בדקנו את הטלפון "המתקפל" הראשון שתוכלו לקנות בישראל, כדי לראות מי צריך את זה בכלל

למרות השם הנוראי, ה-G8X ThinQ של LG מביא איתו קונספט חדשני בישראל ותג מחיר מפתיע. בדקנו את הסמארטפון הכי מוזר ומיוחד שאתם יכולים לקנות היום

צילום: גיקטיים

בתור חובב טכנולוגיה, עד כמה שרציתי שזה יצליח, נראה שהסמארטפונים המתקפלים, לפחות לשנה הקרובה, לא יצליחו לעבור את מבחן האבטיפוס ולהפוך למכשירים שאתם באמת רואים ברחוב ושאנשים יכולים לקנות בראש שקט. ולמרות הכשלון, יש משהו שאי אפשר להכחיש ברעיון של מסך ענק כמעט כמו של טאבלט, שאתם יכולים לשים בכיס שלכם. אז במקום מסכים מתקפלים, שעדיין שנויים במחלוקת, ב-LG ניסו לחשוב על הקונספט המפתה הזה מזווית קצת שונה עם אחד הסמארטפון הראשונים בשוק שמגיעים עם שני מסכים. האם זוהי התשובה לקונספט שבינתיים נכשל?

שני מסכים זהים, אבל עצמאיים

ב-LG החליטו שמסורת היא מסורת, והמשיכו עם מצעד השמות הדי נוראיים שלהם גם עם המכשיר הזה, ה-LG G8X ThinQ (ומעכשיו, אך ורק G8X. אתם תודו לי בסוף). על הנייר, הוא נראה בדיוק כמו כל מכשיר דגל אחר עם מפרט של מכשיר דגל (אבל בלי אנדרואיד 10. ברצינות, LG? בשביל זה יצרתם את "מרכז עדכוני התוכנה" שהתגאתם בו?), אבל הסיבה האמיתית שהוא מעניין נמצאת בכלל בקייס שלו. במקום סתם קייס מסיליקון (אם כי כזה מגיע בערכה בכל זאת), לערכת המכשיר המלאה מצורף גם קייס ״ספר״. ממש כמו הזה שמחזיק את כרטיס האשראי והרב-קו שלכם. אבל הפעם הוא בכלל מכיל מסך שלם.

צילום: גיקטיים

לא מדובר סתם בעוד מסך, אלא במסך מגע זהה לחלוטין לזה של המכשיר הראשי: 6.4 אינץ׳ מסוג OLED ברזולוציית FHD (כולל המגרעת, למרות שלמסך המשני אין מצלמה. אלוהים יודע למה). בשביל להפעיל את המסך המשני, אתם מחליקים את ה-G8X לתוך הקייס כך שכניסת ה-USB-C שלו תתחבר לזו שבקייס (ועוד על ההחלטה הזאת בהמשך). ברגע שתחברו את המכשיר לקייס, יצוף אייקון קטן בצידי המסך שיזמין אתכם להדליק את המסך המשני.


מאותו רגע, מערכת המסכים הכפולה הזאת מתנהגת ממש כמו שני המסכים שחיברתם לעמדת העבודה שלכם במשרד: כל אחד מהמסכים הוא עצמאי לחלוטין (ואפילו כפתורי הניווט משפיעים רק על מסך אחד), ואתם יכולים להפעיל בכל אחד מהם אפליקציה אחרת (או אפילו כמה, אם אתם אוהבים מולטיטאסקינג בקטע מוגזם). כל אחד מהם פועל באופן מלא כך שאתם יכולים לראות סרטון ביוטיוב במסך מלא, ובמקביל להתכתב בוואטסאפ או לגלוש בכרום.

מה שאמור להרגיש כמו ה-Galaxy Fold לא מרגיש טוב

אולי זה יראה יותר טוב על הצד?
צילום: גיקטיים

אם בכל זאת תרצו לדמות לעצמכם את החוויה של מכשיר מתקפל אמיתי. תוכלו להשתמש ב-Wide View כדי להרחיב את התצוגה לשני המסכים ביחד. ומה אני אגיד לכם? חווית טאבלט זה ממש לא. הקייס והציר שלו מפרידים היטב בין שני המסכים, כך שיש רווח שחור די מכובד ביניהם שמבטל את תחושת ההמשכיות והמסך הענק של מכשירים כמו Galaxy Fold (וב-LG אפילו לא מאפשרים להשתמש במצב הזה באפליקציות כמו יוטיוב). טקסט לעיתים מתפצל בין שני החלונות (אבל לפחות לא נבלע ברווח הוירטואלי בין המסכים כפי שחששתי), תמונות מתעוותות ובאופן כללי תוכן לא נראה מי יודע מה במצב הזה.

אולי לא. צילום: גיקטיים

אז למה זה כל הרעיון הזה טוב? ב-LG מנסים למכור לכם את הרעיון הזה בעיקר תחת הקונספט של פרודוקטיביות, ויש להם כמה כלים שיכולים להצדיק את זה: מלבד מולטיטאסקינג בין כמה אפליקציות שפתוחות במסך מלא, הרעיון הבולט ביותר עבורי הוא המקלדת. בלחיצה אחת על אפליקציית המקלדת של LG תוכלו להפוך את המסך התחתון באותו הרגע רק למקלדת, בעוד האפליקציה בה אתם כותבים תמוקם במסך מלא במסך המשני. מאחר והקייס נפתח ב-180 מעלות, אתם ממש יכולים ליצור לעצמם מיני לפטופ קטן שיושב על השולחן ולכתוב. אבל – וזה אבל גדול – חווית הכתיבה נשארת עדיין ממוצעת ומטה כמו בטאבלטים, ואם אתם לא מתורגלים בכתיבה על מסכי מגע, אתם הולכים לפספס הרבה אותיות.

פונקציה נוספת שקרצה לי קצת יותר מאפשרת להפוך את המסך התחתון למעין גיימפאד, ולהשאיר את המסך העליון כולו למשחק. במשחקים שתומכים בפונקציה הזאת כמו אספלט 9, מדובר בקונספט מגניב שמאפשר לכם לא לכסות את המתרחש על המסך עם האצבעות שלכם, אבל במשחקים אחרים כמו Call Of Duty Mobile מצאתי את עצמי מתכנת (באפליקציה של LG) את כל הכפתורים בעצמי, רק כדי לגלות שיש לי עוד המון כפתורים שצריך להוסיף בכל פעם שאני מחליף נשק. החוויה היא כיפית, אבל אם אין תמיכה מלאה מטעם החברה המפתחת, זה לא בהכרח יהיה קל.

יש מחיר לשני מסכים

צילום: גיקטיים

יש עוד לא מעט דברים שאתם יכולים לעשות עם שני המסכים הללו: צפיה בגלרית התמונות ובתמונות במסך מלא בו זמנית; פתיחה של שני טאבים בשני מסכים, לנווט במסך אחד ולקרוא הודעות במסך שני; שידור בלייב במסך אחד בזמן שבמסך השני אתם יוצרים לעצמכם מעין טלפרומטר עם הטקסט אתם רוצים להקריא; ובקיצור, כל מה שאתם רציתם לעשות במולטיטאסקינג, רק באמת בשני מסכים מלאים, במקום באחד צפוף. אבל יש לזה מחיר: הקייס מעבה את המכשיר בצורה יחסית משמעותית, והמכשיר הכבד ממילא הופך לעוד יותר כבד ודי מגושם לשימוש סטנדרטי.

במקום שהקייס יטען באמצעות USB-C, כמו הסמארטפון עצמו, הוא נטען באמצעות מתאם נפרד שמזכיר מאוד את ה-Magsafe האגדי של מחשבי המקבוק של אפל (שהוא המקרה היחידי שבו אני לא מבין איך אפל העדיפה USB-C, אבל זה נושא לשיחה אחרת). כלומר, אם נסעתם לסוף השבוע ושכחתם את המתאם המגנטי הקטן הזה, או חס וחלילה איבדתם אותו, תצטרכו להוציא כל פעם את המכשיר מהקייס ולהטעין אותו בנפרד. מה גם שהמתאם עצמו קצת רגיש ונוטה בקלות לזווית שבה הוא אמנם נשאר מחובר מגנטית, אבל לא מטעין בפועל.

למען האמת, עם הקייס אין פה רק 2 מסכים, אלא 3. החלק החיצוני של מכיל מסך OLED קטן, בדומה לרעיון שאיתו השתעשעה החברה קצת בחוסר עניין לציבור עוד מימי ה-LG V20 במגוון וריאציות. הפעם המסך הזה מציג את השעון, תאריך, סוללה וגם התראות. אבל הוא לא באמת אינטראקטיבי. כלומר, בניגוד ל-Galaxy Fold שמכיל מסך קדמי (נוראי, אבל שמיש), ב-G8X תצטרכו ממש לפתוח את הקייס כדי לענות לשיחות, הודעות או פשוט להשתמש במכשיר שלכם מעבר לשעון.

אם אתם תוהים "מי צריך את זה?", זה כנראה לא בשבילכם

צילום: גיקטיים

אם עד עכשיו קראתם וראיתם את כל מה שיכולתי להראות לכם על המכשיר הזה, ואתם לא מצליחים לדמיין את עצמכם משתמשים בפונקציות כאלו או אחרות, זה כנראה לא המכשיר בשבילכם. המכשיר הזה לא עונה על צורך שכולנו לא ידענו שאנחנו צריכים כמו האייפון הראשון, אלא קצת ממציא צורך שרוב המשתמשים אפילו לא שקלו בראשם. ה-G8X עדיין מרגיש כמו טלפון קונספט, אבל ניגוד למכשירים המתקפלים, הוא לא מרגיש כמו אבטיפוס.

אם אתם מולטיטאסקרים משוגעים שרק חולמים לעבוד עם 4 אפליקציות בו זמנית בחלונות, ה-G8X הוא אולי המכשיר האמיתי היחידי שיכול לעזור לכם במשימה הזאת. הבעיה העיקרית שלי עם הרעיון הזה, והסיבה שאני עדיין אוהב את ההפרדה שבין טאבלט לסמארטפון, היא שהסמארטפון שלנו הוא המקור העיקרי שלנו להסחות דעת. אז גם אם אתם מלכי המולטיטאסקינג, אני מרגיש שהודעת וואטסאפ אחת כבר מוציאה אתכם מרצף העבודה הזה, ולכן גם ה-G8X, משוכלל שיהיה, לא יכול להפוך לכלי עבודה של ממש בקלות.

בפעם הראשונה מזה שנים, אני סופסוף יכול לכתוב את השורה "מחלקת המובייל של LG עושה מהלך עסקי חכם", בעיקר בגזרת התמחור של ה-G8X. בעוד ה-Galaxy Fold של סמסונג נמכר תמורת כמעט 2,000 דולר וה-Mate X של וואווי מתחיל בכ-2,400, ב-LG הבינו שאם רוצים לנסות להחדיר טכנולוגיה חדשה לשוק, אולי שווה דווקא לנסות גישה אחרת ולהתחיל מלמטה. בישראל המחיר מתחיל מ-3,299 שקלים, שכוללים גם את הקייס עם המסך הנוסף. לא מדובר פה בדיל מטורף, אבל מדובר במכשיר שצרכנים חובבי טכנולוגיה באמת יכולים להרשות לעצמם מבלי להתקשר לחברת האשראי ולבקש הרחבת מסגרת.

אז הרעיון של טאבלט בכיס לא מתקיים כאן, אבל זו בכלל לא נראית כמו  המטרה של ה-G8X. יש כאן חשיבה קצת אחרת על איך סמארטפון יכול להיראות ובעיקר לתפקד. כחובב טכנולוגיה, אי אפשר שלא להתלהב מרעיון חדש על מכשירים שנראים ומרגישים אותו דבר כבר עשור. העתיד אולי לא כאן, אבל זה צעד קצת פחות שגרתי וקצת יותר אמיץ, וזה משהו שלא רואים בכל יום ובטח שלא מכל היצרניות.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

9 תגובות על "בדקנו את הטלפון "המתקפל" הראשון שתוכלו לקנות בישראל, כדי לראות מי צריך את זה בכלל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יאיר
Guest

יש כאן משהו ייחודי שהולך לתפוס טוב

מישהו
Guest

חחח

ניר
Guest

גימיק

מוטי
Guest

שמע, המכשיר עצמו באמת נראה מיותר, אבל אני חייב לציין שפשוט נהנתי ממש לקרוא את הכתבה הזו!
תודה.

ישראל
Guest

דווקא יש מכשיר ZTE מתקפל עם ציר, עם רווח מזערי בין המסכים שקדם למכשיר של lg ועולה עליו בכמה היבטים .ראיתי שמוכרים אותו בארץ. לא זוכר אם בזאפ או אולי יד 2.

בצל כחול
Guest

נראה מיותר לחלוטין אבל אולי המחיר הנגיש יגרום לכל הטרנד הזה קצת להתניע ואולי בזכות זה יהייה גם שיפור בטכנולוגיה עצמה…

nope
Guest

LG
Not even once

ffd
Guest

יש לי את המכשיר הזה כבר שבוע. מעולה במולטי טאסקינג , המחיר בהרבה יותר זול מהסמסונג. כן הוא קצת עבה אבל ניתן לנתק את המסך השני ואז יש לך מכשיר רגיל לגמרי. נחמד שיש gamepad למשחקים.

אוראל
Guest

בוקר טוב, לא הייתה התייחסות לצריכת החשמל של המסך המשני….יש לו מקור מתח פנימי (כמו סוללה פנימית) , או שהוא שואב מתח מהמכשיר הראשי?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: