התשובה: מפתח ישראלי פיתח תוסף שמסנן את שולי מועלם מהאינטרנט

חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי רוצה לסנן את האינטרנט? מפתח צעיר פיתח תוסף שמסנן את הרשת הישראלית מחברת הכנסת הנמרצת. לדבריו, ”התוסף שפיתחתי יסנן את מה שבאמת מסכן אתכם”

צילום מסך

צילום מסך

בימים האחרונים הרשת הישראלית סוערת בעקבות הצעת חוק ‘הפורנו’, כפי שהוא מוכר בציבור הרחב, שאושרה פה אחד בועדת השרים לחקיקה. כזכור, על פי הצעת החוק, שיזמה חברת הכנסת שולי מועלם, הגישה לאתרים עם תוכני אלימות או פורנוגרפיה תוכל להעשות רק אחרי בקשה מפורשת של המשתמש מספקית האינטרנט שלו.

מטבע הדברים, ההצעה גררה מחאה רבה ברשת. אולם אם עד עכשיו התמצתה המחאה בעיקר בפוסטים נזעמים, הרי שעתה היא גם מגיעה למעשים. עומר פולק, מפתח פרונט-אנד צעיר שהתרעם על הצעת החוק המרושלת, פיתח תוסף שיסנן את האינטרנט… מחברת הכנסת. מרגע שתתקינו את תוסף הכרום שפיתח פולק, הוא יעלים כל איזכור של חברת הכנסת מועלם-רפאלי. בכל מקום בו מופיע שמה של חברת הכנסת, תופיע המילה ‘תפוח אדמה’. בכל מקום בו מופיעה תמונתה – תופיע תמונה, ניחשתם נכון, של תפוח אדמה.

צילום מסך

צילום מסך

שאלנו את פולק למה דווקא תפוח אדמה? ופולק הסביר: “הטיעונים בעד החוק הרגישו לי כל-כך בנאליים ומטופשים, שזה הרגיש לי מאוד מתאים”. פולק הוסיף: “הגיע הזמן לקחת את העניינים לידיים… התוסף שפיתחתי יסנן את מה שבאמת מסכן אתכם”.

להורדת תוסף Mualemet (מועלמ-ת) לכרום

לקריאה נוספת:

‘חוק הפורנו’ הוא חדשות נפלאות לכל אבירי חופש המידע [דעה]

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

להגיב

34 תגובות

 1. היה פה הגיב:

  חחחחחח ענק.. מוסיך את התוסף.. לא מוצא את הכתבה

 2. Shneor הגיב:

  למה צריך תוסף שיסנן את תפוח אדמה?

 3. אריה הגיב:

  פורנו זה רק כלי וויזואלי לשיחרור לחצים… רוב הגברים היו שמחים להפטר ממנו אם היה להם גישה לדבר האמיתי… לחסום את זה זה כמו הזמנה לכל המאוננים לכו החוצה ותקפו נשים… אם חוק כזה עובר תצפו לפי 5 תקיפות מיניות בקרב בני נוער ופי 2 דיווחים על אונס… חוק מסוכן…

  • שרית הגיב:

   מה שאתה אומר לא הגיוני.
   אתה טוען שאונס והטרדה מינית הם נטו תוצאה של תסכול מיני ולא תוצאה של אלימות וכוחניות

   • מנחם הגיב:

    לא יכול להיות תוצאה של שניהם \ שילוב במינונים שונים? מה סותר

   • אריה הגיב:

    אלימות וכוחניות זו התוצאה, הסיבה היא נידוי חברתי, נידוי מיני, סקרנות מינית, תסכול מיני, חוסר אמפתיה, וחוסר אינטיליגנציה… אז כן.. קיימים הרבה הרבה כאלה שעם פורנו הם סתם עוד לוזרים ואם תקח להם גם את הפורנו שמאפשר להם לפרוק את התסכול המיני שלהם הם יהפכו להיות מסוכנים… סתם לדוגמא רבנים… הם נמנעים מפורנו כי זה אסור… אבל הם גם מתוסכלים מינית וזה יוצר מצב שהרבה מהם מטרידים מינית ולא מסוגלים לשלוט בעצמם ליד נשים, אם היו צופים בפורנו היו יכולים לפרוק את המתחים הנפשיים שלהם ולשלוט בעצמם בסביבת נשים… זה סוג של תרפייה לכל דבר… את בחורה אז את לא מבינה… אבל גברים חייבים לשחרר את הנחש מידי פעם או שנשתגע, ועזרים וויזואלים זה חיובי במידה ואין זמינות לדבר האמיתי(או שהוא לא מספיק טוב)…

    • נמאס הגיב:

     מה הקשר לרבנים אם אתה משווה באחוזים את ה”רבנים” העבריינים לשאר עברייני מין באוכלוסיות שונות שיש להם כוח(כגון עיתונאים, מפקדים, שוטרים וכו׳) אתה רואה שאין סטייה ף…תפסיקו להיות כאלה גזענים…הכל בגלל התקשורת מטופשת שעושה מחנות והפרדות

  • משה הגיב:

   אתה (לגמרי) טועה.

 4. nirmitlamed הגיב:

  חברי הכנסת מזמן איבדו את הצפון. אם המטרה שלהם להגן על הילדים אז שיפסיקו להתנהל כמו בגן ילדים. יש כל כך הרבה דברים חשובים יותר מאשר פורנו. כל ילד היום יכול להיכנס לאתר פורנו גם אם חוסמים אותו פשוט ע״י הגדרה של dns של גוגל. הייתי מציע למפתח שבמקום תמונה של תפוח אדמה שישים תמונה של הגדרת dns של גוגל כדי שיבינו עד כמה מטומטם החוק.

 5. השן הסוררת הגיב:

  הנה כמה עובדות לכל אלו שרוצים להגיב ולא רק רוצים לנבוח על כל מכונית שעוברת.

  1. דבר ראשון אין חסימה אלא היפוך הסדר הקיים כיום, בעוד שעכשיו צריך לבקש מהספק חסימה והאינטרנט בברית מחדל פתוח, מעכשיו המצב יתהפך כל מי שרוצה שיבקש אינטרנט פתוח.

  2. החסימה נועדה להגן על ההורים במשקי הבית שאין להם מושג מימינם ומשמאלם במחשבים, ואין להם ידע או מודעות איך לחסום את ילדיהם הקטנים מגישה מוטעית לתכנים בלתי הולמים באינטרנט (ואל תגידו שאין, מספיק לגלוש בלי חוסם פרסומות והחלונות הקופצים יגרמו לכם להבין. )

  3. אף ספק לא יחשוב שאתם סוטים למה הם יודעים שהחסימה היא מוקשחת מידי ולפעמים אף חוסמת אתרים לגיטימים, זה לא שונה מהמצב כיום שבו לאחר תקופת ניסיון עם אינטרנט מסונן אתה מבקש לחזור למצב הקןדם.

  4.לגבי מעקב, לחברה שיודעת כל אתר שאליו גלשת וזה נשמר אצלה למשך מעל שנה זה לא מפריע לך? שם אתה לא מפחד מדליפות? אמנם החברה לא נוברת הזה בד”כ אבל אם יום אחד תהיה לה מזה תועלת זו או אחרת תאמין גם תאמין שהיא תנבור.

  5. לא מבין למה צריך לעקוף חסימה שבשיחת טלפון מורדים אותה? ואם הילד רוצה לראות למי אכפת עם הוא עושה את זה כמו שהיום בגישה קלה או בגישה קצת יותר מסובכת? בשני המיקרים לראות הוא לא יפסיק.

  • ניר הגיב:

   1. אם לא אכפת איך הילד עושה את זה אז למה לחסום מההתחלה ?
   2. אם אני ארצה עזרה בחסימה עבור הילדים שלי אני אבקש עזרה.
   3. אפשר לפרסם מספר חינם שכל מי שרוצה/צריך עזרה יוכל להתקשר ולקבל חסימה ותמיכה בחינם.
   4. היית מוכן שיגבילו את מהירות הרכב שלך ל 110 קמ”ש ורק אם תבקש שיפתחו לך את הנעילה?
   5. הילדים יעקפו את זה בכל מקרה.. מספיק ילד אחד שהטלפון שלו פתוח וכל השכבה חשופה לתוכן ..

  • dans41 הגיב:

   יכלו לחוקק את החוק בצורה שונה, למשל שנציגי שירות יתקשרו ללקוחות ויחשפו אותם לחסימה במידה והם מעוניינים, ליצור מנגנון אינטרנטי בו ניתן להסיר/להוסיף את החסימה ע”י פרטים מזהים וכו’
   החוק הזה הולך לגרום להרבה אי נעימות בחלק לא קטן מהחברה.
   באמת לא חסר דרכים לעשות את זה נכון, ובתכלס פורנו זה התחום עיסוק שלהם? שיחסמו את ערוץ 99 הם כבר רגילים ל*יין אותנו האזרחים על בסיס יומיומי.

  • משה הגיב:

   יש לך אייפון נכון?
   רק בעלי אייפון יכולים לחשוב שזה בסדר למנוע ממך גישה למשהו שהוא שלך.

 6. אייל הגיב:

  איך מסננים את מירירגב, ביבי, ביטן, סמרקיץ’ ודומיהם?

 7. שם *&$# אבל שם לב הגיב:

  סדום ועמורה מבקשים שלא יסננו להם. אנשים איבדו את עצמם.. אין חולק שפורנו הוא לא המצב האידיאלי. אלא ההיפך. מי שבא לו באנג פורנו שיעשה זאת לא ברשות הרבים. הביוב לא שוטף את הרחובות אלא הוא בצינורות המתאימים, האינטרנט הוא רשות הרבים והפורנו שוטף כל חלקה טובה, הפך ללגטימי עד שגם אתרי חדשות מוצפות בידיעות פורנוגרפיות.
  תסכימו שזה כבר מוגזם

 8. יונק דבש הגיב:

  אתה יכול גם להעלים את ח”כ אביטל יו”ר הגואליציה.
  מציע לשים במקומו צילום של קרנף

 9. יאיר הגיב:

  לא קראתי את החוק אבל אני בעד חסימה דיפולטיבית של פורנו. ילדים בגיל צעיר מאוד, צעיר מידי נחשפים לתכנים לא ראויים. מי שרוצה פורנו כמו בכבלים או סלקום שיפנה לספק ויבקש לפתוח. אגב ילד שידע לשנות dns אז כנראה גם יוכל להתמודד עם פורנו.

  • גילעד הגיב:

   לדעתי ילד שיודע לעקוף חסימה זה ילד שלא מחפש בכלל פורנו…בכל מקרה ,נראה לי שהמטרה היא לחסום יותר ילדים בגיל יסודי (שכנראה פחות חזקים בלעקוף חסימות,ובטח פחות מתענינים בפורנו ),ופחות ילדים בתיכון וכו’ …

 10. שקד הגיב:

  למה זה רלוונטי שהמפתח הינו צעיר?

 11. חיבעסנה הגיב:

  השלב הבא, פורנו תפוח אדמה.

 12. Theone הגיב:

  אנשים לא הקדישו 5 דקות לקריאת הצעת החוק לפני שהם מגיבים.
  הצעת החוק מדברת על סינון כל התוכן הפוגעני באינטרנט כברירת מחדל. ומי יחליט מהו אותו תוכן פוגעני? שר התקשורת כמובן, כאשר פורנו הוא רק דוגמא כדי לדחוף את זה לאנשים שרוצים להגן על הילדים אבל לא מבינים לאיזה מדרון תלול הם מדרדרים את המדינה אם החוק היה מתקבל. ד״א יודעים מה עוד תוכן פוגעני לפי תיקון לחוק התקשורת? משחקי מחשב אלימים, כן כן, תוכן פוגעני.
  ביי ביי GTA 5, שלום איראן.

  • שלומית הגיב:

   הגיע הזמן לצאת מ-“פראנוית איראן ” – ולהודות שיש משהו רקוב בעודף החופש של העולם המערבי -ולא לפחד להגביל אותו . לא כל חסימה מובילה אותנו לשלטון איראני . אפשר ליצור גם מצבי ביניים .

 13. יאיר הגיב:

  לא מבין למה צריך לתת במה לדבר הרדוד והילדותי הזה

 14. אני הגיב:

  תגובה שמאלנית קלאסית
  במקום להתנגד לחוק, להתנגד לאדם שמאחוריו..
  רוב שרי הקואליציה תמכו בחוק – אולי תסנן גם אותם???
  זו השפלה של אדם שפל בעצמו.. תתבייש לך..

 15. Fixer הגיב:

  גיקטיים שלום,
  כתיבת תוסף מסוג זה הינו אלא אחד הפשוטים לעשות, זמן ההשקעה בכתיבת כתבה זו נערך הרבה יותר מפיסת קוד שמחליפה X ב Y.
  בזבוז זמן של המערכת.

 16. אילן הגיב:

  צריך גם תוסף כזה לביבי(מלפפון), מירי רגב(שקשוקה) ודויד ביטן(בטטה)
  אולי זו התחלה של טרנד חדש.

 17. יזמית צעירה הגיב:

  אני לא מבינה, יש בכתבה הזאת ערך חדשותי כלשהו? כי ה”חדשה” הזאת באה לידי מיצוי בכותרת. כל השאר מרגיש כמו נקיטת עמדה בוטה בגוונים של בריונות. שולי מועלם היא בנאדם ובנאדם איכותי. לא תראו שולי מועלמיות בסרטוני שוקולד למיניהם. זה דבר אחד לא להתחבר לחוק שהיא הציעה ודבר שני לחלוטין לפתוח בציד מכשפות. לא הולם אתכם, גיקטיים. הרגלתם לחומר איכותי, נקי וחף מלכלוכים.

 18. לשלש הגיב:

  אולי אותו מפתח יוכל לפתח תוסך שמעלים את יניב אביטל מגיקטיים, כדי שנוכל לחזור לתוכן איכותי. תודה.

 19. סגי הגיב:

  אני בעד החוק החדש מחיאת כף לשולי חוק קדוש מקווה לריסוק של תעשיית הפורנו האכזרית והמלוכלכת ומנצלת נשים ילדים ובעלי חיים
  Btw קלטו אתזה לפני שחוסמים horsedick.net

 20. תומר הגיב:

  הבית היהודי זה בעצם הסניף הישראלי של האחים המוסלמים

 21. שלומית הגיב:

  עוד חנון שאין לו חברה (וגם לא אחראי על ילדים משלו ) שמכור לפורנו. לך תמצא אשה אמיתית ,תתחתן ותגדל ילדים ותפסיק להיות מכור לריגושים דמיוניים . והעיקר אל תגיד ש “אומה שלמה ” תשנה את תמונת הפרופיל שלה לשד חשוף ,לא כולם כמוך .

 22. אני הגיב:

  התוסף לא עובד,

תגיות לכתבה: