LG Hom-Bot Square: לא בדיוק מרובע, אבל עושה את העבודה [סקירה]

LG החליטה לשבור את המוסכמות ולהציג שואב אבק רובוטי עם יתרון משמעותי על פני מתחריו בשוק – עיצוב מרובע יותר שאמור לשאוב גם את פינות החדר.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

למרות שתחום שואבי האבק הרובטיים התפתח משמעותית במהלך השנים האחרונות, הם עדיין אינם מהווים את התחליף האידיאלי לנקיון בית יסודי, זאת בעיקר בשל העובדה שמרביתם אינם באמת יכולים להגיע אל כל הפינות החשוכות של הבית.

על מנת לנסות ולהתמודד עם בעיה זאת, השיקה חברת LG את ה-Hom-Bot Square, שואב אבק רובוטי מרובע המיועד להגיע גם אל פינות הבית, ולעזור למשתמש לצמצם במעט את תהליכי הניקוי היומיומיים. אך האם העיצוב הייחודי אכן מצליח לפתור ולהקל על תהליך הניקוי, או שמדובר על עיצוב מסוגנן שלא מוסיף יותר מידי?

השואב, תחנת העגינה והשלט הרחוק. לחצו להגדלה.

השואב, תחנת העגינה והשלט הרחוק. לחצו להגדלה.

דגש על העיצוב

נתחיל בווידוי: אין דבר שאנו אוהבים לבדוק יותר מאשר מוצרים שנועדו להקל על חיינו. שואב אבק רובוטי הוא המוצר האולטימטיבי שכולנו רוצים בבית, והמוצר החדש מבית LG נראה כאילו הולך להפוך את חיינו לקלים במיוחד, ולפתור מאיתנו את עבודת הטיאטוא לחלוטין בזכות המבנה הייחודי שלו. לכן, אנו חייבים להודות שמעט התאכזבנו ברגע שהוצאנו את שואב האבק מהקופסה, שכן העיצוב הוא לא בדיוק מה שציפינו לו בהתבסס על המילה "מרובע" והוא למעשה עגול, אבל פחות ביחס למתחריו.

למרות זאת אי אפשר להכחיש שמדובר במכשיר מרשים ויזואלית, המגיע בצבע אדום ובגובה הנמתח לאורך כ-9 סנטימטרים, ומסוגל להכנס גם אל מתחת לספות נמוכות במיוחד. שואב האבק מצוייד בטכנולוגיית מיפוי כפול, באמצעות שתי מצלמות הממוקמות על חלקו העליון והתחתון. בעזרתן יכול השואב למפות את האיזור במהלך הניקוי ולחשב את הדרך היעילה ביותר לניקוי אידיאלי. החברה מסבירה כי באמצעות טכנולוגיה זו שואב האבק אינו מפספס אף לכלוך, גרגר או שערה בחדר.

השואב עצמו מגיע עם מברשת אחת עיקרית בתחתית ושתי מברשות צידיות, המיועדות לעזור לו לתפוס לכלוך הנמצא מסביבו. בדומה לדגמי שואבי האבק האחרים שיצא לנו לסקור עד היום, המברשות הצידיות מפזרות את הלכלוך יותר מאשר אוספות אותו, אבל כמובן שזה תלוי בסוג הלכלוך, סוג המשטח עליו נוסע השואב והאם ניקינו לאחרונה את המברשות, או לא.

כמובן שהשואב מגיע מצוייד עם מגוון חיישנים – אופטי, אינפרה אדום, Gyro ואחרים, המיועדים לעזור לו להבין את מיקומו בחדר, להמנע מנפילה במדרגות ולהתקע בחפצים, ובאופן כללי להעריך את המרחב שלו. השואב מציע 7 תוכניות ניקוי שונות הכוללות התאמה לשטיחים, רצפות, מצב זיגזג לאזורים גדולים במיוחד ואפילו מצב טורבו, אם האורחים בדרך ואתם רוצים לנקות כמה שיותר מהר. בכל הנוגע למיכל האחסון, השואב מצוייד בפילטר HEPA המונע מחלקיקי האבק להתפזר בחזרה בחדר, ומברשת דו צדדית לניקוי הפילטר ותא האחסון. בדומה לדגם הקודם של החברה, גם כאן קיים דגש משמעותי על הפחתת רעשים המאפשר להפעיל את השואב גם מבלי לצאת מהבית או אפילו מהחדר, ולהמשיך להתעסק במטלות היום-יומיות שלכם.

על שואב האבק תוכלו למצוא צג דיגיטלי וארבעה כפתורי מגע להפעלה או הפסקת פעולה מהירה, כאשר הגימיק כאן הוא שמדובר על שואב מדבר, הדואג להודיע לנו בקול רם על האפשרויות השונות שבחרנו, אישור תזמונים, או אפילו להתריע לנו שהגלגל השמאלי הסתבך והרובוט זקוק לעזרה על מנת להשתחרר. חשוב להבהיר כי השואב דובר את השפה האנגלית, כך שעלול לעצבן את קהל המשתמשים שאינו דובר את השפה, שלא יבין על מה השואב בוכה הפעם.

תא אחסון הלכלוך בשואב, הממוקם בחלקו העליון נפתח בלחיצה, מסוגל לאגור עד 0.6 ליטרים של אבק ומגיע עם מברשת דו צדדית לניקוי הפילטרים והתא עצמו. באריזה תוכלו למצוא את השואב, תחנת העגינה והשלט הרחוק, תושבת מיוחדת להצמדת מטליות מיקרופייבר (עם 2 מטליות הניתנות לשטיפה), 2 מברשות צידיות להחלפה, מסנן לשואב האבק ומברשת מיוחדת שתעזור לכם לנקות את כל המברשות בשואב.

תא האיסוף, הלכלוך כבר בפנים. לחצו להגדלה.

תא האיסוף, הלכלוך כבר בפנים. לחצו להגדלה.

הכינו את הפירורים

את שואב האבק לקחנו להרצה ראשונית בחדר המכוסה בשטיח מקיר לקיר. לצד ווידוא העובדה כי אכן מדובר בשואב שקט משמעותית מול מתחריו בשוק, הופתענו לראות כי קיימים שיפורים גם בתחום הראייה והניקוי. כלומר, השואב יודע לזהות כאשר מתקרב אל עצמים, ואינו נתקע בהם בחוזקה, אלא מאט את קצב הנסיעה עד שמגיע אל המכשול. אלמנט נוסף אליו שמנו לב הוא שהשואב יודע לזהות גם את קירות החדר, ויודע לא רק להאט בעת נסיעה אליהם, אלא להמשיך את השאיבה לאורך הקיר.

אך האינטיליגנציה של השואב אינה מסתיימת בנקודה זו. במידה והשואב נתקע במכשול, הוא יודע להתריע על כך בקול ולכבות את עצמו מיידית, עד שנתייחס אליו. כלומר, במידה ושואב האבק שאב (שוב) את כבל ההטענה שלכם, הוא מתריע על מכשול ומכבה את עצמו. כשאנו מתקרבים אליו ומרימים אותו, הוא מתחיל לדבר שוב, ומסביר באיזה מהמברשות נמצא המכשול שעלינו להסיר. מדובר על תהליך חכם העוזר למכשיר לחסוך בסוללה (במקום לצפצף במשך שעות עד שנשים לב אליו) וכמובן שיודע להמשיך את תהליך הניקוי מאותה הנקודה, גם אם עברו כמה שעות טובות.

LG מבהירה כי מדובר ברובוט לומד, המסוגל לזהות את האיזורים אותם ניקה בעבר ולהמשיך לנקות את שאר החדרים. בנוסף, השואב זוכר את מיקומם של מכשולים שונים כך שיודע להמנע מהם בעתיד, וכפי שציינו – יודע לחשב את מסלול הנקיון האידיאלי ביותר. בעוד שלא עקבנו עם זכוכית מגדלת אחר מסלולו של השואב, אנו חייבים להודות כי למרות חוסר הרעש והפעולה המהירה, נראה כי הוא אכן עושה את העבודה ושואב כמו שצריך, פירורים גדולים וקטנים.

בצורה מפתיעה אחת הבעיות העיקריות בהן נתקלנו בעת שימוש בשואב, הן בפינות החדר. במקום שהעיצוב יתרום לתהליך הניקוי ויאפשר גישה לאותן פינות, "בזכות" סט החיישנים המשוכלל שמנו לב כי השואב נוטה להמנע מהפינות לחלוטין, שכן מזהה אותן כאלמנט מפריע או מכשול בדרכו. כתוצאה מכך פינת החדר נשארה מלוכלכת והיה עלינו לנקות אותה בעצמנו, במקום שהרובוט החכם והמרובע יעשה את העבודה עבורנו.

בשלב הבא החלטנו להעמיד בפני הרובוט אתגר כפול: רצפה ללא שטיחים בבית המכיל ארבעה חתולים, כלבה ותינוק. למרות הרצפה הקרירה שואב האבק לא הגביר את עוצמת הרעש שלו, ולמעשה הצליח להתמודד בצורה מרשימה עם שערות בעלי החיים שהיו מפוזרים בבית. כמובן שהיה עלינו לרוקן את מיכל הפסולת בתכיפות ולנקות את כל המברשות בתום כל פעולת נקיון, אך מדובר על מחיר קטן לשלם עבור בית נקי משיערות.

ראוי לציין כי אחד החסרונות המשמעותיים והגדולים ביותר בשואב הנוכחי הוא התא בו נמצא מיכל הפסולת. בעוד שהוא אמור להיות קל לגישה ובלחיצה אחת אמור להתרומם המכסה ולאפשר לנו לשלוף את התא, בפועל היה עלינו להפעיל כוח פיזי רב על מנת לפתוח אותו. את אותו כוח פיזי היה עלינו להפעיל בשנית על מנת לסגור את התא, ולעיתים היה נדמה לנו כי מדובר בתקלה בשואב.

בפועל, מדובר על מערכת נעילה "חכמה" שאמורה למנוע מהתא להפתח בכל נגיעה ובכך למעשה להפסיק את פעילות השואב. אז נכון, הרבה יותר מסובך לפתוח את התא – אך בסופו של דבר מדובר על קושי הנוגע למשתמש הממוצע. אנו בטוחים שישנן דרכים טובות יותר לוודא את הנעילה מאשר להכריח אותנו ללחוץ על התא שוב ושוב, ואנו מקווים כי בדגמים הבאים נוכל לראות שיפור בהקשר זה.

לא אידיאלי לפינות. לחצו להגדלה.

לא אידיאלי לפינות. לחצו להגדלה.

לא רק שטיחים

השואב הרובוטי של LG הוכיח את עצמו גם במשטחים גדולים במיוחד, ובעוד שאנו לא יכולים להיות בטוחים ב-100 אחוזים שהוא אכן עבר על כל סנטימטר בחדר, בסיום הפעולה שארכה כשעה החדר נראה נקי יותר מבעבר, ומיכל האשפה הכיל אבק רב שנאסף בדרך. על מנת להשלים את הפעולה, ניתן להלביש על השואב תותב בעל מטלית מיקרופייבר (אותה ניתן לשטוף בסיום הפעולה), העוזרת לאסוף את כל הפירורים הקטנים בדרך.

למרות כל אלה, חשוב להבהיר כי גם כאן אחד מהיתרונות הגדולים של השואב הפך לחסרון העיקרי שלו – החיישנים. כיאה לבעלי חיים ותינוקות, הם אינם עומדים במקום אחד לאורך זמן וכשמגיע צעצוע חדש הביתה, הם לא יכולים לחכות ולשים עליו את ידיהם או רגליהם. כתוצאה מכך, שואב האבק האמין כי נתקע במכשולים רבים ושינה את כיוון הפעולה שלו בכל פעם שחתול או תינוק ניסו לגעת בו. בסופו של דבר, התעסקות יתר על המידה עם השואב תוביל לכך שלא ישאב כמו שצריך, ויסיים את פעולתו מבלי שהבית יהיה נקי ומצוחצח.

כיאה לשואבי אבק רובוטיים, גם כאן תוכלו לתזמן את פעילות השואב, שיפעל בכל יום בשעה מסויימת, או אפילו אחת לחודש אם אתם מחובבי הלכלוך, כאשר רוב התפעול נעשה באמצעות השלט הרחוק. למעשה, לא הצלחנו להבין כיצד אנו יכולים לתזמן או לבצע פעולות "מורכבות" שלא באמצעות השלט, כך שכדאי שלא ילך לכם לאיבוד. LG ככל הנראה הבינה זאת, ותחנת העגינה של השואב מגיעה עם תושבת מיוחדת לשלט – כדי שתדעו בכל רגע נתון היכן הוא נמצא. היה יכול להיות יותר נחמד אם תחנת העגינה לשלט הייתה גם מטעינה אותו, אבל ככל הנראה צריך לשמור משהו לגרסה הבאה.

שואב מרשים במחיר ממוצע

שואב האבק Hom-Bot Square מבית LG הוא שואב האבק האידיאלי למשתמשים שמעוניינים בפעולת שאיבה חזקה במגוון משטחים, ללא יותר מידי המולה ורעש. למרות שחוסר הרעש גורם לתחושה שהשואב אינו עושה את עבודתו נאמנה ולעיתים הרגשנו צורך להריץ אותו שוב מיד בסיום הפעולה, מכיוון שסיים אותה במהירות ומבלי ששמנו לב, אי אפשר להתווכח עם התוצאות: רצפה ושטיחים נקיים.

את שואב האבק תוכלו לרכוש תמורת מחיר התחלתי של 2,756 שקלים על בסיס השוואת המחירים של אתר זאפ, ומדובר על מחיר השומר על הממוצע של מתחריו בשוק: ניטו xv-25 הכולל מסנן HEPA ומתומחר ב-3,187 שקלים או דגם רומבה 770 המתומחר ב-2,490 שקלים. בניגוד לשני הדגמים המתחרים, הדגם מבית LG הוא אמנם חדש ושקט יותר, אך אינו מגיע עם מגדלים ווירטואלים לתחימת איזור העבודה, ושתי המתחרות מסבירות כי אוחזות במסננים אנטי אלרגניים טובים יותר.

בשורה התחתונה, אם אינכם אלרגיים לאבק בצורה משמעותית הדורשת מסננים מיוחדים, אתם מעוניינים בניקוי כל חלקי הבית מבלי לתחום חדרים כאלה ואחרים ואין לכם בעיה להפעיל מעט כוח על מנת לפתוח את תא השאיבה, אנו ממליצים בחום על דגם Hom-Bot Square שמציע לא רק טאטוא, אלא גם מעביר סמרטוט יבש על כל הבית. עם זאת, חשוב לזכור כי למרות שמו, סביר להניח שאת הפינות יהיה עליכם לנקות בעצמכם.

וידאו: LG HomBot – שואב אבק רובוטי

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

9 תגובות על "LG Hom-Bot Square: לא בדיוק מרובע, אבל עושה את העבודה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
סתיו
Guest

סקירה יפה, מפורטת וממצה! רק שכחתם להזכיר דווקא עוד יתרון של המוצר – האחריות של מוצרי LG בארץ היא מעולה (ניתנת ע"י ברימאג). כבר קרה כמה פעמים שהייתי צריכה (לצערי אמנם) להשתמש בשירותים שלהם אבל תמיד קיבלתי שירות מהיר וטוב… זה בהחלט משהו שמסתכלים עליו לפני הקנייה.

אריאל
Guest

התגובה הראשונה בהחלט מרשימה. לא ניתן לראות שהמגיב הוא מטעם היבואן. גם אני נאלצתי(לצערי) להשתמש בשירותים של ברימאג וקיבלתי שירות ברמה הצפויה משירותים (ציבוריים בתחנה המרכזית)

ניר
Guest

התגובה השנייה עוד יותר מרשימה. לא שמים לב שהמגיב הוא משווק מתחרה
שיהיה בהצלחה!

אריאל
Guest

המגיב השלישי טועה ומטעה. אני עובד היי-טק מפוטם ולא מרוצה מהשירות של lg.

נעם
Guest

אהבתי

חוה
Guest

לא עולה על שטיחים כהים, חושב שהם בור ועוקף אותם.

התחדשתי
Guest

מנקה פינות מצויין ואין שום בעיה עם פתיחת המכסה פשוט עושים את זה בחלק התחתון איפה שכתוב! עולה על שטחי סריג עבים בלי בעיות, מנקה בחצי שעה שטח של 60 מ"ר, לא מרעיש והיכולת למידה ממש מרשימה, פעם שניה הוא כבר רץ בחדר. החתולה מנסה לתקוף אותו בכל תנועה ובכל זאת הוא ממשיך בלי לחזור על עקבותיו הוא פשוט עוקף את המכשול. לא צויין שבשביל פעולת למידה צריך להפעיל את הרובוט מתחנת העגינה שלו.

ענבר
Guest

לכל מי שיש לו אותו אשמח לעזרה..יש לי שטיח שאגי בבית ותמיד הוא נתקע עליו..מכיון שאין לו קיר וירטואלי איך אמורים להתמודד עם זה? תודה

nimrodos
Guest

לא רואה אף שואב רובטי יש לי אותו שנה וחצי הוא מגיע לכל פינה, מנקה ביעילות במיוחד שיערות ואבק, וממש ממש לא בעייתי לפתוח תמכסה שלו הוא נפתח ונסגר בקלות ואפילו אפשר באמצעות usb לעדכן לו גרסה. חיסרון יחיד שאין לו קיר וירטואי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: