הצצה: Jelly Button Games הישראלית משיקה את המשחק הראשון שלה [סטארטאפ]

הסטארטאפ הישראלי רוצה להפוך את עולם משחקי המובייל להרבה יותר מהנה מבעבר, עם דגש על הפן החברתי. לשם כך השיק את האפליקציה הראשונה שלו, Cash King Islands – האם היא מצליחה לעמוד ביעד שלה ולהתבלט מעל שאר המשחקים בשוק?

מקור: Jelly Button Games

מקור: Jelly Button Games

אחד מהאיזורים העמוסים ביותר כיום הוא עולם המשחקים במובייל. אם עד לפני כמה שנים גיימרים היו אלה שרכשו קונסולות, שדרגו את המחשב שלהם וידעו כיצד להגיע מאחורי מארב מתוחכם ולחסל את כל האוייבים באמצעות סכין בלבד, כיום כל מי שיש לו סמארטפון מחשיב את עצמו לגיימר.

עם כל הכבוד לקונסולות ולמחשבים, כשחושבים על זה – משתמשי הסמארטפונים הם אכן הגיימרים של הדור הבא. בהתחשב בעובדה שכבר היום ניתן למצוא משחקי הרפתקאות ולא רק ציפורים מעופפות או סוכריות נעלמות, מדובר בנישה שחברות רבות רוצות להכנס אליה.

Jelly Button Games היא אחת מהחברות הללו, שרוצה להכניס עניין וריגוש אל מסך הסמארטפון ולאפשר למשתמשים להעשיר את העולם החברתי שלהם לא רק באמצעות תמונות או הודעות, אלא גם באמצעות משחקים.

הפיראט שכבש אותי

המשחק הראשון אותו השיקה החברה הינו Cash King Islands, המשלב בין שני עולמות מוכרים וממכרים: עולם ההימורים והמזל, לצד העולם החברתי במסגרתו נוכל להוכיח לחברינו שאנו יותר טובים מהם. במשחק עצמו תגלמו את עצמכם כפיראטים, כאשר תקבלו אי משלכם ואפשרות להרוויח כסף בדרכים הוגנות, באמצעות סיבוב גלגל המזל, או בדרכים מעט יותר מהנות – באמצעות תקיפה ובזיזה של חברים ומשתמשים ברחבי הים הוירטואלי.

הגלגל, המגיע כמובן עם מספר סיבובים קבוע מראש לפרק זמן מסויים, מציע כמה אפשרויות הכוללות סכומי כסף שונים המתווספים לסכום האוצר שלנו, האפשרות לתקוף משתמש אקראי או את אחד מחברינו ואף האפשרות להתקיף את ה-Cash King בכבודו בעצמו, המתחלף בהתאם לכמות הכסף שהשחקנים צוברים.

האי אותו אנו מקבלים כחלק מהיותנו פיראטים מגיע ריק לחלוטין, אך כמובן שאליו מתלווה חנות בה נוכל לבזבז את כל כספי הזכייה שלנו. נוכל לשדרג את הצמחיה, המגורים ואפילו את הספינה על מנת שיתאימו לסטייל שלנו ובכל פעם שנסיים לרכוש את כל המוצרים בחנות, נוכל להתקדם אל השלב הבא שיציע אי חדש ועיצובים חדשים. בכל שלב יהיה עלינו להתחיל לאבזר את האי מההתחלה, כשכמובן מחירי האלמנטים השונים יעלה בהתאם.

בעוד שהמשחקיות נשמעת מעט פשוטה, הקסם הוא בדגשים הקטנים. מלבד המשחק עצמו, החברה השקיעה גם בעיצוב מזמין ומשעשע, הכולל אנימציות ומחוות שונות בכל זכייה, משחקיות המאפשרת לנו לתקוף, וירטואלית, את חברינו וכמובן אלמנט ההימורים הממכר לכשעצמו, שגורם לנו להמשיך ללחוץ על לחצן סיבוב הגלגל שוב ושוב, עד שמלאי הסיבובים שלנו נגמר.

אנו חייבים להודות, אנו לא מחובבי משחקי ההימורים ומשחקים חברתיים מעולם לא היו כוס התה שלנו. עם זאת, לאחר כמה וכמה משחקים (בכל זאת, צריך לבדוק את המוצר לפני שמתרשמים ממנו), הגענו למצב שסיבוב גלגל המזל הפיראטי ובזיזת תיבות אוצר הפכו לחלק משגרת היום שלנו: צחצוח שיניים, סיבוב גלגל, עבודה, נסיון להתקיף חברים במשחק וכך הלאה.

מקור: Jelly Button Games

מקור: Jelly Button Games

לאט אבל יציב

Jelly Button Games נוסדה ב-2011 על ידי אלון לב, מוטי נובו, רון סרנגה, רון רג׳ואן ומור שני, גיימרים ואוהבי משחקים מושבעים, העומדים גם מאחורי סטודיו חמוצים. הרעיון לחברה החדשה שלהם נולד מהרצון ליצור משחקים טובים, השמים דגש על סביבת ה-Multiplayer ומביאים אלמנטים שונים מעולם הקונסולות אל עולם המובייל.

החברה, שהינה נפרדת מסטודיו חמוצים, החלה את דרכה במימון עצמי והשיקה מהר מאוד את הגרסה הראשונה של Cash King Islands, שבשלב זה לא הציעה יותר מידי והייתה זמינה רק בפייסבוק. עם זאת, הודות למודל המוניטיזציה שהחברה הציעה מהיום הראשון שהתברר כמשתלם, יכלה להמשיך להתקיים, להתפתח ולהעשיר את המשחק עד שהגיע למצבו הנוכחי.

בתחילת ינואר השיקה החברה את המשחק בגרסתו המחודשת, הזמין בשלב זה למשתמשי iOS ואנדרואיד ונכון להיום עבר את רף 500 אלף ההורדות ומונה יותר מ-100 אלף משתמשים יומיים, המתחרים בחבריהם במטרה לנסות להשיג את הזהב שלהם. נתון לא רע בכלל, במיוחד בהתחשב בעובדה שהחברה עדיין לא התחילה לשווק בצורה אגרסיבית את המוצר שלה, אלא עדיין בוחנת כיצד יכולה לשפר ולשדרג אותו.

נכון להיום קהילת השחקנים של החברה מורכבת בעיקר ממשתמשים בישראל ובנורבגיה, כאשר טווח הגילאים שלהם נע בין 16 ועד 25 שנים. המטרה של החברה היא להגיע לקהל יעד מגוון עוד יותר, בגילאי 14 עד 30, באמצעות משחקים שיכולים לעניין את כל בני המשפחה ולאפשר להם לתקשר גם בעולם המשחקים ולא רק באמצעות וואטסאפ, אימייל וכדומה.

סביבת עבודה מצויירת ומאובזרת. מקור: Jelly Button Games

סביבת עבודה מצויירת ומאובזרת. מקור: Jelly Button Games

המסע אחר הזהב

לדברי החברה, תחום המשחקים בארץ החל לפרוח הודות למשחקי המובייל, אך לחברות רבות בתחום חסרה ההבנה בתחום העסקי ולעיתים אין להן מספיק אמצעים על מנת להפוך את המשחק לאיכותי או לקדם אותו בצורה משמעותית. בנוסף, חברות רבות מעוניינות לעבוד במודל “שגר ושכח”, במסגרתו משחררות מספר רב של אפליקציות בתקווה שאחת מהן תתפוס את תשומת לב הציבור – והיא זאת שתביא את הרווח.

בניגוד אליהן, מטרתה של Jelly Button Games היא לבסס את תעשיית המשחקים המקומית, להעשיר אותה ולהציע למשתמשים הרפתקאות וחוויות המבוססות על העולם החברתי. עוד מציינת החברה כי המשחק שהשיקה כעת הוא רק הצעד הראשון לקראת היצע משחקים רחב, המבוסס על השילוב בין המשתמש לעולם החברתי שלו. כאשר המטרה היא לא להפוך את המשתמש לתלוי בחבריו על מנת לשחק או להתקדם במשחק, אלא ליצור קהילה פעילה המסוגלת לשחק ביחד או לחוד, בתקווה שתעדיף לשחק עם חבריה.

מקור: Jelly Button Games

מקור: Jelly Button Games

עולם משחקי המובייל מכיל מתחרות רבות, החל מחברות מקומיות קטנות ועד ענקיות עולמיות כגון  Pop Cap, Wooga, King לצד Playtika, SuperCell ואחרות. למרות התחרות המשמעותית והגדולה, הישראלית אינה מודאגת ומאמינה שמדובר בשוק כה גדול שיש מקום לכולן, כל אחת עם החסרונות והיתרונות שלה.

בדומה לחברות הגדולות, גם הישראלית אימצה את מודל ה-F2P (או Free to Play), במסגרתו מציעה את המשחק בחינם אך עם אפשרויות מוגבלות, כגון הגבלת מספר הסיבובים בכל יום. המשתמשים יכולים לרכוש כסף וירטואלי על מנת לממן תוספים ולבצע שדרוגים, שיאפשרו להם להתקדם בצורה מהירה יותר. החברה אף הצליחה להפתיע אותנו כשציינה כי מודל המוניטיזציה שלה עובד גם על השחקן הישראלי, המוכן לפתוח את הכיס ולשלם כמה שקלים על מנת להתקדם.

לפני מספר חודשים השלימה החברה את סבב הגיוס הראשון שלה בסך 1.5 מיליון דולרים בהובלת קרן קיידן, ביחד עם מספר אנג’לים מקומיים. החברה מבהירה כי המימון הגיע לאור האמונה בצוות מאחורי החברה, התרבות השוררת בה, סל המוצרים שמתכננת להשיק וכמובן החזון שלה, כאשר המימון יאפשר לה להמשיך להתפתח ולהציע מגוון ייחודי של משחקי מובייל.

באתר החברה כבר ניתן לקבל הצצה למוצרים הבאים עליהם היא עובדת, הכוללים משחק התאמות שכבר יצא למשתמשי iOS, משחק קלפים ועוד משחק, שעדיין לא קיבל שם אך מסתמן כי פונה לקהל השחקנים חובב ההרפתקאות.

להורדת המשחק לאייפון

להורדת המשחק לאנדרואיד

וידאו: Cash King Islands

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

3 תגובות על "הצצה: Jelly Button Games הישראלית משיקה את המשחק הראשון שלה [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלון
Guest

חברה מצויינת, משחק מצויין, למיטב ההכרות שלי והערכה שלי הוא יצליח לא פחות מהמשחקים הטובים ביותר מסוגו .

.

איתן הנמר
Guest

יפה לראות חברה ישראלית בעשריה הפותחת באפ סטור ובגוגל פליי.

יוסי עמר
Guest

אני רכשתי בתאריך 28/10 בשעה 14.11
350 סיבובים בגלגל בסכום של 115.90
ולא קיבלתי את המוצר למרות שחוייבתי ויש לי קבלה על זה .
לעומת זאת רכשתי 3 דקות אחרי את אותו הכמות סיבובים וכן קיבלתי אבקש או לפצות אותי בכסף בחזרה או לשלוח לי את 350 הסיבובים למשחק
אני נקרא בפייסבוק yossi amar
תודה ואבקש להגיב במהרה .

wpDiscuz

תגיות לכתבה: