אנרגיה אלחוטית ללב: Leviticus Cardio הישראלית מגייסת 1.5 מיליון דולר [גיוס]

החברה פיתחה פתרון להעברה אלחוטית של אנרגיה להפעלת מכשור רפואי מושתל. מדובר בפתרון נוח ויעיל לבעיה המשפיעה על איכות חייהם של רבים

מקור: Leviticus Cardio

מקור: Leviticus Cardio

פיתוח ישראלי נוסף מנסה לחולל מהפכה, על ידי הצעת פתרון נוח ויעיל לבעיה המשפיעה על איכות חייהם של רבים; חברת Leviticus Cardio הישראלית, מציגה פיתוח המאפשר העברה אלחוטית של אנרגיה להפעלת מכשור רפואי מושתל. כעת מודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בהיקף של כ-1.5 מיליון דולר באמצעות משקיעים פרטיים, ביניהם גם קרדיולוגים.

הדור הבא של השתלות הלב

אי ספיקת לב (CHF) היא מחלה נפוצה מאוד בעולם המפותח, ולמעלה מ-23 מיליון איש ברחבי העולם סובלים ממנה. מתוך 6 מיליון חולים בארה״ב, 250,000 מהם נמצאים בשלבים הקשים ביותר של המחלה, מה שפוגם באיכות חייהם והסיכוי להישרדותם. הפתרון הסטנדרטי עבור אותם חולים הוא השתלת לב (אופציה נדירה) או טיפול במכשיר VAD, משאבת דם מכאנית מושתלת.

Leviticus Cardio פיתחה מערכת למכשירי עזר ללב כושל (LVAD), אשר ביכולתם להוות פתרון מקדים או אף להחליף את הצורך בהשתלת לב, מה שמציל את חייהם של חולים רבים. מכשיר ה-LVAD  מושתל בגוף החולה ומצריך חיבור חוטי למקור אנרגיה חיצוני (סוללות שאינן מושתלות בגוף) המגביל את יכולת התפקוד של המטופל ויתרה מכך חושף אותו לזיהומים. הטכנולוגיה שפיתחה החברה תאפשר השתלת המערכת המערכת בגוף המטופל, זאת ללא צורך במקור אנרגיה חיצוני וכך ביכולתה לשפר את איכות חייהם של המטופלים תוך כדי הגדלה השוק ל-LVAD באופן משמעותי.

הסכום שגויס יאפשר לחברה להתחיל במחקר ולבצע ניסויי היתכנות (FIM) במכשירי עזר ללב כושל (LVAD) עוד השנה. כמו כן, החברה נמצאת כעת בדיונים עם מספר מרכזי LVAD מובילים באירופה, על מנת לקבוע אילו מהם ייקחו חלק במחקר.

מיכאל זילברשלג, מייסד ומנכ”ל Leviticus Cardio אמר כי “הטכנולוגיה הייחודית להעברת אנרגיה אלחוטית לגוף האדם, אותה פיתחה החברה, משנה את חוקי המשחק בשוק ה-LVAD ותאפשר איכות חיים אמיתית למושתלים. כבר היום מאפשרים מכשירי ה-LVAD את הצלת חייהם של מטופלים רבים, אולם איכות החיים הינה תנאי מוקדם לשימוש נרחב בפיתרון.”

החברה הינה חברת פורטפוליו של קבוצת טרנדליינס, אשר עיקר עיסוקה הוא בטיפוח מיזמים טכנולוגיים בתחומי הרפואה. ביחד עם חברות נוספות של הקבוצה, אלו יציגו את מיטב החדשות הטכנולוגית בתחום במסגרת ועידת הביומד הבינלאומית IATI Biomed 2015, שמתקיימת השבוע.

המערכת שפיתחה Leviticus Cardio בפעולה

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

3 Comments on "אנרגיה אלחוטית ללב: Leviticus Cardio הישראלית מגייסת 1.5 מיליון דולר [גיוס]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
some guy
Guest

IronMan already solved it ;)

noam37
Guest

עכשיו סופסוף אנשים לא יכלו להשתגע ולחתוך את הכבל של האל – וואד

Ofer Zelig
Guest

LVAD
מטפל בחדר השמאלי. האם הפתרון מכסה גם חדר ימני
(BiVAD)
?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: