חובה לחובבי הז׳אנר: LEGO Star Wars: The Force Awakens [סקירת גיימינג]

ספיישל לגו ומלחמת הכוכבים הוא משחק לגו קלאסי עם לא מעט הפתעות וירידה עמוקה לפרטים, מה שהופך אותו למהנה במיוחד. חובבי הסרט יהנו ממנו אפילו יותר

LEGO Star Wars

סדרת משחקי הלגו מלווה אותנו בשנים האחרונות, כשהיא מפציעה בדמות משחק המבוסס על סרט או סדרת סרטים (פארק היורה, בטמן, שודדי הקאריביים וכו׳). ובכל פעם מרגש לפגוש את האינטרפטציה המעניינת של מפתחי המשחק מצד אחד, ואת הנאמנות המפתיעה לפרטים מהצד השני. אז האם המשחק הנוכחי, שנושא את שם הסרט העדכני ביותר בסדרת מלחמת הכוכבים, מצליח גם לחדש, וגם ולהביא איתו הנאה חדשה לעולם המשחקים?

נתחיל מהבסיס. ראשית חשוב להדגיש, אם באיזושהי צורה אתם חובבי הג׳אנר וסדרת הסרטים, אז המשחק הזה הוא בהחלט פריט חובה באוסף שלכם. אסביר בהמשך מדוע. כמו במשחקים קודמים בהם שיחקנו בדמויות המוכרות Leia, Han, Chewbacca גם הפעם המשחק יעניק לכם אפשרות לשחק בכל הדמויות האהובות. בנוסף תכירו דמויות חדשות כמו Foe, Finn ו-Rey שכבר בתחילת המשחק יהפכו במהירות לחביבות עליכם במיוחד.

הסיפור מוכר וידוע ולמי שראה את הסרט, מדובר באותו קו עלילה. Kylo Ren מתכנן לחסל את כל מה שקיים פחות או יותר עם הנשק המיוחד שלו, ועליכם, בתור המחתרת, תוטל המשימה של הצלת הכל. מוכר, נחמד וידוע. אבל כבר בפתיחה צריך לומר, ההקפדה של מפתחי המשחק TT Games על פרטים היא פשוט יצירת אומנות. לחדי העין שבניכם יהיה קשה שלא להתרשם מכמות הרמזים, תפאורה, כלי נשק שפשוט נאמנים בצורה מרשימה לסרט הנוכחי, ובכלל לסדרת הסרטים הפופולארית הזו. אפשר לומר בוודאות, מי שמגדיר עצמו חנון של מלחמת הכוכבים, הולך לחגוג כאן בגדול.

LEGO Star Wars

מוכר וחדש

ותמיד עולה השאלה מה המשחק הנוכחי הזה מחדש. ראשית נאמר, שהקונספט העיקרי של המשחק, כלומר, שבירת חלקי הלגו, הרכבתם לחלקים אחרים, פתירת פאזלים ואסיפת מטבעות – הקו הזה לא השתנה. זה עדיין עיקר המשחק. אז באותה נשימה, כבר בפתיחה אנו נתקלים בתוספת משחקית אדירה, שלא עלה בדעתנו שנזכה לקבל במשחק מהסוג הזה. הסצנה לוקחת אותנו לקרב יריות מול ה-Storm Troopers הכל כך מוכרים. כן כן, קרב יריות במשחק לגו. ואתם יודעים מה? להרבה משחקי יריות יש מה ללמוד מהמשחק הזה. לפחות בכל מה שקשור לחוויה הכוללת. אתם תאלצו לתפוס מחסה ומיד זווית הצילום תשתנה למעיין זווית יריה גוף שלישי עם זום נמוך. משהו בסגנון גירס אוף וואר. איזה כיף לקבל קטע אקשן מהנה ונחמד כבר בתחילת משחק מהג׳אנר הזה. ולמרות שעיקרון הקרב הוא די בנאלי ופשוט (ירייה והתכופפות) ואין יותר מדי אפשרויות קרב מתקדמות, מדובר בביצוע מרשים ומהנה ביותר. אתם תראו.

אז כבר בהתחלה אתם מגלים שהמשחק הנוכחי מביא איתו את האקשן האופייני של סדרת הסרטים הזו, ושהוא מפתיע ומהנה. אבל החידושים לא מסתיימים כאן. ההבדל הגדול במכניקת המשחק כאן, מתבטא ביכולת לבחור מתוך 2-3 אפשרויות של בניית חלקים. אם בעבר נדרשתם לבנות את החלק החסר לכם (שתמיד צץ אחרי שאתם מפרקים חלקים אחרים לחלקי לגו שמתפזרים לכל עבר) ישירות ומבלי בחירה, כאן תתקלו במצב בו תאלצו לבחור איזה חלק מבין האפשרויות כדאי לכם לבנות קודם. יש חלקים בהם אין חשיבות לסדר. וישנם חלקים שתהיו חייבים לבנות בסדר מסויים שיפתור לכם את הפאזל.

LEGO Star Wars

למי שלא מכיר זה בעיקרון קונספט סדרת המשחקים הזו. פירוק והרכבה של חלקי לגו, משחק תפקידים ופתירת פאזלים בדרככם למסך הבא. אז מעבר לדמויות החדשות ויכולת הבניה המשודרגת, היתרון המשחקי הכי גדול של המשחק מגיע בדמות כלי הרכב וכלי התעופה שלו. כן כן, המשחק הזה יעניק לכם גם חוויה טיסה מרשימה ומהנה. האמת, הרבה משחקים לא הרגישו כל כך חלק ונעים בקטעי הטיסה שלהם וגם כאן מדובר בביצוע מפתיע ונחמד.

ושוב, גם לדמויות החדשות יש סט יכולות וכלים חדשים ובסך הכל המפתחים הוסיפו המון יכולות שטרם ראינו אצל דמויות עבר ממשחקי לגו. אחת הדמויות האהובות עליי בכל מקרה BB-8 תאפשר לכם לבצע מגוון רחב יחסית של פעולות, וגם המבנים החדשים, אותם תאלצו לבנות, מביאים איתם חידושים מרשימים.

מה שמביא אותי אולי ליתרון הכי גדול של המשחק הזה. והפעם אתם לא חייבים להיות אוהדי סדרת הסרטים הזו כדי להנות ממנו (למרות שאם אתם כן אז הנאתכם תהיה כפולה) – חוש ההומור. נדמה כאילו משחקי הווידאו שכחו מאיפה הכל התחיל לפעמים. כאילו מפתחי המשחקים התחילו לקחת את עבודתם ביותר מדי רצינות ופחות מדי הנאה. למזלנו בא משחק כזה ומזכיר לנו למה אנו אוהבים כל כך משחקי וידאו ולמה הכל כאן באמת אפשרי.

LEGO Star Wars

לא זכור לי הרבה משחקים שבקטעי מעבר מסוימים פשוט התחלתי לצחוק ארוכות ובקול רם. המשחק הזה יקסים אתכם עם קטעי מעבר מהמשעשעים ביותר שנוצרו. המשחק היחידי השנה שהתקרב לכך היה Ratchet & Clank הנפלא (שעד כה הוא ללא ספק אחד מהמשחקים הטובים של 2016).

אז לחובבי ההומור צפויה בכותר הזה חוויה משודרגת שהופכת את כל התקדמות המשחק לטובה הרבה יותר.

ואם כבר נגענו בהתקדמות המשחק נאמר רק שאורך הקמפיין הראשי קצר מעט ממשחקים קודמים, (7 שעות בערך) אבל בהחלט טוב מהם. הגרפיקה כאן היא הטובה בסדרה עד כה וכל מסך רק יעשה לכם חשק להגיע אל המסך הבא והחוויות שלו.

ועוד דבר חשוב, הפעם גם יש תמריץ הגיוני ומשתלם לאיסוף הבלתי פוסק של מטבעות הזהב (או איך שתקראו לזה) בדמות פתיחת דמויות חדשות! ויש למשחק הזה המון דמויות להציע לכם. שוב, מי שהוא מחובב סרטי מלחמת הכוכבים, אז יש כאן דמויות צדדיות שאפילו לא זכרתם ושאני די בטוח שיפתיעו גם אתכם.

והנה עוד השקעה מפתיעה – תמצאו בכותר הזה דיבוב מרשים של שחקני הסרט המקורי! כן כן, אפילו האנס סולו הגדול כאן. אמרנו כבר שהירידה לפרטים כאן היא פשוט מלאכת מחשבת?

LEGO Star Wars

המשחק הזה ייקח אתכם דרך משימות הסיפור, למשימות צד נחמדות, פתירת פאזלים ואיסוף סיסטמטי של מטבעות. וממש כיף לשחק אותו לבד. אבל, אם תרצו, תוכלו לשחק כבר מההתחלה ולאורך כל המשחק, עם שותפ/ה נוספ/ת. וחייב לומר שממש מומלץ לעשות זאת. החוויה הזוגית ממש מהנה.

LEGO Star Wars

צריך לומר, המשחק הזה, כמו כל משחקי העבר בסדרת הלגו, לא חף מבעיות. יש עדיין באגים לא ברורים שגורמים לחלק מהדמויות להיתקע לעיתים. לא ברור איך עדיין זה קורה, אבל זה חלק מהחבילה הכוללת. ראוי לציין שזה בהחלט זניח לעומת החוויה הכללית וההנאה הגדולה שיש במשחק הזה.

LEGO Star Wars

לסיכום נאמר, הכותר הנוכחי מביא איתו חוויה משודרגת לסרט. כמות הפרטים והנאמנות לז׳אנר פשוט מרשימה. זה משחק שמזכיר לנו בצורה בולטת כמה יצירתיות יכולה להיות האלמנט המרכזי במשחק. למרות שהקונספט המשחקי עצמו לא השתנה הרבה, וכך גם יכולות הבסיס של הדמויות, הכותר הנוכחי מצליח להביא איתו הרבה חידושים. סצנות קרב מהנות, קטעי הטיסה, דמויות חדשות, יכולות בנייה משודרגות וגרפיקה מעולה. הכל ביחד בהחלט לוקח את המשחק הזה לעולם משחקי הדור הבא ומביא איתו שעות רבות של הנאה נעימה. אם אתם אוהבים משחקי פאזל וחשיבה, לגו ואת מלחמת הכוכבים, אז לכו פנקו עצמכם עם פריט חובה. אבל גם אתם לא כאלו, הנה משחק שמצליח בתוך חוקי המשחק שהוא עצמו קבע, לחדש ולהפתיע.

שי בן שושן

שי בן שושן, מנכ״ל ומייסד SBS שיווק דיגיטלי, מומחה מדיה חברתית, מדריך ומרצה וגיימר בנשמתו

הגב

3 תגובות על "חובה לחובבי הז׳אנר: LEGO Star Wars: The Force Awakens [סקירת גיימינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יואב
Guest

מיותר לגמרי, הרעיונות הטובים ביותר עלו המוחות אנשים בחדרים רגילים לחלוטין. פיל לבן גרנדיוזי לא מעורר יצירתיות והשראה. סתם מנקר עיניים לשאר האנשים.

ג\'ו
Guest

חנופה מוגזמת למשחק נחמד. ברצינות, כל הכתבה אתם מספרים על כמה שהוא מדהים והתחושה לא אובייקטיבית בכלל.

גיא
Guest

איזה פלטפורמה? Xbox pc?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: