מירון: לצפות בטלוויזיה מכל מכשיר ללא חיבורים וללא עלויות [סקירה]

מקלט המירון מאפשר לכם לצפות בשידורי טלוויזיה חיים באמצעות מכשיר הסמארטפון או הטאבלט מכל מקום שרק תרצו, ללא כבלים וללא חיבור לאינטרנט.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

רובנו מעדיפים היום לצרוך את התכנים האהובים עלינו בזמן המתאים לנו ובפלטפורמות המתאימות לנו. בהתחשב בהיצע האפליקציות והכלים הקיימים כיום, המאפשרים לנו לצפות בכל סרט, סדרה או אפילו תכנית דוקומנטרית מכל מקום בו יש לנו חיבור לאינטרנט, זה לא כל כך מפתיע שהנחנו בשנים האחרונות בצד את לכבלים וללווין.

חברת סיאנו הישראלית, שהציגה לפני כשנה את מקלט הכרמל שהתחבר למכשיר האייפד והאייפון של המשתמשים ואפשר להם לצפות בשידורי טלוויזיה חיים, משיקה את המוצר החדש שלה, מירון (Meron). הדור החדש של המקלט מאפשר גם למשתמשי האנדרואיד לצפות במגוון הערוצים המקומיים, בצורה אלחוטית וללא צורך בחיבור לאינטרנט.

ללא חוטים, ללא אינטרנט

בדומה ל”אחיו” הצעיר, גם המירון הוא למעשה מקלט טלוויזיה קטן ונייד, המאפשר למשתמשים לצפות בשידורי טלוויזיה חיים על גבי מכשירי הסמארטפון והטאבלט שלהם. המכשיר מאפשר למשתמשים אפשרות לקלוט שידורים בזכות הפריסה של רשת עידן פלוס, כך שאין צורך לשלם על דבר, אפילו לא על חיבור אינטרנט, פרט כמובן לרכישת המקלט עצמו באופן חד פעמי.

בפועל, על מנת לאפשר למשתמשים לצפות בתכנים ללא חיבורים, מתאמים או כבלים ייעודים, המירון יוצר רשת WiFi פרטית, באמצעותה מעביר את שידורי הטלוויזיה אל המכשיר הרלוונטי. לאחר הטענת המכשיר והפעלתו, על המשתמשים למצוא את רשת ה-WiFi המתאימה ולהתחבר אליה באמצעותה הסיסמה (המצורפת לערכה). לאחר החיבור, כל מה שיצטרכו לעשות הוא להפעיל את אפליקציית SianoTV ולהתחיל לצפות בשידורים החיים במגוון הערוצים הזמינים.

בניגוד לאפליקציות, האתרים והשירותים הקיימים כיום המאפשרים צפייה בתכנים וסדרות ששודרו בעבר, כאן למשתמשים מוצגת האפשרות לצפות בשידורים חיים כפי שאלה משודרים בערוצים הפתוחים, הכוללים את ערוץ 1, 22, 10, ערוץ הכנסת, ערוץ 23 וערוץ 33. המשמעות כאן היא שלצד הצפייה בסדרות ובסרטים שהורדתם למכשיריכם, תוכלו גם להתעדכן בחדשות, בפרק המשודר כעת של הכוכב הבא או אפילו לצפות במה מתרחש במשכן הכנסת.

כאן גם ההבדל המשמעותי בין המירון לבין אותן אפליקציות, שכן אנו יכולים לצפות רק בשידור החי המוקרן כרגע באחד מהערוצים הרלוונטים, ללא האפשרות לצפות בתוכניות או בפרקים ישנים ששודרו בעבר (VOD). במידה והתחלתם לצפות בתכנית מאוחר מידי – לא תוכלו להריץ לאחור, ויהיה עליכם להמתין לשידור החוזר.

בצד החיובי, קיים כיסוי ארצי לשידורי עידן פלוס, כך שאנו יכולים לצפות בשידור בכל מקום, גם בעת נסיעה ברכבת. המקלט מסוגל לשדר אל המכשיר הסלולרי למרחק של עד כ-10 מטרים, כך שתוכלו להניח אותו על אדן החלון לקליטה האופטימלית ולצפות בשידור במיטה. בנוסף, האפליקציה מאפשרת הקלטה של התוכניות המשודרות בזמן אמת, כך שבמידה וראיתם כתבה מעניינת או תוכנית שתרצו לצפות בה שוב ושוב – תוכלו לעשות זאת באמצעות האפליקציה.

מקור: גיקטיים

מקור: גיקטיים

עומד בציפיות?

המירון הוא מקלט DVB-T המצוייד באנטנה ומיועד להתכייל על תדרים דיגיטליים שעובדים עם המוצר, במקרה זה עם התדרים של עידן פלוס, על מנת לשדר את התכנים הרצויים למשתמש. כתוצאה מכך, מדובר במכשיר שיכול להיות רלוונטי גם עבור טיול בארץ ובחו”ל, שכן באמצעותו יוכלו המשתמשים לצפות בשידורי טלוויזיה גם מעבר לים, ישירות במכשיר הנייד שלהם.

באריזה תמצאו את המקלט, אנטנה טלסקופית המתחברת אליו וכבל טעינה. הוראות ההפעלה פשוטות למדיי, ולאחר טעינת המכשיר עלינו להדליק אותו, להתחבר לרשת ה-WiFi שלו, להפעיל את האפליקציה, לסרוק את התדרים ולהתחיל לצפות בתכנים. אם התהליך נשמע לכם מעט מסורבל אין זה מפתיע, שכן לדעתנו מדובר ביותר מידי שלבים הכוללים פעולות לא כל כך שגרתיות רק בכדי להתחיל לצפות בטלוויזיה.

האפליקציה של החברה, SianoTV, מאפשרת למשתמשים להשהות את השידורים החיים ולהקליט תוכניות בזמן אמת, כל עוד הם ממשיכים לצפות בהן. כלומר, המשתמשים לא יכולים להזמין הקלטות מראש, אלא רק להקליט את מה שהם רואים על גבי המסך. משתמשי iOS יוכלו למצוא באפליקציה לוח שידורים המציג עד שבעה ימים קדימה.

בעוד שחיבור ה-WiFi אכן מצליח לפשט במעט את עניין החיבור, הוא אינו יעיל כפי שהוא נשמע. ברוב המקרים לאחר שסיימנו לצפות בתכניות כאלה ואחרות לקח לנו זמן מה להזכר שעלינו להתחבר מחדש אל רשת ה-WiFi הביתית, ולעיתים רבות מידי איתחלנו את הראוטר במחשבה שהאינטרנט כולו נפל. בשיחה עם החברה הוסבר לנו כי החיבור למעשה “עוצר” את כל התקשורת והופך את המכשיר לטלוויזיה, אך עבורנו תהליך זה לווה בצורך לקום מהמיטה ולהתעצבן על איכות האינטרנט.

מצד שני, במידה וזכרנו לסגור את המקלט, רשת ה-WiFi נעלמת והמכשיר מתחבר לרשת הביתית, מה שפותר את הבעיה הנוכחית. כלומר עלינו לזכור לסגור גם את המקלט בתום השימוש, ולא רק את האפליקציה.

בנוסף, נכון להיום מקלט המירון תומך בחיבור של מכשיר אחד בלבד, ויהיה עלינו לנתק מכשיר סלולרי על מנת להתחבר ולצפות בתכנים עם מכשיר שני. החברה הבהירה כי כאן מדובר על מגבלה של מערכות ההפעלה עצמן, שאינן מאפשרות להעביר את התכנים מהמקלט ליותר מאפליקציה אחת.

בכל הנוגע לנוחות השימוש, אנו חייבים להודות שקיים שיפור משמעותי לעומת הדגם הקודם, הכרמל, בזכות העובדה שאיננו צריכים לחבר כבלים כאלה ואחרים למכשיר, אלא רק להפעיל את האפליקציה. למעשה, המקלט עזר לנו בימים בהם עלה ויכוח בכל הנוגע לאיזה ערוץ לשים בטלוויזיה הראשית בסלון, שכן בזכות המירון יכלנו לחבר אוזניות אל הטאבלט ולצפות בתוכן שמעניין אותנו, מבלי לעזוב את החדר או לקום מהספה.

סוללת המקלט מציעה זמן שימוש העומד על כ-4 שעות, וכ-10 דקות לפני שהסוללה מתרוקנת לחלוטין נורות המקלט מהבהבות במטרה להודיע לנו כי הגיע הזמן להטעין את הסוללה. הודות למטענים הרבים הפרוסים ברחבי הבית לא הגענו למצב שבו סוללת המקלט נגמרה והיה עלינו להמתין לטעינה, אך סביר להניח כי מדובר על מצב קריטי עבור אותם משתמשים המעוניינים להשתמש במקלט לטיולים או נסיעות ארוכות.

עושה את העבודה, אבל לשם מה?

מקלט המירון עושה את העבודה שלו ומאפשר לצפות במגוון ערוצים באמצעות מכשיר הסמארטפון או הטאבלט שלנו בצורה נוחה, מהירה ומכל מקום שרק נרצה. גם בעת שימוש במקלט בבנייני מגורים או באיזורים צפופים במיוחד הצלחנו לצפות בתכנים ללא הפרעה ובאיכות גבוהה במיוחד על מסכי HD, אך זה קשור יותר לאיכות הקליטה של עידן פלוס ולא של המקלט עצמו.

לצערנו, הבעיה העיקרית שלנו עם המקלט הנוכחי היא העובדה שצפייה בשידורי הטלוויזיה מנטרלת לנו את חיבור האינטרנט במכשיר, ובעוד שקצת שקט חברתי הוא מבורך – לעיתים אנו מצפים לאימייל או הודעה חשובה, ותהליך ההתנתקות מרשת WiFi אחת והתחברות לשניה היא מעט מעיקה, ולא אינטואיטיבית.

בנוסף, חשוב לזכור כי צפייה בטאבלט או סמארטפון, גדולים ככל שיהיו, אינם יכולים להחליף את חווית הצפייה על גבי מסך טלוויזיה גדול, במיוחד לאור העובדה שיהיה עלינו “להקריב” את חיינו המקוונים לשם כך, ולא נוכל להנות מחווית המסך השני אליה כבר התרגלנו.

בשורה התחתונה, במידה ואתם רוצים להתעדכן מידי פעם בתוכניות טלוויזיה, לצפות בחדשות בלייב או פשוט לוודא שהערוצים המקומיים זמינים לכם גם ללא חיבור לאינטרנט, המירון הוא התשובה עבורכם. במידה ויש לכם טאבלט עם סים, מחשב סלוני או שאתם פשוט לא מתעניינים בצפייה בשידורים חיים, אנו לא בטוחים עד כמה תוכלו להרוויח מהרכישה הנוכחית.

המקלט והאפליקציה תומכים באייפד 2 ומעלה, אייפון 4S ומעלה המריצים את מערכת ההפעלה iOS 5.1 ומעלה, לצד תמיכה במכשירי אנדרואיד מתקדמים הכוללים את סמסונג גלקסי S2 ומעלה, סדרת הנקסוסים ושאר המכשירים המריצים את גרסת אנדרואיד 4.0.3 ומעלה. החברה מבהירה כי תאימות המוצר לא נבדקה על כלל מכשירי האנדרואיד בשוק, כך שעליכם לקחת זאת בחשבון.

מחיר המקלט עומד על 299 שקלים, ותוכלו לרכוש אנטנה לרכב המתחברת באמצעות ואקום לחלון עבור 49 שקלים נוספים. לצד 6 הערוצים הקיימים בעידן פלוס, בקרוב צפויות להצטרף שלוש תחנות נוספות למאגר (ערוץ 9 הרוסי, ערוץ המוזיקה 24 וערוץ בערבית).

וידאו: מירון של סיאנו – הפכו את הנייד לטלוויזיה עם עידן+

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "מירון: לצפות בטלוויזיה מכל מכשיר ללא חיבורים וללא עלויות [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דן
Guest

אני מעדיף את israVOD

YeshGo
Guest

המטרה של המירון היא לקלוט שידורי טלוויזיה מחוץ לבית ובניידות, בלי לצרוך מהחבילה הכאילו “בלתי מוגבלת” של הספק הסלולרי. הוא עושה זאת היטב!

עוז
Guest

דן, תודה שציינת את שם התוכנה.
הרבה משתמשים יהנו ממנה.

שמרית אור
Guest

השיקו את המוצר כבר פעם שלישית. אולי הפעם ילך טוב יותר מהפעמים הקודמות- אולי לא.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: