Jabra Halo2: אוזניות בלוטות' מתקפלות ומעוצבות, גם לשיחות טלפון [סקירה]

ג'ברה החליטה לצאת מאזור הנוחות שלה ולהציע אוזניות המיועדות לא רק לשיחות, אלא גם להאזנה למוזיקה.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

אם עד היום השם ג'ברה העלה לכם אסוציאציות לדיבוריות ואוזניות אלחוטיות המיועדות לשיחות, אתם מוזמנים להכיר את דגם HALO2. בניגוד למוצרים שהציגה החברה עד היום, כאן מושם דגש לא רק על ביצוע שיחות, אלא גם על האזנה למוזיקה. אך האם השילוב של שני עולמות ההאזנה הללו אכן מצליחים להתחבר, או שמא מדובר במוצר שלא מצליח לענות על אף אחת מהדרישות הללו?

עוברת את מבחן האריזה

בדומה לשלל מוצרי ג'ברה, גם סט אוזניות HALO2 מגיעות בקופסה שקופה ומציגות, קודם כל, את המוצר עצמו. האוזניות המגיעות בצבע לבן מזכירות במעט את העיצובים הקלאסיים של אפל, שמצליחים לתפוס מספיק תשומת לב ולענות גם על הצורך העיצובי הבולט והמורגש שהמשתמשים מחפשים כיום באוזניות, דוגמת Beats.

גם לאחר פתיחת הקופסה ניתן לראות כי ג'ברה החליטה להעניק דגש רב לעיצוב האוזניות, המציגות רק כפתור אחד הממוקם בצידן הימני, ומאפשר מענה וניתוק של שיחות. על עוצמת השמע אנו שולטים באמצעות החלקת האצבע למעלה ולמטה לצידו של הכפתור, ובתחתית האוזניה הימנית, בה ממוקמים כל הפיצ'רים הללו, ניתן למצוא את החיבור היחיד הקיים באוזניות – microUSB. חלקן הפנימי של האוזניות מצופה בקטיפה, ולמרות שהיא עוזרת להענקת המראה היוקרתי, היא אינה מציעה ריפוד רב או משמעותי לאוזניו של המשתמש.

בחלקן הפנימי של האוזניות ממוקמות שתי נורות חיווי הנוגעות לחיבור הבלוטות' (פעיל או כבוי), ולגבי מצב הסוללה. האוזניות עצמן ניתנות להתאמה על ראשו של המשתמש, ואף ניתנות לקיפול ברגע שסיימנו את השימוש בהן. לצערנו, האוזניות אינן מגיעות עם נרתיק לאחסון וזריקתן בתיק היא לא אופציה נוחה במיוחד, כך שיהיה עליכם לדאוג לאמצעי אחסון או נרתיק בעצמכם, כדי לשמור על המראה החיצוני המרשים.

חושבים על הכל, בערך

בעוד ש-HALO2 הן אוזניות בלוטות', וכיאה לשמן מיועדות לשימוש אלחוטי, ג'ברה הגדילה והוסיפה גם אפשרות לחיבורן באמצעות כבל, אשר מציע בצד אחד חיבור 3.5 מ"מ לנגני מוזיקה, מכשירי סמארטפון ואפילו למחשב הנייד, ובצידו השני ממוקם חיבור ה-microUSB, המתחבר אל האוזניות עצמן. ראוי לציין כי ג'ברה, במקום להוסיף חורים או חיבורים מיותרים לאוזניות, השתמשה בשקע ההטענה עצמו – וכך שמרה על המינימליזם הקיים באוזניות.

בנוסף, במקום להוסיף כפתור של הדלקה/כיבוי, כאשר המשתמש מקפל את האוזניות הוא למעשה מכבה את הבלוטות', וכאשר פותח אותן בשנית – הן חוזרות לפעול. בעוד שהפעולה נשמעת קלה למדיי, חשוב לציין כי פתיחת האוזניות אינה מספקת ויהיה עליכם לקבע את התושבות במקומן על ידי דחיפה קלה של האוזניות אל הקשת העליונה. בעוד שבהתחלה תהליך זה נראה מעט מעצבן ואפילו אגרסיבי, עם הזמן לומדים כיצד לקפל ולפתוח אותן במהירות, כך שלא מדובר בחסרון או בבעיה מהותית.

על האוזניות לא תמצאו סימונים של ימין ושמאל – העיצוב שלהן הוא זה שיעזור לכם להבין כיצד לחבוש אותן. האוזניות עצמן מציעות שיפוע פנימי, שאמור להציע ישיבה נוחה ואידיאלית יותר על האוזן ואיטום שנועד להוביל להאזנה טובה יותר לשיחות או למוזיקה. עיצוב זה ביחד עם המשקל הקל של האוזניות מאפשר לנו להאזין למוזיקה לאורך זמן ואף לנצל את שמונה שעות ההאזנה המלאות שמציעה החברה, מבלי שאלה יהפכו למעיקות או מטרידות על גבי האוזניים שלנו, לפחות בימים הראשונים.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

מגבירים את הווליום

לאחר שסקרנו את האוזניות מכל כיוון אפשרי, הגיע הזמן לבדוק כיצד הן מצליחות לתפקד בתנאים מסויימים. ג'ברה הסבירה כי השיפור המשמעותי בדגם החדש הוא AM3D Virtual Surround Sound ושיפור הבאסים המיועדים להעצמת חווית ההאזנה, בנוסף לתמיכה בתקן בלוטות' 3.0. את האוזניות החלטנו לבדוק קודם כל בנקודה "החלשה" של ג'ברה, האזנה למוזיקה, על ידי חיבור האוזניות עם כבל ישירות אל המחשב.

בפועל, איכות השמע הייתה טובה, אך לא הרגשנו הבדל משמעותי או ייחודי ביחס לאוזניות הקיימות שלנו (שגם הן עלו לנו לא מעט, אך אינן מקצועיות בהגדרתן). בכל הנוגע לזליגת הסאונד, הופתענו לטובה שכן גם בעוצמות גבוהות האוזניות הצליחו לשמור על הצלילים, אם כי חשוב לציין שהאוזניות אינן אטומות לחלוטין ובמידה ואתם אוהבים להאזין למוזיקה בעוצמת שמע מקסימלית, השכן שלכם לאוטובוס עלול לסבול קצת מהסאונד.

אם אנחנו כבר מדברים על עוצמת השמע, חשוב לציין כי למרות האלגנטיות והחדשנות בשליטה על עוצמת השמע עם גלילה על צידן של האוזניות, בפועל מדובר בהליך לא אידיאלי, במיוחד אם אנחנו באמצע הליכה, רכיבה על אופניים או תנועה בכלליות. היה עלינו להתאמץ כמה שניות טובות על מנת להגיע אל עוצמת השמע האידיאלית, וגם אז כל תזוזה נוספת של האצבע שיבשה את הדיוק והמורכבות של העוצמה. מצד שני, מכשיר הסמארטפון אפשר לנו לשלוט על השמע ישירות ממנו, וזאת הפכה להיות ההעדפה שלנו בעת הגברה או ההנמכה של השיר או השיחה.

בכל הנוגע לשיחות, אוזניות HALO2 מתאבזרות בשני מיקרופונים הממוקמים בשני קצוות הקשת ומיועדות לעזור לצד השני לשמוע אותנו הרבה יותר טוב. אז נכון, כשישבנו במשרד או אפילו במכונית נהננו משיחה קולחת עם הצד השני, אך ברגע שהגענו למקום קצת יותר רועש, או שהיינו באמצע הליכה או פעילות כלשהי, נאלצנו לשמוע הרבה מאוד את המילה "מה" מהצד השני, שלא הצליח להבין בצורה ברורה מה בדיוק אנו אומרים.

כאן חשוב לציין כי טווח הקליטה של האוזניות הוא יחסית קצר, בהתאם לאופן השימוש שלכם. כלומר, במידה ומכשיר הסמארטפון או נגן המוזיקה נמצאים באותו החדר בו אתם יושבים, החיבור מעולה ולא תהיה שום בעיה. אך במידה ותחליטו לקום ולהסתובב אל חדר אחר, ייתכן שתחוו מעט בעיות בקליטה – בהתאם למרחק בין החדרים. מצד שני, מכיוון שסביר להניח שמכשיר הסמארטפון שלכם תמיד נמצא עליכם, לא בטוח שתשימו לב לנקודה זאת בכלל.

האוזניות מציעות שימוש רציף של 8 שעות, בהן תוכלו להאזין למוזיקה או לדבר עם חבריכם, ועד 13 ימים במצב המתנה. ברגע שהסוללה תגמר, תגלו כי זמן ההטענה שלה ארוך מהממוצע, ויהיה עליכם להמתין כשעתיים לטעינה מלאה. אנחנו חייבים לציין שעבורנו לא הייתה זאת בעיה משמעותית, שכן תמיד מצאנו כמה שעות ביום בהן לא מתחשק לנו להאזין למוזיקה והאוזניות יכולות לשבת בהטענה, אך כמובן שהיה עלינו לזכור להטעין אותן – מה שלעיתים התברר כבעיה, הודות לזכרון הקצר והמפוזר שלנו.

[flagallery gid=64 name=Gallery]

טובות, אבל עדיין לא שם

אוזניות HALO2 מבית ג'ברה מציעות למשתמשים אוזניית בלוטות' בעיצוב עתידני וכזה שמושך את העין, שיכול לגרום גם לסולדים הגדולים ביותר מהטכנולוגיה הזו להרים אותן ולהתלהב. העיצוב המוקפד פועל לטובתה ולרעתה של החברה, ולמרות שמדובר בדור השני של האוזניות – עדיין יש מספר בעיות שג'ברה צריכה להבין כיצד להתמודד איתן, כגון זמני הטעינה וטווחי הקליטה.

את אוזניות HALO2 תוכלו למצוא בלבן או בשחור-לבן, כאשר מחירם המומלץ לצרכן עומד על 499 שקלים, ובזאפ תוכלו למצוא אותם במחיר "מוזל" המתחיל מ-490 שקלים. בשורה התחתונה, מדובר באוזניות איכותיות התואמות לאיכות שמציעות יתר האוזניות בקטגוריית המחיר המדוברת, כך שבמידה וחשובה לכם העובדה שמדובר באוזניות אלחוטיות המשמשות לא רק להאזנה למוזיקה, אלא גם לשיחות, ואתם דואגים לשמור על מכשיר הסמארטפון קרוב אליכם, ייתכן שמדובר בבחירה הנכונה עבורכם. אנחנו היינו ממתינים לדגם הבא בסדרה, בתקווה שהוא יצליח להפטר מבעיות הטעינה והקליטה המדוברות.

וידאו: Jabra HALO2 – Music and Calls

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

1 תגובה על "Jabra Halo2: אוזניות בלוטות' מתקפלות ומעוצבות, גם לשיחות טלפון [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אליהו
Guest

אין אזניות שנשמעות רע יותר.
נראות מעולה. אך לא יכולות להשתוות לפשוטות שקימות בשוק.
חבל.
מאכזב.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: