ה-Jimmy החדש מבטיח לעשות ספונג'ה ולשאוב במקומכם, אז איך הבית שלי נשאר מלוכלך?

בג'ימי הביאו את ה-HW8 Pro בניסיון להביא ערך מוסף לשואב הרגיל, בצורת יכולות שטיפה לצד שאיבת האבק. בואו נגיד שהרעיון הזה לא "נקי" מטעויות

צילום: גיקטיים

קשה לי לומר למה, אבל אני ממש לא מת על הקונספט של לשטוף את הרצפה. אני אוהב קיצורי דרך, כמו מגבונים לניקוי כללי, ברמה כזו שחברה מסוימת ששמה מתחרז עם ריקול יכולה לקחת אותי כפרזנטור. אז כששמעתי על ה-HW8 Pro של ג'ימי, עם כל המטען הבסיסי הזה והעובדה שיש לי בבית חתולים ותינוקת שבדיוק התחילה לאכול מוצקים ולזרוק אותם לכל מקום – ידעתי שאני נסיין מושלם למוצר החדש. או לפחות ככה חשבתי.

התגשמות כל חלומותיי?

כאמור, כותב שורות אלו (וזוגתו) לא מת על הקונספט של "ספונג'ה בשישי" או בכל יום אחר, כך שהמכשיר החדש של ג'ימי ישר נשמע לי כמו המצאת המאה. ה-HW8 Pro הוא שואב אלחוטי, מעין הכלאה בין דור הדייסונים שהפך לחלק כמעט בלתי נפרד מכל בית בישראל על שלל גווניו והשואבים "של פעם" שהגיעו עם מכל שיש בתוכו שקית וכבל שתמיד חייב אתכם לדלג בין שקעים כדי לסיים ולשאוב שטיח גדול.

ה-HW8 Pro כמובן לא מגיע עם שקית, אלא עם מכל פלסטיק שניתן לרוקן בקלות כשבחלקו האחורי תמצאו מכל מים נקיים שישמש אתכם כשאתם רוצים גם לשטוף ולא רק לשאוב איתו אבק. לשואב כפתור הפעלה בידית שלו ובורר בין שתי עוצמות שאיבה. בחלקה הפנימי של הידית יש "הדק" שכל לחיצה עליו תשלח רסס של מים (או מים וסבון של ג'ימי שמגיע איתו בקופסה).

למרות שהוא מוגדר "אלחוטי" ו"קל", השואב החדש מבית ג'ימי לא כ"כ קל אם תנסו לסחוב אותו ממקום למקום – מכיוון שהוא שוקל כ-5.5 קילו. כן, יש לו גלגלים בחלקו האחורי כדי שתגלגלו אותו ממקום למקום, אבל אחרי שמתרגלים לקלות של שינוע שואב בקלות (אני מחזיק ב-H6 של רובורוק ששוקל פחות מ-1.5 קילו) הפעולה הזו פחות אינטואיטיבית. מה גם שהגלגול שלו על הרצפה אחרי ששטפתם איתו יכול לחרב לכם חלק מהעבודה, כשהראש (זה עם המברשת המלוכלכת שניקיתם איתה הרגע) יכול ליפול לרצפה למרות המנגנון שאמור להחזיק אותו כדי שתגלגלו אותו ממקום למקום בקלות יחסית.

שני דברים ראשונים ששמתי לב אליהם, וכאלו שקצת הרחיקו אותי מהמחשבה שאולי מדובר במוצר שיפתור את כל בעיותיי, הן העובדה שמדובר בשואב רועש מאוד – שמגיע לבערך 80 דציבל (dB) – רועש יותר משואבי אבק רועשים ביותר כמו למשל אלו של דייסון (ה-V15 החדש מגיע במקסימום ל-76). בנוסף, כמו עם לא מעט מוצרים יש לשואב עקומת למידה, כשבהיעדר ראשים שונים לאזורים קשים יותר הופכת למשמעותית יותר – כי צריך להבין איך ואם בכלל תוכלו לנווט עם השואב.

צילום: גיקטיים

יסגור לכם לא מעט, אבל בטוח שלא את הפינות

נתחיל במה שעובד ב-HW8 Pro, כשבואו נודה על האמת – הרשימה לא הכי ארוכה. כן, מדובר בפתרון נחמד מאוד עבור מי שהם לא חובבים גדולים של דליי מים, סמרטוטים ומגבים – לצד החרדה בכך ש"יעשו לכם צעדים". השואב החדש של ג'ימי שוטף אזורים בצורה סבירה בסך הכל, כשאני ניסיתי לא פעם לאתגר אותו עם לא מעט מזון שבתי התינוקת זרקה בחלל בניסיון לאכול.

שלפתי אותו מהטעינה, ועם שתיים-שלוש לחיצות על הדק המים – כל הירקות האורגניים שאודו בקפידה ונזרקו על הרצפה נשאבו, גם אלו שהפכו לפירה בתהליך – ולא נשאר אחריהם איזשהו כתם. בנוסף, ניסיתי לשטוף איתו גם כמה כתמים ששכחתי מהם בפינות שונות בבית (מתופעות הלוואי של עבודה ותינוקת שלא תמיד מתה על הקונספט של שינה).

אבל, וזה אבל גדול, בשום שלב מההתנסות איתו לא חשבתי שאני יכול לנקות איתו את כל הבית שלי. יש לו כמה מגבלות משמעותיות כשזה מגיע לניקוי – והן לא קטנות. הבעיה הכי גדולה שעולה מהשימוש בג'ימי, והיא בעיה חוזרת – היא העובדה שהוא לא יכול לנקות פינות או לכל הפחות את שני הסנטימטרים בערך שצמודים לקיר. משמע שבכל פינה או אזור צמוד קיר שתרצו לנקות יישאר פס לא נקי.

הפינות לעולם לא יהיו נקיות כמו שצריך | צילום: גיקטיים

ב"ניסוי" שעשיתי ובו ניסיתי לנקות את המרפסת המאוד דוחה שלי אחרי הזנחה, פשוט נוצרו פסים כהים של "בוץ" ממי השטיפה והלכלוך שלא יכולתי לנקות בשום צורה עם השואב – אלא רק ידנית לאחר שהנחתי אותו בצד. בחדרים שעוברים ניקוי תדיר יותר זה כנראה ייראה פחות בעין, אבל בפועל בכל שימוש כזה בג'ימי בסופו של דבר תישארו עם אזורים מלוכלכים.

השואב לא כולל ראשי נוספים הניתנים להחלפה כמו במתחריו ששואבים רק אבק, מה שאומר שאין לכם באמת יכולת לכסות על החסרונות של הראש הרחב והגבוה היחסית שאיתו הוא מגיע. בפועל הוא גם יכול להיות בעייתי למי מכם שיש רהיטים נמוכים יחסית – אצלי זו שידת הנעליים – מכיוון שהוא פשוט לא יכול להיכנס כראוי מתחתיה.

עוד נקודה שבה הוא התקשה היא חריצים. אם במקרה בין מרצפות הבית שלכם יש חריצים, ולא הכל מיושר פלס – דעו לכם שיש סיכוי משמעותי שגם אחרי כמה סבבי שטיפה עדיין תמצאו לכלוכים קטנים שמתחבאים שם כי ה-HW8 Pro לא הצליח לנקות אותם כמו שצריך.

פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ הצטרפו לערוץ גיקטיים בטלגרם

ההוכחה שלא צריך לערבב בשר וחלב

לצד יכולות השטיפה, החדש של ג'ימי הוא בבסיסו גם שואב אבק. הבעיה המשמעותית היא שהוא מוכיח מהר מאוד שזו רחוקה מלהיות תכונה שהייתה חשובה עבור המהנדסים של ג'ימי – כשהבעיה היא גם העובדה שהוא לא חי ממש בשלום עם הפיצ'ר השני של המכשיר. מה זאת אומרת?

נתחיל בשאיבת אבק ולכלוכים כללית, שהייתה לאורך כל הסקירה שלי בינונית מאוד. שוב, בהשוואה למוצר שיש לי בבית – ה-H6 של רובורוק (כן, אני ממליץ עליו – ואף סקרתי אותו) – עוצמת השאיבה של השואב החדש מבית ג'ימי היא כמעט חצי (15 קילו-פסקל) מזו של הרובורוק (25 קילו-פסקל) – וזה מורגש. לא פעם מצאתי שדברים נשאבו אבל אפילו לא הגיעו למכל הלכלוך ונתקעו בדרך – משמע המכשיר התקשה להעלות אותם.

הבעיה הכי גדולה בעיניי מההתנסות עם השואב החדש של ג'ימי היא העובדה ששואבים שעושים גם וגם פשוט לא צריכים לקרות. שאיבה ושטיפה של אזור מלוכלך יחסית או שאיבה של אבק ולאחר מכן שטיפה מייצרת "בוץ" במכל האיסוף – וזה נהיה מסריח מאוד מהר מאוד. אז מה עושים? שואבים כמה ימים רק אבק ובימים אחרים שוטפים איתו את הרצפה כדי לא לערבב? נשמע לי לא כמו פתרון הגיוני למוצר שנועד להיום גם וגם. הפתרון הכי טוב הוא פשוט לשאוב ולשטוף – ופשוט לנסות ולהתמודד עם העובדה שהשאיבה לא מדהימה ותצטרכו לנקות לא מעט בין סבבים.

מכל המים האחורי, השואב מגיע גם עם סבון של ג'ימי שתוכלו להוסיף | צילום: גיקטיים

הסוללה סבירה, אבל איך אפשר לנהל זמנים ככה?

ה-HW8 Pro של ג'ימי מגיע עם סוללת 3,000mAh שמתחברת בגב המכשיר כשאת הטעינה עושים עם כבר ישירות לעמדת העגינה שלו. על הנייר, הסוללה אמורה לספק 35 דקות עבודה פר טעינה – טווח זמנים לא רחוק מהמציאות (אצלי הממוצע היה 32 דקות), טווח עבודה לא רע בכלל בהתחשב במתחרים בשוק שנעים רובם סביב 30 דקות עבודה.

עם זאת, הבעיה שלי עם חיי הסוללה של השואב לא הייתה האורך שלהם, אלא העובדה שלא ידעתי באמת כמה זמן נותר לי לעבוד איתו – כי המסך שעל השואב (שפונה קדימה וניתן לצפייה רק אם הוא שוכב מספיק או אם זזים כדי לבחון אותו) מציג רק את אחוז הסוללה שנותר. כן, ממוצע אורך הסוללה אני יכול לשער כמה זמן נותר לי. אבל כמו שיצרניות של שואבי אבק ידניים מצליחות לגרום למסך שלהן להמיר את אחוז הסוללה לזמן שימוש נותר בהתאם לעוצמת השאיבה – זו לא אמורה להיות משימה מסובכת מדי לחברה שיש לה נוכחות מכובדת בתחום כמו ג'ימי.

צילום: גיקטיים

גזר הדין: אשאר עם המגבונים שלי

אם הגעתם עד לפה, נראה לי שלא מסובך להבין שעם כל הרצון הטוב – אני לא חושב שה-HW8 Pro מבית יצרנית השואבים הסינית הוא איזושהי הצלחה כבירה, אלא במקסימום שלב אחד בדרך לעבר מוצר שיכול להיות טוב יותר בעתיד. נכון להיום, בהתחשב בהיצע שואבי האבק האלחוטיים, הקלים והסופר עוצמתיים שיש בשוק – התוספת של שטיפה היא בעיניי לא מספקת, ולא אפויה כשזה מגיע למוצר הזה.

אם אתם רוצים אותו רק כשואב שוטף זו יכולה להיות אופציה. אבל האם באמת תשלום 1,700 שקלים – המחיר המומלץ לצרכן מטעם היבואנית הרשמית רונלייט – בשביל מוצר שעושה עבודה לא רעה, אבל כזו שעדיין תצטרכו להשלים אותה ידנית? בין אם זה בפינות שאליהן השואב לא מגיע, רהיטים נמוכים או חריצים – ל-HW8 Pro יש כמה "נקודות עיוורות" שקשה להתעלם מהן במוצר עם תג מחיר כזה.

אני מתקשה להמליץ על השואב הזה עבורכם, ותצוגות התכלית הנחמדות שלו בשאיבת כתמי קטשופ או ביצים שנפלו על הרצפה הן באמת נחמדות ותופסות את העין – אבל הן רחוקות מלהעיד על היעדר הבשלות של המוצר הזה עבור השוק לדעתי. אני, בינתיים, אשוב למגבונים שלי.

"ריקול", ה-DMs שלי פתוחים אם אתם רוצים פרזנטור חדש.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

12 תגובות על "ה-Jimmy החדש מבטיח לעשות ספונג'ה ולשאוב במקומכם, אז איך הבית שלי נשאר מלוכלך?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מיכאל
Guest

יש לי אותו ואני ממש לא מרוצה

אחד שקנה ג\'ימי בסוף
Guest
אחד שקנה ג\'ימי בסוף

מה לא אהבת בו ביחס לשואבים שוטפים אחרים?

Tal Hilel
Guest

ניסית את המכשיר שטיפה של Bissell?
או את ה Hizero?
לי (כמישהו שגם לא אוהב לעשות ספונג'ה) יש ניסיון די טוב עם הראשון.

אחד שקנה ג\'ימי בסוף
Guest
אחד שקנה ג\'ימי בסוף

איזה שטויות כתבת, באמת. אתה משווה ניקוי במגבונים לניקוי של השואב-שוטף הזה? הג'ימי הוא אחד השואבים השוטפים היותר משתלמים שיש בשוק כיום. הייזירו הוא חלש והוא לא שוטף אלא יותר 'מלטף' את הרצפה, יותר טוב לאיסוף לכלוך כשיש יש ילדים קטנים בבית. הבובוט אמנם טוב, באותו טווח מחירים אך יותר כבד ויש לו בעיה לקחת מוצקים עם גובה, יש בנוסף את הטינקו שיש עליו ביקורות טובות אבל הוא משמעותית יותר יקר. הג'ימי לא מושלם זה בטוח, אבל בא לי שתראה לנו איך הבית שלך נראה עם מגבונים מול השואב שוטף הזה…נו באמת

דן ש
Guest

הבובוט יותר קל בקילו – הכי קל בקטגוריה, אצלי הוא לא מתקשה להרים מוצקים, מומלץ

קורא מבולבל
Guest

רוב הביקורות שלט מאוד חיוביות הן ברמת שטיפה והן השאיבה
מוזר שבחרת לכתוב שדייסון נמצא כמעט בכל בית בתור אחד שלא משתמש בשואב של דייסון (גם אני איני משתמש בדייסון ואני לא מכיר מישהו שכן – שיאומי ,dreamy או jimmey)
בדרך כלל מי שקונה Dyson זה אנשים שקונים אפל
כלומר קונים כי זה מה שמכירים ולא בגלל תוכן מסוים

Elliot
Guest

ביקורת מעולה, תודה שהעלת את החיסרונות במוצר

איציק
Guest

קניתי שואב f8 של רוידמי שאחרי שנה התקלקל והתמיכה בישראל אומרים לך רק לקנות חדש. אחרי הטעות הזו קניתי דייסון ואני מרוצה.

אבנר
Guest

יש לי אותו, וראיתי בחנות איך המתחרים של הjimmy עובדים, הוא מנקה יותר טוב מהשאר, והוא לא משאיר סימנים בכלל.
כמה דקות אחרי השימוש בו האזור יבש לגמרי ואפשר לעבור בלי שום סימן נראה לעין.
אני מרוצה והאמת שלא שטפתי את הבית עם דלי ומים מאז שיש לי אותו.

מאור
Guest

אני מחזיק תקופה די ארוכה את הBissell (לא נטען) המכשיר לא מושלם אבל אני לא מתחרט שקניתי, כשיש לך 2-3 דק' בלחץ של הבוקר לנקות ביצה שנפלה על הריצפה, קערת קורנפלקס שהתהפכה או כוס שוקו ברור שתעדיף להעביר את ה- Bissell ולא להתחיל לשפוך מים ולשטוף חצי בית כדי להגיע לניקוז.
אם הייתי קונה היום הייתי הולך על Karcher או דגם נטען של Bissell.

חנן
Guest

יש לנו אותו ואנחנו מאוד מרוצים.
אולי הציפיה שלך לנקות את כל הבית פעם בשבוע ורק עם הג׳ימי לא ריאלית? זה לא הכלי המתאים למשימות כאלו, בדיוק כמו שלא תעביר את הסמרטוט של הבוץ מהמרפסת שלך בשאר הבית.
ביום שקיבלנו אותו הייתה לנו נזילה מהברז מאחורי המכונת כביסה, עוד לפני שחיברתי אותו לחשמל לראשונה הוא כבר הצדיק את הרכישה שלו. סיימתי עם התקרית ועם הנקיון בתוך 20 דקות!
גם לנו יש ילדה קטנה שהתחילה מוצקים, בערך 2 דקות אחרי האוכל כל האיזור נקי וחוזר לקדמותו.
אחרי סשן של בישולים במטבח? ג׳ימי בא לעזור ובדקה סיימנו נקיון.
ביום חמישי אנחנו שוטפים את הבית עם מים וסחבה.

יאיר
Guest

בחייאת תאמלקו כתבות כאלה..

wpDiscuz

תגיות לכתבה: