הכירו את Memoto, מצלמה זעירה שתתעד את חיי היום-יום שלכם

פרוייקט שבדי חדש שעלה לאחרונה ל-Kickstarter מציג מצלמה זעירה, שכל מטרתה היא לתעד את מה שעובר עליכם בכל זמן נתון. דרך חדשה לעשות ל-LifeBlogging?

מקור: תמונת יח”צ

אם יכולתם לחזור אחורה בזמן, ולחוות שוב רגע מדהים בחיים שלכם, להיכן הייתם חוזרים? פרוייקט שבדי חדש שעלה היום ב-Kickstarter, ומכונה Memoto Lifelogging Camera, מאפשר לתעד את הרגעים המשמעותיים בחיים בעזרת מצלמה קטנה, המחוברת אליכם 24 שעות ביממה ומעלה את המידע לשרתי החברה.

5 מגה פיקסל על החולצה

המצלמה, שגודלה כגודל חצי קופסת גפרורים, כוללת עדשה באיכות 5 מגה-פיקסל, אנטנת GPS, חיישן תנועה וכרטיס זיכרון בנפח 8 ג’יגה-בייט. היא מיועדת לענידה על החולצה, בדרך כלל, ומצלמת באופן אוטומטי 2 תמונות בדקה. חיישן התנועה המצוי במצלמה אחראי לכך שלא משנה באיזה מצב המצלמה נמצאת, התמונה תמיד תהיה ישרה. התמונות נשמרות בזיכרון הפנימי של המצלמה, מקבלות Geotag, ובסוף כל יום נדחסות ונשלחות לשרתי החברה על ידי חיבור למחשב האישי. בחישוב מהיר, 2 תמונות בדקה באיכות 5 מגה-פיקסל, כפול 60 דקות בשעה כפול 15 שעות ערות ביום בממוצע (שלא כוללים שינה, מקלחות ושירותים), מזכות אותנו ב-1,800 תמונות ביום. אם נכפיל את מספר התמונות בנפח ממוצע של 2 מגה-בייט לתמונה, נקבל 3.6 ג’יגה-בייט (!) של תמונות ביום.

מלבד המצלמה, לחברה גם אפליקציה סלולרית בשם Memoto, שאחראית על הארגון של התמונות בספרייה שלכם בשרתי החברה. לכל משתמש בשירות נפתח Timeline משלו, המכיל את סיכום התמונות שלו. ה-Timeline בוחר 30 תמונות מפתח בכל יום, ומציג אותם למשתמש, כך שבעצם הוא יכול בעזרת אותו Timeline להגיע לכל נקודת זמן מסויימת בעבר, ולראות מה קרה שם. דמיינו לכם שיכולתם לתעד את חגיגת בר המצווה שלכם, את הנשיקה הראשונה, את הצעד הראשון של הילד שלכם, או סתם ארוחת ערב נחמדה עם כל המשפחה מלפני מספר שנים, כל זאת מנקודת המבט שלכם.

מקור: תמונת יח”צ

כבר חצו את רף 50 האלף, ממשיכים הלאה

בעת ההרשמה כפרויקט Kickstarter, מוקדם יותר היום, Memoto ביקשו מהמשתמשים, או לצורך העניין ה-Backers, גיוס של 50 אלף דולר על מנת לעמוד בעלויות הייצור של 1,000 המצלמות הראשונות. היעד הראשוני של 50,000 דולר, נכבש כבר לאחר 5 שעות בלבד. הפרויקט גייס, נכון לכתיבת שורות אלו, למעלה מ-75 אלף דולר והוא ממשיך לגייס גם בדקות אלו. המשתמשים שבוחרים לתרום לפרויקט, מקבלים הטבות ועדכונים ראשוניים שלא זמינים למשתמשים שלא תמכו בו דרך Kickstarter. משתמש שתרם דולר למיזם, יקבל עדכונים בלעדיים על הפרויקט לתיבת האימייל שלו. משתמש שיתרום 35 דולרים ומעלה, יקבל גם חולצת טי-שירט במתנה. 200 דולרים תמיכה במיזם יקנו לכם 80 דולר הנחה (120 דולר במקום 200 דולר בעת ההשקה) בעת הזמנות ה-Early Bird, ו-5,000 דולר השקעה כבר יקנו לכם כרטיס טיסה לשטוקהולם שבשבדיה ולסיעור מוחות עם צוות החברה על עתיד המוצר ואיך הוא ישתלב עם תעשיית הלייפ-לוגינג בעתיד.

חזון החברה, העומד מאחורי הפרויקט, הוא להפוך את תיעוד החיים ביום-יום בצורה שאינה מפריעה לסביבה ולגרום לזכרונות שלנו לזכות בתיעוד ויזואלי. מחיר המצלמה בהזמנה מוקדמת, יעמוד על 200 דולרים, ויכלול שנה חינם של מנוי לאחסון וארגון התמונות על שרתי החברה. תוכלו לחזור הביתה אחרי יום מעניין שעבר עליכם, בילוי בחו”ל או סתם יום עבודה רגיל, להיזכר מה עשיתם במהלך היום ואף לשתף את חבריכם. לאחר כמה שנים, זו עשוייה להפוך לחוויה משמעותית הרבה יותר.

סרטון וידאו: Memoto

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג’טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

3 Comments on "הכירו את Memoto, מצלמה זעירה שתתעד את חיי היום-יום שלכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
גל
Guest

תראו את הסדרה black mirror – זה 3 פרקים.
אותו רעיון

viki_ro
Guest

@edokleinman הכירו את Memoto, מצלמה זעירה שתתעד את חיי היום-יום שלכם | Newsgeek http://t.co/EpVLaYWP

ברק
Guest

גירסה מנוונת של פרק 3 של Black Mirror שגל הזכיר:

wpDiscuz

תגיות לכתבה: