ג'אברה Elite 85t: הרבה שיפורים וביטול רעשים, אבל לא הכל מושלם

האוזניות החדשות של ג'אברה הגיעו עם הרבה הייפ אחרי שני דורות מוצלחים ואהובים על ידי מבקרים ומשתמשים כאחד. הנה מה שחשבנו עליהן

צילום: גיקטיים

אחרי שני דגמים שנחשבו למוצלחים מאוד – 65t ו-75t – השיקה השנה היצרנית הדנית ג'אברה, את דגם ה-85T עם מספר חידושים, מספר דברים שלא השתנו, ומטרה אחת: להמשיך את המסורת ולכבוש קהלים חדשים עם פיצ'ר ה-ANC, ביטול הרעשים האקטיבי שלהן.

שמרו על הטוב, והרע

האוזניות, כמו לא מעט מהמתחרות היום בשוק, הגיע בקופסה די מינימלית שבה הקייס (ובו האוזניות כמובן), כבל הטענה USB-C ועוד שני ראשי אוזניות להחלפה, כדי שתוכלו להתאים אותן ככל האפשר לחלק הפנימי של האוזן שלכם (הגודל הבינוני כבר נמצא על האוזניות עצמן).

לעומת הדור הקודם, ה-85t מביאות כמה שינויים מעניינים שבחנתי לאורך הסקירה הזו – עם ביטול רעשים אקטיבי שמגיע לראשונה out of the box ושינוי קל בעיצוב הפיזי שלהן – מתצורה אטומה לחלוטין לתצורה חצי פתוחה.

האוזניות מגיעות, בשונה מרוב השחקניות האחרות, עם כפתורים פיזיים על כל אוזניה (שלא בולטים בשום צורה), המאפשרים יכולות התאמה אישית: כל אוזניה, בחיבור עם האפליקציה, מאפשרת הקצאה של עד שלוש פעולות אפשרויות – כולל הפעלה והפסקה של מוזיקה, הפעלה ויציאה ממצב ANC ועוד – ע"י לחיצה אחת, לחיצה כפולה ולחיצה משולשת.

מדובר ביכולות מרשימות בהחלט, אבל בו זמנית מדובר בפיצ'ר, שמהר מאוד מרגיש לא נוח כי בסופו של דבר כל לחיצה על האוזניה כדי לבצע פעולה דוחפת אותה עוד קצת לתוך האוזן. לאורך כל התקופה שלי איתן השתמשתי כמעט אך ורק בפעולה המצריכה לחיצה אחת, ובמקרים נדירים בלחיצה הכפולה. ניסיתי לבצע פעולה אחת עם לחיצה משולשת, למען המדע, וזה היה אחד הדברים הכי פחות נעימים שקרו לאוזניים שלי אי פעם. תחשבו מטוש לאוזן.

ולמרות כל יכולות ההתאמה הבאמת מצוינות הללו, אם יש משהו שג'אברה היו חייבים לתקן מהדור הקודם – ולא קרה – זו העובדה שהאוזניות נשלטות רק ע"י האוזניה הימנית. העובדה שברגע שהאוזניה הימנית נמצאת בקייס או אפילו מחוץ לאוזן שלי מנטרלת לחלוטין את האוזניות, הפכה מהר מאוד מבחינתי לאחת מהנקודות הגדולות לרעתה.

נכון, לא מדובר במצב שבשגרה, אבל העובדה שאין שום דרך להאזין למוזיקה או אפילו לענות לשיחות דרך האוזניה השמאלית בלבד נשמעת לי כמו בעיה שיכלה להיפטר מזמן – במיוחד אם מדובר בפיצ'ר (או בעיניי, באג) שהיה קיים כבר בדגם הקודם.

לעומת הבאג המאכזב ששרד מהדור הקודם, בג'אברה הביאו בירושה גם פיצ'ר מוצלח ביותר מהדגם הקודם – היכולת להתחבר לשני מכשירים במקביל. לאורך כל הזמן שבו סקרתי אותן ה-85t התחברו במהירות ובקלות למכשיר אחד ולשניים והמעבר ביניהם היה מצוין – כששיחה נכנסה לטלפון, המוזיקה או הפודקאסט שרצו במחשב הופסקו עד שסיימתי לדבר.

צילום: גיקטיים

איכות הסאונד: ראויה לכל השבחים

אם יש משהו שבג'אברה לא שכחו להעביר מהדור הקודם הוא איכות המוזיקה שהאוזניות החדשות שלהם – ה-Elite 85t – מייצרות. אם בדגם הקודם, שהגיע עם דרייברים קטנים יותר (6 מ"מ בכל אוזניה לעומת 12 בדגם החדש), איכות הסאונד היתה טובה – הפעם היא ממש מצוינת.

הסאונד ב-85t היה נקי בכל מצב שבו האזנתי להן – בין אם זה דרך הסמארטפון או המחשב, בהאזנה למוזיקה ופודקאסטים. הגבוהים נשמעו מצוין ולא צרמו לי גם כשבחנתי אותם בשירי רוק ומטאל עם דיסטורשן גבוה. גם טווח הביניים נשמע נהדר באוזניות של ג'אברה, וזה הורגש היטב לאורך האזנה שלי – גם למוזיקה וגם לפודקאסטים שנשמעו נהדר.

בסקירה של ה-75t הבסים לא היו הפיצ'ר הבולט של האוזניות, עם זאת במקרה של ה-85t הרגשתי שהם נשמעו טוב מאוד גם בשירי ראפ בועטים (המלצת האזנה: מטען חבלה של סימה נון), כשלדעתי הכפלת גודל הדרייברים באוזניות הייתה משמעותית בשיפור הזה.

גם בשיחות האוזניות מצטיינות – בהתאם לחברה שמתמחה בין היתר במכשירי שמיעה. שמעתי היטב את הצד השני, וגם הצד השני בשיחות שלי שמע אותי היטב באופן קבוע, מבלי קפיצות או מילים שהתפספסו – מהיתרונות של לא פחות מ-6 מיקרופונים על האוזניות המיועדים לקלוט את הקול שלי בזמן השיחה.

ביטול הרעשים האקטיבי סוף-סוף כאן

אחת מנקודות המכירה הגדולות של ה-85t, היא העובדה שהן הראשונות ממשפחת אוזניות ה-truly Wireless של ג'אברה שמגיעות עם ביטול רעשים אקטיבי (ANC) היישר מתוך הקופסה. בדגם הקודם, ה-75t שיצאו בשנה שעברה, התפארו בביטול רעשים פסיבי, כשבאוקטובר האחרון זכו האוזניות הללו גם לעדכון קושחה שאמור לתת להן יכולות ביטול רעשים אקטיביות עם החומרה הקיימת.

לבדיקה של יכולות ביטול הרעשים האקטיביות הגעתי עם לא מעט ציפיות, בייחוד בהתחשב בעובדה שהאחיות הצעירות יותר בסדרה זכו ללא מעט שבחים מסוקרים וצרכנים כאחד. לא אומר שכגודל הציפייה – גודל האכזבה, אבל אני חייב להודות שלא נפלתי מהרגליים מיכולות ביטול הרעשים של ה-85t.

יכולות ה-ANC של ה-85t הן לא רעות בכלל, וסייעו בהפחתת רעשי הרקע סביבי – אך לא ברמה שבה ציפיתי בהתחשב בהייפ שבנו סביב היכולת הזו. עם לא פחות מ-6 מיקרופונים שנמצאים על הגוף המאוד קומפקטי שלהן, הן עדיין לא היו קרובות לתת פייט ליכולות ביטול הרעשים האקטיביות של מתחרות כמו ה-QC Earbuds של Bose, הסוני WF-1000XM3 או האיירפודס פרו.

בג'אברה מדגימים באתר החברה איך ה-ANC מעלים רעשים במטוס, אבל רעשים אחרים יותר יומיומיים כמו טלוויזיה בסלון, חתולים או דיבורים זלגו לא פעם בזמן שהאזנתי למוזיקה ופודקאסטים – גם כשהעוצמה על הרמה הגבוהה ביותר (מתוך 5).

מיותר לציין שאת "מבחן הסופרמרקט" שלי (כל הזכויות שמורות) הוא לא שרד בגבורה והרבה מאוד רעשים זלגו בזמן שהאזנתי לפודקאסטים האהובים עליי (הצבעתם כבר במצעד השנתי שלנו?) וגם כשניסיתי לעבור למוזיקה כדי לנסות לשמוע פחות מהעולם החיצוני, זה לא כ"כ עבד. כמובן שהאופציה להגביר את הווליום נמצאת על השולחן, אבל זה מאוד לא נעים כשעוברים את ה-60% בערך – כמו עם רוב האוזניות.

לצד ביטול הרעשים האקטיבי האוזניות מאפשרות לכם גם מצב שקיפות (או במקרה של ה-85t, מצב Hearthrough) שבו ביטול הרעשים מופסק ואתם שומעים גם את העולם החיצוני בזכות המיקרופונים שעל האוזניות. זו כמובן לא דרך אופטימלית להאזין למוזיקה או פודקאסטים – אבל זה בהחלט נוח כשאתם צריכים לשמוע גם קצת מהעולם שבחוץ במקרים מסוימים.

מקור: Jabra

קלות ונוחות להפליא

האוזניות החדשות של ג'אברה מזכירות במידה מסוימת גם את האחיות הצעירות יותר במשפחה, עם עיצוב מאוד מינימליסטי שכולל בסופו של דבר אוזניה קטנה יחסית שלא בולטת יותר מדי מחוץ לאוזן בזמן השימוש בהן.

בניגוד ל-75t, שהיו יותר בקטע של לאטום לכם את האוזן בניסיון לקבל כמה שיותר ביטול רעשים פסיבי (בהיעדר ANC) הדגם החדש מגיע בתצורה חצי-פתוחה ולא אוטם לחלוטין את האוזן – לפחות במקרה שלי. לדעתי מדובר בשינוי לרעה בהתחשב בעובדה שיכול להיות שהייתי נהנה יותר מביטול הרעשים האקטיבי לצד אטימה פסיבית.

האוזניות קלות מאוד וכמעט לא מורגשות באוזן, גם לאורך זמן – נקודה סופר חשובה למי מכם שמתכנן לקנות זוג לטובת עבודה ממושכת או נסיעות לעבודה מתישהו כשנחזור לחיים נורמליים. מה שבטוח הוא שתרגישו כשאחד מהן נופלת – כי הן פשוט יפסיקו לעבוד, פיצ'ר הכרחי כשזה מגיע לאוזניות מסוג זה.

הבעיה עם הפיצ'ר היא שקל "לרמות" אותו, כשצורות החזקה מסוימות (ספוילר, רוב הצורות שבהן תחזיקו את האוזניה) יחסמו את החיישנים שבאוזניות – מה שמוביל להמשך ההשמעה למרות שהוצאתם את האוזניות והנחתם אותן בצד.

צילום: גיקטיים

הסוללה טובה והקייס כאן כדי להציל את המצב

על הנייר, בג'אברה לא הבטיחו חיי סוללה מדהימים לאוזניות שלהן  – כשעם ANC הן אמורות להחזיק כ-5.5 שעות ועד 7 שעות בלי ביטול הרעשים האקטיבי. בפועל, עם האוזניות על ANC קבוע הצלחתי לקבל מהאוזניות של ג'אברה את התמורה שהבטיחו לי כשזמן הסוללה נע בטווח חמש השעות וחצי, לעיתים אפילו קצת יותר מכך.

אבל לצד האוזניות מגיע אחד הכוכבים מבחינתי בכל הקשור ל-85t והוא הקייס שלהן. כן, הוא מטעין את האוזניות שלכם וייתן לכם עוד כ-20 שעות נוספות של האזנה למוזיקה (עם ANC) – אבל בהתחשב בעובדה שהוא עושה זאת בתצורה כ"כ מינימלית – מדובר בהצלחה של ממש – בטח בהשוואה לקייסים שמנמנים כמו אלו של הסוני למשל.

הקייס הקטן של ג'אברה נכנס לכל כיס בקלות ובקושי הרגשתי אותו לצד שאר דיירי הכיס, כמו הארנק או הסמארטפון שלי – בניגוד למשל לקייס של ה-QC Earbuds, שהוא ענקי ולא נוח להסתובב איתו גם כשהוא הדבר היחיד שיושב לי בכיס.

כבר בדגם הקודם שיפרו משמעותית בג'אברה את הקייס מבחינת יכולת הסגירה שלו והחזקת האוזניות בעזרת מגנטים, ומדובר בהצלחה של ממש. הקייס היה סגור לחלוטין והאוזניות לא נפלו בשום מצב – גם כשנענעתי בכוח את הקייס כשהוא הפוך והן חשופות לחלוטין. בנוסף, על הקייס נורית חיווי קטנה שעוזרת לעקוב אחר מצב הסוללה בצורה מאוד נוחה – וזה עוד לפני שדיברנו על האפליקציה.

האפליקציה: תענוג

אני לא חסיד גדול של אפליקציות שמגיעות עם הגאדג'טים שלי, הן נוטות להיות מסורבלות ומחביאות את מה שאני צריך מאחורי תפריטים ולעיתים – לפחות מניסיוני האישי – לא מוסיפות הרבה. אבל זה לא המקרה כשמדובר ב-+Jabra Sound (הנמצאת בחנויות של גוגל ואפל, לבעלי האוזניות).

צילום מסך

לצד היכולת לשלוט ברמות ה-ANC או ב-EQ של האוזניות, מה שניתן למצוא כמעט בכל אפליקציה, היא סיפקה לי בכל זמן נתון את רמות הסוללה של כל אוזניה בנפרד ושל הקייס – אחד הפיצ'רים שהכי נהניתי מהם לאורך השימוש באוזניות.

בנוסף הן מאפשרות את הקצאת הפעולות לכל אחת מהאוזניות כך שתוכלו לשנות מתי שתרצו מה כל סט לחיצות (אחת, שתיים או שלוש) עושה בכל אוזניה ואפילו עושות לכן מבחן שמיעה קצר (בשם MySound) כדי להתאים את הסאונד בדיוק לאוזניים שלכם.

האפליקציה מאפשרת לכם גם לבחור שלושה מצבים שונים להתאמת ה-ANC או מצב ה-Hearthrough שביניהם תוכלו לעבור וגם מצבים מותאמים מראש (Presets) להאזנה בסוגי מוזיקה שונים, הכוללים גם מצב "דיבור" להאזנה לפודקאסטים. חייב להודות שלא הרגשתי שהם הכרחיים לי, אבל אם אתם אנשים שאוהבים שבוחרים בשבילכם – עופו על זה.

האפליקציה היא גם הבית שלכם לעדכוני קושחה. לכאורה מדובר במשהו שנשמע שולי, אבל בהתחשב בעובדה שג'אברה הוסיפה יכולות ANC בדיעבד לאוזניות (ע"ע 75t), זה בהחלט עוד חלק נחמד וחשוב למי שרוצה לקבל את המירב מהאוזניות שלו.

בשורה התחתונה

בהתחשב בעובדה שהג'אברה Elite 85t עולות 800 שקלים (או 799 שקלים בשיווקית), לדעתי מדובר באוזניות שבהחלט מספקות את התמורה מבחינת מה שהיא מציעה. עם אורך חיי סוללה שהוא אמנם לא גבוה מדי לעומת מתחרות אחרות בשוק, אבל עם קייס שיחזיק אתכם יותר מיממה שלמה של האזנה (עם ANC) למוזיקה והפודקאסטים האהובים עליכם, יכולות ביטול רעשים (גם לא הכי טובות בשוק) ועוד כמה טריקים בשרוול – יש כאן תמורה מצוינת למחיר.

בג'אברה הכניסו לשוק את ה-85t כשה-75t נותרו גם הן, ואף ירדו במחיר ל-639 שקלים (עם יכולות ANC שהתקבלו בצורת עדכון קושחה). היבואנית הישראלית לא חושבת שמדובר בקניבליזם – כשאנשים יעדיפו זוג אוזניות זול יותר עם לא מעט פיצ'רים דומים – ולדעתי הם טועים. כן, האוזניות מגיעות עם דרייברים גדולים יותר ויותר מיקרופונים לאיכות שיחה גבוהה וביטול הרעשים האקטיבי. עם זאת, בין האוזניות יש גם דימיון רב, כולל פיצ'רים רעים כמו העובדה שהאוזניה הימנית שולטת לחלוטין בזוג האוזניות ובלעדיה (אם נגמרה בה הסוללה או שאיבדתם אותה) אתם מנוטרלים.

אם הבעיות האלו לא מטרידות אתכם, ה-85T יעשו בשבילכם עבודה טובה – ויעלו פחות ממתחרות כמו Bose או אפל.

רוצים לקבל את כל עדכוני הטכנולוגיה ברגע שהם קורים? רוצים לקבל את כל עדכוני הטכנולוגיה ברגע שהם קורים? הצטרפו עכשיו לערוץ הטלגרם שלנו כאן

 

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

10 תגובות על "ג'אברה Elite 85t: הרבה שיפורים וביטול רעשים, אבל לא הכל מושלם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אור
Guest

חייב לציין שהכפתורים שיש על האוזניות הם לא דבר רע, אני משתמש ב65t מאז שיצאו ואני לא מרגיש שהלחיצה דוחפת את האוזניה לאוזן, והתהליך בכלל לא מכאיב

Name
Guest

וואלה יש לי את ה75t ולא ידעתי שיש עדכון קושחה, מעניין איך יישמע הביטול רעשים הפאסיבי + האקטיבי…

אלי
Guest

עשיתי וזה מעולה ממש!

משה
Guest

ב- 85t הוסיפו מיקרופונים אבל הוא עדיין לא יותר טוב מהדגם הראשון 65t שמקבל ציון אחד יותר מ- 85t. (על ידי אתר "rtings" שמבצע סקירות)
ה- 65t עולה בסביבות 250 שקל באמזון או באיביי ומחזיק בכל הפיצ'רים הקיימים (אחרי עדכון קושחה)
לי שחשוב מאוד שישמעו אתי בצד השני בלי שאני יצטרך לצעוק,

עידן
Guest

היכולת להתחבר לשני מכשירים במקביל קשורה באופן ישיר למגבלה שיש אוזניה אחת ראשית ואחת משנית. האוזניות של ג׳ברה הם היחידות בשוק שהן tws ותומכות בחיבור שני מכשירים. האתגר הוא בניהול חיבור של שתי אוזניות נפרדות מול שני מכשירים שונים, שום חברה כולל אפל לא הצליחו לעשות את זה, כאן הפשרה שנעשתה זה שאוזניה שמאלית אחראית על החיבור למכשירים ואוזניה ימנית מתחברת לשמאלית. לטעמי היתרון גדול מהחיסרון, ואני מאד נהנה מה 75t

גיל
Guest

800 שקל על אוזניות? אנשים באמת שיש לכם כסף מיותר.

אור
Guest

ה65t עושים מלא תקלות
גם המחליף מהאחריות של ביקונקט נשבר לו הקייס
לגבי האחריות אני חייב לציין אותם לטובה היו איטיים אבל החליפו ותיקנו מתי שהיה צריך

הילה
Guest

יש לי את ה-75t Active, ובכל פעם שאני בשיחה הצד השני אומר שהוא שומע רעשי רקע ממש ממש חזקים (שומעים כל דבר הכי קטן שאני עושה). יש למישהו מושג אם זאת תקלה באוזניות או שיש דרך לפתור את זה?
כתבתי לתמיכה של Jabra והם אמרו לי לכבות את ה-sidetone באפליקציה – זה לא עזר.

תכנת ותיק בהסבה
Guest
תכנת ותיק בהסבה

לאורך כל הרקת אני קורא על כך שהן לא יושבות טוב באוזן ונופלות לא פעם מה שהופל אותן לבעייתיות מאוד

דוד
Guest

קיבלתי אותם מתנה לעבודה לחג הפסח. הגיעו ואחרי ההטענה רק צד אחד עבד … שלחו לי חדשות … אחרי ההטענה שוב רק צד אחד נדלק והאוזניות בכלל לא מתחברות ל BLUETOOTH …

wpDiscuz

תגיות לכתבה: