גרסת iOS 4 לאייפון זמינה להורדה – סקירת וידאו ראשונה

איך עבר הערב בו עודכן מכשיר האייפון למערכת ההפעלה החדשה iOS 4? בפוסט המשולב בקטעי וידאו תוכלו ללמוד על התכונות החדשות של מערכת ההפעלה, אילו הבטחות קויימו ומה קרה לאנשי הקשר?

היום בערב יצא עדכון התוכנה ל-‏iOS 4 לאייפון אשר על פי אפל מכיל יותר ממאה מאפיינים חדשים מעבר לשיפורים בנגישות, בתקשורת Bluetooth וכמובן תיקון שגיאות. העדכון כולל מעל 1,500 ממשקי תכנות חדשים למפתחים שבנינו. להזכירכם, מוצרים התואמים את עדכון התוכנה הם :  iPhone 3G,‏‏ ‏iPhone 3GS, ‏‏iPhone 4, ‏‏iPod touch‏ (דור שני), ‏‏iPod touch דור שלישי (דגמי סוף 2009 בנפח 32 ג״ב או 64 ג״ב‏). העדכון היה די פשוט, באמצעות חיבור במכשיר למחשב בו מותקן ה-iTunes בגרסה 9.2 הנדרש לצורך הורדת מערכת ההפעלה החדשה. כל התהליך ארך בערך 30 דקות כולל הורדה של מערכת ההפעלה, התקנה, Reboot של המכשיר ועליה עם הגרסה החדשה.

כך נראות התכונות החדשות לאחר העדכון : (תודה לירון בר על העזרה בצילום ובעריכה בשעות הלילה המאוחרות)

מולטי- טאסקינג!

אחד השינויים הבולטים הוא תמיכה בריבוי משימות, מולטיטאסקינג, אשר מגובה בממשק משתמש המאפשר לעבור בין היישומים בצורה מהירה. אחד החידושים שציפינו לו הוא היכולת לעבוד עם יישומי Voip (כגון סקייפ – אך כרגע זה עדיין לא עובד,למרבה הצער, והעדכון יצא בקרוב ) אשר יכולים לקבל שיחות ברקע או כשהמכשיר במצב שינה. לקחו לי כמה דקות לאתר את הלחיצה הכפולה הנדרשת כדי לראות את התכניות הפתוחות ולהחליף ביניהן, אבל זה נראה ככה:

ניהול יישומים

מבחינת השינויים בניהול היישומים, סוף סוף יישומים יכולים לעקוב אחר המיקום ולפעול ברקע, יישומים יכולים לקבל התראות והודעות באמצעות ״דחיפה״ (שאני לא אוהבת) והתראות מקומיות ויישומים יכולים להשלים פעולות ברקע (את זה אני מאוד אוהבת).

ניהול תיקיות

נושא נוסף שמטופל בגרסה זו הוא השימוש החדש בתיקיות המאפשרות לארגן ולגשת ליישומים בצורה טובה יותר. אפשר ליצור תיקיות, כפי שהדגמתי בסרטון הבא :

ואפשר להסיר את היישומים מהתיקיה בצורה הזו :

תצוגה וטפטים במסך הבית*

שיפורים ב-‏Mail

ניתן לצפות בתיבת דואר נכנס מאוחדת, המאפשרת עיון בהודעות בכל החשבונות בו-זמנית. תוכלו גם לראות מעבר מהיר בין תיבות דואר. נושא נוסף חדש הוא האפשרות לצפות בהודעות משורשרות באותו נושא (כמו בג'ימייל) וניתן לפתוח קבצים מצורפים ביישומי צד שלישי מתאימים. מעכשיו ניתן לתייק או למחוק תוצאות חיפוש וניתנת האפשרות לבחור את הנפח של תמונות המצורפות להודעות. כמו כן, ניתן לערוך או למחוק הודעות בתיבת הדואר היוצא. עוד שיפור הוא כמובן תאימות עבור שרתי Exchange 2010 ותמיכה בחשבונות Exchange ActiveSync מרובים. בנוסף יש סנכרון אלחוטי של פתקים בתיבות דוא״ל מבוססי-‏IMAP.

אני חייבת לומר כי אחד החשבונות המוגדרים בחשבון Exchange הפסיק לקבל מיילים, ואני צריכה לבדוק אם הבעיה בשירות או במכשיר. קשה קצת לראות, אבל הנה דוגמא למיילים בנושא אחד משורשרים :

תמונות ומצלמה

נושא כאוב נוסף עד היום באייפון היה המצלמה ללא זום. בגרסה החדשה ניתן לראות שהוסיפו זום דיגיטלי עד 5x בעת צילום תמונות**, התמקדות בלחיצה בעת צילום וידיאו** ואפשרות לסנכרן פרצופים מ-‏iPhoto. עוד פיצ'ר נחמד הוא לראות תמונות המתוייגות לפי מיקום מופיעות על-גבי מפה בתיקיית ״תמונות״.

תכונות נוספות שכדאי להזכיר…

בתחום המוזיקה נוספה אפשרות ליצור ולערוך רשימות השמעה במכשיר,אפשרות ל- ‏ iPod out לניווט במוסיקה, בפודקאסטים ובספרי שמע דרך חיבור iPod ברכבים מתאימים. אפשר להשתמש בכלי שליטה בנגינת אודיו עבור iPod ויישומי אודיו של גורמי צד שלישי*. ללוח השנה ניתן לשלוח ולקבל הזמנות באופן אלחוטי דרך שרתי CalDAV נתמכים. כמו כן המכשיר תומך מהיום בשיתוף לוחות שנה דרך MobileMe. מבחינת שינויים במנגנון החיפוש, הצעות וחיפושים אחרונים מופיעים בזמן חיפוש באינטרנט, ואפשר לחפש בהודעות טקסט/מולטימדיה**, כמובן שניתן עדיין להמשיך לחפש באמצעות Spotlight באינטרנט ובוויקיפדיה.

שירותים מבוססי מיקום – אפל טוענים לשיפורי פרטיות בנושא המיקום. אני לא שמתי לב עדיין לשינוי שאפשר לראות, אבל לעומת זאת יש צלמית חדשה עבור שירותי מיקום בשורת המצב. בנוסף, אפשר לראות חיווי, המראה אלו יישומים ביקשו לדעת את המיקום שלנו ב-‏24 השעות האחרונות וניתן להפעיל או לבטל שירותי מיקום עבור יישומים ספציפיים. בתחום המקלדות המכשיר ממשיך לתמוך בבדיקת איות אוטומטית אך מוסיף תמיכה במקלדות Bluetooth‏*, וכמו כן נוספו שפות, מילונים ומקלדות חדשים והאפשרות להציג את כמות התווים בעת כתיבת הודעת טקסט/מולטימדיה חדשה‏**. לתא הקולי נוספה אפשרות לשמירה מקומית של הודעות מהתא הקולי הוויזואלי גם אם הן נמחקו מהשרת‏**. תחום נוסף שזכה לעדכון הוא תחום החיבורים והקישוריות בו נוספה הגדרה חדשה המאפשרת הפעלה/כיבוי של נתונים סלולריים בלבד‏** וחיבור אלחוטי קבוע, המאפשר קבלת התראות ב״דחיפה״*. נוספה גם תמיכה בפתרונות ניהול התקנים ניידים של גורמי צד שלישי. ובתחום הפנאי, נוספה תמיכה בספרים ומתנות – תמיכה ב-‏iBooks וב-‏iBookstore‏ (זמינים ב-‏App Store‏)‬ ותמיכה בהענקת יישומים ב-iTunes כמתנות.

מספר שינויים חדשים ביכולת של אייפון להיות תשובה גם ברמה הארגונית – מעבר לתמיכה שהזכרתי קודם בשרתי Exchange 2010, אפל הוסיפה תמיכה ביישומי ה-‏VPN ‏Juniper Junos Pulse, ו-‏Cisco AnyConnect SSL. אפשרות להפצה אלחוטית של יישומים ארגוניים. מבחינת אבטחת מידע טוענים באפל כי ישנה אבטחת נתונים טובה יותר, תוך שימוש בקוד גישה כמפתח להצפנה* (עם זאת, תכונה זו תדרוש שחזור מלא של המכשיר.)‏

לסיכום

כך נראה המכשיר בערב (לילה) הראשון לאחר השדרוג. מערכת ההפעלה החדשה תהיה לעזר בכל מה שקשור לסדר במיילים, תהפוך את המכשיר ליעיל יותר בצילום בעזרתו, וכאמור, אפליקציות שונות צריכות להתעדכן בעקבות השינוי ולהתאים את עצמן ל-iOS 4. אני חייבת לציין שמעבר למה שמצולם כאן, המכשיר הפך למעט כבד יותר בהתנהלות שלו. לאחר העדכון אנשי הקשר נמחקו לי מהזכרון והתעדכנו לאיטם ובזמנם החופשי מחשבון ה-Gmail שהגדרתי מראש לגיבוי. תנועת היד על גבי המכשיר מרגישה שונה, ומזכירה יותר ויותר את האנדרואיד (את זה אני לא אומרת לטובה), אבל שוב, מדובר בסביבה חדשה שצריך ללמוד ולהתרגל אליה. אני ממליצה בכל מקרה לעדכן, אחרים שעדכנו לא דיווחו על מחיקת אנשי הקשר וגם לא על איטיות, אבל אנחנו נישאר עם אצבע על הדופק ונעדכן בהמשך. בהצלחה למעדכנים!

בשביל מה הכוכביות ?

סימון * – התכונה קיימת רק בדגמי iPhone 3GS,‏‏ iPhone 4 ו-‏iPod touch דור שלישי בלבד.
סימון **  – התכונה קיימת רק בדגמי iPhone 3G,‏ iPhone 3GS‏ ו-‏iPhone 4 בלבד. שירותי הודעות הטקסט/המולטימדיה והתא הקולי הוויזואלי תלויים בתמיכת המפעיל הסלולרי.

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

30 תגובות על "גרסת iOS 4 לאייפון זמינה להורדה – סקירת וידאו ראשונה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ניר בן יונה
Guest

יופי של פוסט מורן :)

עמית
Guest

אז מה, לעדכן? עכשיו אני אגיע הביתה ואאחר לתכניות הערב שלי בגללכם!

מורן בר
Guest

תאשים את סטיב!

עומר
Guest

מורן, מאז ומתמיד יכולנו לשמוע מוזיקה בזמן שימוש במכשיר. האפליקציות המובנות של המכשיר תמיד תמכו במולטיטאסקינג, פשוט לא היתה דרך נוחה לעבור ביניהן. 

מורן בר
Guest

תודה על התגובה. אתה צודק. השינוי הוא בעיקר בממשק המאפשר את ההפעלה של ipod והמעבר בקלות והנעילה של התצוגה.

חן לבקוביץ
Guest

לא נמחקו אנשי קשר
המסך בסדר. אולי רצות אפליקציות ברקע? לריבוי משימות יש כמובן חיסרון…

אור
Guest

ה"איטיות" שמזכירה לך את אנדרויד היא ריבוי המשימות.
אין מה לעשות, תפתחי יותר אפליקציות, המכשיר יעבוד לאט יותר…

מורן בר
Guest

אני מפנה אותך לתגובה של אריק, הוא כתב דברים נכונים. ובכל אופן, הממשק מגיב בצורה שונה, לפעמים איטית יותר ולפעמים יותר חלקה.

אלעד
Guest

מורני, רכשתי מחברת פלאפון לפני שבוע 3GS ועדכנתי כרגע לגרסה 4.
את הזום במצלמה אני רואה. את השאר לא למה? מה עשיתי לא טוב? אני צריך להוריד משהו?

מורן בר
Guest

מה לא עובד לך?

בכל מקרה, תעדכן אפליקציות – יש עדכונים שהופיעו לי ב-App store מיד לאחר השדרוג. את הרקע אתה רואה כבר? את האפליקציות הפתוחות אתה רואה בלחיצה כפולה על המקש? אתה יכול לעשות תיקיה לאפליקציות כמו שהדגמתי כאן?

אלעד
Guest

כן תודה רבה מאמי… רק שMMS אני לא יכול לשלוח ולקבל :(

אריק
Guest
לרוב, לא מדובר כאן בריבוי משימות אמיתי, ולכן אני לא מקבל שה-"כבדות" נובעת מכך. אני רואה הרבה בילבול ברשת אודות הסיפור הזה, בילבול שלפי דעתי אפל יצרה בכוונה (או לפחות, לא ממש ניסתה למנוע). מה שקורה תכלס: כמובן רק אם האפליקציה תומכת בזה, מערכת ההפעלה "מקפיאה" את האפליקציה, ושומרת את המצב שלה (האפליקציה מקבלת הודעה על ההקפאה, וגם על ההפשרה). זה דומה מאוד ל-Hibernate של Windows, עם כמה הבדלים קטנים: 1) אפליקציות שמותאמות למערכת ההפעלה 4, יכולות להשאיר חלקים מסויימים מאוד מעצמן רצים ברקע, ולחלקים האלה אין השפעה על ממשק המשתמש, חוץ מהיכולת להציג התראה (שהמשתמש יכול לבחור להתעלם ממנה).… Read more »
מורן בר
Guest

תודה על התגובה המפורטת.

אני לא יודעת ממה נובעת הכבדות, אבל המערכת רצה לי פחות חלק מאשר קודם.

תודה לגבי ההסבר על המולטיטאסקינג, אתה צודק, ודוגמא לכך אפשר לראות את הסקייפ שעד שפרסמו אתמול בלילה שהגרסה הנוכחית עדיין לא תומכת במה שהודגם כל כך יפהבהדגמה של אפל על הבמה, הסקייפ פשוט קפוא ורק כשנכנסים אליו שוב הוא מתחבר.

http://www.youtube.com/watch?v=-X8evpgu4Nc

אור
Guest

אפליקציה יושבת בזכרון (כל עוד יש קוד שאמור לרוץ). בין אם זה פייסבוק שמחפש עדכונים, תוכנת מסנג'ר כזו או אחרת או סקייפ שממתין לשיחה. יש קוד שרץ והוא תופס מקום.
אני מניח שיש שם אופטימיזציות מצוינות (כי זה באמת עובד חלק), אבל גם לזה יש מגבלה.

יכול להיות שהאיטיות הספציפית של מורן לא נובעת מ"ריבוי משימות", אבל זה מאוד יתכן במצבים אחרים.

בכל מקרה, אי אפשר להרוויח מכל הכיוונים. ריבוי משימות צורך עוד משאבים וזה משפיע על שאר הדברים. עד כמה שאני זוכר יש מעבד אחד על האייפון :)

לידע כללי, זה לא משהו שאפל המציאו. ה"שיטה" הזו קיימת עוד מתקופת הפאלם הישנה…

rene
Guest

היי – אני לא מצליחה להפעיל את האופציה של לשמוע מוסיקה ולשחק למשל – אשמח לעזרה תודה

יניב פלדמן
Member

זה מה שהיה ניתן לעשות מאז הגרסה הראשונה עוד? באיזה בעייה אתה נתקל בדיוק?
מה קורה כשאתה נמצא במסך של המוזיקה ולוחץ על הכפתור של מסך הבית?

דוד
Guest

אני מאמין שעוד ייצאו לזה עדכוני גרסה לא?

בועז
Guest

הבוקר ניסיתי להתקין את מערכת ההפעלה 4, לקראת סיום קיבלתי הודעה שהאייטיונז אינו מזהה אותי והמכשיר ננעל!!!
מישהו? משהו? צריך עזרה דחוףףףף…לא ניתן להדליק או לחבות אותו..אייקון התפוח מופיע על המסך וכך הוא תקוע מהבוקר.
המכשיר חוקי לחלוטין ברשת פלאפון ומעולם לא עשה בעיות כל שהן.
אנא עזרה
בועז

מורן בר
Guest

גש לפלאפון. שיבדקו את הנושא כפי שהציע צחי למטה.

צחי
Guest

היי בועז
קרתה לי אותה תקלה השבוע וגם אני ברשת פלאפון. לקחתי לתיקון ואחרי שעה וחצי החליטו להחליף לי את המכשיר ולתת לי אחד חדש מהניילון. הטכנאים הטיפשים במרכז השירות ראשל"צ טענו שלא הייתי צריך לעדכן לגרסה 4 כי "היא לא טובה" וגם "עושה בעיות". אחרי שהתעקשתי הם נתנו לי טלפון של טכנאי שמטפל בתקלות אייפון והוא גיחך כששמע מה הם אמרו, והסביר לי איך לעדכן בעזרת "שחזור ועדכון" כשהמכשיר כבוי .

שורה תחתונה- קיבלתי מכשיר חדש מהקופסא, האייטונס ישר שחזר את כל אנשי הקשר והסמסים, וכל הנזק היה שעתיים טרטור במרכז השירות

צחי

מירון
Guest

היי,
שאלה: מאז שהתקנתי את גירסה 4, נעלמה לי האפשרות לשלוח mms, האם מישהו מכיר ויודע איך להפעיל את האפשרות מחדש?
למעשה גם האייקון של המצלמה נעלם בממשק כתיבת הודעה וגם באלבום התמונות הוסרה האפשרות לשלוח mms ונותרו רק האפשרויות האחרות, מ ע צ ב ן !!

מורן בר
Guest

http://appmodo.com/20726/ios4-update-drops-mms-for-some-users-like-att-does-calls/

לא רק לך זה קרה, מסתבר. וכן, זה מעצבן.

זיו
Guest

היי מורן.
קודם כל סחתיק על הפוסט.
התקנתי את גרסה 4.

שום דבר לא עובד לי מהפיצ'רים שהובטחו למעט התיקייה שאפשר להשים עוד דברים בפנים.
רקעים,לא עובד,ריבוי משימות,גם לא.

איך אני יכול לשחזר את הגירסה שהיתה לי עד כה?
3.1.3.
אשמח לעזרתך

מורן בר
Guest

תוכל לבצע את השחזור חזרה אם ביצעת גיבוי של מערכת ההפעלה הקודמת. הנה מדריך שיכול לעזור :http://lifehacker.com/5572003/how-to-downgrade-your-iphone-3g%5Bs%5D-from-ios-4-to-ios-313

אני לא ביצעתי מעולם שחזור, אז כמובן שכדאי שתגבה דברים חשובים על המכשיר לפני פעולות כאלו. אין אחריות :-)…

זיו
Guest

תודה רבה מורני…את מדהימה (:

יוני
Guest

אתר חדש המסקר אפליקציות לאייפון וחדשות אייפון
http://iapps.co.il

sharhav
Guest

למה אין שרות של MMS במערכת הפעלה 4??

רון
Guest

בוודאי שיש,פשוט צריך להגדיר אותו !
תתקשר לספק הסלולאר שלך או תעשה חיפוש בגוגל

ספיר
Guest

אני חייבת עזרה ד ח ו ף !!
יש לי את הגרסה באייפון 4.0.1 [ ככה רשום לי ]
ואין לי פלאש במצלמה…..למה?

רן
Guest

העדכון לא עובד על אייפון 1??

wpDiscuz

תגיות לכתבה: