הנה כל המשקיעים שרוצים להשקיע בסטארטאפים ישראליים גם בזמן הקורונה

רשימה חדשה מרכזת את כל המשקיעים שמחפשים אקטיבית השקעות בסטארטאפים ישראליים – גם בזמן הקורונה; המשקיעים אופטימיים: "קצב החברות שאנחנו רואים כמעט חזר לקצב שלפני"

משבר הקורונה הכניס את תעשיית ההון-סיכון בישראל ובעולם לתקופה של חוסר ודאות, ויזמים רבים תהו האם בתקופה זו כדאי לצאת לסבבי גיוס לסטארטאפים שלהם; האם קרנות ההון-סיכון והמשקיעים הפרטיים ממשיכים ב"עסקים כרגיל", מאטים את קצב ההשקעות או מפסיקים להשקיע לחלוטין?

לפני מספר ימים סיפרנו לכם על היוזמה החדשה שלנו, במהלכה חברנו בגיקטיים לגיא קצוביץ', שותף ב-Fusion LA – קרן השקעות ותוכנית האצה לסטארטאפים ישראלים בארה”ב, כדי לנסות לברר מי מהקרנות והמשקיעים הפרטיים עדיין פעילים, ולהעמיד את המידע הזה לטובת היזמים. עכשיו אנו שמחים לפרסם את התוצאה: רשימה המכילה בתוכה את כל המשקיעים שעדיין פעילים, ומחפשים להשקיע גם בזמן משבר הקורונה

 

כל המשקיעים האקטיביים שביצעו השקעה ב-40 הימים האחרונים

כדי לקבל תמונה על השקעות שנעשו גם לאחר שהמשבר התפרץ לחיינו, ביקשנו מהמשקיעים מידע לגבי השקעות שהם ביצעו ב-40 הימים האחרונים, והאם זו בוצעה בחברת פורטפוליו קיימת או בחברה חדשה. רק משקיעים שסיפקו לנו פירוט מלא של ההשקעות שלהם, פירוט שכולל בין היתר את שם החברה, התעשייה, תאריך ההשקעה ועוד – רק משקיעים אלו גם מופיעים בטבלה.

"בשבועות האחרונים פנו אלינו לא מעט יזמים בתחילת הדרך, לרבות חלק מ-43 חברות הפורטפוליו שלנו – ועדכנו שסבבי גיוס שהיו פעילים, נעצרו לפתע מהצד של המשקיעים", מספר קצוביץ', שהעלה פוסט בלינקדאין כדי לברר את סטטוס הפעילות בתעשייה המקומית. "זה גרם לנו להבין שלמרות ההצהרות בשטח, חלק מהקרנות אכן עצרו פעילות – וחשוב לנו להבין מי פעיל באמת, ומי מתכנן להיות פעיל". 

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מופיעים ברשימה למעלה מ-100 משקיעים שונים כולל קרנות ואנג'לים, כש-61 מהם גם ביצעו בפועל השקעה כלשהי ב-40 הימים האחרונים. "יש לשים לב שמחצית מההשקעות שדווחו בוצעו למעשה בחברות פורטפוליו ולא בחברות חדשות", מספר קצוביץ', "הגיוני שנראה יותר ויותר סיבובים מתומחרים ו-Bridge Rounds מצד משקיעים קיימים בחברות, כדי להאריך את ה-Runway של חברות בפורטפוליו שלהם ולאפשר להן לשרוד את המשבר, ולהגיע יותר חזקות לסבב הבא".

התופעה הזו אגב מאפיינת כמובן לא רק את האקוסיסטם הישראלי, וגם בסיליקון וואלי כבר מדברים על 'סיבובי קורונה', שהם כנראה הכרח לנוכח המציאות המורכבת כיום. עוד עולה מהנתונים שוותק הקרן ואורך תקופת ההשקעה שלה משפיעים גם הם על הנכונות להשקיע. "סביר שקרנות חדשות ימשיכו לחפש אקטיבית השקעות חדשות, בעוד קרנות שמנהלי שקרובים לסיום תקופת ההשקעה ייטו לעשות אלוקציה לחברות קיימות", אומר קצוביץ'. "אולם הנבואה ניתנת לשוטים, אני מניח שנוכל לסכם את ההשלכות האמיתיות של המשבר רק לקראת סוף 2020, ואולי אפילו מאוחר מכך".

 

לרשימת המשקיעים המלאה – לחצו כאן

"קצב החברות שאנחנו רואים כמעט חזר לקצב שלפני"

פנינו לכמה מהמשקיעים הפעילים, וכולם ללא יוצא מן הכלל מספרים על המשך חיפוש אקטיבי של הזדמנויות השקעה, אבל עם כמה שינויים. "הקרן שלנו לגמרי פעילה ואנו מחפשים השקעות חדשות", מספר טל סלובודקין, שותף-מנהל בקרן StageOne Ventures, שמשקיעה בין מיליון ל-2.5 מיליון דולר בממוצע ביזמים ישראלים. "למעט השבוע הראשון לאחר ההסגר, שבו הרגשנו ירידה משמעותית, כנראה לטובת התארגנות כללית, עכשיו קצב החברות שאנחנו רואים כמעט חזר לקצב שלפני, ורואים מספר חברות חדשות כל שבוע. במידה ויהיו הזדמנויות רלוונטיות נשמח להשקיע כרגיל".

גם שי מישל, שותף-מנהל בקרן ההון סיכון toDay Ventures, שמשקיעה בחברות בין מיליון למיליון וחצי דולר, מספר כי בשבועיים הראשונים של המשבר הייתה "עצירה טבעית" בהשקעות, אולם המצב השתנה מאז: "עכשיו אנו ממשיכים לפגוש חברות כרגיל. היום יותר מתמיד אנו מחפשים את היזמים שחושבים מחוץ לקופסה ומביאים ערך בתחומים של תשתיות קריטיות, או פותרים בעיות רלוונטיות לארגונים גדולים בעת הזו" מספר מישל, שסבור גם שאנו נמצאים בתקופה של חוסר ודאות: "חלק מתהליכי המכירה של סטארטאפים עלולים להיכנס להקפאה. בנוסף, עם הזמן יהיה קשה יותר ויותר לייצר לידים חדשים".

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

גם עופר שרייבר, שותף ב-YL Ventures, מספר כי ההשקעות נמשכות: "אתמול אקסוניוס, חברת פורטפוליו שלנו, הכריזה על גיוס סבב C של 58 מיליון דולר ויש לנו עוד חברות בפורטפוליו שנמצאות בשלבים מתקדמים של גיוסי המשך. לפני כשבוע סגרנו השקעה בחברת פורטפוליו חדשה ואנחנו ממשיכים להיפגש עם יזמים חדשים שעובדים על רעיונות מעניינים".

שרייבר מספר כי כשבוחנים את גודל ההשקעות, המשבר אכן משפיע, אם כי לדעתו, השינוי פחות מורגש בתחום הסייבר: "אנחנו כן רואים בשוק שחלק מהמשקיעים רוצים לשמור על יותר כסף עבור חברות הפורטפוליו הקיימות שלהם, ולכן ייתכן שישקיעו סכומים יותר קטנים בחברות חדשות. בזמנים כאלה יזמים צריכים את העזרה של המשקיעים שלהם יותר מתמיד, בהכוונה לגבי תכנון פיננסי לתקופה הקרובה ובעיקר תמיכה כלכלית כדי לצלוח את המשבר".

המגמה של התמקדות בחברות הפורטפוליו היא אכן מאפיין של המשבר הנוכחי חושב ינאי אורון מקרן Vertex: "בזמן כזה הפוקוס שלנו הוא קודם כל להבין את ההשפעה של המשבר על החברות ולעזור להן להיערך בהתאם לשינויים הספציפיים לכל חברה והשינויים המבניים של תעשיית ההשקעות". במקביל, מספר אורון, כי החברה לא עוצרת ומשלימה תהליכי השקעה שהחלה בחברות חדשות ומתקיימות פגישות זום עם סטארטאפים נוספים.

גם באינטל קפיטל, אחת מהקרנות התאגידיות הפעילות ביותר בישראל, מודים כי המצב הנוכחי גורם לשינויים בשיקולים, הדרישות והציפיות מהיזמיות והיזמים. לדברי יאיר שוהם, מנהל הפעילות הישראלית של הקרן, במקביל לחיפוש אחרי הזדמנויות השקעה חדשות הקרן מקדישה משאבים ומאמצים, כדי לעזור לחברות הפורטפוליו שלה לצלוח את התקופה. למרות זאת שוהם אופטימי: "כידוע, כמה מחברות ההזנק הטובות ביותר קמו בתקופות מאתגרות ובעיתות משבר".

תזכורת להשקעות האלו מספק אורון מ-Vertex, שמזכיר כי בזמן המשבר הקודם ב-2008, הקרן השקיעה ב-CyberArk ו-Waze: "אז אנחנו אופטימיים לגבי הזדמנויות חדשות בעיתות משבר".

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

11 תגובות על "הנה כל המשקיעים שרוצים להשקיע בסטארטאפים ישראליים גם בזמן הקורונה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אריק
Guest

פספסו המון קרנות שעדיין משקיעות… לא ברור תהליך בניית הרשימה, נראה בעיקר כמו PR ריק ונסיון לקידום עצמי (מעניין שהרשימה האלפאביתית מתחילה ב-F….

בנץ
Guest

למה לראות דברים שליליים, גיא עשה דבר מקסים – הנגיש ליזמים קרנות פעילות.אם אתה מכיר עוד כאלה, אתה יותר ממוזמן ליצור עמם קשר ולמסור מידע.
אל תתלונן, תעזור, יהיה הרבה יותר נעים לכולם.

עוד אחד
Guest

תשמע בנצי, זה לכאורה מעשה נחמד אבל בתאכלס, כל הקרנות אומרות שהן ממשיכות להשקיע ולאף קרן אין סיבה לומר אחרת. ככה שבעצם מה שיש כאן זה סתם רשימה של קרנות שיש בארץ.
אז האם יש כאן דבר מקסים? גם אני חושב שזה נסיון למנף את הסיטואציה לPR

גיא קצוביץ\'
Guest
היי אריק, זה גיא קצוביץ'! כמה דברים בתגובה להערתך (החכמה): (א') עשינו קודם כל את המהלך הזה קודם כל בשביל התעשייה. קיבלנו בימים האחרונים מאות (!) מיילים מיזמים שמודים לנו על היוזמה, ומספרים לנו כיצד הרשימה הזו מעודדת את רוחם ומזרימה אנרגיה חיובית. גם המשקיעים שמחפשים אקטיבית Deal Flow שמחים לקחת חלק. (ב') כדי לגבש את הרשימה פנינו אקטיבית למרבית הקרנות וביקשנו מהן להירשם, וכמובן פרסמנו מאמר מקדים כדי להדהד את התפוצה (וכל מי שנרשם, מופיע כאן). חלק מהמשקיעים העדיפו – כל אחד מסיבותיו הוא – שלא להיכלל ברשימה. זה בסדר. מאז שפרסמנו את הפרויקט קיבלנו עוד פניות מ-20+ משקיעים… Read more »
Ido Scheiman
Guest

מעיד על גיא, שהוא אחד הדברים היותר טובים שקורים לתעשייה שלנו

יזם מדוכא
Guest

מאז שהתחיל משבר הקורונה הפסקתי לעבוד- כל היום בN12
גם אם לא אשתמש ברשימה זה באמת מעודד ונותן מוטיבציה לראות שהחיים נמשכים ואנשים חוזרים לשגרה של עבודה ועסקים
תודה רבה

GOOD GUY
Guest
המשבר בשביל ענף ההייטק הוא כמו מכה קלה בענף. יש ניתוק של התעשייה ממה שמתחולל, איפה הניתוק נפסק? בתור לסופר!! כשאתה שומע שחברייך שאינם מתכנתים אין להם עבודה, גיא דיבר על DEAL FLOW ואכן, המכה הגדולה היא על היזמים בסטאטאפים שלא הצליחו לגייס עדיין כסף. הם חיים בין לחדול או לסבול מצוקה נוראית להם ולמשפחתם וסביבתם. כמו אדן שוחט שהקים את הרשימה הראשונה, שנועדה נטו לעזור לקהילה, גם קטוביץ בא עם כוונה טובה ופחות PR. מה שחסר ברשימה הזאת כדי להפוך אותה ליותר פרקטית ומתקדמת, זה ליצור לינק עם טבלה נוספת שתבהיר כמה כסף נשאר למשקיעים בקופה, בכמה חברות השקיעו… Read more »
יזם
Guest
הדבר הטוב ביותר במשבר הנוכחי, שהוא יעיף את כל הילדים ואוכלי החינם שנכנסו להייטק בשנים האחרונות, HRיות חסרות הבנה שמקבלות מקבוק ומשכורות גבוהות כאילו הן מנהלות בכירות בקורפורייט אמריקאי, פלוצים ששירתו ביחידות טכנולוגיות בתפקידים חסרי משמעות ויוצאים ומספרים לעולם איך הם ישנו אותו ועוד ועוד ועוד. ודבר נוסף, השחצנות של רוב עובדי ההייטק מעוררת חלחלה, מיליון וחצי מובטלים (כולל עצמאיים), וכל אחד חושב על עצמו ושאליו המשבר לא יגיע ואיזה יופי ממשיכים לעבוד מהבית והחברה שולחת פיצה לכל העובדים ואוו… אז יש לי חדשות חברים יקרים, בתור בוגר משבר ה- 2000, 2008 ועוד כמה מלחמות על הדרך, כשאין כסף לבנקים… Read more »
אמן קוד
Guest

חחח אתה נשמע ממורמר אבל אני מבין אותך לגמרי-
הכל נהיה כסף קשרים וגלאם ממש כמו שהמוסיקה הפכה ל"מוצר" ונהייתה SHIT
הגיע הזמן לחזור לגראז'…

0x41414141
Guest

איזה ממומן זה, לול.
YLVentures, שבכלל מתחילים באות Y, מסומנים בתמונה הראשית בExcel בכתבה.

וואלה יופי
Guest

עוד פריט לרשימת החברות שממשיכות לעשות יח״צ למרות!!!!! הקורונה
איזה יופי!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: