ה-CTO שהקוד שלה מציל חיים: "רוב הרעיונות הכי טובים לא הגיעו מההנהלה אלא מהצוות שיזם אותם"

מדור ה-CTO החדש שלנו נותן את הבמה ל-CTO's של הסטארטאפים הישראליים. והפעם, מיכל גוטמן, CTO בחברת הסטארטאפ הישראלית Hello Heart, שמשתפת בסטאק הטכנולוגי שלה, טיפים לג'וניורים ודברים שהיא עושה כשהיא לא כותבת קוד

במדור החדש שלנו קוד פתוח נשוחח בכל פעם עם CTO או VP R&D, שיספרו לנו קצת על עצמם, הדרך שעשו כדי להגיע לתפקיד, ישתפו בטיפים מקצועיים ויענו על שאלות מקצועיות וטפשיות כאחד. והשבוע, מתארח אצלנו מיכל גוטמן, CTO בחברת הסטארטאפ הישראלית Hello Heart. אז בואו נתחיל.


היי מיכל. קודם כל, נשמח לשמוע בכמה שורות על המסלול האישי שעשית בקריירה עד לתפקיד הנוכחי:

"שירתתי ב-8200 במערך הטכנולוגי, ולאחר השיחרור התחלתי לעבוד כבודקת תוכנה בחברת סחר במט״ח. המשכתי ללימודי ביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב, ובמהלך התואר עבדתי כמפתחת במעבדה שפיתחה כלי לניבוי מבנה חלבונים. הצטרפתי ל-Trusteer, סטארטאפ שהיה אז בגודל של הלו הארט היום, ובהמשך נקנה על ידי IBM. אחרי הרכישה התחלתי שם כ-Backend Engineer, התקדמתי לאורך השנים וסיימתי כמנהלת קבוצה. אחרי שנים בעולם הסייבר, הבנתי שהצעד הבא שלי הוא להצטרף לסטארטאפ שבו לעבודה שלי תהיה משמעות, ושהיא תעשה טוב לעולם. חיפשתי סטארטאפ בתחום הבריאות הדיגיטלית, ומאז אני בהלו הארט".

מיכל גוטמן, הלו הארט | צילום: הלו הארט

ספרי לנו קצת על המוצר שאתם מפתחים ב-Hello Heart והטכנולוגיה שעומדת מאחוריו

"המוצר שאנחנו מפתחים מורכב מאפליקציית מובייל שכתובה ב-ReactNative ומכשירים חיצוניים המאושרים על ידי ה-FDA למדידת לחץ דם וסוכר בדם – כשבעתיד הקרוב נוסיף עוד מדדים. האפליקציה עוזרת למשתמש לנטר, לעקוב ולשפר את המצב הבריאותי שלו וכך למנוע אירועים מסכנים חיים כמו שבץ, התקף לב ועוד. מאחורי הקלעים יש לנו מנוע AI שמייצר לכל משתמש ומשתמשת טיפים יומיים מותאמים אישית למצב הנוכחי שלהם וכך עוזר להם להיות בריאים יותר".

בואי נדבר רגע על תרבות הפיתוח ושיטות העבודה שלכם, איך אתם עובדים בחברה?

"חשוב לנו שכל מפתחת בחברה תדע שהיא חלק משמעותי מהצלחת החברה, שהיא יכולה להשפיע על המוצר ולא עוד בורג קטן. אנחנו מעודדים יוזמות, Ownership. רוב הרעיונות הכי טובים שהיו לנו עד היום, לא הגיעו מההנהלה אלא הגיעו מהצוות שיזם אותם, בדק אותם ואז רץ איתם קדימה והפכו להיות משמעותיים מאוד בחיים של היוזרים שלנו".

איזו פריצת דרך או פיתוח מעניינים ומשמעותיים בהובלתך גורמים לך להיות גאה?

"הפיכת האפליקציה ל-Biological Gender Specific. התסמינים של התקף לב אצל נשים וגברים שונים לחלוטין. גברים חווים התקף לב כמו שכולם מכירים – כאב בחזה, תחושת נמלול ביד שמאל וכו׳. אצל נשים הסיפור אחר – עייפות קיצונית, קוצר נשימה, כאב בחלל הבטן, מה שיכול להתפרש גם כהתקף חרדה. אפילו היום, נשים מגיעות מאוחר יותר לחדר המיון מגברים והסיכוי שלהן לקבל איבחון שגוי גבוה משל גברים. היום, האפליקציה שלנו יודעת להתאים את ההתראות שלנו, ההסברים, הנתונים, לפי המין הביולוגי של היוזר וכך גם לסייע לנשים בצורה נכונה ומדויקת יותר".

עובדי הלו הארט | צילום Ellen Pelletier, Cumberland productions

הטיפ הכי חשוב שלך לג'וניוריות ולג'וניורים, שרק מתחילים את הקריירה בעולמות התכנות, הפיתוח וההנדסה?

"תמצאו מנטור ותהיו חלק מקהילה. העבודה הראשונה שלי הייתה בסטארטאפ קטן, וההתחלה הייתה לא קלה. קיבלתי מחשב ופשוט אמרו לי ״תתחילי״. הייתי אבודה כמה ימים עד שניגשתי לאחד המתכנתים הבכירים, ודי הכרחתי אותו להיות המנטור שלי. בדיעבד זה היה הדבר הכי חכם לעשות, ומאז ניסיתי לעשות את אותו הדבר בכל מקום שהגעתי אליו. זה עזר לי להתפתח מקצועית, להבין יותר טוב את התרבות הארגונית בחברה וגם למצוא חברים לחיים על הדרך. בנוסף אני גם שותפה בכמה קהילות: ";she codes", ״באות״ ועוד קהילות של CTOs. שיתוף הידע והתמיכה שמקבלים בקהילות עוזר לצמוח ולעבור את משברים; ובסטארטאפים יש משברים…"

האפליקציה שפותחה בהאקתון של עמותת אלו"ט

יש איזה מוצר, פרויקט או קוד שכתבת – לא בשביל העבודה והמקצוע – אלא בשביל הנשמה, הקהילה או  מטרה כלשהי, תחביב או סתם בשביל הקטע? כל דבר שהוא לא עבודה?

"הפרויקט שאני הכי גאה בו הוא האקתון של עמותת אלו״ט. בשיתוף עם הורים לילדים על רצף האוטיזם, אנשי מקצוע של אלו"ט ומתכנתים מוכשרים, עבדנו במשך יומיים על אפליקציה לשעון חכם שמטרתה לסייע בפעולות היומיומיות של אלו הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, וגם זכינו, למרות שזה החלק הפחות מעניין. המערכת היתה לניהול ולימוד סדר פעולות (ToDoDo): על מנת לבצע פעולות כמו צחצוח שיניים, הכנת כוס שוקו, הכנת תיק לבית הספר, ילדים רבים על הרצף צריכים ללמוד את הפעולה בצורה שמפרקת אותה למספר תתי-פעולות, וגם לזכור מתי לעשות אותה. כיום הדבר נעשה באמצעות כרטיסיות שמדפיסים ומדביקים על הקיר או במקומות שונים שבהם מתבצעות הפעולות. הפתרון שפיתחנו היה שעון יד שייתן התראות שונות בצלילים שונים ויסייע לילדים לנהל את עצמם, וללמוד את סדר הפעולות על מנת שיוכלו להיות עצמאים יותר".

אפליקציית הלו הארט | צילום: הלו הארט

חייזרים פלשו לכדור הארץ, השמידו את הדאטהבייס של סטאקאוברפלו והג'וניור מחק בטעות את כל הגיבויים. מה הדבר הראשון שצריך לעשות?

"נכנסת מהר ל-WebArchibe, מעתיקה הכל ומשחררת כ-open source. דברו איתי".

פודקאסט או ספר מומלץ?

"לכל תקופה ושלב בסטארטאפ יש ספר אחר שמלווה אותי. הלו הארט נמצאת ב-Hypergrowth, מצב שבו קל לאבד פוקוס ולהתפשר על איכות. הספר ״Amp it up״ של פרנק סלוטמן, מנכ״ל Snowflake, עזר לי מאוד להבין איך לנהל נכון יותר את האתגרים החדשים שצצו כתוצאה מצמיחה מואצת ולהמשיך לדלבר בצורה הכי מקצועית שניתן".

מה הפלייליסט חובה שלך בזמן תכנות או העבודה?

"יש לי פלייליסט מאוד מביך שיצרתי לעבודה – Dance. אלה השירים שהכי מכניסים לי אנרגיה כשבא לי לשיר בקול או לרקוד באוטו. באופן מוזר זה גם מה שגורם לי להתרכז הכי טוב. יש שם הכל מהכל, החל מפופ ועד לאלקטרוני".

מקור: Apple

איזה גאדג'ט או גאדג'טים הם מאסט בשבילך?

"שאלה קשה, יש כל כך הרבה שאני משתמשת ביום יום, החל מגאדג'טים לבית חכם ועד קובייה הונגרית שמודדת ביצועים. אבל אם אני צריכה לבחור אז AirTag של אפל. אני טסה הרבה ועם מזוודה, אי הוודאות אם המזוודה הגיעה או לא, והאם אני מחכה לשווא – שיגע אותי. אני שמה AirTag במזוודה ועוקבת אחריה, מאוד מומלץ. מאז התחלתי לשים AirTag על הכל, כולל על הכלב".

דבר ראשון שאני עושה אחרי האקזיט הוא:

"הולכת לים".

והכי חשוב: טאבים או רווחים?

"הייתי רוצה לחיות בעולם של טאבים. זה יותר יעיל, פחות הקשות. אבל אני לא חיה לבד בעולם, רווחים זה חברי ועובד בכל סביבה. עוד קול לרווחים! אבל תכלס? תודה לאוטומציה שחסכה לנו את הריבים בנושא…"


רוצה גם להופיע במדור? קליק כאן

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: