אקזיט: מאסיב אימפקט הישראלית נרכשה על ידי GMobi הטיוואנית

החברה הישראלית הגיעה ליותר ממיליארד משתמשים מדי חודש; סכום העסקה מוערך בטיוואן בעשרות מיליוני דולרים

מקור: Massive Impact

מקור: Massive Impact

לא רק סייבר. גם הסטארטאפים הישראליים המתמחים ב-Ad Tech נתפסים כאטרקטיביים בעיני חברות זרות הן להשקעות והן לרכישות. עתה מודיעה חברת GMobi הטיוואנית על רכישתה של Massive Impact (מאסיב אימפקט) הישראלית, כדי לחזק את ההתמקדות שלה בתחום הפרסום במובייל.

התמקדות בשווקים האסייתיים

Massive Impact הוקמה ב-2007 ובתחילת דרכה הציעה בעיקר כלי פרסום דוגמת הודעות טקסט (SMS) והודעות מולטימדיה (MMS). עם העמקת החדירה של הסמארטפונים עברה החברה לפתח כלי פרסום מותאמים וחכמים יותר ולהציע מודל, במסגרתו המפרסם משלם רק כאשר מתבצעות רכישה, הורדה או שיחה נכנסת למוקד המכירות של החברה.

בשלב מוקדם יחסית החליטה החברה להתמקד בשווקים האסייתיים ובמקביל היא פתחה משרדים בתאילנד, טיוואן והונג קונג, כשאחד ממייסדי החברה, ספי שפירא עבר להתגורר בטיוואן והוא אף דובר סינית-מנדרינית. עם הזמן הצליחה החברה להגיע ליותר ממיליארד משתמשים ב-190 מדינות ולייצר מדי חודש כ-2 מיליארד חשיפות למפרסמים שלה. החברה, שנחשבת לרווחית כבר מספר שנים, מעסיקה כיום כ-80 עובדים במשרדים השונים שלה מסביב לעולם.

כאמור, החברה הוקמה ב-2007 על ידי אלעד ענבר וספי שפירא. מאז הקמתה גייסה החברה כ-10 מיליון דולר, כשבין המשקיעות בה קרן Gemini Israel Ventures הישראלית, Softbank, תאגיד SingTel הסינגפורי ואקסלרטור SOSV. בין הלקוחות של החברה ניתן למנות את Citibank, חברות ביטוח ופיננסים ועוד. החברות לא חשפו את סכום העסקה, אולם על פי הערכות במדיה הטיוואנית, מדובר בעשרות מיליוני דולרים, בעסקה שמורכבת ממזומן וממניות. על ידי הרכישה מצפה החברה הטיוואנית להגיע לשווקים בהם היא לא דומיננטית עדיין כמו השוק הסיני, אירופה וארצות הברית. פול וו, מייסד ומנכ”ל GMobi מסר בתגובה “אנחנו גאים לעשות מהפכה בדרך שבה מותגים מתקשרים עם הצרכנים שלהם. השילוב של הטכנולוגיות שפיתחו GMobi ו-MassiveImpact ישנה את חוויית הפרסום”.

הרכישה של Massive Impact מהווה עוד נקודת ציון בשרשרת ההצלחות והמימושים של תעשיית ה-Ad Tech הישראלית. בין היתר נמכרה לאחרונה חברת Inneractive לחברת RNTS הגרמנית תמורת 72 מיליון דולר; חברת Amobee נמכרה ל-SingTel תמורת 340 מיליון דולר; וחברת Matomy הונפקה בבורסה בלונדון לפי שווי של 350 מיליון דולר.

וידאו: כך פועלת Massive Impact

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

להגיב

2 תגובות

  1. מצחיקולים הגיב:

    אחלה דרך לספור מספר משתמשים. לא יודע איך עשיתם את זה אבל כמעט עקפתם את פייסבוק!

  2. וולפגנג אמדיאוס הגיב:

    במקרה הזה משתמשים זה לא אנשים שמשתמשים בשירותי החברה אלה אנשים שהחברה משתמשת בהם – כמעט כמו כמו להגיד שליוצרי וירוסים יש משתמשים

תגיות לכתבה: