Jabra Revo Wireless: עיצוב מרשים, קישוריות אלחוטית ומחיר יקר להחריד [סקירה]

ג'ברה מנסה לשבור את תדמית אוזניות הבלוטות' ולהגיע גם אל שוק המוזיקה, באמצעות אוזניות בלוטות' אלחוטיות מעוצבות במיוחד. הכירו את Revo Wireless.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

לאחר שביססה את מעמדה בשוק האוזניות ודיבוריות הבלוטות', החליטה ג'ברה לנצל את העובדה שהפכה לאחת מהכוכבות העולות בשוק האוזניות והחליטה להתמקד באחד מהתחומים שמעניינים כל משתמש באשר הוא: מוזיקה.

במסגרת תערוכת MWC 2013 השיקה החברה את הדור הבא שלה: Revo Wireless, אוזניות המיועדות להציג איכות שמע טובה מאי פעם במיוחד להאזנה למוזיקה, לצד עיצוב נוח ומזמין המגיע עם כל יכולות הבלוטות' שלמדנו להכיר במוצריה עד היום. אך האם ג'ברה אכן מצליחה לפגוע במטרה, ומציעה תחרות משמעותית לחובבי המוזיקה?

מנגינה חדשה

כבר במבט ראשון באריזת האוזניות ניתן לראות כי ג'ברה החליטה לצאת מתחום הנוחות שלה בכל הנוגע לעיצוב המרובע וה"היי-טקי" שהיה קיים בשלל הדגמים שלה עד היום, ולהציע אוזניות הרבה יותר רכות ונעימות, למראה ולשימוש. "תנוך" האוזניות מרופד בכריות נוחות עם טכנולוגיית Memory Foam, המתאימות את עצמן לאוזניים של המשתמש לאורך הזמן, כך שמיועדת להציע נוחות מקסימלית למשתמשים. הקשת גם היא מרופדת, כך שאינה לוחצת או מכאיבה לראשו של המשתמש, ואף מציעה אחסון נוח באמצעות מפרקים לקיפול ואחסון האוזניות בתיק הנשיאה המצורף.

בצד החיצוני של האוזניות ניתן לאתר עיצוב המזכיר מעט תקליטי ויניל ישנים, המתפקדים למעשה כממשק מגע השולט על עוצמת השמע. בנוסף, העיצוב "מחביא" שני כפתורים, אחד בכל צד, ובתוך האוזניות ממוקם לו שבב NFC המאפשר חיבור קל ונוח עם מכשיר הסמארטפון שלכם. באוזן ימין ניתן למצוא את כפתור ההפעלה והכיבוי של הבלוטות', שקע ההטענה וממשק המגע, בעוד שבאוזן שמאל נמצא שקע החיבור החוטי של האוזניות. כן, על מנת להציע נוחות שימוש מירבית, האוזניות האלחוטיות ניתנות לשימוש גם באמצעות חיבור חוטי.

בנוסף וכיאה למוצר מבית ג'ברה, האוזניות מגיעות עם מיקרופון מובנה כך שתוכלו לנהל שיחות טלפון מבלי להוריד את האוזניות בכל פעם שהטלפון יתחיל לצלצל. האוזניות מגיעות בשני צבעים – שחור ולבן, כאשר בשניהם ניתן לראות אלמנטים חזקים של הצבע הכתום, שמצליח להפוך את העיצוב למסוגנן וצעיר, שגורם לנו לרצות לקרוע את האריזה ולהסתובב עם האוזניות בכל העיר.

אין ספק, בכל הנוגע לעיצוב אנו רואים שיפור רב וניכר לעומת הדגמים הקודמים והקיימים של החברה, כאשר הפעם המטרה היא הדור הצעיר שרוצה להציג את האוזניות שלו לקהל הרחב. עכשיו הגיע הזמן לבדוק האם החיצוניות המרשימה תואמת לפנימיות, והאם האוזניות אכן יכולות להפיק צלילים טובים ואיכותיים שמצדיקים את הרכישה.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

ללא הסתבכות בחוטים

למרות שהשם של האוזניות מעיד על כך שהן אלחוטיות, האוזניות מגיעות עם כבל אוזניות, 3.5 מ"מ ל-3.5 מ"מ המצוייד במיקרופון מובנה ואפשרויות שליטה של מענה וניתוק שיחה. כך, תוכלו לבחור את דרך ההאזנה המועדפת עליכם – כאשר ברגע שתחברו את הכבל, חיבור הבלוטות' יתנתק ויעזור לכם לחסוך מעט בסוללה. כבל האוזניות, כמו כבל הטעינה, מצופה בבד כתום קשיח המונע ממנו להסתבך ולהקשר בכיס או בתיק, כך שגם במידה ודחסתם את הכבלים עמוק עמוק בתיק, תהיו בטוחים שהם יהיו מוכנים לפעולה ברגע.

במידה ואיננו מעוניינים, אנו יכולים לכבות לחלוטין את הבלוטות'. כך, האוזניות ממשיכות לעבוד ולהזרים מוזיקה באמצעות הכבל, מבלי לשדר קרינה מיותרת ללא מטרה. במידה ויש לכם מכשיר התומך ב-NFC, יש לאוזניות Revo חדשות טובות עבורכם: תוכלו לחבר בין המכשיר לאוזניות בצורה פשוטה: הצמדת המכשיר אל האוזניה. כך, לא תצטרכו להתעסק עם תפריטי בלוטות' והגדרות שונות, כאשר במידה ותרצו להפסיק את הזרמת המוזיקה, כל מה שיהיה עליכם לעשות הוא להצמיד את המכשירים בשנית.

בכל הנוגע לתהליך החיבור, מדובר באוזניות הנחמדות ביותר שיצא לנו להתנסות בהן, המסבירות בבהירות מה עלינו לעשות על מנת לחבר את האוזניות למכשיר או לנגן שלנו ברגע שאנו מצמידים אותן לאוזנינו, ואף משמיעות לנו מוזיקה המתנה עד שאנו מצליחים בתהליך.

כשהגענו לבדוק את איכות המוזיקה המופקת מהאוזניות, אנו חייבים להודות שהופתענו לטובה מכך שהצליחו להתמודד עם מגוון רחב של ז'אנרים, אמנים ומקצבים, והצליחו להעביר לנו איכות שמע טובה ואיכותית, באסים מובחנים וטווח רחב של צלילים. לצערנו, איכות השמע באמצעות בלוטות' אינו שוות ערך לאיכות השמע באמצעות הכבל, המשדרג משמעותית את אותם באסים וצלילים שאנו נוהגים להאזין להם.

על מנת לקבל את חווית השמע האולטימטיבית, מציעה ג'ברה אפליקציה משלימה וחינמית למשתמשי אייפון ואנדרואיד, המציעה גישה ל-Dolby Digital Plus המציעים, לדברי החברה, ביצועים טובים יותר. בתוך האפליקציה תמצאו אפשרויות מגוונות שיאפשרו לכם לשלוט באיכות המוזיקה לה אתם מאזינים. אך חשוב להבהיר כי את האפליקציה תוכלו להתקין רק במידה ויש לכם את המספר הסידורי של האוזניות, כך שבעוד שהאפליקציה מוצעת בחינם, יהיה עליכם לשלם על מנת להשתמש בה.

מכיוון שמדובר באוזניות On-Ear, החשש הגדול ביותר שלנו היה זליגת הקול בעוצמות גבוהות במיוחד – וגם כאן הופתענו לטובה שרק בעוצמות הפוגעות בעור התוף שלנו חברינו למשרד החלו להתלונן על כך שהמוזיקה מגיעה גם אליהם, כך שבחדרים שקטים או בעוצמת שמע ממוצעת הצלחנו גם להפיק את המיטב מהאוזניות, וגם למנוע אי נעימויות מהסביבה הקרובה אלינו.

למרות שזה נראה כאילו האוזניות לא נועדו לכך, במהלך שיחות טלפון ג'ברה מוכיחה כיצד הצליחה לבסס את השם שלה בתחום. המיקרופון מגיע עם מערכת הנקראת Noise Blackout המיועדת לצמצם רעשי רקע ולאפשר לצד השני לשמוע אתכם. ואכן, במהלך שיחות ברחובות הומים או מקומות רועשים במיוחד, הצד השני ציין כי הצליח לשמוע אותנו בצורה ברורה וטובה, בשימוש בכבל או בשימוש בבלוטות'. אך חשוב להבהיר כי מכיוון שאינכם יודעים היכן ממוקם המיקרופון, ייתכן ותמצאו את עצמכם צועקים אל חלל האוויר את תוכן השיחה שלכם, מחשש שלא ישמעו אתכם כל כך טוב.

[flagallery gid=125 name=Gallery]

איכות מרשימה עם תג מחיר מפתיע

בשורה התחתונה, שוק האוזניות היום רווי מתחרים ומותגים, ידועים יותר ופחות. ג'ברה נכנסת בסערה לשוק זה עם אוזניות המיועדות להציע הכל – עיצוב, איכות ונוחות, ומוכנה להתמודד ראש בראש מול אלה שהצליחו להתבסס בשוק זה, כגון Beats מבית Dr. Dre, פיליפס סוני ודומיהן. בהשוואה "יבשה" של Revo Wireless אל מול המותגים הידועים הללו, לצערנו ג'ברה אינה מצליחה לעמוד בהשוואה, ועבור חובבי המוזיקה האדוקים אינה מציעה איכות שמע מספיק טובה בכדי להוות אלטרנטיבה ראויה.

עם זאת, חשוב להבהיר כי בשימוש באוזניות ביחד עם האפליקציה מבית החברה, תוכלו להגיע לאיכויות דומות ולעיתים אף זהות לאותם מותגים מוכרים, זה בתנאי שיהיה לכם את הזמן, הידע והכוח להתעסק עם התאמות אישיות לכל ז'אנר וז'אנר. החסרון הגדול ביותר של האוזניות לטעמנו הוא תג המחיר הגבוה המוצמד אל האוזניות: החל מ-1,389 שקלים באתר זאפ, או 249.99 דולרים באמזון.

במידה והשילוב של טכנולוגיית בלוטות' 3.0 חשובה לכם, למדתם להכיר ולאהוב את מוצרי ג'ברה או שעד היום המותגים הגדולים לא הצליחו להרשים אתכם, ייתכן כי מדובר באוזניות שיתאימו לכם, במידה ויש לכם את הסכום להשקיע בהן. עם זאת, להערכתנו נראה כי רוב המשתמשים יעדיפו לקחת את ההימור על אחד מהמותגים הידועים, או לרכוש אוזניות בלוטות' במחירים הרבה יותר סבירים ונמוכים – או לחילופין יעדיפו להמתין לירידת מחיר משמעותית לדגם זה.

מפרט טכני

קישוריות: Bluetooth 3.0
טווח תדרים: 2.4 GHz
מרחק שידור: 10 מטרים
זמן סוללה: 12 שעות / 10 ימים במצב עבודה, 240 שעות במצב המתנה

וידאו: Jabra Revo Wireless

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: