אלו המשרות המבוקשות ביותר בהייטק הישראלי ב-2017

העולם הטכנולוגי משתנה במהירות, ואיתו משתנות גם מגוון המשרות – תפקידים שלפני שלוש שנים לא היו קיימים, תופסים כיום תאוצה, ותפקידים שחשבנו שיישארו עוד זמן רב כבר רושמים ירידה בביקוש. מה IN ומה OUT בעולם התעסוקה הטכנולוגי?

מקור: Pexels

למעסיקים בהייטק הישראלי קשה למצוא עובדים. התחרות בקרב החברות על מועמדים טכנולוגיים חזקים נמצאת בהילוך גבוה, כי הן מבינות שעובד כזה יכול להביא לשינוי בחברה ברמה הטכנולוגית או במהירות ההגעה לשוק. ב-2017 התחרות על עובדים טכנולוגיים רק תגבר, ולמירוץ יצטרפו גם תעשיות הנחשבות מסורתיות יותר, כגון רכב ובנקאות שמכניסות את הטכנולוגיה להילוך גבוה במערכות שלהן.

לאילו תפקידים יהיה ביקוש גבוה במיוחד בשנה הקרובה, ואילו תפקידים קצת איבדו את הזוהר וספגו ירידה בביקוש? הנה מבט חטוף של IN ו-OUT במקצועות הטכנולוגיים של 2017.

תחום החומרה

תחום החומרה אמנם ידע מורדות בשנים האחרונות, אבל כיום הרבה מהמקצועות הקשורים לפיתוח חומרה נמצאים בחברות שעוסקות בתחומים רבים או חברות ביטחוניות, בתחום המכשור הרפואי, תעשיית הרכב והמציאות הרבודה, מה שמחזיר את הביקוש למועמדים בעלי השכלה וידע רלוונטיים.

משרות IN

אלגוריתמאי מפתח את הלוגיקה של המערכת, והוא בעל תואר שני לפחות במדעי המחשב מאוניברסיטה מוכרת. חברות לרוב מחפשות אלגוריתמאים אשר התמחו בתחום הפיתוח שלהם. בשנה האחרונה נרשמה עלייה של 48% בביקוש לאלגוריתמאים בתחום החומרה. את הביקושים הגבוהים ראינו בעיקר בתחום המציאות הרבודה.

ASIC/VLSI הם מהנדסים שאחראים על פיתוח השבבים בכל רמות התכנון השונות ועד הייצור ההמוני שלהם. השנה היינו עדים לעלייה של יותר מ-100% בביקוש לעומת אשתקד.

מהנדסי מערכת עוסקים בניתוח דרישות והגדרת מענה טכני לצרכים והיעדים של הלקוח, תוך התייחסות למרכיבי המערכת השונים שהחברה מפתחת. ב-2016 חלה עלייה של 80% בביקוש למהנדסי מערכת לעומת 2015, בדגש על אלקטרואופטיקה.

משרות OUT 

מהנדס RF / אנטנות קיימת ירידה בתחום כי כיום המגמה של פיתוח עצמאי של אנטנות יורדת, והרוב קונים אותן מסין ומשלבים אותן במערכות קיימות. כיום יש בשוק בעיקר מועמדים מנוסים, ואילו הדור החדש פונה יותר לתחום התקשורת במובייל ובמערכות סלולר.

הדרישה למפתח כרטיסים Board Design הולכת ופוחתת – ירידה של 17% לעומת 2015. בעיקר כי התחום אינו מחבר בין חומרה לתוכנה. מועמדים כיום מחפשים משרות יותר מערכתיות או משרות כמו Real Time firmware, שנמצאות על התפר בין תחום החומרה לתוכנה.

תחום התוכנה

תחום התוכנה הוא אחד מאבני היסוד של תעשיית ההייטק בישראל. הדרישה לכישרונות ואנשי מקצוע מיומנים בתחום נפרשת מן החברות הגדולות והוותיקות ביותר בהייטק ועד לחברות הזנק צעירות, ובעיקר בתחום הסייבר.

משרות IN

הביקוש ל-C developer++ עלה ב-55%, הביקוש למפתחי Java עלה ב-58% והביקוש ל-חוקרי Data Security ואנשי Reverse Engineering עלה ביותר מ- 20% בין 2015 ל-2016. הביקוש למתכנתים ב-Python עלה ב-14% באותה תקופה, כי כיום כבר לא מדובר רק על אנשי בדיקות ואוטומציה, אלא חלק גדול מהחברות עברו לפתח את המוצר שלהן בשפה זו ולכן גם רמות השכר זהות למתכנתים רגילים.

אבל הזינוק הגבוה ביותר בביקוש נרשם לאנשי DevOps עם 107%. מדובר בתפקיד שלא היה קיים לפני שלוש שנים בחברות הייטק צבר תאוצה ועדיין במגמת עלייה.

משרות OUT

הביקוש למתכנתי RT (Real-time) נמצא אמנם בירידה לאורך השנים האחרונות בחברות תוכנה, אבל עדיין קיים ביקוש בחברות חומרה ותקשורת. באופן כללי, RT הפך לפחות "זוהר" לעומת עולמות ה-Web וה-Angular. הביקוש יורד גם מצד המועמדים, שמעדיפים לצבור ניסיון בטכנולוגיות חדשניות יותר. הדבר תקף גם למפתחי #C, שרשמו ירידה של 15% בשל רצון העובדים והחברות להישאר בחזית הטכנולוגיה.

עוד תופעה מעניינת שראוי לציין היא היעלמות המושג Post Sale – תפקיד שהולך ונעלם בשלוש השנים האחרונות ונכנס בין היתר בתוך תחומי תפקידים אחרים בעולם של תמיכת הלקוחות, כגון: Professional Services Engineer, Technical Solution,FAE – Field Application Engineer, Solutions Manager, Sales Engineer.

תחום האינטרנט

מפתחים ומתכנתים בתחום האינטרנט רגילים לעבוד בסביבה מאוד דינאמית, שבה העדכונים והשינויים של שפות תכנות ופיתוח מתחלפים ומתעדכנים במהירות. התפקידים בעולם הזה דורשים ידע ויכולת לעבור בין שפות ומערכות, ולבעלי ניסיון עבודה על מסדי נתונים גדולים יש ביקוש רב.

משרות IN

Web developer – עלייה של 43% בביקוש למועמדים, בעיקר בידע לשפות החדשות: Angular, NodeJS, MongoDB, Docker , React.js.

JavaScript – עלייה של 51% בקרב מפתחים בעלי ניסיון עם ה-Frameworks החדשים של ה- JavaScript.

PHP Programmer  – עלייה של 18% בביקוש לעומת 2015.

משרות OUT 

HTML Designer – נרשמה ירידה של 11% בביקוש לעומת 2015, וירידה של 6% נרשמה בביקוש ל-Graphic Designer.

שכר חודשי ברוטו באלפי שקלים

תחום ה-Online Marketing

השימוש בווידיאו ברשת, ובעולם שיווק האונליין בפרט, תפס תאוצה בשנים האחרונות ורק נמצא במגמת עלייה. הרשתות מעודדות העלאת תכנים קצרים וממוקדים בווידיאו ופיתחו מודלים של חלוקה בהכנסות עם יוצרי התוכן. במקביל ישנה צמיחה משמעותית בצריכת תכני וידיאו במכשירי מובייל. שתי המגמות הללו מחלחלות לתעשייה ומביאות תזוזות וביקושים גם בתחום גיוס עובדים.

משרות IN

תעשיית ה-Adtech נמצאת במגמת עלייה מתמדת לעבר פרסום בווידיאו. למשל, פרסום על גבי סרטונים ביוטיוב ועל גבי אפליקציות ב-Mobile, מתוך הבנה כי וידיאו יגביר את הטארפיק.

עלייה של 33% בביקוש נרשמה במשרות בתחומים הבאים:

ניהול קמפיינים בווידיאו, למשל Video Account/Campaign Manager; מנהלי קמפיינים לאפליקציות מובייל; Campaign Manager – Native Content מנהלי קמפיינים המתמחים בפלטפורמות כגון אאוטבריין וטאבולה.

משרות OUT 

ירידה של 11% בגיוס לתחום ה-display המסורתי – Campaign/Account manager שעוסקים בפרסום ב-Web, כמו באנרים.

ירידה של 29% בגיוס לתחום Affiliates. שהם סוכני שיווק האחראים על יצירת שיתופי פעולה בין המפרסמים לחברות. כיום ההבדל בינם לבין Media buyer הוא זניח.

ירידה של 2% בכמות המשרות בתחום ה-SEO, קידום אתרים אורגני במנועי החיפוש השונים.

שכר בסיס ברוטו חודשי באלפי שקלים חדשים. התפקידים קיימים פחות מחמש שנים. מדובר על שכר בסיס כאשר לבסיס בתפקידים הנ"ל מתווספים בונוסים/עמלות – תלוי ביצועים

*השימוש במילים IN ו-OUT אינה במשמעות כי אין ביקוש כלל לתפקיד, אלא כי הביקושים ירדו יחסית לשנה הקודמת

הכתבה בחסות Jobinfo

חברת ההשמה להייטק Jobinfo מלווה למעלה מ 15 שנים מועמדים טכנולוגיים ואקדמאים לכל אורך הקריירה שלהם.
הבנה של תכנון קריירה, עבודה לפי תחומי התמחות (חומרה, תוכנה, תקשורת, ביומד, מערכות מידע, כספים, שיווק ומכירות, רכש ותפעול) בשילוב מידע אודות דרישות החברות המגייסות, מאפשרת לנו לקדם אתכם לשלב הבא ולגרום לכם להתבלט מבין כל המועמדים. לקוחותינו: חברות הייטק מובילות, חברות הזנק, חברות בינלאומיות ומרכזי פיתוח בארץ. לצפייה במשרות החדשות – היכנסו לאתר >>

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

13 תגובות על "אלו המשרות המבוקשות ביותר בהייטק הישראלי ב-2017"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Hagai
Guest

יש לכם בעיה בטבלת שכר של מפתחי פייטון

Hagai
Guest

תחת ׳ראש צוות׳

Ron
Guest

מה לגבי תחום ה BI ומערכות מידע?

נתן
Guest

אבל הכניסו MongoDB תחת שפות WEB, זה גם לא טוב?

devops
Guest

מעניין למה Docker מופיע דווקא תחת Web developer

ראדר
Guest

כי אין להם מושג…

EEE
Guest

דבר עם מגייסות זוטרות ותבין

גיא
Guest

נחמד, רק שהמשכורות בשוק גבוהות ב- 30 אחוז בערך
ברור לגמרי שלמי שכתב את הכתבה אין מושג

יניב
Guest

יש להם מושג.
חברות ההשמה פשוט משתפות פעולה עם המעסיקים שמנסים להוריד את רמת השכר בארץ

r l
Guest

אתה טוען שה*ממוצע* לראש צוות C++ הוא 40 אלף לחודש??
אתה חי בסרט…

אלעד
Guest

גם אני חשבתי כך בעבר, ואז הבנתי שהממוצעים האלה הם ארציים.
מחוץ לתל אביב וכמה מוקדים אחרים בארץ המשכורות למתכנתים נמוכות יותר באופן משמעותי.

יוראי
Guest

סי שארפ אאוט?
לאדם שכתב את הכתבה פשוט אין מושג מה משמעות שפות התיכונות,
כיום סי שארפ היא השפה המתקדמת ביותר, אפילו יותר מג׳אווה והיא הבסיס לכל סביבות הפיתוח של מייקרוסופט: asp, wife וכו׳

אלעד
Guest

איפה פיתוח למובייל?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: