האם יש סיבה לשלם 750 שקלים על עכבר למשחקי מחשב?

גיימרים לרוב לא אוהבים אותם, אבל לוג׳יטק רוצה לכבוש את ליבם. האם היא תצליח לשכנע את אלו שלא מתפשרים על מאית שניה עם ה-Logitech G Pro Wireless?

תמונה: TGSpot

מאת: איתי מקמל

בתחום המשחקים לא מוצאים יותר מדי מוצרים אלחוטיים למחשב. גיימרים פשוט לא אוהבים אותם. לא בגלל איכות או יכולות, אלא בגלל מהירות תגובה. ההבדל בין פגיעה במטרה לפספוס יכול להיות מאית שנייה בלבד, ולכן גיימר שהוא יותר מהממוצע לא יכול לקחת סיכון. אבל הזמנים השתנו, הטכנולוגיות השתפרו, וG Pro Wireless, העכבר האלחוטי החדש של לוג'יטק (Logitech) טוען שהוא מבטיח להחזיר את אמון הגיימרים בתחום האלחוטי ולשחרר אותם מהכבלים. האם הוא גם מצליח?

מבט מסביב

G Pro Wireless הוא אחד מסדרת מוצרים חדשה המיועדת לשחקנים, בעיקר, ובכולה הביצועים האלחוטיים נמצאים במוקד. חלק מהגולשים, המכירים את מוצרי החברה, וודאי אומרים כעת, "רגע, אבל יש ללוג'יטק עכבר גיימינג אלחוטי". והם צודקים: החברה כבר השיקה בעבר את G305 או G604. אבל, G Pro Wireless אינו שייך למשפחה הזו והוא מציע משהו שונה לחלוטין.

בלוג'יטק מספרים כי החברה השקיעה מעל שנתיים של פיתוח ב-G Pro Wireless, ועשתה זאת בשיתוף עשרות גיימרים. כתוצאה מכך, מספרים שם, היא הגיעה לעיצוב המסוים הזה של העכבר. הוא מציע מידות יחסית קטנות לעכברים אחרים של החברה, למשל בהשוואה ל-G502 העמוס באפשרויות. הוא עדיין מספיק גדול כדי לאחוז בו בצורה נוחה, אבל גם לא ענק, והוא מספק מענה גם למי שמעוניין לשאת איתו עכבר משחקים ממקום למקום. היד יושבת היטב, ואפילו היינו מעזים לומר בצורה מושלמת. נוח מאוד להגיע לכל הכפתורים בלי מאמץ מיוחד. חיפוי הפלסטיק שלו חלק כמעט לגמרי, ללא ציפוי שעלול להתבלות עם הזמן, אבל זה לא מונע ממנו להעניק תחושת יציבות גם כאשר הידיים מתחילות להזיע.

פריסת הכפתורים של G Pro Wireless סטנדרטית ובסיסית מדי עבור עכבר גיימרים. מעבר לכפתורים הראשיים מימין ומשמאל, הגלגלת המרכזית כוללת כפתור משלה וכן בכל דופן יש זוג כפתורים נוספים. העכבר סימטרי, כך שהוא מתאים לימניים ואיטרי יד ימינם כאחד, ויש מספיק כפתורים הניתנים לתכנות והתאמה אישית.

חדי העין וודאי שמו לב שלא ציינו במניין הכפתורים את כפתור מהירות סמן העכבר, השולט ה-DPI. יש כפתור כזה, אבל לא במקום המצופה ממנו. ב-G Pro Wireless לוג'יטק בחרה למקם אותו דווקא בחלק התחתון של העכבר. הסיבה, שרוב הגיימרים וודאי יסכימו עימה, היא למנוע מצב בו הכפתור נלחץ בטעות שלא לצורך. זה לא ממש נעים לגלות כי הדמות לא מצליחה לכוון את הנשק בגלל שהשתנה ה-DPI. אם צריך לשנות את ה-DPI, יש לעשות זאת לפני המשחק בלחיצה מחזורית עד שנבחר המצב הרצוי. בזמן משחק זו משימה לא ממש פשוטה, כך מי שזה חשוב לו יאלץ למצוא עכבר אחר.

מה שהיה חסר לנו בפריסת הכפתורים זה הזזה ימינה ושמאלה של הגלגלת, יכולת מוכרת מאוד בעכברי לוג'יטק. כפתורים אלה מצטרפים לכפתור הלחיצה הבודדת, ומופעלים על ידי דחיפה קלה של הגלגלת לימין או לשמאל. זה שימושי מאוד במעבר בין לשוניות בדפדפן האינטרנט, לדוגמה.

תמונה: TGSpot

עם תחילת הבדיקה בפועל ציפתה לנו הפתעה קלה: G Pro Wireless הוא אחד העכברים הקלים ביותר בתחום עם והוא שוקל, באופן כללי, כ-80 גרם בלבד. מדובר במשקל נמוך מאוד, כך שמספיק מגע קל בלבד עם האצבעות כדי להזיזו בקלות על המשטח בצורה חלקה ומהירה. זה נוח מאוד בשימוש היומיומי, זה פחות מעייף את היד, ועבור הגיימרים המשקל הוא נושא חשוב שכן כל תנועה קובעת. מצד שני, אין בעכבר אפשרות להוספת משקולות, משהו שלדעתנו חשוב גם אם מדובר בשינוי בסיסי. בכל זאת, לא לכל אחד מתאים עכבר כה קל.

ביצועים ויכולות

כעכבר המיועד לגיימרים מציע G Pro Wireless מספר אפשרויות. רמת התגובתיות שלו גבוהה למדי. היא מושגת בזכות בזכות טכנולוגיית G LightnSpeed המשמשת ליצירת הקישוריות האלחוטית. מדובר בפרוטוקול ייעודי שהחברה פיתחה שמציע זמן תגובה של 1 מילי-שנייה ועבודה בתדרים המונעים הפרעות. מלבד זאת, החיישן האופטי המכונה HERO (ראשי תיבות של High Efficiency Rated Optical) הוא לטענתה הטוב ביותר בתחום, ומסוגל להגיע לרמת דיוק של 16,000DPI עם יכולת לעקוב אחר תנועות במהירויות גבוהות יותר מ-400 אינץ' לשנייה (IPS) ולמרות היותו עכבר אלחוטי.

הכפתורים הם מכניים ולפי לוג'יטק מסוגלים לעמוד ב-50 מיליון לחיצות. הערכה כוללת מספר כפתורים להחלפה, כך שאת הכפתורים הממוקמים בדפנות אפשר להחליף לעיצוב שטוח שאינו לחיץ, דבר שיכול לסייע למי שחושש בטעות ללחוץ על אחד הכפתורים שלא לצורך יכול פשוט לשלוף אותם בקלות.

תמונה: TGSpot

כפי שאמרנו בתחילה, G Pro Wireless נוח מאוד לנשיאה. דונגל ה-USB חבוי בתחתית העכבר בתוך כיסוי מגנטי. כך בכל פעם שרוצים לנוע ממקום למקום עם העכבר, פשוט מאחסנים את הדונגל בתוכו בלי חשש שמא יאבד.

כשמדובר באלפיות שנייה, קשה למדוד את תגובתיות העכבר. אבל בכל זאת שיחקנו במספר משחקים שונים כמו Fortnite ו-Overwatch והוא הגיב מצוין ומהר. הוא התגלה כנוח מאוד עם תנועה חלקה ומהירה, בעיקר בזכות משקלו הנמוך וללא חוט שנשרך אחריו שלעיתים יכול להוות הבדל ממשי בין הפסד לניצחון.

הסוללה של G Pro Wireless מספיקה לכ-50 שעות עבודה רצופות בטעינה בודדת. אפשר לחסוך במעט אם מכבים את התאורה הצבעונים הזוהרת מתחת ללוגו ה-G הגדול הנמצא בגב העכבר. זה זמן סוללה ארוך באופן מגזים, ואם משתמשים בעכבר לא יותר מכמה שעות ביום, הוא אמור להספיק לשבוע עבודה לערך עד שהוא ידרוש טעינה. החיבור הוא מקדימה, והוא מסוג microUSB והכבל המצורף מתחבר במנגנון נעילה, כך שניתן להמשיך ולהשתמש בעכבר בזמן שהוא נטען.

התוכנה של לוג'יטק כבר מוכרת לכל מי שיש ברשותו מוצר של החברה. היא מאגדת את שלל המוצרים במקום אחד. משתמשים בה כדי לשנות את הגדרות העכבר, ומצד שני גם אפשר להחליט איך יוצגו צבעי הרמקולים G520. התוכנה מאפשרת לשנות את פונקציות הכפתורים, לשלוט בפרופילים השונים, להגדיר את רמות ה-DPI וכן לקבוע את אפקט הצבע שיוצג בעכבר.

השורה התחתונה

G Pro Wireless הוא עכבר טוב לגיימרים, ועוד יותר טוב לגיימרים שנוהגים לקחת את הציוד שלהם איתם לכל מקום. הוא קל בצורה מפתיעה, מגיב במהירות ונוח מאוד לשימוש. עם זאת, לא מדובר בעכבר הכי עשיר בתכונות של החברה, והוא גם בטח לא הזול שבחבורה עם מחיר מומלץ לצרכן של 749 שקלים.

הכתבה פורסמה לראשונה ב-TGSpot

לקריאה נוספת:

פרצה ב-iOS 12.1 מאפשרת לכל אחד לעקוף את מסך הנעילה

קוואלקום תשלב שלוש שכבות של ליבות עיבוד ב-Snapdragon 855

חודש הקניות בפתח וזה מה שמצפה לנו

אתר TGspot

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: