בעלי אתרי הקודי שנתבעו על ידי זיר”ה פנו בבקשה לעזרה כספית; קהילת המשתמשים לא נשארה אדישה

בעלי אתרי הקודי, שחוייבו על ידי בית המשפט לשלם קנס של עשרות אלפי שקלים, יצאו בקמפיין מימון המונים; חברי הקהילה לא איכזבו ותוך שעות בודדות הושג יעד הגיוס הראשוני

עיבוד תמונה: גיקטיים

לפני מספר ימים סיפרנו לכם כיצד הצליח ארגון זיר”ה, שמייצג גופי תוכן ושידור בישראל, לגרום לסגירתם של כמה מהאתרים הפופולאריים ביותר על משתמשי קודי בישראל, ולגרום לבעליהם לשלם קנסות בגובה עשרות אלפי שקלים. עתה, לאחר שבעלי האתרים פנו בבקשת עזרה לקהילת משתמשי קודי בישראל נראה שאלו לא נותרו אדישים.

יעד הגיוס הושג תוך 4 שעות

במסגרת הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, חוייבו בעלי האתרים, ביניהם, תומר חיימוביץ’, יעקב סניור ואבי אבקסיס, לשלם קנס בגובה 50 אלף ש”ח שיחולק שווה בשווה ביניהם. לדברי הנתבעים, בהתחלה הם תיכננו להתמודד משפטית מול ארגון זיר”ה, מתוך אמונה שבית המשפט יפסוק לטובתם, אולם לבסוף, מתוך החשש שלא יוכלו לעמוד בהוצאות המשפט הגבוהות, הם החליטו לחתום על הסכם הפשרה. כתוצאה מכך חוייב לשלם כל אחד מבעלי האתרים כ-16,600 ש”ח מכיסו הפרטי.

הנתבעים החליטו לצאת בערב החג בקמפיין מימון המונים במסגרת אתר giveback של הדסטארט, ונראה שאפילו הם לא ציפו לכזו התגייסות. בתוך פחות מ-4 שעות הם הגיעו לסכום היעד שעמד על 30 אלף ש”ח, כשנכון לרגע זה הם עומדים כבר על כ-40 אלף ש”ח תרומות, בדרך ליעד המשני של 50 אלף ש”ח. בעלי האתרים כתבו בתגובה: “אנחנו מאוד מופתעים ומתרגשים, ורואים את התרומות שלכם כמשהו שמאחד את כולנו ומראה שיש לנו קהילה תומכת”. בנוסף, הודיעו בעלי האתרים כי כל הכספים שייתרמו מעבר ליעד המשני יועברו כתרומה לצדקה. רוב התורמים אגב, שמספרם עומד כרגע על 500, תורמים סכומים שבין 25 ש”ח ל-100 ש”ח.

מעבר לתרומה הכספית, נראה שלחברי הקהילה היה חשוב גם להעביר לבעלי האתרים הודעות תמיכה, ובעמוד הקמפיין הופיעו לא מעט מסרים כמו “מעט בשביל אנשים שנתנו כל כך הרבה – בהצלחה חברים יקרים!”, “זה המעט שאני יכול לתרום לכם שעשיתם כל כך הרבה”, “שמח לעזור לאנשים טובים שעזרו לכל כך הרבה אנשים אחרים להיות מאושרים. אנחנו מאוחדים ותומכים בכם” ו”התרומה הכי חשובה שעשיתי בחיים”. חלק מהתומכים גם הוסיפו מסרים לארגון זיר”ה. כך למשל תומך אחד כתב: “לזיר”ה: העולם מתקדם! תפסיקו לנסות לעצור אותו כי זה פאתט… תנו תכנים במחירים נורמליים ותראו שתרוויחו” ו”חבל שהגענו למצב הזה שמונופולים מכתיבים סכומים מופרכים על תוכן שיכלו לספק בקצת פחות גזל מאוכלוסיה פשוט בושה וחרפה”.

מכה למשתמשי הקודי בישראל

אחרי הניסיונות להלחם באתרי ההורדות ובשירות פופקורן טיים, שמו בארגון זיר”ה את משתמשי קודי בישראל על הכוונת, ואין ספק שקהילת המשתמשים בישראל ספגה פגיעה מסויימת עם הסגירה של אתרים פופולאריים כמו abeksis, kodiwizardil ו-kodi-senyor. אולם נראה שהמכה הקשה יותר היא תדמיתית והחשש מתביעות נוספות על פעילים אחרים בקהילה עלול לפגוע בה עוד יותר. ממידע שהגיע אלינו, סגרו כבר מספר משתמשים קבוצות פייסבוק שונות שניהלו ועסקו בקודי וחלקם חוייבו למסור פרטי גישה לחשבון לנציגי זיר”ה. נראה שמעכשיו בעלי אתרים שירצו להתעסק בנושא יצטרכו להיות הרבה יותר זהירים עם התוכן שהם מציעים, מכיוון שהקודי עצמו כנגן מדיה הוא חוקי לחלוטין. לחילופין, הם יצטרכו להיות מתוחכמים יותר טכנולוגית ולהקשות יותר על האיתור שלהם והשבתת האתרים שלהם. אחרי הכל, כמו שאמר לנו פעיל מרכזי בקהילה: “הם ניצחו בקרב, לא במלחמה”.

לעמוד הקמפיין

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג’טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

16 Comments on "בעלי אתרי הקודי שנתבעו על ידי זיר”ה פנו בבקשה לעזרה כספית; קהילת המשתמשים לא נשארה אדישה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
hjhjghj
Guest

בעלי אינטרסים לא מבינים שאין להם כח נגד ההמונים. על כל אתר שנסגר יקומו 2. וכמובן כוחות הביטחון, סנוגריה ועוד אוכלי חינם מתווחים מרוויחים מכך.

מקיסט
Guest

חבל שנשברו מול זיר”ה. זיר”ה מייצגים דואופול חזירי שמפעיל עורכי דין כוחניים, אבל בשורה התחתונה היה צריך לצאת למאבק מולם עם עורכי דין מתנדבים (אני בטוח שיש לא מעט שצורכים בעצמם תוכן מ-kodi).
בשורה התחתונה אני לא מבין על מה התקפלו. הם הפיצו תכנים/סרטים? ממש לא! סקין זה לא תכנים, ולינקים להרחבות זה לא תכנים. הבריונות של זיר”ה ניצחה אבל מדובר הניצחון זמני ומקומי. לא ניתן לחסל את קודי!

בר כה
Guest

לצערי לא ניתן לנצח את הזיר”ה זה גוף ממומן היטב על ידי הוט, יס, רשת וכו… הגוף הזה מקבל המון כסף . מסכים שצריך להקים גוף שימומן על ידי הצרכנים שיצא נגד אירגון הזירה. הייתי משלם כמה שקלים בחודש לגוף שיתן הגנה נגד הזיר”ה

גנא
Guest

סאנדרס כמעט נהייה נשיא ארצות הברית בצורה כזאת, ככה אפשר להחלם בחזירים בלי בעיה..
הם קצת עם הרבה כסף, אנחנו הרבה עם קצת כסף.. זה שווה כוחות..

nono
Guest

הסקין עדין חי ובועט –
https://github.com/devilousion/skin.eminence.2.mod.by.abeksis

ZIRA
Guest

איך מתקינים???
תן רמז…

ברלד
Guest

ניצחון בקרב… אבל יש עוד מלחמה שלמה.
אל תדאגו.. יקומו עוד עשרות אחרים שיעשו את התוספים בחשאיות ובלי דומיינים בישראל.

אילן
Guest

חבל שלא גייסו מההתחלה סכום גבוה יותר כדי ללכת לבית משפט ולהילחם בזירה.
הרי קודי היא תוכנה חוקית שבאמצעותה אפשר לצפות בכל מיני תכנים כולל לא חוקיים בדיוק כפי שבאמצעות דפדפן כמו כרום אפשר לצפות בתכנים למיניהם כולל תכנים לא חוקיים באתרי צפייה ישירה או אתר סדרות.
אז למה קודי כן ודפדפנים כמו כרום לא?

Anonimus
Guest

לא רק כרום, מה עם גוגל שמאפשר לך להגיע לצפייה ישירה, או ליוטיוב לעלות תכנים המפרים זכויות יוצרים

קורטני
Guest

חברים יפה סיג לחוכמה ושתיקה שווה זהב. לפני שהקקות האלה עוד יתלבשו לנו על גוגל וכרום.

MatanGamer il
Guest

מכמה סיבות בסיסיות: הראשונה שהארגון ישקראלי ותובע בד”כ ארגונים ישראליים,השנייה שלגוגל וליוטיוב יש מלא גולשים ותומכים והמון כסף.וגם ווינדוס מאפשר גלישה לאתרים “שמפרים זכויות יוצרים” אז יתבעו את מייקרוספט על זה? כנראה שלא.

MatanGamer il
Guest

טעות שלי ארגון ישראלי

נחמיה
Guest

סחיטה משפטית
זה המושג המשפטי כאשר מגישים תביעה ריקה (בד”כ הגיונית אך חסרת בסיס עובדתי שיכול לנצח במשפט) והיא מוגשת להרבה גופיםאנשים במקביל (כולם יקבלו העתק של אותו כתב תביעה) , מיד לאחר הגשת הכתב תביעה יציעו הסכם פשרה בסכום זהה לסכום שעו”ד ייקח מהם (שווה לשלם להם מאשר לעו”ד ולהישאר נתבע).
סכום הפשרה כמובן לא מגיע למי שכיביכול תבעו בשמו (חברות מדייה) אלא לאותה קבוצה.
הקבוצה הנ”ל מעולם לא הגיעה למשפט אמת, ולמעשה תבעו מאות אם לא אלפי אתרים שנפלו בפח .
באנגליה וארה”ב מלפני עשור נחקקו חוקים נגד סחיטה משפטית ו”אנשי חוק” שהתעשרו מהשיטה יושבים מאחורי סורג ובריח.
ושלא יעבדו עליכם!!

nono
Guest

למי שמחפש את הסקין של אבקסיס – עדין ניתן להורדה והתקנה ידנית מכאן:
https://github.com/devilousion/skin.eminence.2.mod.by.abeksis

ZIRA
Guest

לא מוסבר איך מתקינים.

קמ\"ן דיגיטלי
Guest
קמ\"ן דיגיטלי

ארגון זיר”ה מבוסס על חבורת טרולים תאבי בצע עלובי נפש!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: