המדריך הישראלי המלא למאיצי סטארטאפים (Startup Accelerators) – מתעדכן

רשימת מאיצי הסטארטאפים (Startup Accelerators) הישראלים או כאלה הפונים לקהל הישראלי, מאוגדים ברשימה אחת לנוחיותכם. שיהיה בהצלחה!

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

במידה וגם לכם יש רעיון המקנן בראשכם ואתם לא יודעים היכן להתחיל, או שכבר התחלתם לעבוד ואתם זקוקים לדחיפה קדימה, הכנו במיוחד עבורכם את המדריך הישראלי המלא למאיצי סטארטאפים.

אך רגע לפני שאתם צוללים אל הרשימה, חשוב לזכור שעליכם להתאים את מועד התחלת הפעילות של התוכניות בהתאם לשלב בו אתם נמצאים בסטארטאפ שלכם. בנוסף, במידה ואתם נמצאים בשלבים מעט יותר מתקדמים, או מעוניינים לכוון לקהלים שונים, כללנו ברשימה גם את מאיצי הסטארטאפים מחו”ל בעלי שלוחה ישראלית, כמו גם המאיצים הישראלים המציעים תקופת התמחות מעבר לים.

הערה: בפוסט הנוכחי היא שלא תמצאו חממות, Shared Spaces, Micro VC או Super Angels וגם לא תוכניות הנמצאות בשלבי ההקמה או שלא הוכרזו בצורה רשמית.

האקסלרטורים

אקסלרטורים, או תוכניות האצה נועדו להגביר את התקדמות הסטארטאפ בצורה משמעותית, בתוך פרק זמן מוגדר מראש. רוב התכנית המקומיות עובדות באותה הדרך ומציעות ליזמים חלל עבודה, גישה למנטורים ובעלי ידע שיעזרו לפתח את המוצר בצורה הטובה ביותר וכמובן גישה למשקיעים פוטנציאלים ולקהל היעד אליו מכוונת החברה.

Intel Ingenuity Partner

במהלך פברואר, מאיץ הסטרטאפים של אינטל פתח את המחזור השני שלו וחשף את 12 החברות שישתתפו בתוכנית. היזמים יקבלו שישה חודשי ליווי מקצועי לשיפור המוצרים והפיתוחים, תוך שהם מסתייעים במשאבים הטכנולוגיים, בפריסה הגלובלית וברשת הקשרים הענפה של אינטל כדי להתכונן לפריצה לשוק. אינטל אינה דורשת מהחברות דבר תמורת ההשתתפות בתוכנית.

בנוסף, הודות לשיתוף פעולה עם Deloitte, זוכים היזמים לייעוץ והדרכה עסקית. בין היתר, מומחי מגזר הטכנולוגיה, המדיה והטלקום בחברה מעניקים מניסיונם בתחום הפיתוח העסקי, המיסוי הבינלאומי והרחבת הפעילות. כמו כן, ניתנת לחברות גישה מלאה למחקרי השוק הבינלאומיים של Deloitte ומתקיימות סדנאות פרזנטציה והדמיות של פגישות עם משקיעים.

אינטל מעוניינת לשלב במחזור הבא חברות סטרטאפ בתחומים מגוונים כגון מיחשוב תפיסתי, מחשוב לביש, בינה מלאכותית, ניתוח ביג דאטה, התקנים מקושרים, התקנים ניידים, מחשוב (IT), “אינטרנט של הדברים”, אבטחת מידע ורובוטיקה.

פורטפוליו: Lexifone, Extreme Reality, Green IT, Safe Solutions.

סטטוס: במקביל לפתיחת המחזור השני החלה ההרשמה למחזור השלישי של התוכנית.

The Junction

מודל התכנית, אותה מפעילה קרן הסיכון ג’נסיס, עובד כך שחברה המתקבלת מקבלת אופציה ל-50 אלף דולר ו-Advisory Board איכותי ומותאם אישית. חברות ענק כדוגמת SAP הינן שותפות אסטרטגיות של התוכנית על מנת לייצר שיתופי פעולה בין הסטארטאפ לבין החברה. תחום החברות שהאקסלרטור מחפש הינם חברות עם בידול טכנולוגי בשוק אליו הן פונות. נושא ההתמקדות הינו Cyber,Big data, analytics, BI,IOT,Fintech ועוד.

בשורה התחתונה: שישה חודשים עם תכנים המותאמים אישית לכל חברה המתקבלת. לכל חברה יש את האפשרות להחליט האם לקחת לפחות 50 אלף דולר מקבוצת אנג’לים שעובדת עם האקסלרטור תמורת 5%.

סטטוס: ניתן להגיש מועמדות באופן שוטף. המחזור הבא עתיד להיפתח בינואר 2016.

פורטפוליו: AppsFlyerEatWithMeerkatAppsflyerKitLocateHoneybookClarityRay, Vodio, Yevvo

מקור:

מקור: צילום מסך

The Hive

התכנית של גבהים נמשכת חצי שנה וזמינה בתל אביב ובאשדוד. התוכנית בתל אביב מתמקדת בעולים חדשים, אך גם יזמים ישראלים מוזמנים להצטרף אליה. בתוכנית באשדוד יש התמקדות בעולים לצד תושבי אשדוד והאזור- ישראלים, עולים חדשים ועולים ותיקים. החברות אשר מתקבלות לתוכנית יקבלו מקום במתחם עבודה משותף, ליווי על ידי קרוב ל-100 מנטורים ויועצים עסקיים. דמי ההשתתפות עומדים על 1,000 שקלים לחודש עבור כל מיזם כאשר המיזם מתבקש להתחייב לתרום 3 אחוזים מסבב הגיוס במידה והוא מתבצע עד שנה לאחר סיום התכנית. התוכנית מתמקדת בחברות הנמצאות בשלבים מוקדמים, אך לא רק.

בשורה התחתונה: שישה חודשים, דמי השתתפות בסך 1,000 שקלים מדי חודש לחברה והתחייבות לתרום 3 אחוזים מסבב הגיוס הראשון עד שנה לאחר סיום התכנית.

סטטוס:

TheHive Ashdod- תכנית מס’ 5 תיפתח במאי 2016. ההרשמה לתכנית נפתחה בימים אלה.

TheHive Tel-Aviv- תכנית מס’ 7 תיפתח בספטמבר 2016.

פורטפוליו: Bilbeo , TevatronicParko, Bilbeo , Dogiz, Bablic, Tevatronic, Parko.

מקור: The Hive

מקור: The Hive

AltaLab

תוכנית האצה למיזמים שהוקמה על ידי קרן ההון סיכון AltaIR במטרה לאתר מיזמים הנמצאים בשלבים מוקדמים מאוד ולהשביח את הרעיון שעומד מאחורי המיזם עד להשקעת seed של הקרן ושותפיה העסקיים. התוכנית אורכת שלושה חודשים כוללת ליווי צמוד, חלל עבודה וכן אופציה להשקעה בתום התוכנית על ידי הקרן תמורת אחוזים בודדים ממניות הסטארטאפ. בקרן מעדיפים רעיונות שבבסיסם מתחברים לחברות פורטפוליו קיימות.

בשורה תחתונה: 3 חודשים, ליווי צמוד באווירת חממה ואופציה להשקעה תמורת אחוזים.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח בנובמבר וההרשמה אליו נפתחה ותמשך עד סוף ספטמבר.

פורטפוליו: Imonomy, Twtrland, Crowdx.

ALTLAB

TechForGood Rally

אקסלרטור המתמקד ביזמים שעושים שימוש יצירתי בטכנולוגיה לפיתרון בעיות חברתיות ומכאן שהסטארטאפים המתמקבלים לתוכנית הם בעלי שורת רווח כפולה- כלכלי וחברתי. התוכנית בת כ-4 חודשים, והיא כוללת בניית תוכנית אישית לכל מיזם, ליווי של שותפים מעולם ה-corporate ושל מנטורים מהתעשייה,  הרצאות של מומחי תוכן ושעות משרד לייעוץ וליווי הסטאטראפים. התוכנית ממוקמת בהאב TLV ומתקבלים אליה עד 15 סטאטרטאפים בתחומים שונים. הסטארטאפים משלמים דמי השתתפות של 3,000 ש”ח והתוכנית לא לוקחת equity.

במחזור הנוכחי ישנה התמקדות ב-4 תחומים עיקריים: כלכלה שיתופית, פתרונות לאוכלוסיה מבוגרת, צמצום פערים חברתיים וכלכליים ומציאת פתרונות בתחום הרכיבים ותהליכים בתחום המזון במטרה לספק תזונה בריאה יותר.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים בהאב TLV, עם דמי השתתפות של 3,000 ש”ח וללא equity.

סטטוס: תחילת המחזור הבא הינו ב-28.10.15 וההרשמה אליו נפתחה ותסתיים ב-30.9.15.

פורטפוליו: E2C, Go Vivo, Eatune, Change.

Techforgood

Cockpit

תכנית חדשנות להאצה ותמיכה בסטארטאפים מהארץ ומהעולם בתחומי התעופה והתיירות של חברת התעופה אל-על. התוכנית, שנמשכת שנה, מיועדת לחברות בשלבים שונים החל משלב מוקדם של אב-טיפוס ועד לחברות בשלב צמיחה. התוכנית כוללת גישה למערכות אל-על לצורכי פיתוח ואינטרגרציה בשלב Beta עם אפשרות שאל-על תהפוך ללקוח הראשון של הסטארטאפ, מימון ראשוני של 25-100 אלף דולר, ייעוץ בתחומיה של אל-על, חשיפה ופתיחת דלתות לשוק המקומי והעולמי לרבות עם שותפים אסטרטגיים של Cockpit (בהן ענקיות טכנולוגיה כגון יצרניות מטוסים, חממות טכנולוגיה ואוניברסיטאות) ומנטורינג. בנוסף, התוכנית תקצה מקום עבודה לחברות המעוניינות בכך וטומנת בתוכה פוטנציאל להשקעה של עשרות אלפי דולרים בתצורה של Convertible note וכן בהטבות נוספות. במידה ותרצו להגיש מועמדות התוכנית מחפשת סטארטאפים עם מוצרים בעלי פוטנציאל רב לפריצת דרך בתחום התעופה והתיירות, החל משלב תכנון הנסיעה, שירותים בשדה התעופה, חווית הטיסה דרך שירותים במהלך החופשה ועד נושאי ליבה של חברות תעופה (כגון תחזוקה, מטענים, שירות לקוחות, ביטחון ועוד).

שורה תחתונה: תוכנית הנמשכת על פני שנה, ללא דמי השתתפות, כוללת מימון ראשוני, מקום עבודה ופוטנציאל להשקעה.

סטטוס: ניתן להגיש מועמדות לאורך כל השנה, הפעילות היא ongoing.

פורטפוליו: ShopnflyBid Flyer.

 

cockpit

מקור: יח”צ

Tyco Innovation Tel Aviv

התכנית, של ענקית הביטחון Tyco, מחברת סטארטאפים ישראליים, משלבים מוקדמים ועד חברות גדלות ומתרחבות, למאות שווקים ברחבי העולם ומאפשרת להם לקדם שיתופי פעולה עסקיים ולצמוח גלובלית. מטרת התוכנית שמימוש הטכנולוגיה יוביל להסכם מסחרי, החל מהפצה, הסכם שימוש או שותפות, ועד השקעה או רכישה.
החברות שיתקבלו יבצעו פיילוט להטמעה של הטכנולוגיה שלהן בערים חכמות, בניינים חכמים, בתים חכמים, חנויות ומבנים מסחריים אצל לקוחות ו/או יחידות עסקיות של Tyco ברחבי העולם. כמו כן, הן יוזמנו ל-Road Show בחטיבות הרלוונטיות של Tyco בעולם לצורך פגישות איפיון, ילמדו ממומחי Tyco את השוק, יגדירו יחד את הפיילוט ויישמו אותו במשך מספר חודשים.
במהלך התוכנית, שנמשכת חצי שנה, יקבלו המיזמים ליווי של מנטורים, גישה למעבדות ניסויים מתקדמות, מקום עבודה לפגישות במרכז תל-אביב, אפשרות להתמודד על השקעה מ-Tyco Ventures והטבות נוספות. התכנית מוצעת ללא עלות ואינה דורשת מהסטארטאפים אחוזי בעלות.
התכנית מיועדת לחברות עם מוצר משלב האב-טיפוס ועד מכירות מתקדמות, המחפשות שותף אסטרטגי, בתחומים: Internet of Things (IoT) and Smart Connected Devices; Retail/Store Solutions; Sensing and Detection; Image Processing, 3D Modelling and Video Analytics; Tracking and Location; Big Data and Machine Learning.

בשורה תחתונה: 6 חודשים, ללא אחוזים ועלות, מקום לפגישות, ליווי ופיילוט, עם אופציה להתמודד על השקעה.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח באוקטובר 2015, כאשר ההרשמה אליו נשארת פתוחה כל הזמן.

Tyco Innovation Tel Aviv

Vertical Engine

תוכנית בת 12 שבועות, שכל מחזור יתמקד בתחום ספציפי על מנת להעניק ערך רב יותר לסטארטאפים המתקבלים. הסטארטאפים שיתקבלו לתוכנית ייהנו מתכנים מקצועיים, מנטורים ויועצים מובילים מהתחום, חיבור ישיר לתאגידים בעלי תובנות עסקיות, גישה לשווקי היעד של החברה וכן מקום ישיבה לאורך תקופת התוכנית. המסלול הקרוב בשיתוף מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, בזק ו-Hisense יתמקד בתחום ה-IoT ויסייע ליזמים המשתתפים להביא את המוצר לידי בשלה. אין דרישה ל-equity או התחייבות עסקית אך סטארטאפים שיתקבלו לתוכנית יתבקשו לשלם אלף ש”ח דמי רצינות לכל התקופה פר צוות. כל סטארטאפ שמתקבל הופך לחבר קהילה ייחודית וממשיך להנות מתמיכה גם לאחר סיום התוכנית.

בשורה תחתונה: 12 שבועות תוך התמקדות בתחום אחד, אלף ש”ח דמי רצינות למתקבלים, ליווי וייעוץ עד לשלב הבשלה, ללא equity.

סטטוס: המחזור הראשון עתיד להיפתח בתחילת אוקטובר, וההרשמה אליו תמשך עד ה-27.9.15.

Logo Vertical Engine
Inno-Negev

מאיץ טכנולוגי המהווה מסגרת תמיכה ייחודית וראשונה מסוגה בנגב. התוכנית, שנפרסת על פני ארבעה חודשים, מספקת כלים משמעותיים ליזמי היי-טק, תוך דגש על פיתוח היכולות היזמיות האישיות של היזם וקידום מיזמים. המאיץ הוקם ומנוהל על ידי מרכז בנג’יס ליזמות וחדשנות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בשיתוף עם ב.ג. נגב טכנולוגיות (חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון).
המאיץ מכוון למיזמים בתחילת דרכם מכל הארץ הכוללים צוות מבטיח עם טכנולוגיה או רעיון אותו החלו לגבש וזקוקים לסיוע, הכוונה, יצירת קשרים ותמיכה עסקית. המאיץ מציע למתקבלים מתחם עבודה, תכנית הדרכה המועברת על ידי גורמים מובילים בתחומם, תמיכת מנטורים מנוסים, התנסויות פעילות בהצגה בפני משקיעים, הכוונה של יועצים מומחים בתחומי יזמות, קניין רוחני, חוק ומשפט, פיננסים וניהול ועוד. כל השירותים ניתנים בחינם וללא לקיחת אחוזים.
המאיץ פועל במספר מחזורי פעילות כאשר כל מחזור מתמקד בתחומים שונים וכולל שלושה שלבים. השלב הראשון פתוח לכלל היזמים והחל מהשלב השני נבחרות קבוצות שזוכות בתמיכה הולכת וגדלה (20 בשלב השני ומתוכן 6-10 עוברות לשלב השלישי). המחזור הקרוב עתיד להתמקד בתחומי ה-ICT (טכנולוגיות מידע ותקשורת – תכנות, אפליקציות, אינטרנט, תקשורת וכיו”ב).

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, מקום בחלל עבודה משותף ומסגרת תמיכה. ללא דמי השתתפות, השקעה או לקיחת אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא (בתחום התכנה) תחל ב-1.8.15 ותימשך עד סוף ספטמבר 2015. המחזור הבא עתיד להתחיל באוקטובר 2015.

Logo - Inno-Negev (640x233)

המדגרה

התוכנית שאורכת כ-3 חודשים ומקבלת עד 10 מיזמים, יושבת בקיבוץ רביבים שברמת הנגב ומאפשרת ליזמים “עם ביצים” להתמקד ולפתח את המיזם במסגרת של Bootcamp. במסגרת התוכנית החברות יקבלו מבנה מגורים ומשרד, כאשר המדגרה מכסה את כל ההוצאות (שכר דירה, ארנונה, מים, חשמל, אינטרנט, כבלים, אוכל, כביסה, משרדיות, ועוד). החברות יקבלו סיוע והכוונה החל מבניית החברה, דרך פתירת בעיות ועד התנהלות עם הסכמים וכן ליווי של מנטורים במגוון תחומים. בסיום ה-Bootcamp ייצאו היזמים ל”סבב משקיעים”. התוכנית ללא עלות אך היא לוקחת שותפות של 8% מהמיזמים.

בשורה תחתונה: כרגע מחפשים בתוכנית מיזמי דיגיטל (Web and Mobile) אך מוכנים להיות מופתעים על ידי מיזמים מתחומים אחרים, כל עוד יש יכולת להגיע לאבן דרך משמעותית במסגרת הזמן הקצוב. אין עלות השתתפות אך על החברה לתת שותפות לתוכנית במיזמים בגובה 8% .

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח ב-11 לאוקטובר 2015, וההרשמה אליו תסתיים ב-1.9.15.

המדגרה
קמא-טק

האקסלרטור החרדי הראשון שהוקם על ידי פרופסור אמנון שעשוע וקרן קמ”ח. התוכנית מתפרסת על פניי ארבעה חודשים של אירוח כשכל חברה המתקבלת יושבת ועובדת ממשרדי סטארטאפ ישראלי גדול. בין החברות המארחות ניתן למצוא את Wix, Outbrain, Taboola, Plarium, Live-U, סקרים, ועוד.
החברה המתארחת מקבלת מהמארחים את כל פינוקי המקום, מיינגלינג עם עובדי ההייטק הישראלי, וכמובן סילבוס מסודר של פגישות עם כל מנהלי הצוותים של החברה המארחת. התוכנית גם כוללת מפגשים קבועים, מנטורינג צמוד וטיולי ג’יפים והפלגות יאכטה עם משקיעים ואנשי היי-טק ידועים.

בשורה תחתונה: ארבעה חודשים, מרחב עבודה בחברת סטארטאפ הכוללת שימוש במתקנים של החברה. אין דמי השתתפות ואחוזים. מענק של 20,000 ש”ח לכל סטארט-אפ וטיסה על חשבון האקסלרטור לשלושה Demo-Day בלונדון, ניו יורק ובסיליקון וואלי. האקסלרטור מיועד ליזמים חרדים בלבד.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח בינואר 2016 וההרשמה אליו תחול בין ספטמבר לדצמבר 2015.

פורטפוליו: Cognilyze, Work Capital, DMC.

camtech

מקור: יח”צ

EISP התכנית של 8200

התכנית, שאינה מיועדת רק לבוגרי 8200, נפרסת על פני 6 חודשים ומעניקה לסטארטאפים המשתתפים גישה לרשת בוגרי 8200 של עמותת בוגרי היחידה הכוללת 14 אלף בוגרים (יכולים להשתתף באירועי הנטוורקינג, לחפש עובדים, ועוד); חלל עבודה משותף ב-WeWork תל אביב; קבוצת יזמים ותיקים שמסייעת לסטארטאפים המשתתפים בתוכנית בתהליך ליווי אישי (מנטורינג); וכן Office hours (שעות ייעוץ מקצועי) עם שותפי התוכנית השונים – על גיוס הון-סיכון, מוצר, שיווק, סוגיות פיננסיות ומשפטיות, ועוד. בסוף התוכנית ישנו Demo-day, אירוע סיום בהשתתפות 300 משקיעים מהתעשייה, עם לא מעט חשיפה. במסגרת התוכנית ישתתף יזם מוביל מכל סטארטאפ המתקבל ב-Boot-camp של 13 ימים מלאים של הרצאות, סדנאות ומפגשים עם יזמים סדרתיים, משקיעים ומנטורים – כאשר כל מפגש מתמקד בסוגיות ובעיות שונות. התוכנית גובה מהחברות המתקבלות דמי השתתפות סמליים על סך של 500 ש”ח למיזם. התוכנית אינה מעניקה מימון ישיר לסטארטאפים ולא לוקחת אקוויטי או בעלות על הקניין הרוחני של הסטארטאפים בשום צורה.

בשורה התחתונה: שישה חודשים, דמי השתתפות של 500 ש”ח לכל מיזם, מקום בחלל עבודה משותף, ללא מימון ישיר והשקעה אך עם לא מעט חשיפה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא צפויה להיפתח בשלהי ספטמבר 2015 ותסתיים בנובמבר 2015. המחזור צפוי להיפתח בינואר 2016. 

פורטפוליו: Carambola, ZuznowNavin, Lacoon Security, Desti, YelohaNextPeerEvolero.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

HAC

מדובר ביוזמה של עיריית הרצליה, כאשר האקסלרטור מיועד ליזמים בעלי חזון טכנולוגי, יכולות פיתוח, שיווק ותכנות. מרכז היזמות הטכנולוגי הינו האקסלרטור האורבני והמוניציפלי הראשון בישראל. במסגרת התוכנית היזמים מקבלים למשך 3 חודשים ליווי מקצועי על ידי מנטורים מקצועיים, מרצים, ועד מייעץ לתכנית, וייהנו משיתופי פעולה עם חברות גדולות מעולם ההייטק והיזמות הישראלי וגופים בינלאומיים. המיזמים שיתקבלו לתוכנית ייקבלו מקום עבודה נוח, מקום אחסון בענן, שירותים מוזלים בתחום הפיננסים והמשפטים. תכנית העבודה כוללת חלוקה, כאשר בחודש הראשון העבודה תהיה בעיקר על הכרת העירייה והעיר הרצליה לצד מיקוד המיזם, בחודש השני רצים עם הפיתוח הטכנולוגי של המוצר, עיצוב ואפיון חווית משתמש, החודש השלישי מתמקד בשיווק ובהכנה לאירוע הסיום של התכנית- ה-Demo Day. היזמים יעבדו על פרזנטציה, הגשה, הכנה למפגש עם משקיעים, נטוורקינג, עמידה מול קהל ומול מצלמה ועוד. בדצמבר 2015 , נחתמה, עם לייפציג גרמניה, תוכנית חילופי סטארטאפים בין מרכזי ההאצה בשתי הערים לאורך חודש, ממומן על ידי הרשויות. התכנית הינה פרו- בונו, ומטרתה היא לקדם סטארטאפים בשלב המוצר וליצור מפגש וחיבור בין סטארטאפים לעירייה ולקהילות, מוסדות ועסקים בעיר.

בשורה התחתונה: שלושה חודשים, דמי השתתפות חד-פעמיים בסך 500 שקלים לכל יזם לכל התקופה. הישיבה במרכז היזמות בהרצליה. אין חלוקת אקוויטי והשקעה. חשוב לציין כי התכנית הקרובה המתמקד בחדשנות אורבנית, מיזמים הקשורים לחיים בעיר, טכנולוגיות אזרחיות, האינטרנט של הדברים, קהילות חכמות, חיי קהילה בעיר. על המיזמים להיות בעלי אופי טכנולוגי חוקי ומוסרי, בשלב מוקדם טרום גיוס השקעה ממשקיע מוסדי.

סטטוס: המחזור הבא יתחיל בדצמבר 2015 וההרשמה אליו תפתח בחודש נובמבר למשך 3 שבועות.

פורטפוליו: Doorbill, Rapid, Stepin, H2H, Seekwhale, Zipwize, WeAsQ, eatAlike, Soiot.be, WanderOn, Citymize, GreenQ, Nativeex, Kaboola, Videotherapy, iWitness.

 

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Microsoft Ventures Accelerator

התכנית של מיקרוסופט מיועדת לסטארטאפים בשלב בוגר יותר במחזור החיים, בעלות טכנולוגיה מוכחת ומעמד בשוק. בהתאם לאופי הבוגר של החברות, כל סטארטאפ מקבל תכנית מותאמת ותפורה לצרכיו ולשלב שבו הוא נמצא. אורך התכנית הוא ארבעה חודשים, במהלכם יושבות החברות במרכז מיקרוסופט בהרצליה וכמובן מקבלות גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים, לצד שימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure ושירותים נוספים. כמו כן התוכנית מציעה ליזמים הדרכה וליווי של למעלה מ-100 מנטורים מבכירי ההיי-טק והמגזר העסקי, והיא מסייעת לסטארטאפים בבניית תשתית פיזית וטכנולוגית ומגוון שיתופי פעולה עם חברות וגופים גלובאליים המציעים הדרכה ותכניות המשך. מיקרוסופט ונצ’רס אינה לוקחת מהיזמים דמי השתתפות או אחוזים מהחברה, אך כן מפגישה את היזמים עם משקיעים פוטנציאלים. האקסלרטור מציע גם תכנית בוגרים שמלווה את היזמים בשנים הבאות ומספקת להם ערך מוסף נוסף ומתמשך.

המחזור הבא של התכנית יהיה פתוח לחברות ממגוון רחב של תחומים ויצטרפו אליו כשותפות מספר חברות גלובליות ומקומיות, על מנת לאפשר לסטארטאפים גישה להזדמנויות עסקיות נוספות כחלק מהתכנית. חברות הסטארטאפ שייבחרו למחזור יזכו למנטורינג מהחברות השותפות, יוכלו לקבל השקעה של 25,000$ ולהשיק ניסויי בטא באתרי החברות השותפות., כמו כן, במסגרת שיתוף הפעולה עם Cockpit, אל-על תעניק כרטיסי טיסה לסטארטאפים לצורך הגשמת יעדיהם העסקיים בחו”ל.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים במרכז המו”פ של מיקרוסופט בהרצליה, ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא נפתחה ותיסגר ב-31.8.15 והמחזור הבא של האקסלרטור יתחיל ב-11.10.15.

פורטפוליו: Appixia, KitLocate, MediSafe.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Orange Innovation Lab

תכנית האקסלרציה החדשה של חברת התקשורת מתמקדת בחברות בתחום הטכנולוגיה וההנדסה הרפואית, תחבורה, ״האינטרנט של הדברים״ ומדיה ופנאי. במסגרת התכנית, הנמשכת 12 שבועות, החברות יקבלו גישה לטכנולוגיה של אורנג’ בתחום התקשורת, כמו גם לציוד הקצה, לצד ליווי מקצועי, מרחב עבודה במשרדי החברה בראש העין, גישה למאגרי מידע ועוד. מבין 6 הסטארטאפים שיבחרו, החברה תעניק לשלוש החברות המצטיינות פרסים כספיים בגובה 50,000, 70,000 ו-100,000 ש״ח עם סיום התוכנית ומציינת כי תשקול השקעה משמעותית בחברות השונות.

בשורה התחתונה: 12 שבועות, ישיבה במשרדי החברה בראש העין ופוטנציאל לקבלת השקעה כספית של עד 100 אלף שקלים.

סטטוס: המחזור השני לתוכנית הסתיים וכרגע טרם נפתח מחזור חדש.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

MindCET

תכנית האקסלרטור של MindCET מיועדת לסטארטאפים בתחום ה-Edtech,  עבור מוצרים מבוססי תוכנה המיועדים לעולם החינוך והלמידה (במובן הרחב). התוכנית נמשכת חמישה חודשים ובמסגרתה מציעים ליזמים ליווי מקצועי, חיבור לשוק ולמשקיעים וכשיתוף פעולה עם האקו-סיסטם. ל-MindCET שני מרכזים, בתל אביב ובירוחם, כאשר המרכז בירוחם משמש בין היתר כ-Beta Site המאפשר ליזמים לעשות בדיקות שמישות ופיילוטים של המוצרים מול משתמשים פוטנציאלים.
לתוכנית שני מסלולים: חלקי, הכולל יומיים בשבוע ללא השקעה; ומסלול מלא, הכולל השקעה בסך 20 אלף דולר, ומחייב את היזמים לחמישה ימי עבודה בשבוע במתחם האקסלרטור. המסלול המלא מתאים למיזמים במצב מתקדם יותר. התוכנית כרוכה בתשלום המגיע בדמות אחוזים בבעלות על המיזם בהתאם למסלול: 4 אחוזים לחלקי ו-8 אחוזים למסלול המלא.

בשורה התחתונה: חמישה חודשים, באחד משני מסלולים בהתאם למצב בו נמצאת החברה, הדורשים 4 או 8 אחוזים מהחברה, כשבמקרה השני מציעה MindCET השקעה של 20 אלף דולרים.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח באוקטובר 2015, ההרשמה למחזור החדש נפתחה וניתן להגיש מועמדות עד ה-30.6.15.

פורטפוליו: Dadaviz, CompozeCodemonkey, Simplisico, Mobilesson.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

SifTech Accelerator

התכנית מיועדת ליזמים הנמצאים בשלבים ההתחלתיים של המוצר שלהם (מעבר לשלב “הרעיון”), המוכנים לעבוד קשה לתקופה של ארבעה חודשים ולעמוד בכל המשימות והיעדים שלהם. בעוד שסיפתח אינה לוקחת אחוזים מהחברות, שכן מדובר על ארגון ללא מטרות רווח, היא כן גובה דמי השתתפות בסך 500 שקלים מכל משתתף. החברה מציעה שטח משרדי בירושלים לצד ליווי צמוד של מנטורים, דמויות מובילות בשווקים הרלוונטים, חידוד הצעת הערך של המיזם, פיתוח ובניית המוצר בהתאם, הכנה לשלב הגיוס וסדרת פגישות אישיות עם משקיעים.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, חלל עבודה ברובע המדיה בירושלים, ללא לקיחת אחוזים וללא השקעה, אך עם דמי השתתפות מצד כל אחד מהיזמים בסך 500 שקלים.

סטטוס: המחזור הבא נפתח בנובמבר 2015 וההרשמה אליו תחל באוגוסט ותסתיים באמצע אוקטובר.

פורטפוליו: Modli, BreezoMeter, Gradtrain, Inpris, Snapget, Blockfeed, Fellow, Chiprix.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

A3i

מדובר באקסלרטור הראשון שמטרתו להצמיח ולטפח יזמים ומיזמים חברתיים, חברתיים-עסקיים וטכנולוגיים המתמקדים בתחום המוגבלויות, על מנת להטיב עם האוכלוסיות הללו ואורח חייהם. במהלך 6 חודשי התכנית, המנוהלת במשותף על ידי PresenTense ובית איזי שפירא, ובשותפות קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג’לס, החברות יגיעו אל בית איזי שפירא ברעננה, שם יקבלו ליווי של מנטורים ויועצים עסקיים-חברתיים, עד לשלב הצגה בפני משקיעים. התכנית אינה משקיעה בחברות, אך גם אינה גובה מהן דמי השתתפות או אחוזים מהחברה. עם זאת, על המשתתפים לשלם סכום הנע בין 700 ל-1,000 שקלים עבור ההשתתפות. התכנית מיועדת לחברות בשלבים הראשוניים או בשלבי מימוש מתקדמים, המתאימה גם לסטודנטים או עובדים במשרה מלאה.

בשורה התחתונה: שישה חודשים הכוללים פגישות שבועיות, ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה אך עם תשלום מצד היזמים בין 500 ל-1,000 שקלים.

סטטוס: הגשת מועמדות למחזור הבא עתידה להיפתח ולהיסגר במהלך בחודש פברואר 2016, כאשר התוכנית תתחיל במרץ-אפריל 2016.

פורטפוליו: Sesame Enable, MyRafiki.
A3I

nazTech

מדובר באקסלרטור הראשון ליזמות טכנולוגית בחברה הערבית. האקסלרטור הינו יוזמה משולשת של עמותת PresenTense, החממה העסקית של נצרת וחברת סיסקו. מטרתו היא להוות גשר בין תעשיית ההייטק הישראלית לחברה העברית ולעזור להנגיש את הפיתוחים לחברות ומשתמשים נוספים. התכנית, שהוקמה בשיתוף עם חברת סיסקו, תמשך חמישה חודשים, במסגרתם יעברו היזמים סמינרים ומפגשים, שילמדו אותם כיצד להפוך את החזון לחברה וכיצד לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם היזמות.

בשורה התחתונה: תכנית המיועדת ליזמים במגזר הערבי, חמישה חודשים ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה. דמי השתתפות של בין 500-1000 ש”ח ופגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: כרגע טרם נפתח מחזור חדש.

מקור: NazTech

מקור: NazTech

IBM Alpha Zone Accelerator

התכנית מקדמת פתרונות לשוק הארגוני, עם דגש על חברות המשלבות טכנולוגיות מעולם ה-Big Data, Analytics, Cloud, Mobile, Security, Internet of Things, Smarter Commerce ו-Cognitive Computing. במסגרת התכנית, שתמשך 24 שבועות, יקבלו היזמים גישה לטכנולוגיות של החברה כולל כלי הפיתוח, תוכנות ותשתיות ענן, ייעוץ מצד החוקרים, המפתחים והמומחים המועסקים על ידי החברה וכדומה. בפני החברות עומדת האפשרות לשבת בשטח העבודה של החברה בפתח תקווה, כאשר IBM מבהירה כי לא תיקח אחוזים מהחברות ולא תגבה עבור ההשתתפות בתוכנית. מטרת התוכנית ליצור שיתוף פעולה טכנולוגי ועסקי על ידי שילוב טכנולוגיות של IBM כחלק מהפתרון שהסטארטאפ מביא לשוק ומתן גישה ללקוחות בעולם עבור החברות הישראליות.

בשורה התחתונה: 24 שבועות, אפשרות לישיבה במשרדי החברה בפתח תקווה, ללא השקעה וללא לקיחת אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה למחזור השלישי, שייחל בספטמבר 2015, נסגרת ב-10 ביולי 2015.

מקור: עיבוד תמונה

מקור: עיבוד תמונה

BizTEC Accelerator

האקסלרטור של BizTEC בטכניון הורכב כתחרות, כאשר תחילה נבחרות כ-35 חברות שיקבלו ליווי והדרכה מקצועית למשך 4 חודשים עד לשלב חצי הגמר. באירוע חצי הגמר מוכרזות 12 החברות שיעברו לשלב ה-Accelerator, הנערך במהלך חודשי הקיץ. חברות אלו גם כן מקבלות ליווי, הדרכה, גישה למשקיעים, והקבוצה המוצלחת ביותר, זוכה ב-10,000 דולר. התכנית אינה לוקחת אחוזים ואף אינה גובה דמי השתתפות.

בשורה התחתונה: חצי שנה בטוטאל, 3 חודשים ב-Accelerator עצמו לאחר הזכייה בתחרות, ללא דמי הששתפות, ללא לקיחת אחוזים וללא השקעה.

פורטפוליו: Windward, Meerkat, BreezoMeter, Lifebond.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תפתח במהלך חודש דצמבר 2015.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

SigmaLabs

תוכנית של ארבעה חודשים, שמטרתה לסייע לחברות בתחילת דרכן העוסקות בתחום הביג דאטה, וידאו, פינטק (FinTech) ופרסום נייטיב (Native Advertising). הסטארטאפים אשר יקחו חלק בתוכנית לא יידרשו לוותר על מניות החברה בכדי לקחת חלק בתוכנית, אך חברה שתהיה מעוניינת לקבל השקעה כספית ואשר תרשים במיוחד בתקופת האקסלרטור, תוכל לקבל השקעה של 250,000$ ב-convertible, note. שתי חברות אחרות יוכלו, אם יבחרו בכך, לקבל סכום של 50,000$ תמורת 5% מהון המניות שלהן. התוכנית ממוקמת במתחם הבורסה שברמת גן וצפויה לכלול עד 6 חברות בשלב הפרה-סיד.
יאהו לא תתערב בכל הקשור למימון המאיץ ובאמצעות שיתוף במאגר הנתונים שברשותה, תוכל לסייע לסטארטאפים בתחילת דרכם ליצור קשרים מול יאהו ארה״ב ולקדם את החברה בשוק האמריקאי. החברות שיקחו חלק במאיץ יזכו לייעוץ וליווי של מגוון מנטורים, ייעוץ ׳בירורקטי׳ יותר הקשור לייעוץ משפטי ופיננסי וכן מחבילות הטבות נדיבות מחברות כדוגמת Microsoft ובנק הפועלים. מי שיזמו את הקמת המאיץ הם כאמור אביעד אייל ומרטין מושל מקרן Entrée בתמיכתם של עידו יבלונקה ולינת וגר מיאהו ישראל.

בשורה תחתונה: ארבעה חודשים עם אפשרות להשקעה, סיוע וליווי בכניסה לשוק האמריקאי.

סטטוס: ההרשמה למחזור הראשון מסתיימת ב-15.8.15 והוא צפוי להיפתח בספטמבר 2015.
YAHOO


Mubadren

האקסלרטור פועל מהישוב חוּרָה שבנגב ומטפח ומכשיר יזמים מהחברה הבדואית. האקסלרטור עוזר להם להוציא לפועל את הפרוייקטים החברתיים והעסקיים שלהם, על ידי תמיכה מקצועית וליווי אישי. התוכנית, המנוהלת על ידי ארגון PresenTense בשיתוף עם המועצה המקומית חורה, ריאן מרכזי תעסוקה והפדרציה היהודית של צפון אמריקה, נמשכת שישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של בין 500-1000 ש”ח, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תפתח באוקטובר עד נובמבר 2015 והתוכנית תתחיל בינואר 2016.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Q-Start

האקסלרטור הראשון של ארגון PresenTense באזור “המשולש” לאוכלוסייה הערבית בצפון הארץ. המאיץ מופעל בשיתוף עם מכללת אל קסאמי ונתמך על ידי Citi Foundation. כמו כן, הוא ממוקם בבאקה אל גרבייה ומיועד למיזמים חברתיים וגם עסקיים בתחומי החינוך הפורמאלי, החינוך הבלתי פורמאלי, בריאות וסביבה ומיזמי ביוטק והייטק. האקסלרטור מופעל בשיתוף מכללת אל-קסאמי ונתמך על ידי Citi Foundation. התוכנית נמשכת שישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של בין 500-1000 ש”ח, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תפתח באוקטובר עד נובמבר 2015 והתוכנית תתחיל בינואר 2016.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

NaserahTech

מדובר באקסלרטור הממוקם בנצרת ומיועד גם הוא ליצור גשר בין היזמים הערביים לאקו-סיסטם היהודי בעיקרו. המחזור הראשון של המאיץ נפתח בפברואר 2014 והשתתפו בו תשעה יזמים שנבחרו בקפידה מתוך עשרות יזמים ערבים שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של התעשייה. התוכנית נמשכת שישה חודשים ובמהלכה היזמים עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזם.

בשורה התחתונה: דמי השתתפות של בין 500-1000 ש”ח, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא תפתח באוקטובר 2015 והתוכנית תתחיל בינואר 2016.
naserahtech

המתחם

מלבד מתחם העבודה המשותף המוצע ליזמים, מדובר בתכנית אימון ייחודית ליזמים באקדמית תל אביב-יפו המיועדת ליזמים ולתאגידים. התוכנית פתוחה בפני כל יזם ויזמת עם או בלי תואר אקדמי, אין הכרח להיות סטודנט או בוגר המכללה. התוכניות נמשכות כ-3-6 חודשים במסגרתן היזמים זוכים לליווי של מנטורים אישיים, גישה למאגרי מידע ייחודיים והרצאות עומק וסדנאות.

בשורה התחתונה: מסלול של 3-6 חודשים ללא אחוזים או השקעה, אין כרגע מידע אודות דמי השתתפות.

סטטוס: טרם נקבע מועד לתחילת מחזור חדש. בימים אלו מתמקדים במתחם במחזורים ייעודיים לתחומים ספציפיים.

פורטפוליו: TrekkinginSportCubeRemini.

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

יזמיות

התוכנית מיועדת לנשים חרדיות שרוצות להקים או להגדיל מיזמים חברתיים או עסקים קטנים. מופעל על ידי PresenTense Israel בשיתוף עם ארגון תמך, ויש תמיכה לתכנית מקרן לוי לאסן. התוכנית נמשכת שישה חודשים ובמהלכה היזמיות עוברים הכשרה מקצועית קבוצתית וכן ליווי אישי של מנטור בכיר לכל יזמית.

בשורה תחתונה: דמי השתתפות של בין 500-1000 ש”ח, ללא לקיחת אחוזים, פגישות שבועיות למשך חצי שנה.

סטטוס: הגשת מועמדות למחזור הבא עתידה להיפתח בפברואר 2016, כאשר התוכנית תתחיל במרץ-אפריל 2016.

yazamiot

Citi

האקסלרטור, היושב במרכז החדשנות של סיטי בקריית עתידים, כולל חיבור למנטורים רלוונטים לחברה מתוך סיטי העולמית, אפשרות לשבת במתחם של המרכז, סיוע בתהליך פיתוח מוצר אפקטיבי עבור תעשיית הפיננסים הגלובלית, חשיפה למנהלים בכירים בסיטי אשר יסייעו לחברות הסטארטאפ להגיע לשלב הבא ושבירת חסם הכניסה עבור חברות סטארטאפ בשלבים מוקדמים לעולם בנקאי גלובלי. התכנית אינה מתחייבת להשקיע ואינה דורשת הענקת אחוזים בתמורה להשתתפות. התוכנית, שנמשכת ארבעה חודשים, מחפשת יזמים מצויינים בעלי טכנולוגיות בתחום הפיננסי הן מצד הגופים והן מצד הצרכן והממשקים ביניהם. האקסלרטור מאפשרת הגשת מועמדות לחברות סטארטאפ מכל תחומי הטכנולוגיה הפיננסית כגון תשלומים, שווקים, דאטה, מסחר ואנליזות.

שורה תחתונה: ארבעה חודשים, ללא דמי השתתפות, השקעה ואחוזים. אופציה למקום עבודה, חיבור וסיוע בכניסה לעולם הפיננסיים העולמי דרך הקשרים של סיטי.

סטטוס: ההרשמה למחזור הרביעי נפתחה וניתן להגיש מועמדות עד ה-20 ביולי 2016. המחזור עצמו ייפתח ב-16 לאוגוסט 2015.

פורטפוליו: PayBoxMycheckRyzycoPronto.lyThetaRayWayerz.

citi

Predix Startup Accelerator Program

התוכנית נועדה להעניק לחברות תוכנה ישראליות כלים לחדש ולפרוץ דרך בתחום האינטרנט התעשייתי המתפתח במהירות. המאיץ פועל במשרדי המרכז הטכנולוגי של ג’נרל אלקטריק בהרצליה וכולל הכשרות מקצועיות על פלטפורמת הענן, ליווי מקצועי של מנהלים מתוך GE (במסגרתו החברות מתקשרות עם החטיבות העסקיות של GE לצורך עבודה משותפת), תוכן והרצאות למנהלים במגוון נושאים.
המאיץ מתמקד בחברות תכנה בתחומים הבאים: ייצור מתקדם, אנרגיה, ערים חכמות, תשתיות, מים, בריאות, חקלאות, סייבר, וביג דאטא.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להיפתח בדצמבר 2015 וההרשמה אליו נפתחה.

פורטפוליו: Plataine Technologies, Spark Beyond, ThetaRay, Equalum.

 

Predix
 Create Tel Aviv

תוכנית של חצי שנה בשיתוף עם קרן הון סיכון Terra, עיריית תל אביב, VISA, BOSCH, EDP ולאומי קארד. התוכנית עוזרת לפתור צרכי שוק אמיתיים על ידי קישור בין יזמים יוצאי דופן (לפני-רעיון ולפני-צוות) עם גורמים בינלאומיים. התוכנית מתחלקת לחודשיים של bootcamp ועוד ארבעה חודשים אקסלרטור. ללא דמי השתתפות ולקיחת אחוזים עם אופציה להשקעת Pre-seed עד ל-50 אלף דולר לקבוצה. כמו כן הקבוצות יצאו עם מוצר גרסת אלפא עובד. עם סיום האקסלרטור הסטארטאפים מתמודדים על האפשרות לקבל השקעה של עד מיליון דולר וכן לבצע פיילוטים עם תאגידים בינלאומיים. גם כאן התוכנית כולל מנטורינג, שותפויות עסקיות והזדמנויות לנטוורקינג וישיבה במתחם עבודה. בתוכנית מחפשים יזמים מנוסים שמוכנים להקים את הסטארטאפ הבא שלהם (אין צורך ברעיון ו/או צוות). תחומי העניין הינם  energy and cleanweb, smart cities, autonomotive and smart transportation, industrial internet and IoT, food and agriculture.

בשורה התחתונה: יזמים שיקימו סטארטאפ במשך 6 חודשים, ללא לקיחת אחוזים ודמי השתתפות אך עם אופציה להשקעת pre-seed וכן לאחר התוכנית להשקעת seed.

סטטוס: המחזור השני עתיד להיפתח בפברואר 2016 וההרשמה אליו תחל ב-1 לפברואר.

CREATE

Brainnovation

האקסלרטור הראשון שמיועד ליזמים בתחילת דרכם בתחום טכנולוגיות המוח. התוכנית נוסדה על ידי Israel Brain Technologies ביחד עם חברות שותפות כגון טבע, Boston Scientific, פועלים הייטק, חברת היעוץ הפיננסי PWC, משרד עורכי הדין קצנל דימנט פרנק, קבוצת הקניין הרוחני ריינהולד כהן, וחברת פיתוח החדשנות SIT. התכנית מלווה את היזמים בשלבי גיבוש הרעיון והתכנית העסקית. משתתפי התכנית יקבלו הכשרה ותמיכה מקיפה, וליווי אישי של מנטורים מהארץ ומחו”ל. המפגשים עצמם נערכים פעמיים בשבוע בקמפוס תל אביב של חברת גוגל.

בשורה תחתונה: ליווי אישי ומפגשים שבועיים, ללא דמי השתתפות, לקיחת אחוזים ואופציה להשקעה.

סטטוס: המחזור הראשון הסתיים בפברואר 2016. ההרשמה למחזור השני נפתחה ותסתיים ב-19.3.16

BRAINNOVATIONS
Barclays Accelarator

תוכנית אקסלרטור של חברת ברקליס, בת 13 שבועות, המופעלת בשותפות עם Techstars. התוכנית, היושבת במתחם Rise תל אביב, תעניק לעשר חברות מתחום הפינטק ואבטחת הסייבר הזדמנות לקחת חלק בנטוורקינג פעיל, חונכות ופיתוח וכן אפשרות לבלות חלק מזמן התוכנית באתרים גלובליים אחרים של ברקליס. במקביל למחזור בישראל ישנו מחזור פעיל בניו יורק. התכנית מופעלת בשותפות עם Techstars, בעל מודל השקעה והחוזים משלו. בנק ברקליס אינו משקיע בסטארטאפים המשתתפים בתכנית.

בשורה התחתונה: ללא דמי השתתפות, 13 שבועות עם מתחם עבודה, נטוורקינג וליווי.

סטטוס: ההרשמה לתוכנית תיסגר ב-2 בינואר 2016 והתוכנית עצמה תיפתח במרץ 2016.
ברקליס

Silver Beam

האקסלרטור שייך לקבוצת חברות ותיקות העוסקות בשיווק דיגיטלי ולהן גישה ישירה למיליונים רבים של משתמשים (Adorika / MyMobile). התוכנית מספקת את כל הנדרש לקידום מהלכים שיווקים וחשיפה של המוצר בפני שווקים בינלאומיים. בדומה ל-One Stop Shop לכל הצרכים שיש לחברת סטארטאפ בתחילת דרכה. התוכנית שאורכת 4 חודשים כוללת נכונות להשקעה כספית מצד האקסלרטור, גישה לפלטפורמות שיווק עם מיליוני משתמשים ברחבי העולם (מעל 150 מיליון), הקמה וניהול של צוותים טכניים, ייעוץ וליווי של מיטב אנשי המקצוע, מקום ישיבה ואינטראקציה עם יזמים אחרים.
אין דמי השתתפות אולם ישנה אפשרות להשקעה תמורת אחוזים במיזם. התוכנית מחפשת סטארטאפים בעלי MVP \ POC עובד, צוות יזמים מוכשר, מוצר עם ערך אמיתי, הנמצאים בשלב Seed / Pre seed.

בשורה תחתונה: ארבעה חודשים הכוללים ליווי צמוד של הסטארטאפ במהלך שלבי החשיפה לשוק הבינלאומי, ללא דמי השתתפות, עם אופציה להשקעה תמורת אחוזים במיזם.

סטטוס: ההרשמה נפתחה ותמשך במהלך הרבעון הראשון של 2016. המחזור הבא ייפתח במהלך 2016, טרם נקבע תאריך סופי.

silverbeam

תוכנית מומנטום

תוכנית מומנטום היא תוכנית מנטורינג והאצה של מועדון היזמות במרכז הבינתחומי הרצליה אשר פונה לסטודנטים מהמרכז הבינתחומי הנמצאים בשלבים הראשונים של הקמת סטארט אפ. התוכנית נמשכת כשלושה חודשים (פעם בסמסטר) ומאפשרת לסטודנטים לקבל מנטורשיפ מבכירי תעשיית היזמות הישראלית. בנוסף, התוכנית כוללת סדנאות קבועות בהן ינתנו ליזמים הכלים הנדרשים לקחת את הסטארט אפ שלהם לשלב הבא.

בשורה תחתונה: שלושה חודשים עם מפגשים שבועיים קבועים לסדנאות. במהלך התוכנית ניתנת נגישות לכלל המנטורים. אין דמי השתתפות והתוכנית אינה לוקחת אחוזים מהמיזם. התוכנית מיועדת לצוותים עם חבר צוות שהוא סטודנט פעיל במרכז הבינתחומי הרצליה.

סטטוס: ההרשמה נפתחה ותמשיך עד תחילת סמסטר ב’ 2016. המחזור הבא יתחיל בתחילת סמסטר ב’ 2016.

Momentum

 

Streets Hub

רן סטיר, יובל וינר ועומר ורד יזמו את Streets Hub בעיר רחובות, כאשר הרעיון הוא בניית קהילה ובית ליזמים צעירים, בתחילת דרכם (טרום גיוס ממשקיע מוסדי), מאזור רחובות והסביבה. החזון של היזמים הוא חיבור העיר רחובות לקטר הכלכלי של מדינת ישראל.

היזמים יקבלו מתחם עבודה (בקרוב!), ליווי מקצועי על ידי מנטורים, מרצים וייהנו משיתופי פעולה עם חברות גדולות מעולם ההייטק והיזמות הישראלי וגופים בינלאומיים. התמיכה היא Tailor-Made עבור כל יזם מתוך הבנה שכל מייסד הוא שונה וזקוק לחבילת תמיכה שונה. הצוותים שיתקבלו לתכנית יקבלו מקום עבודה נוח ברחובות במחיר סמלי ותמיכה מקהילת היזמים, המנטורים והמתנדבים. חשוב לציין כי המיקוד הוא במיזמים בתחום החדשנות אורבנית, מיזמים הקשורים לחיים בעיר, ערים חכמות, קהילות חכמות, חיי קהילה בעיר ועוד.

בשורה התחתונה: משך התוכנית הוא שנה, דמי רצינות סמליים בלבד לכל יזם לכל התקופה. הישיבה במרכז היזמות ברחובות. אין חלוקת אקוויטי והשקעה.

סטטוס: אירוע הפתיחה יתקיים ב 17.1.16 בפארק במדע ברחובות, פרטים נוספים על האירוע בעמוד המיט-אפ. ניתן להגיש מועמדות לכל אורך השנה. הפעילות היא ongoing.

 

2

SocialTechLab

מטרת התוכנית הינה חיזוק היזמות הטכנולוגית-חברתית והכשרת יזמים לבניה וביסוס של חברות טכנולוגיות עם אימפקט חברתי בעיר. התוכנית מיועדת ליזמים בעלי רעיון טכנולוגי אשר עונה על צורך חברתי ב-6 תחומים עיקריים: מיזמים בתחום הטכנולוגיות הרפואיות לחיזוק וניטור הרצף הטיפולי, כלכלה משתפת, חינוך והוראה, ביטחון אישי במרחב, סביבה והגיל השלישי. המאיץ הוא פרי שת״פ של שותפות חיפה-בוסטון, בסיוע התוכנית החברתית של עמותת בוגרי 8200, EY ישראל, בנק הפועלים ונטקראפט אקדמי.

התוכנית תיפרס על פני 12 חודשים, כאשר בשלב הראשון שיארך 4 חודשים יבוצע תהליך בדיקה ותיקוף של הרעיון, יבנו מודלים עסקיים,שיווקיים ופיננסיים. בנוסף, היזמים יזכו לסיוע בבנייה ומיתוג המיזם. בסופו של השלב הראשון יתכנסו היזמים לבניית מודל ואב טיפוס ראשוני אשר יבנה וייבחן בשלב השני יחדיו עם עזרה והכוונה לגיוס הון ראשוני, חתירה ללקוחות ופניה למשקיעים רלוונטיים . השלב השני יארך 5 חודשים ובסופו יושק המוצר. המתאימים יזכו להאצת הפרויקט ע״י התקשרות עם לקוחות ראשוניים, בעלי עניין ומשקיעים פוטנציאליים. בוגרי התוכנית יזכו לליווי אישי ומותאם.

12593682_1673316699552534_1587573435179789949_o

תכנית עם ניחוח של חו”ל

לצד התכניות המקומיות שגדלו וצמחו בארץ, מספר תכניות אקסלרציה עולמיות החליטו לפתוח מרכזים בנקודות שונות ברחבי העולם, כשישראל היא אחת מהן. בואו להכיר את התכנית שהתבססו במדינות שונות והחליטו כי גם לישראלים יש מה להציע כשזה מגיע לסטארטאפים ויזמות.

Upwest Labs

שולי גלילי, לירון פטרושקה, וגיל בן ארצי מובילים את תכנית ההאצה והשקעות של UpWest. התכנית נמשכת ארבעה חודשים מעבר לים, במסגרתה מקבלים היזמים השקעה של 25$ עד 300$ אלף דולרים, יחד עם שטח עבודה ומגורים וגישה ללא מעט קשרים חשובים וחיבור ישיר למשקים וקרנות הון סיכון, מנטורים, יועצים ולקוחות פוטנציאליים. במסגרת התוכנית ולאחריה יסייעו לחברות בגדילה והשתלבות בשוק האמריקאי.

התכנית מחפשת חברות הנמצאות בשלבים מתקדמים, יחסית, הכוללת יזמים שהספיקו להתבשל וליצור את המוצר הראשוני שלהם. כמו כן, החברות צריכות להיות כאלו שמחפשות להיכנס לשוק האמריקאי ומהר. הפוקוס הינו על צוותי פיתוח במגוון תחומי התוכנה.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים בסיליקון וואלי והשקעה של 25-300 אלף דולר.

סטטוס: המחזור הבא עתיד להפתח ב-31 לאוגוסט 2015. ניתן להגיש מועמדות עד ה-16 ביולי 2015.

פורטפוליו: SlickLogin, QlikaSentinelOne, HoneyBook, Keywee, Neura, Drippler, CyberX.

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

NFX

גילדה של חברות בתחום ה-Networks ו-Markeplaces, אליה ניתן לפנות בהזמנה בלבד, וכוללת תכנית, שהקימו ג’יימס קורייר, סטן צ’דנובסקי וגיגי לוי וייס, בת שלושה חדשים הנערכת פעמיים בשנה בעמק הסיליקון. בכל מחזור בתכנית משתתפות כ-15 חברות והיא פתוחה לחברות אמריקאיות וישראליות בשלבים שונים (החל מלפני סיד וכלה בחברות אחרי סבב A). התכנית כוללת פעילויות שונות בהן Office Hours עם השותפים ומנטורים שונים, Topic Gems שבועיים בהם דנים בנושאים הרלוונטיים לחברות בתחומים הללו, ארוחות ערב שבועיות עם דמויות מפתח בעולם הטכנולוגי, פגישות עם מומחים חיצוניים ועוד.

בשורה התחתונה: כפי שהשם NFX מרמז (Network Effects), לתכנית מתקבלים רק סטארטאפים בהם קיים אפקט רשת (Netorks) או שווקים (Marketplaces). החברות המתקבלות לתכנית מקבלות השקעה בת $120,000 תמורתה מקבלת NFX אחוזים על פי המפתח הבא: חברות לפני השקעת סיד – 7%/ אחרי סיד – 5%/ אחרי A – 2%. התכנית אינה מספקת מום מגורים או משרד משותף, אך מסייעת לחברות המצטרפות במציאת משרדים ומגורים.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא, שייפתח בינואר 2016, תפתח באוקטובר 2016 ותימשך עד סוף אמצע נובמבר. ההרשמה הינה למוזמנים בלבד.
nfx

William Hill

האקסלטור של אחת מחברות ההימורים הגדולות בעולם, הוקם לאחרונה בשיתוף עם קרן ההשקעות של היזם סטוארט מארקס. מטרת התוכנית הינה למצוא ולפתח חידושים טכנולוגיים לתעשיית ההימורים והמשחקים כדוגמת העצמת חווית משחק, Big Data, גיוס ושימור לקוחות ועוד. התוכנית עצמה פועלת ממשרדי החברה בלונדון אך הסטארטאפים הנבחרים יישבו במשרדי החברה במגדלי עזריאלי בתל אביב. בתוכנית יש מקום ל-4 חברות ישראליות ו-4 חברות מלונדון והיא תתפרס על פני 12 שבועות. הסטארטאפים שיתקבלו יזכו להשקעה ראשונית של 25 אלף פאונד תמורת אחוזים עם אופציה להשקעה של 150,000 אלף פאונד בהמשך התוכנית. כמו כן יקבלו הסטארטאפים הדרכה של מנהלי החברה ומנטורים מובילים, גישה לממשקי המערכות של William Hill (APIׂׂ), אירוח במשרדי הטכנולוגיה של החברה בלונדון ונטוורקינג עם הצוותים של החברות הלונדוניות שיגיעו להתארח בישראל.

בשורה תחתונה: ללא דמי השתתפות, השקעה של 25 אלף פאונד עם אופציה להשקעה גדולה יותר, חלל עבודה במשרדי החברה, הדרכה של מנהלים ומנטורים.

סטטוס: ההרשמה למחזור נפתחה ותמשך עד ה-26.7.15. המחזור עתיד להיפתח ב-21.9.15.WilliamHill

DreamIT

במסגרת התכנית יקבלו היזמים שטח עבודה ומנטורינג לתקופה של ארבעה חודשים. במהלך החודש הראשון ישבו היזמים בישראל ואת שלושת החודשים שלאחר מכן יעבירו בניו יורק. Term Sheet יוענק בתמורה ל-9 אחוזים ממניות החברה, תמורת סכום שיגיע עד ל-25 אלף דולרים. התכנית מאפשרת הרשמה כיזם בודד או כחברה, המסוגלים ליצור אבטיפוס, מוצר בטא או מוצר מוכן לשוק בתום שלושה חודשים.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, מתוכם חודש בישראל ושלושה חודשים בניו יורק, לצד מימון של עד 25 אלף דולרים תמורת 9 אחוזים מהחברה.

סטטוס: טרם נקבע מועד לתחילת מחזור חדש. 

פורטפוליו: YevvoInstruMagic, Mimoona

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

StartupBootcamp

מדובר בתוכנית המחזיקה מספר אקסלרטורים ברחבי הגלובוס כאשר התוכנית שפעלה בישראל נסגרה לאחרונה אך שאר התוכניות פתוחות להרשמה גם לסטארטאפים ישראלים. כל התוכניות נמשכות 3 חודשים וכוללות מאגר של 400+ מנטורים, משקיעים ופרטנרים, גישה לשוק האירופאי, האסייתי והאמריקאי, שטח עבודה למשך חודש-שלושה חודשים, כל קבוצה תזכה ל-Seed של 15 אלף יורו, חבילת מוצרים ושירותים טכנולוגיים בשווי של 450 אלף יורו, קשרים וגישה למשקיעים וכניסה לארגון הבוגרים של התוכנית. החברות, בתמורה, מעניקות Equity בשווי של 8 אחוזים מהחברה.

בשורה התחתונה: 3 חודשים, השקעה ראשונית של 15 אלף יורו תמורת 8 אחוזים מהחברה.

סטטוס: ההרשמה לתוכנית של E-Commerce באמסטרדם נפתחה ותסתיים ב-7 באוגוסט 2015 ולתוכנית של Insurance בלונדון שנפתחה אף היא ותסתיים ב-31 באוגוסט 2015.

פורטפוליו: 12mass, VoiceittVideostir

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

MassChallenge

בדומה לתכנית האצה מקובלות, התכנית הנוכחית נמשכת ארבעה חודשים במהלכם מקבלים הסטארטאפים הנבחרים מרחב עבודה ללא עלות, סיוע וליווי, ייעוץ מקצועי ומשפטי, חשיפה למדיה וגישה ללקוחות, שותפים ומשקיעים פוטנציאליים. ההבדל הוא בהתנהלות – הסטארטאפים אינם מקבלים השקעה בעת ההצטרפות, אלא התכנית עובדת במודל של תחרות כשהחברות המצטיינות מקבלות פרסים, כספיים או בעלי ערך כספי גבוה. התכנית אינה דורשת מהחברות אחוזים או תשלום על הצטרפותן.
MassChallenge מקבל לתוכנית המאיץ חברות צעירות, שגייסו פחות מחצי מיליון דולר. קריטיריון נוסף קשור לפוטנציאל של המתמודדות להטביע חותם משמעותי, לשנות את המציאות ולהפוך למובילות בתחום בו הן פעילות.

בשורה התחתונה: ארבעה חודשים, ללא דמי השתתפות, ללא אחוזים או מניות וללא שותפות ברווחים. בתום התוכנית מחולקים פרסים בשווי של כ-2 מיליון דולר למספר חברות נבחרות.

סטטוס: ההרשמה למחזור הבא, שיחל ביוני 2016, תיפתח בפברואר 2016.

פורטפוליו: Myndlift, JoyTunes, AutoAgronom, MedAware, eRated.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

Plug&Play

מדובר באקסלרטור של תאגיד המדיה אקסל שפרינגר, המזמין חברות ישראליות לקחת חלק בתכנית שלו. במסגרת התכנית, הנמשכת שלושה חודשים, היזמים יתגוררו בברלין ויקבלו מענק בסך 25 אלף יורו. לצד המגורים, היזמים יעבדו בחלל עבודה משותף וכמובן יהנו מגישה למנטורים, מנחים, יועצים וכדומה. גם לאחר ה-Demo Day התכנית תמשיך לעזור ליזמים ומבהירה כי מספר חברות נבחרות אף יזכו להגיע לסיליקון וואלי, על מנת להמשיך בתכנית ההאצה ולפגוש עוד משקיעים.

בשורה התחתונה: שלושה חודשים בברלין, 25 אלף יורו ופוטנציאל להמשיך את התכנית גם בתום התקופה.

סטטוס: ההרשמה למחזור הנוכחי, שיתחיל באוגוסט 2015, נסגרה.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

מקור תמונה ראשית: Shutterstock / Multiethnic People with Startup Business Talking in a Cafe

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

9 תגובות על "המדריך הישראלי המלא למאיצי סטארטאפים (Startup Accelerators) – מתעדכן"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ארז
Guest

תודה על הסקירה.
מה לגבי אזורי הפריפריה?
האם יש מקומות שמתמקדים בתמיכה בסטארטאפים בגליל?

יורי
Guest

יש את החממה של המדען הראשי, שמיקום בפריפריה מעלה את הסיכוי להתקבל.
למרות שאחרי בחינה של כלל החממות שיש היום, אני לא יכול להמליץ על החממה של המדען הראשי לאור האחוזים שהם דורשים והתנאים אותם הם מציעים

Exodus Accelerator Hub
Guest

לאקסודוס Hub בפתח-תקוה דרוש מומחה לתכניות האצה ליזמים !
לפרטים 03-9225588

טל פלורנטין
Guest

חסרה התיייחסות ל-“המתחם” מבית המכללה האקדמית של תל-אביב-יפו.
תוכנית ליווי והנחייה ליזמים וסטארטאפים.
http://hamitham.mta.ac.il/

טל פלורנטין
Guest

ותודה רבה על הסקירה העניינית והמקיפה.
עושה הרבה סדר.

רון
Guest

עדיין לא הבנתי מי האנשים שמוכנים ללכת למקומות האלה ולתת 10% מערך הסטארטאפ שלהם בתמורה לנזיד עדשים ($20K). כאילו, עד כמה פראיירים אתם מוכנים להיות?

שמחה
Guest

אני מחפש שותף שמבין בחשמל ברמה גבוהה/ מהנדס חשמל לייצור סטרט אפ… מי שמעוניין נא לייצור איתי קשר
simcha123456@gmail.com

שמחה יפה

עמית
Guest

מדוע לא מוזכרת כאן תוכנית תנופה של המדען?

Shachar Nahari
Guest

אם יש לכם שאלות בענייני תכניות האצה ממליץ על הקבוצה הזו:

https://www.facebook.com/groups/936880273049713/937104633027277/?notif_t=group_activity

wpDiscuz

תגיות לכתבה: