קספרסקי משיקה כלי חינמי לעסקים נגד מתקפות כופר

ביכולתה של התוכנה לזהות תבניות התנהגות המאפיינות תוכנות כופר ולהגן על נקודות קצה מבוססות מערכת חלונות

מקור: Kasparsky Lab

מקור: Kasparsky Lab

תוכנות זדוניות כגון תוכנות כופר, אשר פוגעות במחשבים ומצפינות נתונים קריטיים לארגון, הן סוגיה רצינית, בעיקר עבור עסקים קטנים. על פי סקר עדכני של מעבדת קספרסקי, 42% מהעסקים הקטנים והבינוניים נפלו קורבן למתקפות כופר במהלך השנה האחרונה. 34% מהם אף שילמו את דמי הכופר ואחד מ-5 לא הצליח לאחזר את הנתונים שלו, אפילו במקרים בהם נענו דרישות העבריינים.

כדי לסייע לעסקים להתמודד עם אותן מתקפות, מעבדת קספרסקי פיתחה את Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, תוכנה חינמית המציעה הגנה משלימה למשתמשים ארגוניים כנגד המתקפות הללו.

אמצעי משלים נגד תוכנות כופר

הכלי החדש של מעבדת קספרסקי מספק אבטחה משלימה גם לחברות שאינן משתמשות בפתרונות האבטחה שלה. מדובר בפתרון שביכולתו לפתור את אחת מהבעיות הקשות ביותר הפוגעות היום בעסקים – מתקפות כופר, גם בגרסתם המסוכנת, מתקפות כופר מצפינות (Cryptomalware – פעולה אשר גורמת להצפנה בלתי ניתנת לאחזור של קבצים עסקיים יקרי ערך, ומכריחה עסקים לשלם דמי כופר כדי לקבל את הנתונים חזרה).

כלי ה- Kaspersky Anti Ransomware לעסקים משלב בתוכו שתי טכנולוגיות מרכזיות; ראשית, רשת האבטחה של קספרסקי, שירות מבוסס ענן שנועד לעבד נתוני אבטחת סייבר שאינם אישיים, אשר ׳זורמים׳ ממיליוני משתתפים בהסכמה מכל רחבי העולם. רשת האבטחה הזו נועדה לספק מודעין אבטחה בתוך זמן קצר, וכך להבטיח זמני תגובה מהירים ושמירה על רמת הגנה גבוהה. הטכנולגיה השנייה היא ה-System Watcher, טכנולוגית אבטחה פרו אקטיבית, אשר סורקת את כל האירועים החשובים במערכת, כולל יצירה ושינוי של קבצי מערכת הפעלה והגדרות, הפעלה של תוכנות והחלפת נתונים על גבי הרשת. האירועים מתועדים ומנותחים, ואם נמצאה עדות לכך שתוכנה מבצעת פעילות זדונית, ניתן לחסום פעולות אלה ולבטלן, תוך כדי מניעת הדבקה נוספת.

נכון לעכשיו התוכנה רלוונטית עבור משתמשי חלונות.

להורדת Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business

אגב, אם נפלתם קורבן למתקפת כופר והנתונים היקרים שלכם ננעלו, תוכלו לבדוק האם ניתן לאחזר אותם באתר No More Ransom , פרויקט המספק למשתמשים כלים לפתיחת הצפנה וסיוע באחזור קבצים שננעלו.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

להגיב

6 תגובות

 1. צחי הגיב:

  נשמע כמו שיטת מכירה של אנטי וירוס. בוא נקרא לו בשם אחר.

 2. יוני הגיב:

  הרוסים האלה גאונים, ככה משתלטים על ארגונים ומנטרים אותם, שולחים לקרמילן לאחר מכן…

 3. גיק הגיב:

  ראוי לציין שקספרסקי עצמו, מנכ”ל החברה התמודד בעבר עם נסיון כופר.

 4. איתמר הגיב:

  האם התוכנה מתאימה ומומלצת גם למשתמש הביתי?

 5. רם פ הגיב:

  42% מהעסקים הקטנים והבינוניים? מאיפה הם שואבים את הנתונים האלה???

 6. אני הגיב:

  עסקים יכולים להשתמש בסייבר-ארק ויופיניטי 100% הגנה מפני תוכנות כופר

תגיות לכתבה: