LG Hom-Bot: שואב רובוטי בעוצמה אחרת [סקירה]

לקחנו את שואב האבק הרובוטי של LG ובדקנו, האם היא אכן מצליחה לעמוד בהבטחתה לרעש מינימלי וניקיון מקסימלי?

מקור: יח”צ

הגיע סוף השבוע ובמקום לצאת לבית קפה ולהרגע, עליכם להרים את הרהיטים ולהתחיל לנקות את הבית. אך לצד המוצרים הטכנולוגיים הרבים שיוצאים לשוק במטרה להפוך את חיינו לקלים ונוחים יותר, קיים גם פתרון לבעיה זו: רובוט שואב אבק.

כדי שלא תצטרכו לעשות עבודה כפולה, ועל מנת שסוף השבוע ישרת את המטרה המקורית שלו ויציע לכם קצת זמן פנוי ומנוחה, הצטיידנו ב-Hom-Bot מבית LG ובדקנו: האם הוא אכן יכול לצמצם את הרגלי הניקיון השבועיים שלנו, והאם הוא עושה את העבודה כמו שצריך?

שואבי אבק רובוטיים הם לא מוצר חדש בשוק וקיים מגוון רחב של דגמים, יצרנים, צבעים, מברשות ופעולות שהם יכולים להציע לנו, בהתאם לסכום אותו אנו מוכנים להוציא. אבל לצד ההיצע הרחב, משתמשים רבים אינם בטוחים ששואבי האבק הרובטיים כלל מסוגלים לענות על הדרישות הבסיסיות של ניקיון הבית, וחלקם אף מרגישים כי מדובר בגימיק, אך לא בכלי ניקיון.

הכינו את המרצפות

מיד לאחר הוצאת המכשיר החדש מהקופסה, ניתן לראות כי LG שמה דגש מאוד משמעותי על עיצוב המכשיר. מלבד הצבע האדום הבוהק, מדובר במכשיר יפה וחלק שנשמח להציג לראווה בסלון ביתנו. למעשה, שואב האבק הצליח להרשים את כל מי שנתקל בו במבט ראשון, כך שהתלהבו ממנו עוד לפני שבדקו את יכולות הניקוי שלו. מכיוון שמדובר במכשיר שאכן צריך להיות מוצג לראווה בבית, אין ספק שמדובר ביתרון משמעותי, לפחות עבורנו.

על גבי שואב האבק המעוגל תוכלו לאתר שלושה כפתורי מגע: Timer, בעזרתו נוכל לקבוע מתי שואב האבק יתחיל לעבוד, Start/Stop להתחלת או הפסקת פעולת הניקיון ו-Homing, המחזיר את מכשיר הרובוט לתחנת העגינה שלו. בחלקו העליון ניתן לראות את צג ה-LED המציע אפשרות לראות את מצב הסוללה ואת פעולת הניקיון הנוכחית (במידה ופועל). מעל המסך ממוקמת המצלמה העליונה, בעלת עינית רחבה מיוחד שמציעה מיפוי טוב יותר של החדר.

בחלקו התחתון של שואב האבק ניתן למצוא שתי מברשות צידיות, שמיועדות לעזור לשואב להגיע אל פינות ואיזורים צמודים לקיר, מברשת מרכזית בעיצוב גלי המיועדת לאסוף את הלכלוך לאורך כל הפעולה, מצלמה תחתונה ושלושה חיישנים לזיהוי מדרגות או שיפועים וכפתור הפעלה/כיבוי ראשי, בעזרתם ניתן לכבות לחלוטין את הרובוט.

למרות שלא שמים לב לכך, מסביב לרובוט ממוקמים חיישנים, המיועדים לעזור לו לזהות כאשר מתקרב אל אובייקטים מסויימים, במטרה שלא יתנגש בהם בחוזקה, ועל מנת לאמוד את המרחק מהם. באמצעות חיישנים אלה, מסבירה LG כי הרובוט מסוגל להתקרב ככל הניתן אל קירות ואל אזורים “בעייתים” עבור רובוטים אחרים, ולהציע נקיון טוב יותר מכל שאר המתחרים.

בקופסה, לצד הרובוט ותחנת העגינה (הקטנה והנוחה, יש לציין), ניתן למצוא שתי מברשות צידיות חלופיות ותוספת של מטלית סטטית, המיועדת לעזור לשואב לבצע את פעולת הניקיון בצורה אולטימטיבית, ושלט רחוק, שיעזור לנו לשלוט על המכשיר ועל פעולותיו ללא הצורך לקום אליו פיזית.

מקור: יח”צ

ואיך זה עובד?

בכנות, כשהגיע אלינו ה-Hom-Bot היינו מעט ספקנים, במיוחד בכל הנוגע לטענות שמדובר בשואב אבק שקט במיוחד. יצא לנו לבדוק מספר שואבי אבק רובוטיים לאחרונה, שהבטיחו גם הם פעילות שקטה – אך לצערנו לא קיימו את המטלה. לכן, היינו חייבים קודם כל לחבר אותו לחשמל ולראות האם ההבטחה המתנוססת על גבי חלקה הקדמי של הקופסה אכן נכונה, או שמדובר בעוד שואב אבק שיהיה עלינו להפעיל רק כשאנחנו יוצאים מהחדר או מהבית.

אבל להפתעתנו, לאחר לחיצה על כפתור ההפעלה הרובוט החל לשאוב, והרעש שנלווה אליו אכן היה חלש במיוחד. למעשה, הרעש היה כל כך חלש, שבהתחלה חששנו שהרובוט לא יציע יכולות שאיבה טובות במיוחד, מכיוון שהמנוע שלו פשוט לא מספיק חזק. בתום שעה בה הסתובב הרובוט בכל חלל החדר, חזר אל תחנת העגינה שלו והיה מוכן להתמודד מול האתגר האמיתי – הוצאת מיכל האשפה ובדיקה מעשית של יכולותיו.

חסכנו מכם את התמונות המזעזעות ואת כמות האבק הנוראית שהצליח הרובוט להוציא לאחר סיבוב בחדר עם שטיח מקיר לקיר, אבל לפחות נשמנו לרווחה – השואב עובד, ולא רע בכלל. לאחר הבדיקה הראשונית החלטנו להציב לרובוט קצת יותר אתגרים שכללו שערות של חיות, פירורי חול וכמובן אבק, שגם איתם הצליח להתמודד בחוזקה ובגבורה, ולהציע לנו שטיחים, רצפות ואפילו פרקטים נקיים במיוחד.

החסרון העיקרי של השואב, הוא שלוקח לו משמעותית הרבה יותר זמן לנקות חלל מסויים לעומת מתחריו בשוק. בעוד שה-Hom-Bot מצוייד במצלמה עליונה הסורקת את תקרת החדר למיפוי כללי, וחיישנים המסוגלים לזהות עצמים ולא להתנגש בהם – ולמעשה למפות את החדר עצמו – עדיין היה עליו לעבור על איזור מסויים מספר פעמים על מנת לנקות אותו לחלוטין, והמשמעות היא שעבד יותר זמן. מצד שני, מכיוון שמדובר בשואב שלא דורש מאיתנו עבודה, פועל בשקט יחסי ובזכות הפונקציה המובנת המאפשרת לו להתחיל בדיוק מאותה נקודה בחדר במידה והסוללות שלו אזלו באמצע תהליך הניקיון, לא מדובר בחסרון משמעותי או אפילו רלוונטי לחלקנו.

החסרון האמיתי מתחיל בתהליך הניקוי. תא האשפה של הרובוט הממוקם בחלקו העליון של השואב ונפתח בלחיצה, מצוייד בפילטר HEPA המונע מחלקיקי האבק להתפזר בחזרה בחדר, ושתי מברשות לניקוי מהיר של הפילטר ושל התא עצמו – ותאמינו לנו, הם זקוקים לניקיון הזה לאחר כל פעולה. בנוסף, המברשת התחתונה של הרובוט אמנם מצליחה לאסוף בצורה מצויינת שערות של חיות, אבל אלה פשוט נשארות תקועות עליה עד שאנו מסירים אותן ידנית, ומדובר בתהליך לא נעים בכלל עבור חלקנו. כלומר, בעוד שתהליך הניקוי עצמו אינו דורש מאיתנו עבודה או התייחסות, יהיה עלינו להקדיש לרובוט מספר דקות ארוכות של ניקיון ואחזקה בסיום כל פעולה, במידה ונרצה שימשיך לעבוד בצורה אידיאלית, בדיוק כמו כל חיית מחמד אחרת.

בנוסף, למרות החיישנים הפזורים סביב לשואב האבק, הוא עדיין נצמד לאיזורים או אובייקטים בבית. לדוגמה, במידה ונתקל בדלת שאינה סגורה לחלוטין, עלול לפתוח או לסגור אותה, ולהמשיך לאיזור אליו לא התכוונו שיגיע. כך למעשה, הצלחנו “לאבד” את שואב האבק לאחר שסגר את עצמו באחד החדרים שנשארו מעט פתוחים, או את צעצועי הילדים שהיו פזורים ברחבי הסלון, ונגררו באמצעות הרובוט אל מתחת לספה.

חשוב לציין כי גם הטיימר של שואב האבק הוא בסיסי למדיי, ומאפשר לנו לתזמן נקיון לעד עוד 12 שעות, אך לא לפי ימים ושעות ספציפיות במהלך השבוע. מצד שני, בזכות השלט הרחוק נוכל להפעיל או להפסיק את הרובוט בכל פעם שנרצה, ובזכות כך שאינו מרעיש במיוחד, אין זה משנה אם נשב עמו בסלון, או נעבור לחדר אחר.

אבל השוס הרציני של המכשיר, שהצליח לתפוס את תשומת ליבנו המירבית, הוא תוספת המטלית המתלבשת בחלקו התחתון האחורי של הרובוט. כך, בזמן שמסתובב בחדר ושואב אבק, מטלית האבק הסטטית מבצעת את פעולת הניגוב האחרונה ואוספת את כל הפירורים וגרגירי האבק שייתכן ופוספסו במהלך הדרך. המטלית נשלפת בקלות ממתקנה ואנו יכולים להשתמש בה שוב ושוב, על ידי שטיפתה והצמדתה בחזרה אל השואב.

[flagallery gid=40 name=Gallery]

הרימו רגליים

בין כל שואבי האבק הרובוטיים שיצא לנו לראות ולהתנסות איתם בתקופה האחרונה, אנו יכולים להעיד כי Hom-Bot יכול לתפוס בקלות את המקום הראשון, ולו רק בזכות העובדה שאינו מרעיש במיוחד. בכל הנוגע לניקיון, תוספת המטלית עוזרת לכך שגם במידה ומפספס כמה פירורים או לכלוכים, יכול לפצות על כך במהרה ולהציע משטח עליו נעים ללכת גם ברגליים יחפות. גם המחיר אינו מהווה בעיה משמעותית, שכן מוצע החל מ-2,965 שקלים בזאפ ומדובר במחיר ממוצע בתחום שואבי האבק הרובוטיים.

בשורה התחתונה, במידה והעיצוב של המכשיר חשוב לכם כמעט כמו ניקיון הבית, ויש לכם את הכסף והרצון להשקיע בשואב אבק רובוטי, אני ממליצים על ה-Hom-Bot בחום, ולו רק בזכות הפרטים הקטנים הכוללים את מטלית הניקוי ועוצמת הרעש הנמוכה. אך קחו בחשבון שעם שואב אבק קטן, מגיעה אחריות גדולה – והוא אינו יפטור אתכם מכל מטלות הניקיון שלכם, אלא רק יקל על התהליך.

וידאו: Hom-Bot Robot Vacuum Cleaner

גילוי נאות: חברת LG מפרסמת בניוזגיק אך המוצרים המתקבלים אצלנו לסקירה מוענקים לסוקר לזמן קצוב ומוחזרים בתום הסקירה ללא כל התחייבות על תוכן הסקירה וללא כל חסך בביקורת.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "LG Hom-Bot: שואב רובוטי בעוצמה אחרת [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמיר
Guest

היה דרוש פה גילוי נאות שכן שכחתם לציין, שהם נותני חסות שלכם…
לא יפה!!!

מערכת ניוזגיק
Guest

חברת LG היא אחת המפרסמות בניוזגיק. עם זאת נציין כי המוצרים המתקבלים אצלנו לסקירה מוענקים לסוקר לזמן קצוב ומוחזרים בתום הסקירה ללא כל התחייבות על תוכן הסקירה וללא כל חסך בביקורת. דברים אלו נמסרים גם לנותני החסות והמפרסמים בניוזגיק וזהו תנאי הכרחי מטעמנו לסקירת מוצרים אובייקטיבית וללא כל תמורה כספית עבורם

Yoav
Guest

i suggest you check carefully what you post.
this product is announced last year and since was discontinued
http://www.lg.com/us/vacuum-cleaners/lg-LrV5900-robot-vacuum

here is the new product that doesn’t look the same

i watch your site a lot so dont make me lose my trust in the information provided

here is the new product link
http://www.lg.com/us/vacuum-cleaners/lg-LrV590S-robot-vacuum

ליאור
Guest

נראה לי שאתה טועה, כי הדגם הזה http://www.lg.com/au/vacuum-cleaners/lg-VR5902LVM-bagless-vacuum הוא הדגם שיש בזאפ.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: