אתם בחרתם: אלו הפודקאסטים הטובים ביותר לשנת 2021

עשרות אלפי מצביעים השתתפו, ועכשיו הגיע הזמן לחשוף את הזוכים בפרס פודקאסט השנה 2021 של קוראות וקוראי גיקטיים. וכן – יש כמה מהפכים ושמות חדשים

שנת 2021 הייתה שנה סוערת למדי בכל המובנים, והסערה הזאת לא פסחה על תחרות הפודקאסטים השנתית שלנו. עכשיו, עם עשרות אלפי מצביעים, שהצליחו לנפץ את כל שיאי ההשתתפויות של השנים שעברו, הגיע הזמן לתוצאות.

זו השנה ה-4 ברציפות שבה קוראי גיקטיים התבקשו להציע ולהצביע לפודקאסטים הישראלים האהובים עליהם. בשלב הראשון ביקשנו מכם להציע את המועמדים האהובים עליכם והצפתם אותנו עם פי 2 יותר הצעות למועמדויות בהשוואה לשנה שעברה. אחרי גיבוש הרשימה, עלו לשלב השני והמכריע עשרות פודקאסטים מצוינים ב-15 קטגוריות שונות.

ריספקט ליוצרים העצמאיים

אחד החידושים בתחרות היה קטגוריה חדשה שהקדשנו רק ליוצרים עצמאיים – קטגוריית ״הפודקאסט העצמאי״. הרעיון היה לפרגן לכל אותם יוצרים, שרוכשים לבד מיקרופונים וכרטיסי קול, ולבד מתאמים, מקליטים ועורכים פודקאסטים – ללא כל גב של רשת פודקאסטים או גוף שידור גדולים. אתם, היוצרים העצמאיים, הסיבה שהתחלנו את התחרות הזאת, ואתם הסיבה שעולם הפודקאסטים הגיע לאיפה שהוא היום, וכולנו נהנים מזה.

כמה פרצופים מוכרים וכמה הפתעות

גם השנה הזהרנו אתכם שבחלק מהקטגוריות המאבק במקומות הראשונים הוא צמוד, ואכן, עד לרגע האחרון התחרות הייתה צמודה מאוד. יש לנו כמה חילופים דרמטיים בפסגה, שמות חדשים וגם כמה פרצופים מכורים – אבל חוץ מההפתעות, אנחנו מקווים שגם השנה התחרות הצליחה להכיר לכם, הקוראים, כמה פודקאסטים חדשים שאולי לא הכרתם לפני. זו מטרתה.

רגע לפני שאנחנו חושפים את הזוכים והזוכות, אנחנו רוצים להודות לקוראי גיקטיים שהצביעו בהמוניהם; ל-Blue, נותני החסות של התחרות השנה; לעומר צינר וליובל אינצה על הסיוע הטכני; ולבסוף, תודה לעידן בן טובים, עורך התחרות, שבלעדיו לא היינו יכולים לקיים את המיזם החשוב הזה – זו השנה ה-4 ברציפות.

משכנו אתכם מספיק, זמן לתוצאות.


פודקאסט השיווק והפרסום של השנה

במקום ה-3: עוברים לקדמת הבמה

במקום ה-2: המנגל

ובמקום הראשון:

למרות שכולנו קיווינו שאחרי שנת 2020 נוכל לחזור לשגרה, גם 2021 הוכיחה לנו שמי שלא נמצא בדיגיטל – פחות או יותר לא קיים. נתלי רוגל פוגשת בכל פרק מומחה אחר לשיווק בדיגיטל, בין אם זה באינסטגרם, טיקטוק או EX.CO – לכולם יש כאן מה ללמוד. זו הזכייה השנייה ברציפות לפודקאסט של רוגל.

נתלי רוגל, מגישת ״חיות בדיגיטל״ מסרה: ״3.5 שנים, למעלה מ-50 תוכניות, עשרות אורחים ועשרות אלפי מאזינים – הפודקאסט הזה הוא כל כך הרבה יותר מתוכנית עבורי. הפודקאסט הזה הוא אנשים שהכרתי, וחיבורים מדהימים ומאזינים מפרגנים, ובאמת, בקטע לא קלישאתי, קצת שינה לי את החיים. אני מודה לשותפים שלי לדרך: שלי סבר, שביחד איתה נולד הבייבי הזה; עוז מזרחי מהרדיו החברתי הראשון; לעורך של הפודקאסט, זאק אביעד; ובעיקר לכל המאזינות והמאזינים שלי, תמשיכו להיות חלק. לאב יו!״

פודקאסט הילדים של השנה

במקום ה-3: מסע אל גוף האדם

במקום ה-2: בואי נדבר על זה

ובמקום הראשון:

עם יותר מ-100 פרקים על דמויות מרתקות מההיסטוריה, סיפורים מדהימים ואפילו פרקים על ההיסטוריה של ממתקים והביטלס, הפודקאסט של יובל מלחי הפך לפריט חובה אצל משפחות ברחבי ישראל שלא מעיזות לצאת לנסיעות ארוכות וטיולים, כשהן לא חמושות בפרק אחד לפחות. זוהי הזכיה ה-3 ברציפות של הפודקאסט של מלחי מבית היוצר של ״כאן״.

יובל מלחי עורך ומגיש ״היסטוריה לילדים״ מסר בתגובה: ״תודה לכל המאזינים שלנו שבחרו בהיסטוריה לילדים בפעם ה-3 ברציפות. עדיין קשה לי להאמין שילדים מבקשים מההורים שלהם 'לשים יובל מלחי' כל פעם שנכנסים למכונית. תודה ענקית לצוות המופלא של היסטוריה לילדים – ניר, דינה, אבי, רחל, רני, דגנית, תומר, תמר. וחכו לתוכנית הטלוויזיה…״.

פודקאסט הקומדיה של השנה

במקום ה-3: לשחרר את הדב

במקום ה-2: הקצבייה

ובמקום הראשון:

זו השנה ה-3 ברציפות שהפודקאסט של קובי מלמד ואלעד יצחקיאן מגיע למקום הראשון בתחרות של גיקטיים. גם השנה, בכל פרק קובי חושף לאלעד סיפור הזוי, שיהיה לכם קשה להאמין שהוא קרה, אבל הוא באמת קרה: מהסיטקום של היטלר, לשחקן הבייסבול שרדף אחרי כבאיות באמצע משחק, וגם ליום שבו הוחלט לפוצץ תקליטי דיסקו באיצטדיון מלא שיכורים – ועוד רגע הם מגיעים ל-200 סיפורים שכאלו. השנה הם גם הספיקו להקליט כמה פרקי לייב מול קהל המאזינים; לארח אורחים מעניינים; והצליחו שוב להוכיח לנו שהמציאות מטומטמת יותר מכל דמיון.

קובי מלמד ואלעד יצחקיאן, מגישי ״מה יש בזה״, מסרו: ״הולי שיט. עשינו את זה שוב! בכל שנה התחרות נעשית יותר קשה – לקהילת הפודקאסטים מצטרפים שחקנים יותר ויותר גדולים, וזה כבוד ענק בשבילנו להמשיך ולהיות קול בולט בתחום שהולך ומתפוצץ. זה אף פעם לא מפסיק להפתיע אותנו שאנשים נהנים לשמוע סיפור מוזר מההיסטוריה, על מצע של בדיחות קרש ורפרנסים תרבותיים נישתיים. תודה רבה לכל המאזינים/ות המדהימים/ות שלנו, למיקה וליאן חיים שלנו, וליגאל עדיקא שהוא פשוט מלך באופן כללי״.

פודקאסט הספורט של השנה

במקום ה-3: עושים NBA

במקום ה-2: הפודיום

ובמקום הראשון:

אחרי שנים שכיכב במקום השני והשלישי בתחרות הפודקאסטים שלנו, פודקאסט הכדורגל של יונתן נמרודי וראם שרמן סופסוף מנצח בדרבי ולוקח בפעם הראשונה את האליפות. השניים מתיישבים לפחות אחת לשבוע עם חברים כדי לדבר על כל מה שקרה בעולם הכדורגל, עם סיכומים, פרשנויות וגם עם לא מעט הומור.

יונתן נמרודי, מגיש "ציון 3" מסר: ״זכייה של פודקאסט אוהדים חובבני בתואר פודקאסט השנה מרגש מאוד ומהווה מסר חשוב: מי שמייצר בתשוקה, במסירות, באותנטיות ובכבוד לקהילה שלו – מנצח. הניצחון הזה הוא סימבולי ומוקדש לקהילת המאזינים של "ציון 3", שמוכיחה שאפשר וצריך אחרת. "ציון 3" הוא בית התוכן האלטרנטיבי והבמה המרכזית לחובבי הכדורגל המקומי. המטרה של "ציון 3" היא להיות השעה הכי כייפית באוזניים של המאזינים שלנו, בכל שבוע מחדש. עבורנו זו תרפיה. לכן כל כך שמחנו לגלות שהתרפיה הזו משעשעת המון אנשים "משוגעים" כמונו שפשוט אוהבים את הכדורגל הישראלי ויכולים לעסוק בו באובססיביות, תוך כדי שמירה על חיוך והבנה שזה בסה"כ כדורגל. תודה ענקית לצוות המופלא שהביא את הביצוע: איציק שאשו, ראם שרמן, משה זיאת, זיו להבי, אשרת עיני, אושרי קוסטינר, אורן שפר ומתן חלק. זה ניצחון מרגש ויוצא מן הכלל טוב ועכשיו לכמה קלישאות שתמיד חלמתי לומר בראיון אחרי ניצחון: הכי חשובה ההמשכיות. נפל בחלקנו לנצח. פאס פאס איטס אה קאם. תודה רבה!״

פודקאסט ההיסטוריה של השנה

במקום ה-3: היסטוריה גדולה בקטנה

במקום ה-2: כשבגרוש היה חור

ובמקום הראשון:

יש דברים שלא משתנים. רן לוי נחשב לאבי הפודקאסטים בארץ, ו״עושים היסטוריה״ הייתה כאן עוד הרבה לפני שהפודקאסטים היו אפילו קרובים למיינסטרים. על כן אין פלא שפודקאסט שמתקרב ליום הולדתו ה-15 (!) זוכה בתחרות, זו השנה השניה ברציפות.

רן לוי, מגיש ״עושים היסטוריה״ מסר: ״איזה כיף! תודה רבה לגיקטיים, ותודה לקהל המופלא והנהדר של עושים היסטוריה, שמלווה אותי במסע הקסם המסתורי הזה כבר 15 שנה (אלוהים, אני מרגיש זקן…). תודה רבה לדני טימור, שותפי הוותיק, לצוות הנפלא של רשת עושים היסטוריה – המפיקים, אנשי המכירות והניהול – שעושים עבודה נהדרת מאחורי הקלעים, תודה לנתן פוזניאק על תחקירים מעולים, ותודה למתנדבים שמסייעים לי ברשתות החברתיות ומפגשי המאזינים: אוריאל, שמרית וענבל״.

פודקאסט התרבות של השנה

במקום ה-3: מי שישמע

במקום ה-2: הולכים לקולנוע – הדור הבא

ובמקום הראשון:

כן, כן. אחרי שנתיים ברציפות, אחד הלהיטים הגדולים ביותר של ״כאן״ מצליח סופסוף לכבוש את הפסגה עם שיר קטן בלב, וזכייה שנייה לתאגיד השידור בתחרות השנה. בשנה שבה התרבות רק התחילה להרים את ראשה שוב, ״שיר אחד״ הצליח להביא שוב סיפורים מרתקים על השירים שכולנו מכירים, בין אם אלו להיטים קלאסיים כמו ״האהבה הישנה״ של שלמה ארצי, או שירים שהתפוצצו לאחרונה כמו ״זוט עני״ – הצוות של הפודקאסט יודע לספר את הסיפורים בצורה המעניינת ביותר שרק אפשר.

צוות ״שיר אחד״ מסר בתגובה: בדיוק לפני חמש שנים, בינואר 2017, כשהתאגיד עוד היה ״בהקמה״, עלה הפרק הראשון של 'שיר אחד'. והנה אנחנו 70 פרקים אחר כך ועדיין מתרגשים מכל שיר, סיפור, או תגובה שאנחנו מקבלים ממאזינים/ות. היתה לנו שנה משוגעת של הגשמת חלומות מאביתר בנאי ועד סטטיק ובן-אל, מ'ליל חניה' ועד 'גרה בשנקין', ואנחנו עובדים בלי הפסקה כדי שגם השנה הקרובה תהיה משוגעת לא פחות. תודה לכל מי שבחר/ה בנו, תודה לכאן ולכל האנשים הטובים שעוזרים לשיר אחד לקרות, ותודה לכל המרואיינים/ות על המוזיקה".

פודקאסט ההעשרה של השנה

במקום ה-3: השיעורים שלא למדתי בבצפר

במקום ה-2: בואי נדבר רצח

ובמקום הראשון:

דורון פישלר הפך בשנים האחרונות לאחת מהדמויות הבולטות ביותר בעולם הפודקאסטים והספיק לכבוש קהל נאמן ב״כאן״ ולאחר מכן ב״רשת עושים היסטוריה״ – עם הזכייה במקום הראשון זו השנה השנייה ברציפות. גם השנה פישלר המשיך לענות על השאלות המוזרות ביותר שהמאזינים שלחו לו כמו ״מי כתב את העתידות לבזוקה?״, ״למה מיקרוגל לא מקרר?״, ״איך אפשר להפוך למלך?״ ועוד מגוון נושאים מוזרים. כמובטח משם הפודקאסט, לכל שאלה יש גם תשובה.

דורון פישלר, מגיש ״התשובה״ מסר: ״אז גם השנה אני רוצה להודות לאקדמיה, לצוות רשת עושים היסטוריה ובעיקר לעורכים יותם הלחמי וגיא בן נון, שעבדו על פרקי "התשובה" במהלך השנה, ובעיקר למאזינים שגם השנה התעניינו בדברים האקראיים שעניינו אותי, בין אם זה שירי מלחים מהמאה ה-19, סודה לשתייה או אגדות אורבניות על מיינקראפט. אני שמח שניצחנו – ואני גם שמח שהתחרות נהיית קשה יותר משנה לשנה. הכי טוב שיש הרבה מה לשמוע. תודה!״.

פודקאסט הטכנולוגיה של השנה

במקום ה-3: התמונה הגדולה

במקום ה-2: עושים טכנולוגיה

ובמקום הראשון:

אחרי שנתיים ברציפות של דומיננטיות של רשת עושים היסטוריה בקטגוריה, מגיעים דני פלד מקרן Stardom ודרור גלוברמן, מגיש התוכנית NEXT בטלוויזיה, ומצליחים לכבוש את המקום הראשון במהפך. בכל שבוע השניים מסכמים את אירועי הטכנולוגיה, מדיה ודיגיטל של השבוע וצוללים על הנושאים הבוערים בתחום. מהביטקוין, וואווי, אונלי פאנס, שוק הרכב, NSO ועוד. זוהי אגב הזכייה הראשונה של קשת-מאקו בתחרות, שהחלה השנה להיכנס עמוק יותר לעולם הפודקאסטים.

דני פלד ודרור גלוברמן, מגישי ״בזמן שעבדתם״, מסרו: ״אנחנו נרגשים מהבחירה ומודים לקהל של ׳בזמן שעבדתם׳, שמוכיח שטכנולוגיה משפיעה ומעניינת את כולם; לצוות המעולה ובראשו העורכת אפרת מירון; לקשת, שפרצה איתנו לעולם הפודקאסטים; ותודה לגיקטיים. אין על חדשנות״.

פודקאסט הלייפסטייל של השנה

במקום ה-3: סקס אפיל

במקום ה-2: הביולוגיה של הווינרים

ובמקום הראשון:

למרות העלייה המשמעותית של כמה שחקנים ותיקים וחדשים בקטגוריה, יהודית כץ ממשיכה בשלה, וזו השנה ה-3 ברציפות שהיא קוטפת את התואר. לאורך כל השנה ״חושבים טוב״ מצליח להתברג אל מצעדי ההשמעות עם מגוון נושאים מעניינים שמנסים לעזור לכם להפוך לגירסה הטובה יותר של עצמכם ולגלות משהו חדש על האחר.

יהודית כץ, מגישת ״חושבים טוב״ מסרה: ״תודה רבה לכל מי שבחר ב״חושבים טוב״ למקום ראשון בקטגוריית הלייפסטייל של גיקטיים. זו כבר השנה השלישית (!!) ברציפות שהפודקאסט זוכה, ובכל שנה זה מרגש אפילו יותר. תודה לכל מי שבחר לתמוך בפודקאסט, לשתף פרקים, להציע אורחים, לגשת לתת כיף ברחוב, לשלוח מכתב ולשתף איך הפודקאסט השפיע על החיים שלכם. אתם מגלים לי שהפודקאסט נוגע בעולם, מזיז לבבות, ויוצר מעשים. אומרים שיותר משאנחנו אוהבים אנשים על הטוב שעשו לנו, אנחנו אוהבים אותם על הטוב שעשינו להם. אז תודה שאתם מעניקים לפודקאסט ולי תחושת משמעות עמוקה, שהתוכן נוגע בחיים שלכם ועוזר לכם לחשוב ולפעול אחרת. אין מתנה גדולה מזאת״.

פודקאסט האקטואליה והפוליטיקה של השנה

במקום ה-3: המשחק הגדול

במקום ה-2: עושים פוליטיקה

ובמקום הראשון:

גם כאן – ״עושים היסטוריה״ מפנה את מקומה לשחקנית חדשה יחסית בתחום, N12, שמצליחה לכבוש את הפסגה עם הפודקאסט ״אחד ביום״ שעלה לאוויר רק השנה. בדרך כלל, פודקאסטים יוצאים אחת לשבוע, אבל ״אחד ביום״ יוצא… פעם ביום. בכל יום העיתונאי אלעד שמחיוף מביא סיפור אקטואלי אחד שסביר להניח שרפרפתם עליו במבזקי באפליקציית החדשות המועדפת עליכם, וצולל לעומקו עם מומחים, כתבים ונתונים מרתקים שמאפשרים לכם להישאר מעודכנים בכל מה שחשוב.

אלעד שמחיוף, מנחה ״אחד ביום״, מסר: ״המון תודה לכל המאזינות והמאזינים, שבשנה מטורפת – של משבר פוליטי, של מבצע בעזה, של שלל וריאנטים – בחרו להבין יחד איתנו את המציאות המשוגעת מסביב. זה לא מובן מאליו שמאות אלפים בוחרים להאזין לעשרים דקות (בערך) שמנסות לספר את החדשות בצורה קצת אחרת – מאריה דרעי ועד טלסקופ החלל החדש; מחוק החשמל ועד הישראלית הראשונה באוורסט. האמון הזה הוא מה שמאפשר לנו לאתגר את עצמנו, לגעת בסיפורים מורכבים, ולעשות תוכנית שהיא לפעמים קצת מוזרה (בקטע טוב). אנחנו רוצים גם להודות לחדשות 12 וקשת על הגיבוי, החופש והאמון. וכמובן לצוות הכי טוב בעולם – רום אטיק, עדי חצרוני, דני נולדמן, רוני הרניב ויאיר בשן״.


לערוץ הרשמי של גיקטיים, כבר נרשמתם? בואו לקבל את כל העדכונים ברגע שהם קורים


פודקאסט הראיונות של השנה

במקום ה-3: פופקורן

במקום ה-2: הפודקאסט של עומרי כספי

ובמקום הראשון:

איכשהו, דווקא קטגוריית הראיונות הצליחה להישאר זהה לחלוטין לשנה שעברה, כאשר הפודקאסט של ראם שרמן מצליח לעמוד אל מול שחקן הכדורסל הישראלי הראשון שהגיע ל-NBA, ולזכות בתחרות בשנה השנייה ברציפות. גם השנה גיקונומי, שמתקרבת ל-500 פרקים, המשיכה להביא מרואיינים משלל תחומים, לשיחות מעניינות על פיצות מנאפולי, אופניים, יזמות ועוד.

ראם שמרן, מגיש ״גיקונומי״ מסר: ״תודה רבה לכל מי שהצביע בעד גיקונומי. כיף לקבל את ההכרה הזו כי כיום יש מבחר עשיר מאוד ומלא עבודה נהדרת של אנשים מעולים. כשהתחלנו (דורון ניר ואני), היו פודקאסטים ספורים בשפה העברית. פחות מעשרה. היום יש עשרות בכל ז׳אנר. היה זה רק סמלי שקיבלתי את הבשורה בזמן העבודה על פרק מספר 500. אז כמו שאמרו מוכשרים ממני, תודה לכם (המאזינים), תודה להם (האורחים) ותודה ל(ה)שם״.

פודקאסט ההייטק והפיתוח של השנה

במקום ה-3 : עושים תוכנה

במקום ה-2: Startup For Startup

ובמקום הראשון:

צרות בהייטק ביצעה השנה מהלך מעניין, ובמקביל לקהילה הענקית שלה בפייסבוק, החליטה להשיק גם פודקאסט משלה. בכל שבוע מארחים ארבל זינגר וערן יעקובוביץ, דמות אחרת מעולם ההייטק, ולא תמיד מדובר במנכ״לים המפורסמים שכבר שמעתם עליהם.

מארבל זינגר וערן יעקובוביץ, מגישי ״צרות בהייטק הפודקאסט״ נמסר: ״תודה ענקית לכל אחת ואחד מחברי הקהילה והמאזינים שבחרו בנו לפודקאסט ההייטק של השנה! כיף גדול וסיפוק אמיתי לדעת שהתוכן שאנחנו מפיקים נותן ערך. יצאנו לדרך במאי ומאז הספקנו לארח מגוון של אנשים מעניינים, לאו דווקא אלה שבדרך כלל בפרונט. דיברנו על מגוון נושאים: מטכנולוגיות להצלת חיים, תכנון שבבים, אופציות ועד משא ומתן על שכר. באמצעות הסיפור של האורחות והאורחים שלנו נחשפנו לחלקים שונים ומגוונים בהייטק הישראלי, למדנו המון ומקווים שגם נתנו קצת בחזרה. תודה מיוחדת לכל האורחות והאורחים שהגיעו, תרמו לנו מזמנם ושיתפו אותנו בסיפור שלהם. תודה לכן ולכם חברי קהילת צרות בהייטק שמעצימים כל פרק עם שאלות ודיון בקבוצה. מקווים שנמשיך להיות מעניינים ואתם תמשיכו להאזין לפודקאסט גם בשנה הבאה״.

פודקאסט הכלכלה של השנה

במקום ה-3: השקעות למתחילים

במקום ה-2: עושים חשבון

ובמקום הראשון:

יש פודקאסטים בישראל, ויש את ״חיות כיס״. הפודקאסט שככל הנראה הצליח להכניס יותר ישראלים לעולם הפודקאסטים מאשר כל פודקאסט אחר שהגיע לפניו, מצליח זו השנה ה-4 ברציפות לנצח בתחרות, וגם הפעם הוא גורף את מספר ההצבעות הגבוה ביותר לפודקאסט בודד מאז תחילת התחרות. השנה היו חילופים קלים בצוות המגישים, אבל דבר אחד נשאר בטוח: חיות כיס הצליחו גם השנה לקחת נושאים כלכליים שבדרך כלל נתפסים כאפורים, ולהנגיש אותם בצורה מעניינת, ממכרת וכזו שיכולה לעניין את כולם. זוהי הזכיה ה-3 של ״כאן״ בתחרות השנה – שממשיכה לשמור על מעמדה כגוף שידורי הפודקאסטים המוביל בתחרות.

מצוות ״חיות כיס״, צליל אברהם, שאול אמסטרדמסקי, אלון אמיצי, אסף רפפורט ונעה בן הגיא נמסר: ״אנחנו לא בטוחים שפודקסטים משנים דברים בעולם – אבל הם בטוח משנים משהו בחיים של האנשים שעושים אותם. ואנחנו מרגישים בני מזל. חיות כיס הגיחו לעולם די מזמן, בתקופה שהאירוניה עוד לא מתה, ואחרי יותר ממאתיים פרקים אנחנו עדיין כאן. תודה למאזינים המסורים והדעתניים ולקוראי גיקטיים שבוחרים בנו שוב ושוב. תודה שאתם שמים את המטבע שלכם במכונה שלנו. תמשיכו להאזין להגיד לנו את האמת, ובואו נמשיך ליהנות מהנסיעה, ולנסות להבין למה אנחנו תקועים בפקקים (ובכלל עם מה שקיבלנו בחיים). תודה לסמנכ"ל חטיבת הרדיו בתאגיד, לי-אור אברבך ולמנהלת תחנות האומר, לימור מגן-גריזים.

כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק כל הכתבות והעדכונים מעולם הטכנולוגיה וההייטק מחכים לך עכשיו בערוץ גיקטיים בטלגרם

הפודקאסט העצמאי של השנה

במקום ה-3: חושבים טוב

במקום ה-2: בואי נדבר רצח

ובמקום הראשון:

במהלך השנים האחרונות נוצרו יותר ויותר רשתות ממולחות שיוצרות פודקאסטים מדהימים עם ערכי הפקה גבוהים, אך שמאחוריהן כבר מספר סיפורי הצלחה, צוותים של תחקירנים ואנשי מכירות ואפילו אולפנים. אבל למרות עלייתן של הרשתות, היוצרים העצמאיים ממשיכים לככב מדי שנה ברשימת הזוכים. התחרות הזאת נולדה מתוך מטרה לתת כמה שיותר חשיפה לכמה שיותר יוצרים עצמאיים שמדי שבוע מגישים לנו תוכן איכותי, ללא תשלום, ללא ציפיה לתמורה וממשיכים להתחרות על האוזן שלכם מדי שבוע – גם בתקופות לא פשוטות. הפודקאסט של קובי מלמד ואלעד יצחקיאן הוא הזוכה הכפול הראשון בתחרות של גיקטיים, וכזה שהיה יכול להשתלב בקלות בכל רשת פודקאסטים בישראל, אך שומר על העצמאות שלו ומצליח – בגדול.

אלעד יצחקיאן וקובי מלמד, מגישי ״מה יש בזה״ מסרו בתגובה: ״אנחנו בדיוק השבוע משלימים מאאאתיים פרקים, ובעצם לא הרבה השתנה – אנחנו עדיין שני חברים שעושים לבד את כל התחקירים, ההקלטה, העריכה, ההפצה, והסושיאל. כשהתחלנו לא היה לנו מושג שזה יגדל לדבר כזה, עם קהילה אדירה, מופעי לייב, חסויות, ושיתופי פעולה עם אנשים שאנחנו אוהבים. תודה רבה לכל המאזינים והמאזינות שלנו על ההצבעה והתמיכה המתמשכת, אנחנו מבטיחים לא להפסיק להעריך. עוד גביע לארון!״.

פריצת השנה לשנת 2021:

במקום ה-3: התמונה הגדולה

במקום ה-2: הקצבייה

ובמקום הראשון:

אנחנו כבר דיווחנו לכם שהוא כוכב עולה בשמי הפודקאסטים עוד באמצע השנה, אבל ״אחד ביום״ הצליח לנצח כמה סופרסטארים בדרך לפסגת הפודקאסטים השנה. בשנה סוערת מבחינה פוליטית, חברתית, כלכלית ולצערנו גם בריאותית, ״אחד ביום״ הצליח לעסוק בפחות או יותר כל הנושאים המעניינים של השנה. עם חברת חדשות שעומדת מאחוריו, והמוח שמאחורי חלק מההצלחות הגדולות של ״כאן״ – היה ברור שמדובר כאן בשחקן חזק חדש בשוק, ועכשיו הוא מקבל את התואר הרשמי, וזוכה בדאבל השני בתולדות התחרות.

אלעד שמחיוף, מנחה ״אחד ביום״, מסר בתגובה לזכיה: ״לרגע קצת קשה לזכור ש״אחד ביום״ הוא עדיין תינוק בנוף הפודקאסטים של ישראל. המציאות מסביב היא כל כך אינטנסיבית שמרגיש לפעמים כאילו כל יום הוא כמו שנה. אנחנו גאים ומאושרים מהאמון וההערכה.

תודה גיקטיים. פריצת השנה זה תואר שאפשר לקבל רק פעם אחת ואנחנו מאוד שמחים על הזכות. בזכות צוות מנצח (רום אטיק, עדי חצרוני, דני נודלמן, רוני הרניב ויאיר בשן), כתבים ומרואיינים נהדרים, תמיכה מצד חדשות 12 וקשת ובעיקר בזכות המאזינים והמאזינות המדהימים שלנו, ״אחד ביום״ הצליח לפרוץ השנה גבולות. מבטיחים להמשיך לעשות את זה גם בשנתנו השנייה״.


תודה רבה לכל המשתתפים, המשתתפות, המצביעים והמצביעות.

ניפגש בתחרות פודקאסט השנה 2022!

 

 

תחרות פודקאסט השנה 2021 הובאה לכם בחסות המיקרופונים של Blue

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

23 תגובות על "אתם בחרתם: אלו הפודקאסטים הטובים ביותר לשנת 2021"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלי
Guest

עצוב שהקצבייה מסיימים בלי אף זכייה. אין לי ספק שהם התחילו פה משהו גדול עם העברת תוכן בידור ישראלי לעולם הפודקאסטים, ונראה בעתיד תוכניות נוספות הולכות בדרך זו.

ברוך
Guest

הם זכו במקום השני

יהודה
Guest

פוד השנה שלי זה "חוזק חבית"!

איציק
Guest

ה א נ ל י ס ט י ם

tkui
Guest

אוי איזה שעמום אלוהים…

פורת
Guest
מצער שאחד ביום ובזמן שעבדתם מבית חברת הפופוליזם הלאומית מעפילים לראש הקטגוריה ודוחקים הסכתים איכותיים באמת כמו עושים טכנולוגיה ועושים פוליטיקה למקום השני. אלמלא הקידום של ההסכתים האלה שנדחפים בכל פינה בפרסום כבד וחסר רחמים במוצרי קשת שמנצלים את כוחם לפרסם על חשבון אחרים, ושמאלצים את המבקרים המסכנים השבויים בעננים של קליקבייטים ומניפולציות שהופכות את המדינה לתוכנית מציאות בידורית של בזבוז זמן וחדשות כזב עם רייטינג גבוה שמשרתות את בעלי המניות להאזין להסכתים האלה מבלי להכיר את החלופות, הייתי מפרגן להסכתים האלה על הזכייה. למען הסר ספק, אני לא מבקר את הצוותים של ההסכתים, אני בטוח שהם אנשים טובים שעושים… Read more »
שלמה
Guest

אתה מציג דעה קיצונית וחד צדדית לחלוטין.
לא נחשפתי לשום פרסומת לא של בזמן שעבדתם ולא של אחד ביום, ואני מקשיב לשניהם באופן כמעט קבוע פשוט כי זה טוב.
אני לא יודע אם מה שאתה אומר על חברת הפופוליזם הלאומית נכון או לא, אבל הפודקאסטים האלו פשוט מעולים!

טוהר
Guest

אוף למה בואי נדבר רצח לא זכו במקום ראשון אחד,
מצד שני התשובה ומה יש בזה מתחרים ראויים בהחלט

יהודה
Guest

אני לא מאמין שצור ויעקבי לא נכנס

מאזין קבוע
Guest

איך מדברים סייבר לא זכה?!
זה פשוט לא הגיוני התחרות הזאת שלכם

זה לא עובד ככה
Guest

רק עכשיו קלטתי שרום אטיק עבר לקשת… :0 מקווה שהוא מקבל מספיק כסף על הבגידה הזו בחיות כיס. אבל שיהיה לו בהצלחה!

יניב
Guest

תחרות מעניינת. תוכלו להוסיף לינקים לפודקאסטים ואת שם הזוכים בטקסט ולא תמונה?

יובל
Guest

יש לכם את הרשימה של כל מי שעלה לשלב השני? ב google form של ההצבעות כבר לא זמין

בוחן התגובות
Guest

גיקטיים – מה נסגר עם מערכת התגובות שלכם?

זה נראה על הפנים.
לא שהקודמת היתה להיט, אבל עדיפה בהרבה

יוסי לב
Guest

איזו אמינות. "במקרה" בחרתם בתוכן של שידורי קשת וקיבלתם חשיפה עצומה בפריים טיים בחדשות הערב והבוקר

אחיה
Guest

איפה "מתוק מדבש"?

צ
Guest

יפה, חבל לי שעומרי כספי לא לקח מקום ראשון בקטגורית הראיונות כי הוא באמת מעניין, מקורי ושונה אבל שאפו לגיקונומי.
ושאפו למה יש בזה שהביאו דאבל לראשונה…

שלמה
Guest

כל כך כיף לראות שבזמן שעבדתם קיבלו מקום ראשון.
אוהב אתכם :-)

הגיון בריא אחי
Guest
הגיון בריא אחי

מה עם Think and Drink Different?

גיל
Guest

קצת לא ברור איך במיוחד בהקשר של ״אחד ביום״ ואח״כ ב״חיות כיס״ וב-״שיר אחד״ לא מציינים את העורך שבזכותו עולם הפודקאסטים הערוכים בישראל נשמע כמו שהוא נשמע רום אטיק. קשת לקחו את העורך מספר אחת שיש בארץ ובזכותו איד ביום ניצח בשתי קטגוריות
מגיע לו כבוד..

משתמש
Guest

מאוכזב שאין פה את "טל ותומר קל וחומר" בקטגוריית קומדיה

רועי גירון אלוף
Guest
רועי גירון אלוף

איך כשבגרוש היה חור לא לקח מקום ראשון איך?
ליגה אחרת.

אובייקטיבי
Guest

השקעות למתחילים בהחלט פודקאסט אדיר, ברכות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: