חובה במסגרת חוזה התחייבות לספק הסלולר בתשלום חודשי) יספקו למשתמש שטח אחסון בלתי מוגבל בענן של מיקרוסופט. משתמשים יוכלו לדפדף או לגלוש ולצפות בתכנים שלהם בכל זמן ומכל מקום, לשתף תמונות וקטעי וידאו עם החברים ולגשת לישירות חברתיות באמצעות הממשק של Kin Studio. רוב המידע שהמכשיר יסנכרן עם השירות בענן לא יאוחסן מקומית על הטלפון, אך מיקרוסופט מבטיחה כי הוא יהיה זמין באופן שוטף גם דרך המכשיר וגם דרך המחשב האישי. עבור המחשב האישי, פיתחה מיקרוסופט גרסה של ה-Kin Studio בתור אפליקצית Silverlight מבוססת דפדפן וזאת מאפשרת למשתמש לבצע כל פונקציה שהוא יכול לבצע באמצעות ה-Studio על-גבי המכשיר, גם על-גבי המחשב.

אינטגרציה עם Zune

מכשירי ה-Kin יהיו המכשירים הראשונים שישלבו אלמנטים מתוך Windows Phone 7 (למרות שהם לא יריצו את מערכת ההפעלה עצמה, אלא גרסה מותאמת של Windows CE שפותחה במיוחד עבורם) כולל ממשק ה-Metro שהוצג לראשונה במכשירי ה-Zune. כמו כן, זהו הטלפון הראשון המתחבר למערכת הסנכרון של ה-Zune ולא ל-Windows Mobile Device Center או Active-Sync כפי שהיה נהוג במכשירים המבוססים על מערכות הפעלה של מיקרוסופט עד היום. בדומה ל-Zune HD, מכשירי ה-Kin יאפשרו לשמוע מוזיקה גם בצורה מקומית (שירים המאוחסנים על המכשיר) וגם באמצעות Streaming באמצעות רכישת מנוי ה-Zune Pass מחנות המוזיקה של מיקרוסופט. לאחר השקת המכשירים, מתוכננת מיקרוסופט להשיק גרסת חדש לתוכנת ה-Client של ה-Zune אשר תכלול לראשונה גם גרסה למכשיר Mac ואינטגרציה עם iTunes.

כל הסטטוסים במקום אחד. ממשק ה-The Loop

כל הסטטוסים במקום אחד. ממשק ה-The Loop

הממשק הגרפי

לדברי רובי באך, סמנכ”ל במיקרוסופט האחראי על חטיבת הבידור והמכשירים הניידים, הרבה לפני שמיקרוסופט התחילה את הפיתוח של מכשירי ה-Kin, אנשי השיווק והפיתוח במיקרוסופט ישבו עם אלפי בני-נוער ושאלו אותם מה הדברים שהם מחפשים במכשירים ניידים. באופן יחסית גורף, ענו המשתתפים כי הדבר הכי חשוב להם במכשיר נייד זוהי האינטגרציה למדיה החברתית. הממשק של Kin נבנה בהתאם לבקשת קהל היעד והותאם באופן מיוחד על-מנת למקד את חווית השימוש בטלפון במדיה החברתית. מסך הבית של ה-Kin, המכונה ע”י מיקרוסופט בשם The Loop, מציג באופן שותף עדכוני סטטוס של החברים שלכם מהרשתות החברתיות השונות. ניתן להגדיר מראש חברים מועדפים שאת העדכונים שלהם תוכלו לראות באופן תדיר יותר מאשר סתם אנשים שאתם עוקבים אחריהם בטוויטר. בנוסף, הממשק של הטלפון מכיל מעגל המופיע בכל עמודי הממשק ונקרא Kin Spot, אליו יכולים המשתמשים לגרור כל דבר שהם רוצים לשתף ואת מי שהם רוצים לשתף את הדבר איתו. לדוגמה, אם אנחנו רוצים לשתף תמונה עם X, כל שעלינו לעשות הוא לגרור את ה-Contact של X ואת התמונה אל תוך ה-Kin Spot וה-Kin Studio כבר ידאג לשאר העבודה ברשתות החברתיות מאחורי הקלעים.

ואיפה האפליקציות שלי?

בנקודת הזמן הנוכחית, מיקרוסופט הודיעה כי מה שאתם מקבלים מהקופסה, זה מה שאתם מקבלים. אין חנות אפליקציות ואין אפשרות להוסיף אפליקציות נוספות בשום צורה שהיא. מיקרוסופט בהחלט מכוונת את המכשיר לקהל יעד מאוד ממוקד ויכול להיות שזה מה שיעלה לה, בסופו של עניין, בהצלחה של המכשיר. מעבר לאפליקציות המדיה והרשתות החברתיות המכשיר עצמו מכיל מספר מצומצם של משחקים בסיסיים, אך אחד הדברים שציפינו למצוא במכשיר והתאכזבנו לגלות כי הוא חסר הוא כל הנושא של משחקים חברתיים (אחד נגד השני) ואינטגרציה לרשת ה-Xbox Live, באופן הדומה למה שהוכרז עבור מערכת ההפעלה המלאה של Windows Phone 7. אף על פי כן, מיקרוסופט ציינה במהלך ההכרזה כי היא עוד לא חשפה את כל הקלפים וכי במשך הזמן יתווספו תכונות נוספות ותמיכה בחיבור לאפליקציות ורשתות נוספות. הופתענו לגלות כי הגרסה הנוכחית אינה כוללת חיבור ל-Windows Live Messenger באופן מובנה במכשיר, אך יכול מאוד להיות כי זוהי אחת מהתוספת עליה דיברה החברה.

על Kin, סילברלייט ופלאש

אנקדוטה קטנה ומצחיקה לסיום. מספר שעות לפני הכרזה ה-Kin, מיקרוסופט השיקה באופן רשמי את פלטפורמת ה-Silverlight 4 החדשה, אך באופן קצת הזוי , האתר הרשמי של מכשירי ה-Kin, נבנה דווקא באמצעות פלאש. מעניין מי אחראי לטעות המעניינת הזאת…

שידור מלא של מסיבת העיתונאים – ההכרזה על ה-Kin

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

2 תגובות על "מיקרוסופט חושפת את ה-Kin – טלפון סלולרי חברתי לצעירים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מורד שטרן
Guest

הצורה החיצונית מזכירה מאד את הפאלם פרי, לפחות בתמונות.

אני מקווה שיילך להם. שתהיה קצת תחרות אמיתית.

עופר
Guest

לגבי האנקדוטה הקטנה בסיום הכתבה.. אני מאמין שבגלל שהאתר שמשווק את המכשירים הנ”ל, הוא אתר המיועד לקהל הרחב שלא מעוניין כרגע לחכות ולהתקין את Silverlight או להבין מזה בכלל Silverlight.. האתר אמור לעלות מהר וישר להציג את התוכן.. בכל מקרה אני חושב שמייקרוסופוט עשו פה עבודה לא רעה בכלל לגבי המכשירים הללו..

wpDiscuz

תגיות לכתבה: