יצאנו לקרב עם דונלד דאק וגופי, וחזרנו כדי לספר

המעריצים ואנחנו חיכינו ל-Kingdom Hearts 3 כמעט 15 שנים, והוא סופסוף כאן. כמו בעבר, אתם עומדים לפגוש עשרות דמויות של דיסני ולהילחם בכל כך הרבה אויבים בכל כך הרבה דרכים

תמונה: SE

מאז שאני זוכר את עצמי אהבתי משחקי מחשב ואת הסרטים של אולפני דיסני. כזה אני – גיק עם נימה ילדותית, מאז עד היום. לצערי, כששני העולמות הללו נפגשו, התוצאה לרוב הייתה משחקים שהם ניסיון מהיר להרוויח כסף על גלי ההערצה של הצופים והגיימרים, וכמעט תמיד פשוט לא מוצלחים. אבל ב-2002  הגיע Kingdom Hearts, שניסה לאחד בין העולמות של סרטי דיסני ובין העולמות של סדרת משחקי פיינל פנטזי האגדית. מה שבהתחלה נראה כמו רעיון הזוי ולא הגיוני התגלה כהצלחה מסחררת. עכשיו, כמעט 15 שנה אחרי היציאה של המשחק המרכזי האחרון בסדרה, מגיע המשחק השלישי בסדרה – Kingdom Hearts 3. אחרי כמה שעות טובות של משחק גיליתי שלא המון השתנה בו, או בי.

כיף לבקר בעולמות של דיסני, אבל צריך לסבול לא מעט קלישאות בדרך

בואו נשים רגע דברים על דיוקם: למרות אהבתי למותג של קינגדום הרטס, בין שלושת המשחקים המרכזיים שלו יצאו עוד כמעט 10(!) משחקים שונים המיועדים לדפדפן, מובייל, קונסולות שונות ועוד מיני נספחים מוזרים שהרחיבו את הסיפור מכל מיני זוויות, אבל אני תמיד חיכיתי ליום שבו אוכל לשחק ב-KH3. רציתי לראות לאן הסדרה הזו תלך אחרי 15 שנה, ואני חייב להודות שמעולם לא נתקלתי בסיפור שכל כך הצליח להסתבך סביב עצמו.

תמונה: צילום מסך

ב-KH3 אתם שבים לנעליו (הגדולות פיזית) של סורה, הנער שהפך למחזיק של הקיבלייד – נשק דמוי מפתח – ויוצא ביחד עם דונלד דאק וגופי למלחמה נגד ה-Heartlesses, שהם יצורים שנוצרים ונמשכים לאזורים האפלים של לבבות האנשים ופולשים לעולמות שונים, בעיקר של סרטי דיסני, כדי להרוס אותם. בדרך יש איזה ארגון מסתורי שמנסה להצית מלחמת קיבליידים חדשה, יש שכפולים של אנשים, חלקים של אנשים שנוצרים מעוד חלקים אחרים בלב שלהם, ואם נקצר כדי שלא תכלו לאיבוד כמוני (ומעריצי הסדרה הכבדים יאלצו לסלוח לי), הסיפור הזה הוא בלגן אחד גדול.


כיאה לעולם של דיסני, המילים “אור”, “חושך” “לבבות” ו”חברים” נזרקות פה לאוויר בכל משפט שלישי (אל תנסו לעשות משחק שתייה איתן), וניכר שהמשחק מושפע עמוקות מהמדיה היפנית, כמו אנימה ומשחקים יפניים אחרים. דמויות מדברות בקלישאות לא ברורות ומוציאות קולות של “הא?” “הוווו” ו”אוווו” בכל רגע אפשרי. גם הקצב של סצנות המעבר משונה מאוד, ולדעתי הוא נובע מהדיבוב לאנגלית שנעשה לאחר הדיבוב ליפנית. בכל מקרה, בשלב מסוים פשוט איבדתי קשב ואת הרצון לנסות לעקוב אחרי סיפור כל כך מתיש, אז תמצתי אותו לעצמי ולכם: יש אנשים רעים שאוהבים את החושך, אנחנו צריכים להביא את האור ולנצח אותם. נראה שקלישאות שהייתי סובל לפני 15 שנה מפריעות לי כעת, ולמי שלא שיחק במשחקים הקודמים בסדרה עדיף פשוט להתמקד בכיף שבמפגש עם העולמות של דיסני.

תמונה: צילום מסך

כמובטח, גם בקינגדום הרטס 3 תמצאו את עצמכם מטיילים בין עולמות שונים של סרטי דיסני, אך הפעם תוכלו לפגוש גם לא מעט סרטים של אולפני פיקסאר: לבקר ולהציל את העולמות של הרקולס, צעצוע של סיפור, מפלצות בע”מ, פלונטר (Tangled), לשבור את הקרח (Frozen), שודדי הקאריביים, ביג הירו 6, פו הדב ועוד. בדרך תפגשו עוד עשרות דמויות שונות מהעולמות של דיסני ולא מעט דמויות מהעבר של פיינל פנטזי וקינגדום הרטס. בחלק מהעולמות תשתלבו בתוך העלילה של סרט שאתם מכירים (בעולם של פלונטר ופרוזן למשל), ובחלקם תצטרפו לסוג של הרפתקה שמתרחשת אחרי עלילת הסרט המקורי (כמו בעולמות של מפלצות בע”מ וצעצוע של סיפור).

המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן להצטרפות לקבוצת הפייסבוק הסגורה של גיקטיים, לחצו כאן

העולמות לא תמיד עקביים; בחלקם הושקע מאמץ גדול בעיצוב הסביבות והדמויות ואפילו אפשר לזהות כמה מהמדובבים המקוריים בסרטים, כמו פרוזן וביג הירו 6, ובחלקם בולט דווקא החיקוי שלפעמים דומה לדבר האמיתי ולפעמים רחוק ממנו בצורה די משעשעת.

תמונה: צילום מסךייתכן שעד כה קינגדום הרטס 3 נשמע כמו משחק לילדים, וההנחה הזו גם נכונה וגם שגויה. מדובר אמנם במשחק עם הרבה רוח שטות של דיסני, אבל הוא לא פשוט כמו שהוא נשמע, אלא הוא ממשיך את המסורת של קודמיו ונשען על מערכת קרבות עמוסה באויבים ובאפשרויות שונות.

ברוב המשחק לא תילחמו נגד אויב אחד, אלא מול עשרות בו זמנית, ואת הריאליזם אתם יכולים להשליך מהחלון. כאן אתם מעיפים אויבים לאוויר, הקיבלייד שלכם הופך לפטיש, לרובי לייזר וליויו הרסני; אתם עפים מצד לצד על קירות ועמודים ומשתמשים בקסמי אש, רוח וקרח כדי להעצים את הבלגן. כל כך הרבה דברים קורים על המסך, כל כך הרבה אורות, אויבים, אפקטים, פיצוצים, חפצים ודברים שעפים באוויר, עד שבשלבים מסוימים המשחק הזה פשוט נראה כמו דיסני על אסיד. אבל שיהיה ברור, אתם לא באמת מאבדים שליטה אפילו לרגע אחד במערכת הקרבות המאוד מהודקת הזאת.

תמונה: צילום מסך

בין התוספות הבולטות למערכת הקרבות תוכלו למצוא את ה-Attractions: אחת לכמה זמן אחד האויבים על המסך יסומן, ואם תפגעו בו תקבלו את האפשרות להפעיל יכולת חדשה לחלוטין שבעצם מזמנת סוג של מתקן מדיסני וורלד, כמו ספינת פיראטים וקרוסלות, שיאפשרו לכם לפגוע בהרבה אויבים סביבכם בו זמנית. בכל פעם שהפעלתי יכולת חדשה במשחק נדהמתי מהמופע המרהיב שהיא מספקת, אבל הרגעים הללו חוזרים על עצמם אחת לכמה דקות, ולכן מאבדים מעט מהאפקטיביות שלהם עם הזמן. חוץ מזה, לא תמיד רציתי להפעיל את האטרקציות, בעיקר בגלל האורך והמוזיקה שלהן, וזה עלה לי ביכולת אחרת שרציתי להפעיל, שמשום מה מופעלת באמצעות אותו כפתור.

למרות שיש לא מעט קיבליידים שהופכים למגוון נשקים ויכולות שתקבלו במהלך המשחק, את רוב הקרבות תוכלו להשלים בסגנון אולד-סקול, על ידי כפתורי ההתקפה ושימוש נדיר בשיקויים, לפחות במצב הקושי הנורמלי. רק בקרבות בוסים מרכזיים ובשלב המאוחר מאוד של המשחק תגיעו לקרב שהוא קצת יותר מאתגר, אבל עדיין עולה מדי פעם תחושה שהמשחק עבר הקללה כלשהי עבור ילדים.

תמונה: SE

מלבד הסיפור של קינגדום הרטס 3, תוכלו לעשות עוד המון דברים: לשדרג את ספינת הקרב שמביאה אתכם מעולם לעולם, לצלם סמלים של המלך מיקי שמפוזרים בעולמות השונים, לאסוף רכיבים כדי לבשל מנות עם העכבר מרטטוי, לאסוף חפצים ועוד שלל דברים. באמת, לא חסרות כאן משימות צד שנועדו בעיקר כדי לשפר את היכולות של סורה והחבורה ולספק את אלו שחייבים להשלים את המשחק ב-100% ולא אכפת להם כמה ימים זה ייקח, כי מדובר ביותר מ-30 שעות נוספות. מהבחינה הזו אין ספק שזה משחק שנותן את התמורה לכסף מבחינת אורך, והרבה יותר מכך.

בעיקר לחובבי דיסני, אבל תענוג לשחק עם ילדים

תמונה: צילום מסך

סביר שאם אין לכם פינה חמה בלב לדמויות של דיסני, מזמן כבר נטשתם את הביקורת הזאת כי Kingdom Hearts 3 הוא פשוט לא בשבילכם, הוא מיועד לאלו שמחפשים שילוב מוצלח של הישענות על נוסטלגיה, תוך כדי יצירת עולם חדש ומוזר. גם חובבי דיסני ייאלצו לנווט דרך שכבות מכובדות של בולשיט פילוסופי בשקל, אבל בסוף קינגדום הרטס 3 הוא משחק שלקח את כל מה שאהבנו במשחקים הקודמים והרים אותו כמה רמות למעלה, בין אם זה בגרפיקה המשופרת, בדיבוב המושקע, במשחקיות המהודקת ובעלילה שמנסה ולרוב מצליחה לתפור את אחד הסיפורים הכי סבוכים שראיתי בחיי.

זה משחק שיהיה לכם כיף לשחק לבד או עם הילדים והאחיינים שלכם, וזה די נדיר לראות בעולם הגיימינג משחק כל כך מושקע שהוא לא על טהרת האלימות הגרפית ושעוסק בנושאים שהורים יכולים להרגיש בטוחים לחלוטין לתת לילדים שלהם לצפות בהם. בזאת, קינגדום הרטס 3 הוא מעין עוף משונה בעולם הגיימינג וגם יספק מאוד את מעריצי הסדרה וחובבי דיסני. מאידך, הוא קצת פחות נגיש לאלו שמגיעים אליו בפעם הראשונה. בכל זאת, 15 שנה, לך תזכור.

המשחק ניתן לנו לסקירה באדיבות עדלי יונייטד

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

2 תגובות על "יצאנו לקרב עם דונלד דאק וגופי, וחזרנו כדי לספר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גום לןם
Guest

יפה

נמאס ממארוול חוזרים לדיסני
Guest
נמאס ממארוול חוזרים לדיסני

אחלה כתיבה- בדרך כלל אני לא מתעניין אבל הצלחת לעניין

wpDiscuz

תגיות לכתבה: