LG G-Flex 2: עיצוב מרשים, קימור מיותר ומחיר גבוה [סקירה]

על עיצובו החיצוני של המכשיר אין עוררין, הוא יפהפה. הוסיפו לכך את המפרט הטכני שמגיע עם מעבד חדיש וחזק, והנה לכם מתכון מושלם לסמארטפון עם עתיד מבטיח. בפועל – זה לא ממש המצב

מקור: Geektime

מקור: Geektime

את השבועיים שהעברתי עם ה-2 LG G Flex בתור המכשיר העיקרי שלי אפשר לסכם בקצרה; ממש לא רציתי שדרכינו יפרדו. יחד עם זאת, יתכן ואת העובדה שנקשרתי כל כך למכשיר ניתן להסביר בכך שהמכשיר הנוכחי שלי הוא די מיושן (Nexus 4) ולכן כל סמארטפון שהיו נותנים לי לבדיקה היה עשוי לגרום לי להתאהב בו.

עוד לפני שנודע לי שאקבל את המכשיר לסקירה, ראיתי שלטי חוצות המפרסמים אותו ברחבי העיר ומיד הסתקרנתי. בין היתר בשל עיצוב ׳הבננה׳ שלו שללא ספק תופס את העין, על אף שבפועל אין לו משמעות המשפיעה על השימוש בו. בכל אופן, איך שקיבלתי את הפלקס ופתחתי את אריזתו המהודרת די נדהמתי ממימדיו. לפי הנתונים היבשים המכשיר בעל מסך 5.5 אינץ׳, אך לי באופן אישי זה הרגיש הרבה יותר מכך. בשלב הבא רציתי כמובן להדליק את המכשיר ולעשות בו שימוש, פעולה פשוטה שלקח לי קצת זמן להבין כיצד לבצע, מכיוון וכפתורי ההפעלה והווליום ממוקמים בגב המכשיר, דבר הנהוג היום במכשירי LG.

עיצוב

הדבר הראשון בו מבחינים במכשיר ה-Flex 2 הוא כמובן המסך המעוקל בעל 5.5 אינץ׳, שלטענת LG מספק חוויית צפייה דומה לזו שמספקת טלוויזיה מעוקלת בגודל 55 אינץ׳. בפועל, המסך עצמו מרגיש רגיל למדי, טוב, אבל לא מהפכני.

אחת מנקודות החוזקה - מכשיר יפה. מקור: Geektime

אחת מנקודות החוזקה – מכשיר יפה. מקור: Geektime

גב המכשיר הוא מלכודת מפלצתית לטביעות אצבעות, ולא משנה כמה פעמים תנקו אותו מאלו, מהר מאוד הוא יהפוך שומני בשנית. חסרון נוסף בגב המכשיר הוא העובדה שנשרט בקלות; ניתן להבחין בגבו בשריטות קטנות שאולי לא מאוד בולטות, אך בהתחשב בכך שהטלפון היה אצלי רק שבועיים ומעולם לא הפלתי אותו ו/או שרטתי אותו במכוון (מן הסתם), זה קצת מאכזב. לכן אם אתם לא סופר עדינים עם המכשיר שלכם (שומרים אותו בצמר גפן במקרה של המכשיר הנוכחי), מומלץ להצטייד בכיסוי וכמה שיותר מהר.

טביעות אצבעות גם בקדמת המכשיר. מקור: Geektime

טביעות אצבעות גם בקדמת המכשיר. מקור: Geektime

אל כפתורי המכשיר המוצבים בגב המכשיר לא ממש התחברתי, בעיקר בשל מימדיו, שכן כפתורים בצידי המכשיר היו הופכים פעולות פשוטות לנוחות הרבה יותר. הרושם הראשוני היה כי המכשיר פשוט גדול מידי ואין סיכוי שאצליח להסתדר איתו, אך רושם זה הופרך די מהר לאחר שימוש בסיסי. עם זאת, מספר משחקים אשר דורשים שימוש בשתי הידיים לא ממש אפשריים עבורי בשל מימדיו הגדולים.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

סוגיה נוספת שהציקה לי היא חוסר הבידול בין כפתור ההפעלה לכפתורי הווליום. כלומר, על מנת להדליק את המכשיר יש ללחוץ ספציפית על כפתור ההפעלה (לגיטימי) אך מכיוון ואלו צמודים האחד לשני, די מתבקש ששני הכפתורים יובילו לפתיחת המכשיר. יחד עם זאת, אני מניחה שמדובר ׳בתכונות נרכשות׳ שעם הזמן ותוך כדי השימוש כבר לומדים בע״פ את מיקומם של הכפתורים בו. כמו כן, בשל מיקום הכפתורים המעניין, גם צילום המסך המתבצע באמצעותם דורש מיומנות מסוימת ביותר, שטרם הצלחתי ללמוד ולבצע בקלות על אף עשרות ניסיונות.

מסך

חזית המכשיר מורכבת ממסך Full HD בגודל 5.5 אינץ׳ 1920×1080 פיקסלים עם תצוגת פלסטיק OLED לעמידות משופרת, יחד עם פאנל זכוכית גורילה מותאם אישית. מאפיין בולט שחסר במכשיר הוא מסך QHD, אך באופן אישי ולשימושים שאני ביצעתי במכשיר התצוגה הרגישה לי איכותית, חדה, מרשימה ומספקת. אם תהיתם האם המסך המעוקל משפיע על איכות הצפייה לטובה או לרעה, התשובה היא לא, וההבדל לא מורגש.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

מקור: Geektime

מקור: Geektime

ביצועים

הדור השני של דגם ה-Flex הוא הסמארטפון הראשון בעולם שמגיע עם מעבד Snpadragon 810, במהירות 2GHz מלווה ב-2GB RAM. באופן מפתיע דווקא בגזרת הביצועים יש לא מעט מקום לשיפור, סוגיה שאותי באופן אישי הפתיעה. משך הזמן שעובר עד שעולים היישומים השונים איטי הרבה יותר ממה שציפיתי, שכן בכל זאת מדובר באחד מהסמארטפונים המהירים ביותר הקיימים כיום בשוק.

בעת מעבר בין היישומים, פעמים רבות המכשיר נתקע או יותר נכון לומר ׳מגמגם׳, תופעה שחזרה על עצמה באופן די תדיר ברגע שפעלו מספר יישומים ברקע. במהלך החזרה למסך הבית מהאפליקציות השונות מידי פעם הורגש עיכוב קל שבא לידי ביטוי בהופעתם של הכפתורים באפקט ׳סלואו מושן׳ (הילוך איטי). לא משהו רציני אמנם, אך מדובר בתופעה נפוצה במכשיר הנוכחי שלי, הישן, ולא משהו שהייתי מצפה שיקרה במכשיר משנת 2015.

מחדל תפקודי מינורי אך מורגש מתרחש עם הפעלת יישום המצלמה ובעיקר כאשר מחליפים בין תצורת הצילום הקדמית לאחורית. התצוגה נתקעת על ׳הנוף׳ הקיים ועוברות כ-3 שניות עד שהמצלמה מתחלפת. גם כאן מדובר בתופעה שלא הייתם מצפים שתתרחש במכשיר חדש ובעל מעבד חזק.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

הדגם אותו קיבלתי לבדיקה מגיע עם אחסון פנימי של 16GB ו-2GB RAM. פרט שלא ממש מסתדר לי, הוא כיצד יתכן שתוך שבועיים עם המכשיר, השטח שנותר זמין עבורי מסתכם בפחות מ-3GB פנויים? כשניסיתי לבדוק על מה ולמה, נוכחתי לראות כי מחצית מנפח האחסון ׳מבוזבז׳ על יישומי System Data למיניהם (7.69GB) גם לאחר שעידכנתי את המכשיר לגרסה הנוכחית בציפייה שזו תשפר ולו במקצת את ביצועיו, נוכחתי לגלות כי לא בוצעו שיפורים בגזרה זו.

יתרון הנובע מצורתו המיוחדת של המכשיר הוא בתחום השמע, שכן הודות להנדסת האנוש המשוכללת, גם כאשר הטלפון מונח על משטח שטוח איכות השמע לא נפגמת. האזנה למוסיקה באמצעות סמארטפון אף פעם לא תישמע מושלמת, אך יאמר לזכותו של המכשיר שהביצועים שלו לא רעים בכלל מהבחינה הזו.

ממשק

מכיוון וברשותי מכשיר עם מערכת הפעלה אנדרואיד גם הוא של LG, עם הדלקתו הראשונית הרגשתי מיד בבית ולא נתקלתי בשום קושי בתפעולו. ממשק המכשיר עצמו מאוד נוח, נקי, לא עמוס מידי ובהחלט כייפי לשימוש. אהבתי מאוד את תצוגת מסך הבית הכוללת את התאריך והשעה, מזג האוויר במיקום הנוכחי בו אתה נמצא, ביחד עם הסבר אודות מזג האוויר, כדוגמת ״יהיה בהיר ושטוף שמש עד הערב״, או ״צפויים לרדת ממטרים בהמשך, אל תשכח לקחת מטריה״.

סגירת כל החלונות בלחיצת כפתור אחת. מקור: Geektime

סגירת כל החלונות בלחיצת כפתור אחת. מקור: Geektime

הדבר הראשון שעשיתי עם קבלתי את המכשיר הוא התקנת המקלדת האהובה עליי – Swiftkey, כך שכמעט ולא יצא לי לעשות שימוש במקלדת המובנית, אך לא התחברתי (יתכן כי הסיבה לכך היא כי פשוט כי התרגלתי כבר לזו המצויה ב-Swiftky). המקלדת המובנית היא פשוט קטנה מידי, חיוורת ולא אינטואיטיבית עבורי מספיק.

לאלו שלא הצליחו להתרגל אל הכפתורים המוצבים בגב המכשיר (כמוני) קיים פתרון די נחמד המאפשר את פתיחת המכשיר באמצעות נקישה על המסך פעמים. פעולה זו תעיר את המכשיר משנתו ותציג בפניכם את מסך הבית וכל הדברים החשובים, ועל מנת לשחרר את הנעילה יש להסיט את הצבע לכל כיוון (במידה ולא הגדרתם קוד). ככל הנראה על מנת לצמצם צריכת סוללה, שמתי לב כי לאחר זמן ממושך שלא נעשה שימוש במכשיר (שעות ארוכות), אופציה זו מבוטלת ויש להדליק את המכשיר בצורה הסטנדרטית.

שני פיצ׳רים מעניינים במכשיר הם אופציית מסך כפול ומצב ׳מבט חטוף׳; המסך הכפול מאפשר פתיחת שני יישומים בו זמנית, פיצ׳ר שימושי עבור אלו מכם שנוהגים לבצע מספר פעולות במקביל. כך שלצורך העניין תוכלו לגלוש באתר מסוים או לקרוא כתבה בזמן שהשיר האהוב עליכם מתנגן ברקע ישירות מיוטיוב. באפשרותכם לקבוע את מידת הייחסיות בין שני היישומים, כך שאם אחד מהם דורש שטח מסך גדול יותר ניתן לשנות את מימדיו באמצעות גלילתו למטה או למעלה. מצב ׳המבט החטוף׳ מתרחש כאשר מסך הטלפון כבוי, וניתן לראות את שורת המצב המודיעה על נוטיפקציות למיניהן, התאריך והשעה על ידי גרירת האצבע מטה על המסך.

המסך הכפול מאפשר צפייה ושימוש בשני יישומים במקביל. מקור: Geektime

המסך הכפול מאפשר צפייה ושימוש בשני יישומים במקביל. מקור: Geektime

מצלמה

מצלמת המכשיר כמעט וזהה לזו הקיימת בדגם ה-G3, אך עם מקצה שיפורים הבאים לידי ביטוי בפוקוס לייזר אוטומטי ומייצב תמונה. ממשק המצלמה עצמו פשוט, אולי אפילו פשוט מידי, וכולל שלושה מצבים מוגדרים מראש של צילום אוטומטי, פנורמה וכפול (מצלמה פנימית וחיצונית ביחד). חסרון נוסף הקשור גם הוא לכפתורים המצויים בגב המכשיר הוא העובדה שעדשת המצלמה ממוקמת ממש מעל אלו, כך שאם אתם מעוניינים שהתמונה תצא חדה ואיכותית, מומלץ להעביר ניגוב על העדשה לפני כן, כי סביר להניח שיש עליה לא מעט טביעות אצבעות.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

מקור: Geektime

צולם באמצעות ה-LG, G2 Flex מקור: Geektime

לצורך השוואה:

4s s3

Selfie Friendly – המכשיר ידידותי במיוחד עבור חובבי הסלפי, שכן מאפשר לצלם באמצעות מחוות במרחק של עד מטר וחצי מהמכשיר, על ידי הרמת היד וסגירת האצבעות לתנועת אגרוף, מה שמותיר לכם 3 שניות להיסגר על פוזה. הפינוק לא מפסיק כאן, שכן ברגע שתטו מעט את המכשיר, זה יודע טוב מאוד מה הצעד הבא אותו אתם מתכננים, והוא כמובן צפייה בתצוגה מקדימה של התמונה. לכן, המכשיר החביב יחסוך לכם את הצורך להיכנס לגלריה, ויפתח עבורכם באופן אוטומטי את התצוגה המקדימה של התמונה שצולמה כדי שתוכלו להתרשם באופן מיידי ולצלם חדשה במידת הצורך. לא מרוצים מהתמונה? החיישן יזהה זאת מיד ויפתח עבורכם את ממשק המצלמה בשנית.

צילום בתנאי תאורה מאוד לא אופטימאליים (אולם קולנוע). מקור: Geektime

צילום בתנאי תאורה מאוד לא אופטימאליים (אולם קולנוע). מקור: Geektime

סוללה

2 G Flex מגיע עם סוללת 3000mAh מובנית (לעומת 3500mAh שהייתה בדגם ה-Flex הראשון). בסופו של יום ממוצע שהסתיים ב-7 בערב, הסוללה עמדה על סביבות ה-30%, לא רע. כמו כן, קיימת אופציה להטענה מהירה, כך שבתוך פחות מ-40 דקות, הסוללה תעמוד על כ-50%. באופן אישי התרשמתי לחיוב מחיי הסוללה, ודוגמא נוספת להמחיש את ביצועיה היא שממצב של טעינה מלאה ושימוש באפליקצית Waze במשך חצי שעה, הסוללה ירדה באחוז אחד בלבד.

סוללה מובנית. מקור: Geektime

הסוללה – מובנית. מקור: Geektime

פסק הדין

חיובי – מסך גדול ויפה, ממשק מצויין ונוח, מצלמה איכותית, מעבד חזק.

שלילי – סוללה יחסית קטנה, לא מרשים בביצועיו כפי שהייתם מצפים ממעבד Snapdragon 810, יקר.

בשורה התחתונה – אם חשבתי שברגע שאחזור למכשיר הישן שלי אחוש געגועים עזים ואתחרט שלא רכשתי עבורי אחד כזה, אני לא יכולה להגיד שזה המצב. כן, נהניתי לצלם איתו, לקרוא בו ולשחק פה ושם, אבל אני לא חושבת שהוא מצדיק את תג המחיר של למעלה מ-3,000 שקלים, ואולי עדיף להמתין להשקתו של ה-G4 הצפויה להתקיים כבר השבוע.

lg13

מקור: Geektime

 

מפרט טכני

מסך מעוגל 5.5 אינץ׳ Full HD P-OLED, מעבד Qualcomm Snapdragon 810 במהירות 2GHz אוקטות ליבה 64 ביט, זכרון RAM 2GB. סוללה 3000mAh, אחסון פנימי 16GB עם יציאת microSDHC וקיבולת של עד 2TB, מצלמה אחורית 13 מגה פיקסל, פוקוס לייזר אוטומטי ומייצב תמונה, מצלמה קדמית של 2.1 מגה פיקסל HD, מערכת הפעלה אנדרואיד 5.0 (לוליפופ). מחיר (הנמוך ביותר לפי השוואה באתר זאפ): 3,290 ש״ח.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

1 תגובה על "LG G-Flex 2: עיצוב מרשים, קימור מיותר ומחיר גבוה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מולי
Guest

הlg g3. חזק ממנו
לא צריך לחכות ל g4

wpDiscuz

תגיות לכתבה: