צפו: יוטיובר מחליף בעצמו רכיב אחד ומשפר את הביצועים של המקבוק פרו בעצמו

היוטיובר הפופולארי, ליינוס סבסטיאן, פירק את המקבוק החדש של אפל והחליף את המשחה הטרמית הפשוטה של אפל, וביצועי המחשב השתפרו בצורה מעניינת

תמונה: Linus Tech Tips

היוטיובר הפופלארי ליינוס סבסטיאן החליט לבדוק האם הוא יכול לשפר את ביצועי המקבוק החדש של אפל, והחליט לנסות לשפר את מנגנון הקירור של המחשב המתקדם ביותר שלה באמצעות כלי “עשה זאת בעצמך”.

האם המשחה הטרמית של אפל היא המקור לבעיות של המקבוק?

לאחר שליינוס והמנחה האורח מגיעים אל מנגנון הקירור, השניים טוענים כי המשחה הטרמית בה אפל משתמש היא “בסיסית מאוד”, ומסירים אותה מהמנגנון. לאחר מכן הם מחליפים אותה במשחה טרמית המבוססת על מתכת נוזלית, מיישמים אותה בעצמם ומחברים מחדש את כל רכיבי המחשב. לשמחתם הרבה, המחשב עדיין עובד.

רוב בדיקות הביצועים שהם מבצעים מובילות לתוצאות די זהות, אך מבחן אחד מציג שיפור של כ-17% במהירות הרינדור. עם זאת, השניים מעידים כי מאווררי המחשב היו שקטים בצורה משמעותית לאחר השימוש במתכת נוזלית, וכי כאן טמון השיפור המרשים. למרות התוצאות המעניינות, כדאי לזכור שעל פי הוראות היצרן, מתכת נוזלית היא חומר שצריך להחליף מעת לעת, ועל כן לא מדובר בפתרון נוח במיוחד.

כמעט מיותר לציין כי הפעולות שהשניים מבצעים על המחשב מפרות את תנאי האחריות, ועשויות להוביל לביטול תוקף אחריות היצרן על המחשב, כך שלא מומלץ כלל וכלל לבצע פעולה שכזו על המחשב שלכם, אבל אולי אפל צריכה לבחון חלופות לאופן הטיפול שלה במנגנוני הקירור של המקבוקים.

ההתחממות של המקבוקים כבר תפסה כותרות בעבר

דגמי המקבוקים של אפל לשנת 2018 זכו לאש רבה ברחבי הרשת מיד לאחר השקתם, לאחר שיוטיובר פופולארי למדי בשם דייב לי הבחין כי המחשב החדש שלו מתחמם בצורה מוגזמת, מה שמוביל לביצועי מעבדים נמוכים. לי גילה כי הביצועים מגיעים אף מתחת לביצועי המעבדים של המקבוקים הקודמים צנחו אף מתחת לביצועי הדגמים הקודמים. אפל סיפקה עדכון קושחה שהיה אמור לפתור את הבעיה, אך משתמשים רבים עדיין טוענים כי המחשב היוקרתי ממשיך להתחמם בשימוש סטנדרטי וכבד כתוצאה מהמבנה ההנדסי של המחשב.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

8 תגובות

 1. זיוה הגיב:

  לינוס תותח על

 2. ASD הגיב:

  הרי ברור שכל המהנדסים של אפל מעולם לא ידעו על קיומו של הנוזל הזה ולא חשבו עליו בתור פיתרון ולא החליטו משיקולים הגיוניים מאוד שלא להשתמש בו. ברור.

 3. אני הגיב:

  נתעלם מהעובדה שזה דורש הסרת אחריות על מכשיר שעולה 6000$.
  מתכת נוזלית כפתרון קירור למכשיר נייד לא פרקטי ומסכן את המעגלים הפנימיים מה דעתכם על אש בתיק שלכם?
  בנוסף הצורך להחליפה מידי כמה זמן לא מוסיף לפרקטיות שלה.
  מי שבאמת טרח לראות את הסרטון ייראה כמה זמן נדרש לפרק הכל וכמה סיכונים יש בתהליך.

 4. ניר הגיב:

  עוד סיבה למה לא לקנות מק. בזבוז כסף.

 5. אנונימי הגיב:

  MAC OMEGALUL

 6. אורן הגיב:

  באופן כללי, מודינג למחשבים ניידים זה לא משהו נפוץ, או קל. ואם הייתי צריך לבצע משהו כזה, הייתי דוחה אותו לסיום תקופת האחריות.

תגיות לכתבה: