הכירו את ה- Wii U הקונסולה החדשה של נינטנדו [E3]

זה הרגע לו חיכינו – נינטנדו הכריזו על הקונסולה החדשה שלהם. הרבה פרטים עדיין לא ידועים, אבל איתי חורב עקב בדקדקנות אחרי כל מה שנאמר בין השורות ומביא לנו את הסקירה המלאה.

קרדיט תמונה: יח"צ

מסיבת העיתונאים של נינטנדו היא האירוע שכולם חיכו לו ב-E3 הנוכחית, עם החשיפה של הקונסולה החדשה שלהם. כצפוי, רוב השמועות התבררו כנכונות, וההפתעה היחידה פחות או יותר הייתה שם הקונסולה, שלא נחשף מראש.

המשחקים החדשים

אבל כל זה יגיע מאוחר יותר. את מסיבת העיתונאים ניהל מנכ"ל נינטנדו אמריקה, רג'י פיל-אמה (סוף סוף הבנתי איך אומרים את השם שלו). חוץ מהקונסולה הביתית החדשה, לנינטנדו יש גם קונסולה ניידת חדשה, ורג'י התייחס אליה קודם כל, ודיבר על משחקים שעומדים לצאת עבורה. הוא הקדיש לא מעט זמן למשחקים של נינטנדו – Mario Kart 3D שיגיע בחגים, Starfox 64 3D שיאפשר שליטה באמצעות הזזת הקונסולה (מה שמפריע למסך התלת מימדי לעבוד היטב, כפי שנוכחתי לדעת כששיחקתי כך ב-Monkey Ball 3D) ועם משחק רשת, בו תראו גם את פניהם של השחקנים האחרון, יגיע לחנויות בספטמבר.

עוד השנה יגיע Super Mario 3D, שנוטש את המשחקיות הדו מימדית הרגילה לטובת משחקיות תלת מימדית, אבל הוא נראה פחות חופשי ממשחקי Super Mario Galaxy. עוד משחק שיצא השנה הוא Kid Icarus Uprising, שנראה חביב למדי וכולל גם משחק רשת של שלושה נגד שלושה שחקנים, ועושה שימוש בקלפי מציאות רבודה. המשחק האחרון שנחשף היה Luigi's Mansion 2, בו נראה לואיג'י לוכד רוחות רפאים באמצעות שואב אבק.

לאחר מכן הוצג סרטון קצר של משחקים ממפתחות צד שלישי, שבו הוקדש לכל מפתחת כל כך מעט זמן שבקושי הספקתי לקרוא את שמות המשחקים, ביניהם שני משחקי Resident Evil, המשחק השלישי בסדרת Metal Gear Solid, וגם גרסאות ניידות ותלת מימדיות של טקן, פק-מן, טטריס, Driver ו-Ace Combat.

עדכון תוכנה ל-3DS

הוזכר עדכון התוכנה המתקרב עבור ה-3DS. סוף סוף תקבל הקונסולה את החנות המקוונת ואת הדפדפן המצופים. בעתיד יגיעו גם דמואים. בנוסף, מקבלת הקונסולה קונסולה וירטואלית משלה, עם משחקים ישנים שעברו חידוש לתלת מימד, חלקם מתקופת הגיימבוי המקורי, חלקם אפילו עתיקים יותר מקונסולת הנינטנדו הראשונה. לזמן מוגבל יחולק בחינם המשחק 3D Classics Excitebike, חידוש של המשחק הקלאסי שחגג השנה יום הולדת 27.

בנוסף יקבלו בעלי הקונסולה פוקידקס – אינדקס של פוקימונים, שיגיע עם 16 פוקימונים, אבל ניתן יהיה להרחיב את האוסף באמצעות סמני מציאות רבודה או על ידי החלפה עם חברים. את הפוקימונים תוכלו לשלב בתמונות ולעשות איתם דברים לא מועילים אחרים. הידד.

הכירו את ה-Wii U – קונסולת הדור הבא של נינטנדו

סוף סוף הגענו למטרה שלשמה התכנסנו – הקונסולה החדשה. שמה של הקונסולה הוא Wii U, לא משהו, אבל עדיף על פלייסטיישן ויטה.
כמו שכבר שמענו משמועות, שלט הקונסולה יכלול מסך מגע בגודל 6.2”, ואת כל הכפתורים שיש בשלט רגיל, כולל באמפרים והדקים. למרבה הצער, לא יהיו לו סטיקים אנלוגיים, אלא אותם כפתורים אנלוגיים לא נוחים שמככבים בקונסולות ניידות כמו ה-PSP או ה-3DS. סביר להניח שאותם כפתורים גם לא יכולים לשמש ככפתורים של ממש, אלא רק לחקות את פעולת הסטיק האנלוגי עצמו, וחבל, כי משחקים רבים מנצלים את היכולת של הסטיקים האנלוגיים לתפקד גם ככפתורים. מלבד כל אלה יכלול השלט חיישני תנועה, מיקרופון, רמקול ומצלמה.

הוצג סרטון שמראה שימושים שונים בשלט, במשחקים ובצריכת מדיה. ניתן לשחק על המסך במקום על הטלויזיה, וכך להמשיך לשחק גם אם מישהו רוצה לראות טלויזיה, או לשחק בחדר שבו אין טלויזיה – מאוחר יותר במסיבה הוזכרה האפשרות לשחק במשחק רציני, עם אזניות, במיטה, בזמן שבן/בת הזוג ישנים. ניתנו גם דוגמאות להשלמת התוכן שעל מסך הטלויזיה באמצעות מסך השלט.

כך למשל, במשחק גולף באמצעות שלט ווי, הונח השלט החדש על הרצפה ונראה בו הכדור, או שהוא שימש ככוונת צלפים ונראו בו יותר פרטים מאלו שנראו על המסך. דוגמא שלישית הראתה שוריקן מצוייר על מסך השלט, והחלקת האצבעות עליו שיגרה את השוריקן לעבר המסך, שם היה צריך לפגוע במטרות שונות. בנוסף יאפשר השלט ביצוע שיחות וידאו, גלישה באינטרנט והעברת תכנים ממנו אל הטלויזיה בהנפת אצבע.

הקונסולה החדשה תתמוך בכל התוספים הקיימים עבור קונסולת הווי – השלטים הרגילים, הנונצ'קים, השלטים הקלאסיים והמשקל. אם יום אחד נזכה לראות את מד הדופק המובטח, גם הוא ייתמך, מן הסתם.

הסרטון הבא שהוצג הראה את היכולות הגרפיות של הקונסולה, ולמען האמת הוא היה מאוד לא מרשים. לא ראיתי שם שום דבר שפלייסטיישן או אקסבוקס לא יכולים לעשות, ומדובר כאן בקונסולה שחדשה מהן בחמש שנים. אני מבין שנינטנדו לא רוצים להוציא קונסולה עם המעבד הגרפי החדיש ביותר שניתן למצוא, אבל להוציא קונסולה שהיא פחות או יותר שווה בכחה לקונסולות האחרות בשוק, כשסביר להניח שבעוד כשנתיים-שלוש הקונסולות הללו יוחלפו בקונסולות חזקות יותר משמעותית, זה מהלך מוזר. בינתיים לא פורסמו הנתונים הטכניים של הקונסולה, כך שייתכן שהיא בעצם חזקה משמעותית ופשוט לא הוצג שום דבר שמראה את היכולות שלה.

את הקונסולה ניתן יהיה לחוות בתערוכה, אבל כרגע אין עבורה שום משחקים, אלא "חוויות" שיצרו בנינטנדו – משחקונים שמשלבים את השלט החדש עם שלטים ישנים, ברוב המקרים, כמו משחק תופסת שבו ארבעה שחקנים עם שלט ווי רגיל משחקים על מסך טלויזיה מפוצל ומנסים לתפוס שחקן חמישי שמצוייד בשלט החדש ורואה את כל הסביבה ממבט ציפור, על מסך השלט, או משחקון שבו שני שחקנים עם שלטים רגילים שולטים בתותחים שנמצאים על הקרקע ומנסים להפיל חללית, שמוטסת על ידי שחקן שלישי עם שלט חדש.

ויש גם משחקים לקונסולה החדשה

את המסיבה סיימו נינטנדו עם סרטון נוסף של מפתחי צד שלישי, בו הוצגו המשחקים Darksiders 2, Tekken, Metro Last Light, Aliens Colonial Marines, Dirt, Ghost Recon Online, Assassin's Creed, Batman Arkham City ו-Ninja Gaiden 3, שגם זכה לתשואות הקהל. גם ג'ון ריקיטלו מ-EA עלה לבמה כדי להראות שבנינטנדו התחילו להכיר בקיומם של מפתחים מחוץ לחברה.

עוד שני פרטים שהוזכרו במהלך מסיבת העיתונאים היו שני משחקים שיצאו לקונסולה – Lego City Stories הוא משחק עולם פתוח חדש בסדרת לגו שיהיה בלעדי לקונסולה, ו-Smash Brothers חדש, שיפותח גם עבור הקונסולה החדשה וגם עבור ה-3DS.

סך הכל – די מאכזב

אם תשאלו אותי, הקונסולה נראית בעייתית למדי. נתחיל בעניין הכח הגרפי, שעדיין לא באמת ידוע כמה ממנו יש לקונסולה, אבל אם נינטנדו ירצו למכור אותה במחיר שיהיה תחרותי לשוק הקיים, הוא יצטרך להיות נמוך למדי. בעיה נוספת היא השלט, שנראה מאוד לא נח – הוא מאוד גדול ונראה לא ארגונומי בכלל, ואפילו ימונוגרא למדי, אבל אני אצטרך להחזיק אותו לפני שאוכל לקבוע משהו בנושא. בינתיים נצטרך לחכות לדיווחים מהשטח על נוחות האחיזה בו. אבל הבעיה הקשה מכל היא חוסר ההתלהבות. זה נראה נחמד מאוד, אבל לא וואו. כשהוצגה קונסולת הווי, זה היה וואו. כולם רצו כזאת. ואחר כך כולם קנו כזאת, וגילו שעבדו עליהם, אבל עד אז – הייתה התלהבות אדירה. עכשיו אין כלום. קונסולה נחמדה ותו לא. אבל מי יודע, אולי אני בכל זאת אקנה אותה, בשביל לשחק במיטה. מצד שני, בשביל זה אני כבר מתכנן לקנות ויטה.

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: