"נתנו לנשים שכר גבוה יותר מזה שהן ביקשו בריאיון העבודה"

אחרי 10 שנים בחברה, מרב אורן נכנסה לכיסא שבו ישב בעבר ראש הממשלה ומספרת על ההצלחה של החברה בראשותה מבחינת ייצוג נשים – ואיך מגיעים לשם. היא גם מדברת על המגויס ה"סלב" של החברה – רן בר-זיק והבעייתיות שבתנאים המפנקים בהייטק הישראלי

צילום: נוי ערקובי

אחרי 10 שנים שבהם צמחה בחברה, מירב אורן נכנסה לפני כחצי שנה לכיסא המנכ"לית של חברת Soluto הישראלית – חברה שמשמשת כיום כמרכז מו"פ של החברה האמריקאית Asurion. בשיחה עם גיקטיים, מספרת אורן על מצב הנשים בתעשייה ומה עשו בסולוטו כדי להגיע לייצוג מרשים של כ-50% נשים בתפקידי פיתוח והנהלה; העבודה על מוצר שיש לו יותר משתמשים מנטפליקס וספוטיפיי יחדיו; ועל אחד מהעובדים החדשים בחברה שלה, שאולי שמעתם עליו, רן בר זיק.

"מצב הנשים בהייטק הוא בעיה עולמית"

זה לא סוד שייצוג הנשים בהייטק בעייתי, ונדירות החברות שבהן ניתן למצוא מספר גבוה של נשים  – על אחת כמה וכמה בתפקידי פיתוח והנהלה. מבחינה זו סולוטו היא חברה די מעניינת, עם כ-50% ייצוג נשי בתפקידי פיתוח ובהנהלת החברה. אבל נראה כי לכל אחד דעה אחרת בנוגע למי "אשם" במצב הזה. "קודם כל, מצב הנשים בהייטק הוא לא רק בעיה מקומית אלא בעיה עולמית, ובסולוטו אנחנו חשופים ועוזרים לקדם שינויים כדי לשפר את המצב גם בצוותים של אשוריון בארצות הברית. לגבי המצב בארץ, אני מאמינה שלמדינה, כמו בהרבה נושאים חברתיים ותרבותיים אחרים, יש את היכולת להשפיע ולעודד את שוק התעסוקה להיות במקום שהוא צריך להיות בו מבחינת יחסי נשים-גברים בתפקידים בהייטק, ויש עוד עבודה כדי להגיע לשם".

אורן מספרת כי כשגדלה, זכתה ללמוד עם לא מעט נערות במגמות טכנולוגיות, ואף נחשפה לכמה מורות במגמות הללו. "אין לי ספק שזה עזר לי לא לראות את הבחירה הזו כמשהו חריג או שונה. אני בטוחה גם שעובדת חדשה בסולוטו מרגישה חוויה דומה כשהיא רואה וחווה סביבה נשים מובילות בכל המחלקות וסביבת עבודה מאפשרת. זה מתחיל בחינוך, בשילוב וחשיפה מגיל צעיר לתחומים האלה וממשיך לתמיכה ביוזמות והכשרות המאפשרות לנשים להשתלב בהייטק", אומרת אורן.

עושים A/B Testing ל-HR

אבל איך מגיעים למצב שבו יש כל כך הרבה נשים בתפקידי מפתח בחברה אחת? לפי אורן, זה הכל עניין של תפיסה שהארגון מקדם: "מה שקורה פה יכול לקרות בכל מקום ואולי זו בושה של כולנו שזה לא ככה. זו הרוח שהייתה פה כבר שנים, עוד אצל המנכ"לים הקודמים". אורן מסבירה כי בסולוטו עבדו במשך זמן רב על הנושא של הגדלת הייצוג הנשי בחברה, ולא שמו להם יעדי העסקה של X נשים ברבעון אחד ו-X+5% בחודש הבא – אלא כיוונו לשינוי תפיסתי סביב הדבר הזה. "חלק מהתהליך אצלנו כלל ניתוח האופן שבו אנחנו כותבים את מודעות הגיוס, מבחינת השפה והתוכן כדי להבין איך נשים וגברים יגיבו לזה. ראינו שניואנסים קטנים באופן שבו כתבנו את המודעה יכולים להוביל לכך שלא יגישו בכלל קורות חיים למשרה מסוימת", היא מספרת.

אורן אומרת כי חלק מהתהליך כלל עבודה פנימית בהובלת דורון בשן, מנהלת ה-People Operations של סולוטו, לצד בחינה של מחקרים בתחום ואפילו פנייה ליועצים מהתחום וניתוח של המצב הקיים בחברה. אורן מספרת כי חלק מהתהליך הזה נוהל כמו בבחינה של מוצר חדש, החברה עשתה סוג של A/B Testing על HR והתבססה על דאטה בתחום: "כל דבר שעושים פה אפשר לעשות כמו שמנהלים מוצר".

"צעירים שבאים להתראיין שואלים מנהלות פיתוח אם הן ה-HR"

ועדיין, כמו שאורן אומרת, זה עניין תפיסתי – ולמרות שבחברה שבראשה היא עומדת יש נשים רבות בתפקידי מפתח – המצב של שאר השוק רחוק להיות דומה. אורן משתפת באנקדוטה אחת על המצב הקיים שמראה עד כמה מה שקורה בסולוטו רחוק מהלעיד על השוק: "יש צעירים שמגיעים להתראיין אצל מנהלות פיתוח פה, וישר שואלים אותן אם הן ה-HR". כחלק מתהליך הלמידה והשינוי בסולוטו, אורן מספרת כי שמעו מכמה נשים שהתראיינו אצלן כי לאחר הריאיון הן לא פגשו אף אישה – אז בסולוטו החליטו לטפל בזה והתחילו להכשיר נשים מראיינות. אבל לא רק הליכי המיון. לדברי אורן, חלק מהשינוי התודעתי שנעשה בחברה שלה מגיע גם בנושא השכר. "ראינו הרבה פעמים נשים שביקשו שכר נמוך יותר ממה שאחר מקבל באותו תפקיד. אז מה? אנחנו לא מתייחסים למה שביקשו, אלא למה שהוגן לתפקיד ולשוק. זה הרבה פעמים נשים שאמרו: 'תודה' (על העלייה בשכר לעומת מה שביקשו בפועל, א.א). וכל זה מצטבר למומנטום שכבר מניע את עצמו בצורה מאוד טבעית וככה כל החברה עוזרת להניע את זה וזו כבר לא איזה אג'נדה".

כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק מחכים לך עכשיו בערוץ גיקטיים בטלגרם

המוצר שיש לו יותר משתמשים מספוטיפיי ונטפליקס ביחד

סולוטו, כאמור, היא לא רק חברה שיש בה אחוז גבוה של נשים בתפקידים בכירים – אלא גם חלק מחברה ענקית המפתחת מוצרים בקטגוריית ה-Tech Care – כל השירותים שמשתמשים צריכים לניהול וטיפול במוצרי החשמל והטכנולוגיה שברשותם – שלפי אורן המספר הזה נע סביב 12 מוצרים בממוצע. המוצרים של החברה מגיעים למספר משתמשים גבוה שמוערך בכ-300 מיליון בערך – יותר מסך המשתמשים המשלמים על מינוי חודשי לנטפליקס וספוטיפיי ביחד (לפי נתוני Statista). אורן אומרת כי מבחינת החברה, המטרה היא להיות ה-מקום שאליו באים המשתמשים בין אם קרתה תקלה במכשיר שלהם או שהוא נגנב, בהתקנת מכשיר חדש, בניטור הילדים ברשת (בעזרת רכישה ישראלית) ועוד.

לדבריה האתגרים הם קודם כל העבודה בסקייל אדיר כמו זה של אשוריון, כשבכל יום נעשים מאות אלפי "פגישות" וירטואליות בין מומחים מטעם החברה עם הלקוחות. אתגר שני הוא מה שהיא מכנה לייצר את ה"Secret Sauce" שלהם: "התשוקה האישית שלי היא לייצר מוצר שמשנה את ההרגלים של אנשים, כך אנחנו רוצים לגרום לאנשים שלא ללכת לחנות פיזית או לחברים כדי לבצע את התיקונים שהם צריכים אלא לבוא אלינו כדי לעשות את הדבר הזה. כדי לשנות את ההרגלים הללו צריך לייצר משהו באמת יוצא מן הכלל וברמה הטכנולוגית זה לייצר משהו אישי שגורם לאנשים לומר 'אני רוצה את זה עוד פעם'".

"רן בר זיק עבר את כל המבחנים והריאיונות, כמו כל מועמד אחר"

רן בר זיק. צילום: סולוטו

לפני כחודשיים הודיעו בסולוטו על תוספת מעניינת לחברה: המפתח, העיתונאי והאיש שחושף פרצות אבטחה עם כלי ההאקינג הידוע לשמצה "דפדפן" – רן בר-זיק. לדברי אורן, למרות כל הרעש התקשורתי סביב ההעסקה שלו – היא לא רואה בו "כלי" שיעזור לחברה לגייס עובדים. "רצינו את רן בגלל הטכנולוג שהוא, ובגלל מה שהוא מביא ברמת הפיתוח. הכישורים הנוספים שלו חשובים לנו גם בהרבה מגוייסים אחרים, זה מתחבר לזה, לא היה איזה מהלך לגייס אותו רק בגלל שהוא 'רן בר זיק'. הוא עבר את כל המבחנים והריאיונות בלי שום אפליה מתקנת, בדיוק כמו כל מועמד אחר", היא מספרת.

אורן מציינת כי מבחינתה זו גאווה שאנשים מכירים את בר-זיק, אך שבה ומדגישה כי זו לא אסטרטגיה לטובת מאמצי "ציד הראשים" של החברה. אבל מה עם העובדה שהוא אמנם לא מרגי, אבל בר-זיק עדיין נחשב למעין "סלב" בעולמות שלנו? "קשה לי להתייחס לרן בר-זיק כ'סלב', אנחנו רואים אותו כטאלנט מבריק עם המון שנות ניסיון מקצועי ואנחנו ממשיכים כל הזמן לגייס אלינו טאלנטים".

"יהיה לי חבל שמישהו ילך לחברה אחרת רק כי יש לו מכונת גלידה גדולה יותר"

בכלל נושא גיוס העובדים והביקוש חסר התקדים לטאלנטים המקומיים מרחף ומטיל צל בכל שיחה עם מנכ"ל ישראלי. לדבריה, למרות שהמצב לא פשוט, בסולוטו נמצאים במצב טוב יחסית לעומת השוק והחברה אף פועלת לגיוס ג'וניורים וקידום ג'וניורים בתוך החברה. כמו כמעט לכל חברת טק, גם לסולוטו תוכנית חבר מביא חבר, אך היא לא חושבת כי עובדי החברה מביאים את החברים שלהם דווקא בשביל הכסף או המתנות שמוצעות להם. על הפינוקים בתור מטריקה של בחירת מקום עבודה אומרת אורן כי "יהיה לי חבל שמישהו ילך לחברה אחרת רק כי יש לו מכונת גלידה גדולה יותר". בכלל, אורן טוענת כי העובדים כיום צריכים לשים במקום הראשון מקומות עבודה שיציעו להם פיתוח ואתגרים מקצועיים – וכי הדבר קריטי ביותר עבור עובדים צעירים יותר: "הטירוף של התעשייה יכול ממש לבלבל אנשים בתחילת דרכם, עם הקפיצות שהם עושים כיום – ואני חושבת שבסוף זה יכול לפגוע באנשים ובצמיחה שלהם. תנאים זה שיקול אחד, אבל הכי חשוב זה הפיתוח המקצועי".

העבודה הבאה שלכם מחכה לכם בגיקטיים אינסיידר העבודה הבאה שלכם מחכה לכם בגיקטיים אינסיידר כנסו לראות את כל המשרות השוות בהייטק

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

28 תגובות על ""נתנו לנשים שכר גבוה יותר מזה שהן ביקשו בריאיון העבודה""

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
פפר פוטס - יו\"ר תעדיות סטארק
Guest
פפר פוטס - יו\"ר תעדיות סטארק

“ראינו הרבה פעמים נשים שביקשו שכר נמוך יותר ממה שאחר מקבל באותו תפקיד. אז מה? אנחנו לא מתייחסים למה שביקשו, אלא למה שהוגן לתפקיד ולשוק.

אם כך, אז למה לשאול בכלל מה דרישות השכר? פשוט תתנו הצעה "שהוגנת לתפקיד ולשוק"

קלאסי
Guest

התשובה שלך נמצאת בשורה שאחרי. כדי שאותן נשים יגידו "תודה"

אאא
Guest

נשמע שמפלים גברים לרעה.
איך גברים אשמים שנשים נרשמות לחוג למשאבי אנוש או חלילה לימודי מגדר במקום למדעי המחשב?
אין פה שום בעיה, פשוט היצע קטן.

קלאסי
Guest

גם אין באמת משבר דיור, פשוט כולם רוצים לגור במרכז. הכל עניין של היצע
אבל בואו לא נגלה את זה לכולם, אחרת הרבה שמתפרנסים מהעלאת ה"משבריםבעיות" יקרסו.

לא אינסל
Guest

למה אתה היסטרי? אף אחד לא מאשים אותנו שבגללנו אין נשים בהייטק. אם זאת הסקת המסקנות שלך, אני מקווה לא לעבוד איתך בחיים.

nope
Guest

הלכתם עם הדגל המגדרי והשיוויון? אל תעצרו בשכר שווה לנשים וייצוג שווה בהנהלה: – תנו חופשת לידה לגברים כמו לנשים.
– גייסו גברים ונשים באותו היחס למשרות HR
– התייחסו באותה הבנה כשגבר צריך להוציא את הילדים מהגן מוקדם מהצפוי.

זה נכון שנשים מופלות לרעה, לא רק בהייטק, אבל ישנם לא מעט חוקים בישראל שנועדו למזער את הפער הזה במידה מסויימת. להשוות תנאים לגברים זה מבורך, אבל זה גם אומר שיצרתם פער לטובת נשים בחסות החוק, כך שיתכן ויריתם לעצמכם ברגל.

נילס
Guest

נשים לא מופלות לרעה
גברים מופלים בחוק לרעה, זה מזעזע

לא אינסל
Guest

נילס אתה היסטרי, זה מביך אותי.

חסן
Guest

שאלה, האם נותנים תוספת לגברים בשווי של נקודות זיכוי במס הכנסה (שרק נשים מקבלות), כדי לעודד שיוון בהכנסות נטו? או שהבעיה הזו לא קיימת מבחינתם?

אייפוניסט
Guest

מה המוצר שלהם?

חנן
Guest

המוצר של סולוטו הוא יחסי ציבור וגיוסים להייפ התורן.
החברה הזו עשתה כבר כל כך הרבה פיבוטים שלא באמת ברור מה הם עושים בכל רגע נתון.
המייסדים מבינים איך לשווק ספינים ואיך לגייס כספים.

לא אינסל
Guest

איזה גיוסים? החברה עשתה אקזיט לפני שנים והיא מרכז פיתוח לחברת ביטוח אמריקאית.
איזה פיבוטים? בבקשה תפרט.

דני
Guest

אני תוהה אם אתיופים או ערבים מקבלים את אותה התייחסות והעדפה מתקנת שמקבלות נשים פריוילגיות לבנות.
לא באמת תוהה

KEY
Guest
אולי הנשים צריכות ללטפל בנושא הזה דרך חקיקה בתחום המיסוי. ולא בתחום סך גובה המשכורת. כל הכבוד שיש נשים שמעזות ומדברות על זה, מודעות לזה, חותרות לזה ומקדמות את העמדה הזאת לכל הנשים בעולם. אבינג סד דאט – לא ברורה על מה בדיוק שיחת המסדרון הזאת? זו אמירה מאוד פריווליגית להיות בחברת הייטק ולנופף בטיקט הזה. התקבלתם לעבודה כזאת בזכות עצמכן, רכשתם כלים בזכות עצמכן, כמתכנתות, יש לכן ביקוש אדיר, ידע נרחב, סביבה תומכת, מעמד משפחתי בינוני + פתיחות והון אנושי יחסית גבוה ליתר העבודות בשווקים שאינם הייטק. אם היה לכן רע, לא הייתן בעבודה שלכן והייתן מתפטרות כדי לפנות… Read more »
יהונתן
Guest

תנו את עבודתכם? אתה על סמים?

יהונתן
Guest

נסיון

KEY
Guest

יונתן, לא זו היתה הכוונה. הכוונה היתה לצורך דוגמא לקבוצת מיעוט כל שהיא, דוגמא אחרת יכלה להיות כל קבוצת מגדר נשית מאוכלוסיית מצוקה באזור פריפריאלי שלא ניתנת לה הזדמנות לחלום, לשאוף, לקבל דוגמא אישית, או אמצעים כדי להגיע לסוג המשרות שלא ניתן לנפנף בטיקט המגדרי.

אתה צודק. זו דוגמא לא ברורה שניתן לפרשה בכמה כיוונים.

קלאסי
Guest

מנכלית מקסימה עם גישה מעולה, כן ירבו!

האמת
Guest

אם היצע המועמדות לתפקידי פיתוח בערך 20% מהיצע המועמדים לתפקידי פיתוח והחברה הגיעה ל-50% העסקת נשים בתפקידי פיתוח חייבים להגיע לאחת משתי מסקנות:

1. החברה מקפחת גברים ואין לגברים מה לחפש שם עבודה.
2. החברה מגייסת מפתחות גרועות כדי להגדיל באופן מלאכותי את אחוז המועסקות וגם אז אין לגברים מה לחפש בעבודה אבל יותר גרוע לחברה אין עתיד.

לא אינסל
Guest

האמת היא שאתה כנראה מפתח בינוני מאד ואיש די נורא באופן כללי, אז הפכת להיסטרי ולרגשן שבוכה שאכלו לו ושתו לו.

מ-ב-י-ך.
מקווה שבחיים לא אצטרך לעבוד עם מישהו כמוך.

ריין
Guest

עוד מנכ"לית הזויה מאסכולת ה-woke האמריקאית. בפקולטות להנדסה אין חלוקה שווה בין נשים לגברים וגם לא צריכה להיות כמו שלא צריכה להיות כזאת בעבודה סוציאלית. לתפקיד צריך לגייס את האנשים המתאימים ביותר, לא משנה אם זה גבר או אשה, ולא משנה אם זאת חברת הייטק או חברת ביטוח. זה שנשים פחות נמשכות לתחום ההייטק מגברים זה זכותן ולא מדובר בשום עוול. תפסיקו להעמיד פנים כאילו בחירה חופשית היא אי צדק.

לא אינסל
Guest

ואתה אינסל היסטרי שאני מקווה שבחיים לא אצטרך לעבוד איתו (או להיחשף אליו במציאות).

נילס
Guest

לא הבנתי מה התלונה ששאר ההיטק בפיתוח הוא סביב הרבה פחות אחוז נשים
יש כ 25% מפתחות, זה לא שכתבת שאתן מכשירות נשים מתפקידי עבודה סוציאלית לתפקיד תכנות
אתן פשוט מושכות נשים עם הכשרה אליכן, בשביל שתוכלו לעשות את הוירטיו סיגנלינג הרגיל.
כמה דתיים, חרדים ואתיופים יש אצלכם?
כמה מירוחם, דימונה וקרית שמונה?

בר מ.
Guest

היי, שלום, יש לי שאלה, הזהות המינית והמגדר שלי לא ברורים, האם אזכה להעדפה מתקנת אצלכם?

לא אינסל
Guest

איף. יא בכיין היסטרי, אתה עושה שם רע לגברים.

בר מ.
Guest

צורת דיון לעניין, מה יש לומר. טענה -> "בכיין היסטרי גברירי" -> ניצחון

לא אינסל
Guest

איזה דיון? אתה טרול, אני לא "מתדיין" עם טרולים שנשארו בגיל 13 מנטלית.

נועם
Guest

למה מיעוט הגברים בגנים ובהוראה לצעירים אינו "בעיה"?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: