Mamaya הוא מיזם ישראלי שמאפשר לאתרי eCommerce לפרסם בפייסבוק בקליק

סטארטאפ ישראלי חדש רוצה לעזור לכל אחד ואחת לייצר פרסומות מקצועיות, מושכות ואפקטיביות, זאת מבלי שידרש מהם כל ידע מוקדם בתחום

דוגמא למודעת וידאו פרסומית שנוצרה על ידי Mamaya

דוגמא למודעת וידאו פרסומית שנוצרה על ידי Mamaya

כל בעל עסק הבין כבר ממזמן כי על מנת להגיע לקהל משתמשים רחב בפייסבוק, לא מומלץ להסתמך רק על טראפיק אורגני שכן הדבר הפך למצרך די נדיר בזמננו. הפתרון שנגזר על כל אלו הוא כמובן השימוש בפרסום ממומן, שהפך למקצוע לכל דבר. מכיוון ולא לכולם הכלים והידע הדרושים לכך, עסקים וחנויות מקוונות רבות לא מצליחות לממש את הפוטנציאל הגלום בהן ולהגיע אל קהל היעד שעשוי להתעניין במרכולותיהן. הכירו את Mamaya, כלי אידיאלי לשימוש עבור מנהלי אתרי eCommerce למיניהם, שיחסוך להם לא מעט עבודה שחורה.

מנגישה ומפשטת טכנולוגיות פרסום מתקדמות

Mamaya מאפשרת לבעלי חנויות באינטרנט לפרסם בפייסבוק בצורה אוטומטית, מבלי להתעסק עם כל הליך יצירת המודעות הפרסומיות המעט משעמם ומונוטוני. במילים אחרות, היא יוצרת עבורכם קמפיינים פרסומיים בפייסבוק באופן אוטומטי, בשביל שאתם לא תצטרכו לעשות זאת.

״מצד אחד אנחנו מחוברים לחנות, מושכים ומנתחים את קטלוג המוצרים, מלאי, טרנדים, היסטוריית ההזמנות והתנהגות הלקוח, ומהצד השני אנחנו מחוברים לפלטפורמת הפירסום של פייסבוק, דבר המאפשר לנו ניהול קמפיינים ויצירת מודעות רבות בצורה אוטומטית וחכמה. שירות הדגל שלנו הוא רימרקטינג דינמי חכם בפייסבוק שמאפשר לבעלי חנויות להציג באופן ממוקד מודעות פייסבוק רלוונטיות ללקוחות שביקרו באתר ויצאו ממנו ללא שביצעו רכישה״. אמר לגיקטיים אלון לוין, מצמד המייסדים של החברה. 

המודעות הנוצרות מבוססות על מידע שנאסף מתוך האתר, החנות הווירטואלית, ומנותח עלי יד מנוע של של החברה. לאחר מכן זו מייצרת מודעות תמונה או וידאו, אשר מעבירות את הלקוח ישירות לעמוד התשלום, זאת כאשר עגלת הקניות שלו כבר ׳עמוסה׳ במוצר הרלוונטי. בנוסף, ניתן לייצר גם באופן אוטומטי מודעות מרובות מוצרים, המציעות ללקוח פריטים משלימים לאלו שכבר רכש בחנות. מה שמגניב במוצר הוא שהכל נעשה באופן אוטומטי, גם הטמעת הפיקסלים והקוד הרלוונטי באתר. הסנכרון מתבצע באופן מלא כך ששינויים רלוונטים מתבצעים במודעות הפרסום בכל עת. כך שאם למשל מלאי של מוצר מסויים אזל, הודעה תוסר באופן מיידי ואוטומטי.

מקור: Mamaya

מקור: Mamaya

איך עלה הרעיון?

״החברה הוקמה ב-2014 אחרי שזיהינו שקיימות ׳בחוץ׳ טכנולוגיות פרסום עם ביצועים מדהימים, אבל שיעור האימוץ שלהן הוא קטן מאוד. ביצענו בדיקה וגילינו שפחות מ-10% מאתרי הסחר משתמשים ברימרקטינג של פייסבוק, למרות שניתן להגיע באמצעותו לביצועי פרסום מרשימים מאוד. הסיבות העיקריות לכך היו מחסור בזמן ובידע. לנהל קמפיין רימרקטינג הוא דבר שצריך לדעת לעשותו נכון, הוא דורש ידע טכני והבנה עמוקה של התהליך. תחזוקת קמפיין כזה גם היא צורכת זמן רב. כאשר מדובר בחנות קטנה עם מעט פריטים, זה קשה ודורש הרבה זמן – אבל אפשרי. בחנויות עם עשרות רבות, מאות ואלפי פריטים זאת משימה בלתי אפשרית״.

מי הוא קהל היעד שלכם? ״השירות מיועד לבעלי חנויות אונליין עם טראפיק של לפחות 1,000 מבקרים בחודש. אנו משרתים למעלה מ-900 חנויות מ-50 מדינות. מגוון החנויות גדול מאוד: חנויות אופנה ותכשיטים, מוצרים ואביזרים לבית ולמשפחה, מכשירי חשמל שונים, מוצרי נוי ואומנות ואפילו אביזרים לבעלי-חיים״.

ומה לגבי תחרות? ״בקטגוריית הרימרקטינג אפשר למצוא ענקיות כמו AdRoll ו- Criteo. להבדיל מהן, הדגש שלנו הוא על אוטומציה ופשטות. אנחנו מתפקדים כמו סוכן פרסום שעובד עבורך, לא מציף אותך במידע מיותר ופשוט עושה את העבודה במקומך. לכן, לא רק שהעבודה עם mamaya פשוטה הרבה יותר, אלא שברוב המקרים גם הביצועים של המודעות שלנו עדיפים. פייסבוק שחררה לאחרונה פתרון של מודעות דינמיות למוצרים אבל בסופו של דבר, בדיוק כמו עם הפתרונות האחרים – הוא מצריך השקעה גדולה מאוד של זמן ומסורבל עם שלבים טכניים מעיקים שיש לבצע באופן יומיומי כדי לתחזק את הקמפיין. עם הפתרון שלנו, אחרי כמה דקות של התקנת wizard קלה, הקמפיין באוויר ומתוחזק אוטומטית.

mamaya מחוברת היום לפלטפורמות Commerce מובילות כמו Magento, Shopify, Bigcommerce, NopCommerce וכעת גם eBay; בעוד שלפלטפורמות האחרות קיימים פתרונות, ל-eBay לא היה קיים עד היום פתרון בשל מגבלות הפלטפורמה שלא מאפשרת “צביעת” לקוחות המבקרים בעמודי מוצר, כדי לפרסם אליהם בשלב מאוחר יותר. הצלחנו לפתח וליישם טכנולוגיה המאפשרת לכל מוכר ב-eBay, קטן או גדול, לחבר את החנות שלו בלחיצת כפתור ולייצר קמפיין רימרקטינג בפייסבוק. השירות הזה מביא בשורה חשובה מאוד לקהילת המוכרים הגדולה בעולם״.

שאלה מתבקשת – מה המקור והפירוש לשם החברה? ״זה סיפור מעניין. התפיסה שלנו היא לפשט ולהנגיש טכנולוגיות מרקטינג מורכבות. כל פיתוח המוצר נעשה בתפיסה של סוכן פירסום אנושי שמדבר עם הלקוח. כלומר, פחות גרפים ואנליטיקס ויותר ביצוע פעולות באופן חכם ואוטומטי. אשתי, מאיה, עוסקת בניהול פירסום בפייסבוק עבור לקוחות שונים ובכל פעם שאנחנו חושבים על פיתוח פיצ’ר מסויים אנחנו שואלים את עצמנו “מה מאיה הייתה עושה?” או “מה מאיה היתה אומרת ללקוח?”. היא הרי לא היתה מעמיסה עליו נתונים לא רלוונטיים אלא מבצעת את העבודה עבורו. כשהתייעצנו בנושא מסויים עם בכיר בתעשייה ותיארנו לו את דרך הפעולה שלנו הוא שמע את סיפור ה”מה מאיה?” והציע שנקרא ככה לחברה.

היזמים מאחורי החברה הם מוטי רדומסקי, יזם ואיש מוצר ופיתוח מנוסה שהקים ומכר את חברת YADATA למיקרוסופט, ואלון לוין, יזם ואיש שיווק שהקים ומכר את “נט קשרי לקוחות” ל-B-CONTACT והקים את שירות המוסיקה “ווליום” של חברת סלקום. נכון לשלב זה החברה מתופעלת רק על ידם ממשרדיה בפאלו אלטו שבקליפורניה (שם החברה לקחה חלק במחזור השישי של UpWest Labs) ומבתי קפה רנדומליים בישראל. החברה טרם גייסה הון ופועלת במימון עצמי של צמד היזמים, כאשר המודל העסקי מבוסס על תשלום חודשי הנגזר מהיקף פעילות הפרסום של החנות.

התרשמותי האישית

על מנת להתרשם מהמוצר בצורה קצת יותר מוחשית, קיבלתי גישה לגרסת הבטא ולהלן מסקנותיי. ראשית, באופן די מתבקש יש להתחבר עם חשבון הפייסבוק שלכם ולאפשר גישה לפרסום סטטוס ומודעות פרסומיות בעמוד החנות שלכם. לאחר מכן תתבקשו להגדיר תקציב מקסימלי שאתם מוכנים להשקיע עבור כל קליק, ביחד עם תקציב יומי לכל הקמפיין (התקציב המינימלי עבור קליק הוא 0.45 וסך התקציב היומי המינימלי עומד על 5 דולר ליום).

הליך יצירת המודעות הינו אוטומטי, אך בכל זאת תתבקשו להגדיר את קהל היעד אליו אתם פונים (מין, גיל, תחומי עניין), זאת כמובן על מנת לתרום לאפקטיביות של הקמפיין. כמו כן, מודעה פרסומית תיווצר באופן אוטומטי רק במידה ומוצר מסוים זכה לפחות ל-20 חשיפות של משתמשים יוניקים, וברגע שיגיע זמנה של זו לעלות לאוויר תתבקשו על כך באמצעות הודעת אי מייל.

ממשק המשתמש, מקור: צילום מסך, Geektime

ממשק המשתמש ב-Mamaya, יצירת קמפיין וידאו המורכב מ-3 תמונות של מוצרים מקור: צילום מסך, Geektime

בסופו של דבר הממשק ותפעולו מאוד נוח, והרעיון כי יש מישהו אחר שמתעסק עם ׳הבירוקרטיה׳ ועושה זאת באופן חכם ומדויק היא בהחלט נחמדה ושימושית. רעיון לשיפור שעלה לי במהלך השימוש הוא הוספת תוכנית חודשית או שנתית של תקציב, שכן הרבה יותר נוח לאנשים פסיכולוגית כאשר עושים להם סדר בראש, והם נניח מחליטים להקדיש סה״כ 50$ בחודש עבור פרסום בפייסבוק והמערכת החכמה כבר תפענח איך לפלח את הסכום כך שיניב את התוצאות הכי משתלמות. כרגע השירות מוצע במספר תוכניות החל מ-49 ועד 619 דולר לחודש, אך סכום זה לא כולל את עלויות הפרסום.

סרטון הדגמה – Mamaya 1-click Remarketing

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

1 תגובה על "Mamaya הוא מיזם ישראלי שמאפשר לאתרי eCommerce לפרסם בפייסבוק בקליק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ace Ace
Guest

מיזם מעניין…יש מיזם ישראלי שמאתר קרנות פילנתרופיות ותורמים בעולם היהודי,ממליץ בחום

wpDiscuz

תגיות לכתבה: