בדקנו מסך OLED איכותי שגם אתם (כנראה) תוכלו לקנות

צבעים כהים וצבעוניות מרשימה, מערכת הפעלה ראויה ותג מחיר הגיוני הופכים את ה-C9 של LG לאחד ממסכי הטלוויזיה המבטיחים ביותר כיום. לקחנו אותו לבדיקה

צילום: גיקטיים

זוכרים את המעבר הנורא איטי ל-HD? הטלוויזיות היו יקרות, התכנים היו שמורים בעיקר לחובבי Blu-ray והקולנוע הביתי, הערוצים הישראליים ממש לא טרחו להתקדם למאה ה-21 ובאופן כללי היה קשה לשכנע אנשים שכדאי לעשות את המעבר.

ב-4K המצב די שונה: אפליקציות כמו נטפליקס ואירועים כמו המונדיאל האחרון זירזו את הגעת ה-4K ללא מעט משקי בית חדשים, אבל טכנולוגיות כמו OLED עדיין נותרו יקרות. בשנים האחרונות ירדו המחירים של הטכנולוגיות המתקדמות, כך שגם מעמד הביניים יכול סופסוף להרשות לעצמו מסך מתקדם.

לקחתי לבדיקה את מסך ה-OLED החדש והזול ביותר שמציעה לנו LG בדגם ה-C9, שיש לו הכי הרבה סיכוי גם להגיע לסלון שלכם, כדי לדעת האם באמת יש לכם סיבה לשדרג את המסך שלכם, והאם הטכנולוגיה סופסוף בשלה.

למה כולם מדברים על OLED?

יכול להיות שכבר שמעתם מנציגי מכירות או מפרסומות שבטלוויזיות OLED יש ״שחור מוחלט״, אבל מה זה בעצם אומר? בניגוד לטלוויזיות LED שהן בעלות מערך תאורה אחורית (או צידי), טלוויזיות OLED מאירות כל אחד מיותר מ-8 מיליון פיקסלים באופן עצמאי. כל פיקסל אמור לקבל בדיוק את הצבע שהוא צריך, וברגע שפיקסל צריך לייצג צבע שחור, הוא פשוט לא נדלק ועל כן מתקבל שחור "מוחלט" וניגודיות צבעים אינסופית. רוב הסיכויים שמסך הסמארטפון החדש שלכם הוא מסך מסוג OLED כלשהו, ולפעמים תכנים נראים על המסכים הללו יותר טוב מאשר במסכי המחשב או הטלוויזיה שלנו, אבל עיזבו אתכם מכל המונחים השיווקיים הללו, בואו נדבר על איך זה באמת נראה בתכנים שבאמת אפשר לצפות בהם, למשל בנטפליקס.

אין יותר מדי ספק. אין שחור כזה באף מסך: זוכרים את הסצינות מ-Stranger Things בהן Eleven מנסה לאתר דמויות אחרות ב-Void כשעיניה מכוסות? הסצינות האלו מדגימות יותר מכל דבר אחר את העוצמה של הניגודיות הזאת. בסצנות שאוהבות להתחיל דווקא ממסך שחור, לרגעים לא הייתי בטוח אם הטלוויזיה בכלל דולקת (זיכרו, הפיקסלים פשוט לא מוארים אם התמונה אמורה להיות שחורה), עד שדמות חצתה את המסך. הדבר היחידי שמסמן לכם שהמסך באמת כבוי כעת, הוא נורה אדומה קטנה בתחתית שלו, ושומר המסך שמזכיר לכם שהטלוויזיה עדיין דולקת. שאר התמונה לא מאכזבת גם היא. הצבעים של הטלוויזיה הזו עזים, ובזכות הניגודיות של הגוונים השחורים, שאר הצבעים בולטים ופשוט נראים נהדר.

עם זאת, התמונה לא מושלמת בכל מצב, אבל זה בעיקר תלוי בדחיסה של התמונה, וגם בכמה סצינות חשוכות מאוד של Stranger Things נצפו כמה MicroBlocking שאמנם לא הפריעו לצפייה, אבל קצת הפתיעו על מסך שמקרין ברוב הזמן את התמונה הטובה ביותר שראיתי אי פעם בטלוויזיה.

כמה כל החסרונות של OLED קיבלו התייחסות, ותוקנו

המסך הדקיק. צילום: גיקטיים

העובדה שהמסך לא זקוק למערך תאורה אחורי או צידי גם מובילה לכך שהפאנל דק בצורה מאוד מרשימה וגם שולי המסך הם דקיקים. זאת טלוויזיה יפה להחריד. הייתי שמח אם גם דגם ה-C9 היה מגיע עם קופסת חיבורים נפרדת שניתן להצניע (כמו הדגמים היותר יוקרתיים של מסכי ה-OLED), כך שלא תצטרכו להעביר את כל אסופת הכבלים שלכם ישירות למסך, מה שגם היה מקנה מראה יותר אלגנטי ונטול כבלים (ובכל זאת מדובר במסך די יקר יחסית לטלוויזיות סטנדרטיות בשוק), וגם היה מאפשר גם לתחתית הפאנל לשמור על הדקיקות המרשימה הזאת. טוב נו, תמיד יש את שנה הבאה, ובאמת מדובר פה בניטפיקינג.

כל המחמאות האלו ניתנו כבר על מסכי OLED בעבר, אבל הם סבלו מבעיה רצינית: אחד החסרונות הגדולים של מסכים קודמים בטכנולוגיה הזאת הייתה רמת הבהירות וההשתקפות. טלוויזיות OLED התאימו לחדרים קצת יותר חשוכים, ולא היה כיף במיוחד לצפות בהן בחדר מוצף אור שמש או אפילו עם תאורה חזקה. מההתנסות הארוכה שלי עם ה-C9 נראה ש-LG הצליחה לפתור את הבעיה בעיקר באמצעות עוצמת הארה מרשימה של הפאנל החדש. גם בשעות שמציפות את הבית בהרבה יותר מדי אור, אין שום בעיה לראות את התכנים במסך. כמו כמעט לכל מסך, כשהתמונה היא כהה ישנה השתקפות, אבל היא פחות חמורה מאשר למשל במסך הסמסונג הסטנדרטי שיש לי בבית שיכול לשמש כמראה בחלק משעות היום. זווית הצפייה, שגם הן היו בעיה רצינית במסכים משנים קודמות, מרשימות במיוחד ב-C9, ואפילו בזוויות קיצוניות המסך מצליח לשמור על צבעים מדויקים ובלי אפקטים משונים שמקלקלים את התמונה.

סצנות מוארות נראות מעולה גם באור שמש חזק בחדר. צילום: גיקטיים

סצינות חשוכות יותר כדאי לשמור לערב. ושימו לב כמה התרגום בוהק לעומת שאר התוכן.
צילום: גיקטיים

בפעם הראשונה בחיי: החלשתי את הבהירות

עם זאת, עם עוצמת הארת פאנל גדולה, באה אחריות גדולה, ואני חייב להודות שלמרות שרוב הזמן הבהירות העוצמתית הזאת עושה פלאים לתמונה, היא לפעמים הקשתה עליי בצפייה בערב. כשהחדר כבר לא כל כך מואר, וניסיתי לצפות בסדרות בנטפליקס, התרגום הלבן של התוכניות פשוט הצליח לסנוור אותי עד לרמה שבה לראשונה בחיי הייתי צריך להוריד את עוצמת בהירות פאנל ה-OLED. בצפייה בסצנות סטנדרטיות הבעיה הזאת לא מפריעה לחווית הצפייה, אבל סצנות חשוכות גורמות לתרגום לבן ולמסכי התפריט לבהוק באופן יחסית עוצמתי מדי. גם מצב הבהירות האוטומטי שאמור להתאים את עצמו לתאורה בחדר בזמן אמת לא הצליח לרכך את האפקט שנאלצתי להתאים באופן ידני כמעט בכל ערב. הבעיה הזאת לא נצפתה אגב באפליקציות או תכנים אחרים, אלא רק בנטפליקס.

ה-C9, כמו שאר מסכי ה-OLED מדגמי 2019, מגיעה עם מעבד α9 חדש, שאמור לזהות את התוכן המוקרן ולטפל בו בצורה המיטבית. קשה לי להגיד האם המעבד הוא האחראי לכך, אבל ה-C9 יודעת להתמודד גם עם הקרנה של תוכן הרבה פחות איכותי מ-4K, כמו למשל קובץ 720P או אפילו צפייה בתוכנית כמו מאסטר-שף דרך האפליקציה של סלקום טי וי. על טלוויזיות לא פחות איכותיות וגדולות אחרות, תוכן רגיל יראה לא כל כך טוב, כי המסך ממסוגל להקרין תמונה כל כך חדה שהוא פשוט לא מחמיא לתוכן באיכות קצת יותר ירודה. התוכן אולי לא נראה באיכות 4K, אבל הוא עדיין חד ולא מעיק לצפייה כמו במסכים אחרים.

השנה היא שנת 2019 והמסך הזה עדיין מגיע עם מנגנון החלקת תמונה. למה?

צילום: גיקטיים

לצערי, ולמרות התנגדות של לא מעט גורמים בתעשייה (בינהם גם טום קרוז), ה-C9 מגיעה עם מנגנון החלקת תמונה מופעל כברירת מחדל. המנגנון הזה -שבעצם משלים לכם פריימים בצורה חכמה כדי ליצור מראה חלק לתנועה – נותן אפקט קצת אופרה-סבונאי. אם אתם אוהבים את זה, תבלו, המעבד של ה-C9 עושה עבודה טובה בהחלקה של רוב התכנים. אבל העובדה שה-C9 תומכת מצד אחד בתקן Dolby Vision שאמור לתת לכם בדיוק את הצבעים שיוצרי הסרט רצו שתראו, ומצד שני עושה מניפולציה על הקצב של התוכן ממש לא כמו שיוצרי הסרט רצו שתראו אותו, היא קצת מוזרה בעיניי.

בנוסף, למרות שהטלוויזיה זיהתה את הפלייסטיישן 4 שלי, היא לא כיבתה את מנגנון החלקת התמונה כשעברתי לשחק, מה שגורם לאפקט מריחה קצת מוזר בתנועות של הדמויות והמצלמה. בכל מקרה ניתן לכבות את האפשרות בתפריט הגדרות התמונה (שם היא מוחבאת היטב), אבל מומלץ להחיל את ההגדרות החדשות על כל מצבי התמונה, אחרת תצטרכו לעשות זאת כל פעם שהטלוויזיה תזהה שאתם צופים בסוג תוכן אחר. ואם כבר נגענו בגיימינג, ב-LG מתפארים בזמן תגובה של מילי-שניה, זמן שיהוי של 12.9 מילי-שניות, וקצב ריצוד דינמי בזכות העובדה שכל החיבורים תומכים ב-HDMI 2.1, כך שהוא מתאים בלי שום בעיה גם לסטנדרטים של גיימרים.

גם גיימינג נראה מצוין על הטלוויזיה. רק אל תשכחו לכבות את מנגנון ההחלקה

הטלוויזיה מגיעה עם רמקול מובנה, שלא נראה לעין, עם 2.2 ערוצים בעוצמת 40W (ו-20W של וופר). הסאונד המופק מפתיע לטובה ויכול להגיע לעוצמות מרשימות, אבל רוב הסיכויים שאתם תעדיפו, ובצדק, לחבר את הטלוויזיה למקרן קול או מערכת סאונד מתקדמת יותר, ובעיקר עם סאבוופר שיתן קצת יותר עומק לתוכן. הטלוויזיה תומכת ב-Dolby Atmos ומאפשרת לתת לכם אפקט סראונד יחסית מרשים שידמה לכם מערכת 5.1 אפילו עם הרמקולים המובנים, אבל אם התרגלתם כבר לשמוע ממערכות סאונד יותר טובות, אני לא רואה סיבה שתסתפקו ברמקולים של טלוויזיה, טובים ככל שיהיו.

בימים האחרונים LG אף עידכנה את מערכת ההפעלה של הטלוויזיה עם תמיכה בתקן AirPlay 2 של אפל, כך שמשתמשי iOS הרוויחו כאן יכולת של ניגון תכנים סופר-נוח ישירות מהאייפון לטלוויזיה. אם רק הייתה כאן גם תמיכה ב-Chromecast הייתי מרגיש ש-LG כיסו את עצמם מכל הכיוונים, אבל כנראה שלמשתמשי iOS מגיע יותר.

שלט נוח לשימוש, אבל עשה לי התקף לב קל

צילום: גיקטיים

מבחינת חיבורים, הטלוויזיה מגיעה פחות או יותר עם כל מה שצריך: 4 חיבורי HDMI (שרק אחד מהם הוא ARC/CEC שמאפשר שליטה על הטלוויזיה), 3 חיבורי USB, חיבור רשת (בנוסף לחיבור אלחוטי) וגם יציאת סאונד אופטית. ה-C9 מגיעה עם שלט ה-"Magic" המוכר של החברה, שהפעם גם מכיל כפתור ייעודי לנטפליקס, ומשום מה גם לאמזון וידאו. כמו בשנים קודמות, השלט של LG הופך למעין עכבר וירטואלי שתוכלו להזיז פיזית במקום ללחוץ כל הזמן על המקשים בשלט. אני מוצא את אפשרות השליטה הזאת להרבה יותר נוחה מזו של טלוויזית הסמסונג שלי למשל, אבל בעיקר באפליקציות שתומכות בה כמו נטפליקס, ופחות לאפליקציות קצת פחות מותאמות כמו Plex.

אם כבר דיברנו על השלט, הוא גורם לאחד התופעות המוזרות שנתקלתי בהן: עצרתי את הסרטון המתנגן בעזרת השלט, הנחתי אותו לכמה דקות על הספה, וכשקמתי ממנה לרגע להביא כוס מים מהמטבח, התזוזה של השלט גורמת משום מה לנטפליקס להפעיל שוב את הסרטון, ולגרום לי להתקף לב קטן. הנחה של השלט על שולחן יציב פתרה מן הסתם את הבעיה המוזרה הזאת.

השלט יכול להפוך למעין סמן עכבר באוויר.
צילום: גיקטיים

סופסוף: מערכת הפעלה טובה לטלוויזיות

ה-C9 מגיעה עם מערכת ההפעלה האחרונה של LG לטלוויזיות, webOS 4.5, שסופסוף נראית כמו מערכת הפעלה בשלה ולא מעיקה לטלוויזיות. המערכת החדשה נעימה לעין, צבעונית (יש שיגידו יותר מדי) ונוחה לשימוש. חובבי הטלוויזיות ייהנו מכמות הכיולים וההגדרות השונות שהם יכולים להחיל כמעט על כל אלמנט במסך מרמת התמונה ועד הסאונד, אבל מצאתי את עצמי לא אחת מחפש למשל לבטל את אפקט החלקת התנועה שהוחבא מאחורי תתי-תפריטים, ולא איפה שחשבתי שהוא יהיה. עם זאת, מבנה האריחים המעודכן, שעימו תתעסקו רוב הזמן, נוח מאוד לשימוש, בעיקר עם האפליקציות השונות.

ממשק האריחים של LG.
צילום: גיקטיים

על הטלוויזיה מחכות לכם מבעוד מועד רוב האפליקציות שיש סיכוי סביר שתתקינו ממילא כמו נטפליקס/פריים וידאו וגם כמה אפליקציות ישראליות כמו כאן 11, סלקום TV, פרטנר TV ו-Next TV (אפליקציית Sting TV תושק בהמשך), כך שגם אם אתם מנויים לאחד משירותי הטלוויזיה, רוב הסיכויים שאתם יכולים להתחבר אליו דרך הטלוויזיה החכמה, לחסוך ממיר אחד ולהעביר אותו לחדר אחר או להחזיר אותו לחברה. בנוסף, אתם יכולים להתקין אפליקציות כמו יוטיוב, מאקו, וגם את אהובתי האמיתית, Plex (שאם אתם לא מכירים, אתה חייבים להתחיל להכיר). היצע האפליקציות הדי מרשים הזה באמת מאפשר לכם לחסוך רכישה של סטרימר או ממיר, מה שמוביל גם לחיסכון ביציאת HDMI נוספת, ולא גורם לכם לעבור בין יציאות (Inputs) שונות בכל פעם שאתם רוצים לעבור בין שירות אחד לשני. המעבר בין אפליקציות הוא מהיר יחסית ונוח, ככל הנראה הודות למעבד החדש.

מה שכן, דווקא בשימוש באפליקציית יוטיוב נצפה Delay מוזר מאוד בסאונד, ומהר מאוד מצאתי את עצמי מעדיף לצפות ביוטיוב דרך הפלייסטיישן או ה-Apple TV מאשר באפליקציה המובנית. זו נראית כמו בעיית תוכנה שניתנת לפתרון על ידי עדכון, אבל אם ועד שזה יגיע, לא בטוח שככה כדאי לכם לצפות ביוטיוב.

הטלוויזיה תומכת בשתי העוזרות הקוליות הפופולריות בעולם, אבל לא בישראל

לחצן המיקרופון בשלט. עדיין לא מאפשר גישה לעוזרות הקוליות הפופולאריות.

קצת מאכזב לגלות שהטלוויזיות של LG תומכות גם ב-Alexa של אמזון וגם ב-Assistant של גוגל, אבל לא בישראל. אני מבין אפילו את התירוץ הקבוע של "אם הממשק בעברית העוזרת הקולית לא תעבוד כי אין תמיכה בעברית", אבל אם אני משנה את שפת הממשק לאנגלית וגם את המיקום שלי, אני מצפה לקבל את היכולות הדי בסיסיות הללו. גם כשניסיתי לשנות את המיקום שלי גיליתי שאין שום דרך כרגע לגרום לטלוויזיה לחשוב שאני בארצות הברית ולפתוח לי את האפשרות להשתמש בעוזרת קולית, וחבל (בניגוד למשל ל-Sonos שאולי מקשה על האפשרות, אבל אפשר להגיע אליה). דמיינו שאתם יכולים פשוט לבקש בקולכם מהעוזרת הקולית להדליק את הטלוויזיה ולצפות בעונה החדשה של "בית הנייר", והכל קורה בלי שאפילו נגעתם בשלט. ב-LG טוענים כי האפשרות תיפתח, ככל הנראה כאשר גוגל תתמוך בעברית, שזה, כמו שכולם יודעים, לא מבטיח דבר.

LG כן מאפשרת לכם להשתמש בחיפוש קולי באמצעות המיקרופון שבשלט, בעיקר בשביל להחליף את הצורך בהקלדה הלא מאוד נוחה באמצעות השלט, כך שגם ילדים שלא יודעים לכתוב יוכלו להשתמש במיקרופון שעל השלט ולחפש ביוטיוב את השיר האחרון של מרגי. אם אתם משתמשים בשפה האנגלית במערכת ההפעלה תוכלו גם לחפש בעוד אפליקציות מבלי לפתוח אותן, ואפילו לתת לטלוויזיה פקודות כמו החלשה והגברה של הבהירות, שינוי מצבים וטיימרים שונים.

המסך הכי טוב שציפיתי בו, אבל החשש האמיתי שלי מהטלוויזיה עדיין נותר

צילום: גיקטיים

את הבעיה המפחידה באמת של מסכי OLED, שהיא הצריבות על גבי המסך, לא יכולתי כמובן לבדוק כיוון שההתנסות שלי בטלוויזיה ארכה רק מספר שבועות ובעיות שכאלו נוטות להתרחש רק אחרי זמן שימוש ארוך מאוד של המסך, שלפעמים יכול לעמוד על מספר שנים. יש לטלוויזיה מספר מנגנוני "רענון פיקסלים" ויכולת חכמה של החשכה של איזורים סטטיים (כמו אייקונים של ערוצים או תפריטים), אבל אני לא בטוח ששום דבר יכול באמת להרגיע את החשש מהבעיה הזאת, במיוחד כשאתם משלמים סכומי כסף כל כך גדולים על מסך שאמור לשרת אתכם לפחות לכמה שנים טובות.

אז במקום עשרות אלפי שקלים, ה-C9 בגודל 55 אינץ' עולה 8,990 שקלים, ואין לדגמים היוקרתיים יותר של LG ולו יתרון אחד משמעותי עליה מלבד העיצוב וגודל המסך. אז אמנם לא מדובר במחיר מציאה שיגרום לכם לרוץ לחנות הקרובה "בלאק-פריידיי סטייל", אבל מדובר כבר במחיר מתון יחסית. לא מן הנמנע שבפעם הבאה שידגדג לכם להחליף את המסך שלכם, אתם עלולים להתפתות ולפזול לכיוון קטגוריית ה-OLED. בואו נזכור שאדם ממוצע מחליף סמארטפון אחת לשנתיים, והעלות של מכשירי דגל כיום היא כמחצית מעלות של דגם הטלוויזיה הזה, שאמור לשרוד יותר שנים ולשרת הרבה יותר מבני הבית (אם לא יסבול מבעיות צריבות ותופעות שונות, טפו טפו טפו). אז שוב, לא מחיר זול, אבל גם לא בלתי מתקבל על הדעת.

השנה, יותר מתמיד, טלוויזיות ה-OLED מרגישות הרבה יותר בשלות, גם מבחינה טכנולוגית, גם מבחינת התמחור שלהן וגם מבחינת היצע התכנים באיכות גבוהה שנוצר בשנתיים האחרונות. ה-C9 הוא פשוט אחד ממסכי הטלוויזיה הטובים ביותר בהם בצפיתי.

הוא לא מושלם, ויקח עוד לא מעט זמן עד שתכנים, מהירויות רשת, ובעיקר קצבי דחיסה של שירותי סטרימינג וטלוויזיה, ישתפרו ויאפשרו ניצול מלא של יכולות המסכים הללו. אך בכל זאת, המסך הזה יודע להתמודד עם התכנים ורוב התקנים המתקדמים ביותר כיום בין אם הם בנטפליקס באיכות HDR ו-4K, משחק בפלייסטיישן 4 פרו, תוכן מלפטופ או Apple TV ב-HD. הצירוף של מערכת הפעלה בשלה, Upscale איכותי למדי לתכנים באיכות לא טובה, אפשרויות כיול מתקדמות ותג מחיר אפשרי לרכישה גם לא על ידי העשירון העליון, הופכים אותו למסך משובח ששווה לכם לבדוק בפעם הבאה.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

12 תגובות על "בדקנו מסך OLED איכותי שגם אתם (כנראה) תוכלו לקנות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דוקטור
Guest

לא יודע למה אבל אני LG לא אוהב, איפה שאפשר אני מעדיף לקנות מחברה אחרת.

Liran elisha
Guest

פעם הבאה תכתוב ספר… נשבע לכם שנרדמתי עם זה בדרך לחיפה ועצרתי באמצע כי העלילה נמרחה

שם כלשהו
Guest

תכתבו את המחיר בהתחלה, במקום כל ה"הכי זול" או "שאתם יכולים להרשות לעצמכם", 9 אלף לטלוויזיה זה ממש לא זול, והאיתי מבין כבר בתחילת הכתבה שהמוצר לא מדבר אלי.

דני
Guest

עם עברית כמו שלך גם 1000 ש"ח זה לא בשבילך

שם כלשהו נוסף
Guest

דני, עם דיבור כמו שלך גם האינטרנט זה לא בשבילך

תומר
Guest

עידן,
איזה בן אדם הזוי קונה היום טלפון ב-4.5 אלף שח?
ההקבלה הזו לא במקום..

בעלים של 55B8
Guest

עדיף לחסוך 3000 שקל ולקנות את הדגמים של 2018. אין הבדל נראה לעין.

Hamer
Guest

Lg לא משדרגים ולא מעדכנים תוכנה תמיכה טכנית מאד גרועה .. שילמדו מסוני איך מקבלים שדרוג תוכנה

עפר
Guest

לי יש את הB8 גם OLED וגם 55 אינצ' אחלה טלויזיה שבעולם קניתי אותה שהיתה חדשה ממש בחנויות (בערך שבוע גג) במחיר 6800 ₪ היום היא לדעתי נמכרת באיזור ה6 אלף שווה כל שקל מפסוט אש !!!

abc DEF
Guest

מחיר כזה הוא לא לכל אחד !!!!!!!

Feature
Guest

נראה שיש הרבה תגובות של סמסונג.
יש לנו את הדגם הקודם של המסך והוא מעולה.

אסף
Guest

קניתי מסך טלוויזיה lg c9 והוא הגיע עם מדבקה על המסך הייתה תקלה לאחר והחליפו לי טתצהמסך כשפתחו אותו לא הייתה מדבקה על המסך שאלה האם מישהומיודע אם המסך אמור להגיע עם מדבקה בחברה טענו שיש כאלה שמגחעים עם ויש כאלה שלא

wpDiscuz

תגיות לכתבה: