מרצדס מציגה: מערכת שליטה מבוססת סירי

הנה הפעם הראשונה בה צד שלישי עושה שימוש בסירי של אפל. מערכת חדשה של מרצדס תאפשר לנהג לשלוט במפות, בהודעות, במוזיקה ועוד

תמונת יח"צ, עיבוד תמונה

עוד כשהיינו ילדים, מן הידועות היה שלאנשים עשירים יש מרצדס ואם הם מבינים משהו, יש להם גם מק. הודעת מרצדס-בנץ מאמש (ג’) מוכיחה שלא היינו רחוקים מהאמת. מההודעה עולה כי דגמי המכוניות הבאים של החברה יצוידו באפליקציה מובנית בעלת גישה מלאה למידע שבאייפון, המתקשרת ישירות בקולה של האחת והיחידה – סירי.

מרצדס עצמה לא סיפקה פרטים רבים על המערכת החדשה, ומומחים בתחום מעריכים כי המידע כולו ייחשף במהלך תערוכת המוטור הבינלאומית שתיפתח בג’נווה ב-8 במרץ.

עצם ההתחברות לממשק האייפוני אינה מהווה חדשה מרעישה, שכן את זה עושות יצרניות המכוניות כבר שנים. המיוחד פה הוא השימוש במערכת פנימית מובנית, Digital DriveStyle שמה, כחלק מטכנולוגיה כוללת לתקשורת ללא מגע יד אדם.

ויש גם נוסטלגיה

אין צורך לציין כי עצם החיבור לתושבת יטען את המכשיר, לזה אנחנו כבר רגילים. אך באמצעות המערכת החדשה יוכל הנהג לשלוח הודעות, לתת הוראות, לבחור לאיזו מוזיקה יאזין, לקבוע פגישות, וכמובן – לדבר בטלפון. אגב, לא מדובר רק ביעילות ובבטיחות. המערכת החדשה תאפשר למכורים שבכם לעדכן סטטוסים בפייסבוק ולצייץ בטוויטר תוך כדי נהיגה.

עוד חדש הוא עצם השימוש בטכנולוגיית סירי של אפל, בפעם הראשונה על-ידי צד שלישי. השימוש בסירי יאפשר להחליף את המערכות הקיימות של פיקוד קולי על המערכות בשעת נהיגה. כיום, ישנו צורך לעשות שימוש בפקודות מובנות וספציפיות. סירי מאפשרת דיבור אינטואטיבי יותר, ובכך מקלה על השליטה ומשאירה לא רק את ידיו של הנהג פנויות, אלא גם את הריכוז שלו בכביש.

בנוסף להטמעת הטכנולוגיה החדשה, מרצדס מתכננת גם ליצור כמה וכמה אפליקציות אייפון נלוות, שיגיעו לאפסטור במהלך השנה הקרובה. בין היתר יהיו שם אפליקציה לעדכון מידע פיננסי ומחירי מניות, ואפליקציה שתסייע למשתמש למצוא חניה. האפליקציות יפעלו באייפון כדרך קבע, וכאשר המכשיר יחובר לתושבת שבמכונית, הן יתקשרו עם המערכת כולה באמצעות בלוטות’.

בשלב ראשון יחוברו למערכת דגמי מרצדס מרמה A, אך גם הדגמים ברמות B-E ישודרגו במהלך 2012.

החיבור בין מרצדס לאפל הוא לא רק חדש, אלא גם טומן בחובו לא מעט נוסטלגיה. מעריצי סטיב ג’ובס שבין הקוראים בוודאי זוכרים כמה היו קשור למרצדס הפרטית שלו, ומי יודע, אולי אף בדק את המערכת החדשה בעצמו במהלך השנים האחרונות לחייו. לפי דיווחים שונים ג’ובס רכש מכונית חדשה כל חצי שנה, כדי להמנע מהצורך להציב עליה לוחית רישוי, אך בכל פעם היה מדובר באותו סוג בדיוק – מרצדס SL55 AMG. ייתכן מאוד, אם כך, כי ההידבקות לדגם ספציפי מקורה במחקר ופיתוח, ולא בהכרח בטעמו האישי במכוניות.

נועה זהבי רז

נועה רז, בת 30. חיה באינטרנט מאז 1999, חובבת ג'אדג'טים אך לא יודעת מה עושים איתם, וכותבת, בעיקר על כלום.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: