24 שעות עם האייפון 6 – אלו 8 המסקנות שהגענו אליהן [רשמים ראשונים]

בתוך שלושה ימים בלבד מרגע שהושק שברה אפל שיא חדש ומכרה למעלה מ-10 מיליון מכשירי אייפון 6 ואייפון 6 פלוס. חודש לפני שהם נוחתים פה בארץ, נפרדנו מהעולם החיצון למשך 24 שעות ויצאנו לשחק. אלו המסקנות

מימין: האייפון 6 החדש, משמאל: האייפון 5. תמונה: גיקטיים

מימין: האייפון 6 החדש, משמאל: האייפון 5. תמונה: גיקטיים

המכשיר ניתן לנו לסקירה באדיבות חנות iStore בתל אביב.

נראה כי מאז הושק לראשונה האייפון ב-2007 לא זכה המכשיר להייפ גדול כל כך כמו זה לו זכה בשבועות האחרונים האייפון 6. הסיבות לכך מגוונות, ומכל מקום, נראה כי למתחרותיה של אפל בהחלט יש סיבה לדאגה וזאת על אף שהחברה לא חידשה יותר מידי בדגם הנוכחי.

אחרי כתבת השער בידיעות אחרונות יום אחרי אירוע ההכרזה של אפל, ואחרי שישראלים רבים כבר שידלו את הדוד מאמריקה לעשות להם ג׳סטה ולרכוש עבורם את המכשיר, הגיע גם הזמן שלנו להתנסות איתו במשך כמה שעות ולנסות ולהבין על מה כל המהומה.

במטרה לתמצת ולרכז את המסקנות שלנו החלטנו להמנע מקריאת סקירות וביקורות ברשת עד שנניח את ידנו על המכשיר החדש, כך שלא נגיע עם דעות קדומות לפני שניגשנו לבדוק אותו. אחרי שימוש אינטנסיבי ומבלי שהנחנו אותו לרגע בצד, הנה 10 המסקנות המרכזיות שהגענו אליהן:

1. אין מה להתלבט: האייפון 6 פלוס פשוט גדול מידי

אחרי שנים שנמנעה אפל להגדיל את מסך מכשיר האייפון, בדגם האייפון 5 הבשילו התנאים ומכשיר הדגל קפץ ממסך בגודל ״3.5 ל-״4. השינוי הקטן הזה התגלה כמבורך והוסיף שטח נדל״ני חשוב שהפך אותו לנוח הרבה יותר לשימוש. השנה החליטה החברה להקפיץ את גודל המכשיר שוב והפעם ל-״4.7. בנוסף, השיקה את האייפון 6 פלוס עם מסך בגודל ״5.5.

אחרי שבחנו בקפידה את שני המכשירים ההחלטה היתה ברורה למדי: האייפון 6 פלוס כולל אולי מסך מרשים וגדול, וגם חד באופן בלתי רגיל – כזה שלא יצא לנו לראות עדיין בליין המכשירים של אפל, אבל הוא פשוט לא נוח. לא ניתן לתפעל אותו ביד אחת ומי שינסה לנהל איתו שיחה יבין במהירות שהוא פשוט לא מתיישב באופן ראוי ביד. אז כן, חובבי הפאבלטים ימצאו כאן מכשיר מעוצב עם מסך מרשים, אבל אם נתמקד לרגע בצד הפרקטי, שם הוא פשוט נכשל כשגודל המסך לא מעניק כאן יתרון מהותי וערך מוסף ששווה את זה.

2. האייפון היפה ביותר שנוצר עד כה

האייפון 6 והאייפון 6 פלוס הם ללא ספק האייפונים היפים ביותר שאפל יצרה עד כה. אחרי 4 דגמים שהובילו קו עיצובי שהתקשנו להתחבר אליו ולא אפיינו את החברה, אפל מצליחה סוף סוף לחזור למקורות.

מאז האייפון 4 דגלה אפל בעיצוב מרובע ומקוטע, ושם גם איבדנו אותה בכל הנוגע לעיצוב ליין המכשירים. בניגוד אליהם, האייפון 6 כולל עיצוב מעוגל ומוקפד, עושה שימוש נכון במתכת לכל אורכו, עם פרטים מדוייקים ושימוש בחומרים שמעניקים לו מראה יוקרתי ומהוקצע, כזה שמושך ובצדק לא מעט תשומת לב.

העובי שלו כמעט ובלתי נתפס, המסך שלו מסתיים בזווית מעוגלת לכל אורכו, כזו שממשיכה את העיצוב המתכתי באופן כמעט מושלם ולבסוף – לפחות בכל הנוגע לאייפון 6, מדובר במכשיר שמתיישב נהדר ביד, שנוח להחזיק אותו וכיף להתבונן בו.

עם זאת, שני מרכיבים הנוגעים לעיצוב המכשיר מחבלים מעט במראה שלו ומדובר בפספוס. הראשון הוא עדשת המצלמה הבולטת של האייפון החדש, והשני קווי החיבור הלבנים העשויים פלסטיק שקוטעים את הרצף של חיפוי המתכת. בשני המקרים בחרה אפל להעניק משקל גדול יותר לצד הפרקטי על חשבון זה העיצובי: העדשה הבולטת נועדה לעזור לייצר פוקוס טוב יותר ופסי הפלסטיק נועדו לייצר הפרדה בין האנטנות השונות במטרה לאפשר קליטה טובה יותר. אז כן, מדובר כאן בפשרה שביצעה אפל על חשבון העיצוב, אבל בין פונקציונאליות למראה, נראה שמדובר בפתרון שמצא איזון בין השניים.

ולבסוף ברשותכם, אני רוצה להתעכב במשהו קטן שאני מניח שרבים לא ממש התעמקו בו – אריזת המכשיר.

בפעם הראשונה מאז נחשף האייפון, אפל בחרה לייבא את העיצוב המינימליסטי בו דוגלת כבר שנים גם לאריזת המכשיר. האריזה החדשה לבנה לחלוטין ולא כוללת אפילו את תמונתו של האייפון אלא תבליט שמייצג אותו. מצד אחד מדובר באריזה מעט מאכזבת, כזו שלא ניתן להתפעל ממנה או להתרגש ממה שעתיד להמצא בתוכה, אבל מנגד, היא מעניקה דגש רב יותר למכשיר, משהו שאפל תמיד התמקדה בו. (זה לא מקרי שהדבר הראשון בו אתם נתקלים כשאתם פותחים אריזה של כל אחד מהמוצרים של אפל הוא המוצר עצמו ולא את המדריך, הכבלים ושאר הדברים המצויים שם).

מימין: אריזת האייפון הראשון שהושק ב-2007, משמאל: האייפון 6 שהושק השנה

מימין: אריזת האייפון הראשון שהושק ב-2007, משמאל: האייפון 6 שהושק השנה. צילום: גיקטיים

3. מצלמה לא נמדדת רק במספר המגה פיקסלים

כיצד ניתן לשווק מצלמה טובה יותר להדיוטות שאינם מבינים בצילום? הדרך שמצאו חברות הטכנולוגיה נעוצה בהתמקדות במרכיב אחד שקיבל בשנים האחרונות תשומת לב מוגזמת – מספר המגה פיקסלים. מצלמה מורכבת מאינספור מרכיבים נוספים שיקבעו את טיב התמונות שתלכוד והם נוגעים בין היתר לעדשה, לצמצם, לחיישנים שונים ולאינספור מרכיבים שיקבעו את איכות התמונות שתנפיק. אלא שמבחינה שיווקית קל יותר לדבר במספרים – 12 גדול מ-5 ומאחר וכך, מצלמת 12 מגה פיקסל טובה בהכרח ממצלמת 5 מגה פיקסל – אז זהו, שלא.

מצלמת האייפון 6 היא מצלמת 8 מגה פיקסל. ברמת הפיקסלים מדובר במספר זהה לזה שאפיין את שני דגמי האייפון הקודמים, אלא שכאן אפל שידרגה מרכיבים נוספים הנוגעים למצלמה. בלי להכנס לפרטים הממש מדוייקים, מצלמת האייפון 6 מתמודדת טוב יותר עם תנאי תאורה קשים, הפוקוס שלה מהיר יותר והצבעים ברורים וחדים יותר גם ביחס למצלמות בעלות מספר רב יותר של פיקסלים שתמצאו בקרב המתחרות.

dizingof

וכך זה נראה בלילה

night

4. הסוללה עדיין מאכזבת

אפל אמנם הגדילה את נפח הסוללה באייפון 6 (העומד כעת על 1810mAh לעומת 1560mAh בדגם האייפון 5S), אבל בהתחשב בעובדה שגודל המסך, המעבד ויתר המרכיבים האחרים במכשיר שודרגו, מדובר יותר במענה על צורך מאשר בקפיצה בביצועים. אין כאן בשורה ועדיין תאלצו ללכת עם כבל הטעינה לכל מקום ולגלות לעיתים שבסוף היום אתם נלחמים באדי החשמל שנותרו.

5. מהיר יותר, אבל תתקשו להרגיש בהבדל

האמירה הזו תלויה כמובן במכשיר שאתם מחזיקים בו כעת. אם אתם עוברים מאייפון 5, 5C או 5S ואינכם נוטים להשתמש באפליקציות עתירות גרפיקה, ההבדל במהירות הביצועים של המכשיר במהלך העובדה השוטפת שלכם תהיה בלתי מורגשת. עם זאת, במידה ואתם מחזיקים אייפון 4S או אייפון 4 רחמנא ליצלן, אז חוץ מתנחומינו הכנים על iOS 7 שסביר והרגה לכם את המכשיר, מדובר כאן בהבדל של שמים וארץ.

האייפון 6 כולל מעבד A8 בתצורת 64bit של אפל שאמור לספק ביצועים טובים יותר מקודמיו ויחד עם iOS 8 מדובר ללא ספק בעבודה חלקה ונקיה, מהירה וטובה, אך כזו שאנחנו מצפים מאייפון חדש בכל מקרה.

דק וקל עם עיצוב יוקרתי ומרשים. האייפון 6 לצד האייפון 5

דק וקל עם עיצוב יוקרתי ומרשים. האייפון 6 לצד האייפון 5. צילום: גיקטיים

6. תשכחו מחיבור ה-USB הדו צדדי

שבועות אחדים לפני שהכריזה אפל על ליין האייפון 6 התרוצצה לה שמועה עקשת, על כך שהחברה צפויה לעשות שימוש באחד הפטנטים עליהם חתומה, ולכלול בערכה כבל טעינה שמאפשר חיבור USB ללא כל התחשבות בצד הנכון והלא נכון. יחד עם השקת המכשירים הופרכה השמועה ולנו נותר רק לקוות שבלי שום קשר לאפל, חיבור שכזה יאומץ על ידי קהילת הטכנולוגיה בקרוב.

7. תגידו שלום לקישוריות 802.11ac ול-NFC

ליין האייפון 6 הוא הראשון בסדרת האייפונים שכולל סוף סוף את קישוריות 802.11ac. מדובר בתקן חדש יחסית שאפל כבר אימצה בליין המכשירים שלה בשנה שעברה ומאפשר חיבור מהיר בטווח גדול יותר לקישוריות ה-WiFi שלכם. הדבר הזה לא שווה כלום במידה ואין לכם ראוטר שמשדר בצורה זהה, אבל במידה ויש לכם (ה-Airport Express החדש של אפל אגב, תומך), תוכלו להנות מביצועים מרשימים הרבה יותר בחיבור הביתי לאינטרנט.

כמו כן, שבב ה-NFC שהטמיעה אפל באייפון החדש עשוי להפוך לא מעט מכשירים שרכשנו לשימושים בקרוב, זאת במידה ותפתח את יכולת הסנכרון אליהם באחד העדכונים הבאים של iOS. אך עם זאת, השימוש הייעודי של אפל הנוגע לאייפון כאמצעי תשלום שיחליף את כרטיס האשראי, עוד רחוק מלהיות רלוונטי לקהל הישראלי פה בארץ.

יושק בארץ בסוף אוקטובר, עד אז, המחירים גבוהים - אפילו מאוד. צילום: גיקטיים

יושק בארץ בסוף אוקטובר, עד אז, המחירים גבוהים – אפילו מאוד. צילום: גיקטיים

8. שווה 4,800 ש״ח?

נכון לכתיבת שורות אלה מכשיר האייפון טרם הושק באופן רשמי בישראל וצפוי לזכות להשקה בקרב מפעילות הסלולר, איידיגיטל ו-C-Data לקראת סוף חודש אוקטובר. מאחר וכך, המכשיר זמין בשלב זה לרכישה רק באמצעות חנויות פרטיות שמבצעות ייבוא פרטי או באמצעות ייבוא אישי שתוכלו לבצע באמצעות חברות שילוח מחו״ל.

המחירים, כצפוי גבוהים, אפילו גבוהים מאוד.

האייפון 6 מגיע בשלוש תצורות: 16, 64 או 128GB (שימו לב שאפל ביטלה את דגם ה-32GB והחליפה אותו ב-64GB). בארץ תוכלו לרכוש את האייפון 6 בתצורת ה-16GB, שהוא כאמור הדגם הבסיסי והזול ביותר, תמורת מחיר התחלתי שנפתח ב-4,800 ש״ח. לשם השוואה: המכשיר נמכר בארה״ב ללא חוזה תמורת 2,576 ש״ח בלבד כולל מס מקומי. (650 דולר לדגם המכשיר נטול חוזה, מס מקומי בניו יורק בסך 8.875% ועל פי שער הדולר היציג נכון להיום העומד על 3.65).

עבור האייפון בתצורת ה-64GB תשלמו בישראל 5,300 ש״ח ועבור תצורת ה-128GB תפרדו מ-5,800 ש״ח.

המחירים צפויים להשתנות ולצנוח יחד עם ההשקה הרשמית של המכשיר בעוד כחודש ימים, אך אלו מכם שלהוטים להניח את ידם עליו כבר עכשיו כאן בארץ, יאלצו לשלם על כך – והרבה.

המכשיר ניתן לנו לסקירה וזמין לרכישה בחנות iStore בתל אביב.

וידאו: הפרסומת הראשונה של אפל לליין האייפונים החדש

 

 

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

18 תגובות על "24 שעות עם האייפון 6 – אלו 8 המסקנות שהגענו אליהן [רשמים ראשונים]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
חיים
Guest

ברור שהשמחיר אינו שווה את המוצר. אבל אשמח שיהיה לי אחד, בעיקר בגלל שהאייפון שלי מאוד ישן.

שנה טובה.

לא פראייר
Guest

לא קונים אייפון 6 בארץ עד להורדת מחירים רצינית! תפסיקו להיות פראיירים! תצטרפו לקבוצת החרם בפייסבוק:
https://www.facebook.com/groups/330211923806748/?fref=ts

נטלי
Guest

מישהו יודע אם התוכנה החדשה ios8 גם ״תגמור לי את האייפון5s כמו שios7 הרג את האייפון 4 (שעוד יש לי אבל גוסס… ולדעתי. בדיוק בגלל התוכנה!)

תום
Guest

נטלי – לא. התקנתי על 5 והכל עובד פרפקט

יאיר
Guest

לי יש 5s ושמתי את ה iOS 8. המכשיר לא נהרג לי. יש טיפה לאגים באנימציות מסוימות, אבל זה לא כי המכשיר מתקשה לסחוב את מערכת ההפעלה, זה כי יש בה באגים. אני מניח שהם יתוקנו בשלב מסוים.
אם יש לך 16ג'יגה, חשוב שתוודאי שישאר לך מספיק זיכרון אחרי זה. לאלו עם ה 32 או 64 אין סיבה לדאוג.

אביבה
Guest

"הנה 10 המסקנות המרכזיות שהגענו אליהן"
אנחנו מפרטים רק 8 מאחר ואנחנו לא משתמשים באנדרואיד
שתי המסקנות הנוספות, יוצגו באייפון החדש, אשר יצא ממש בקרוב, בעוד שנה וייקרא אייפון 7

eracer
Guest

אתה מתכוון- אייפון 6s ו- 6s plus :)

דני
Guest

שימו לב אין יותר 32, פשש איזה חדשות. האריזה מאוד מעניינת, בבקשה ספרו עליה עוד קצת.
אגב, הפלוס בדיוק בגודל הנכון!

פאבלט
Guest

מי שמעולם לא השתמש בפאבלט לא יכול להנות ממנו ב24 שעות. לוקח זמן להתרגל. נכון, הוא מרגיש מוזר ולא נח בהתחלה, אבל תנסה להיות איתו שבוע או חודש ותנסה לחזור למסך קטן יותר אחר כך. אי אפשר…

Coverptech
Guest

מצטער, אבל המצלמה בולטת כי ג'וני אייב רצה שהמכשיר יהיה דק מאוד. אין שום קשר לייצוב הפוקוס. בנוסף, יופי הוא כמובן עניין סובייקטיבי בהחלט, אבל חלקלקותו של המכשיר, כפי שדווחה על ידי מספר מבקרים אובייקטיביים יותר, היא בעיה פרקטית בהחלט.

נטלי
Guest

ומה לגבי טענות הכיפוף? שום התייחסות לזה? אני מאוד רוצה אותו אבל בתור בחורה קצת מגושמת זה יכול להסתיים באסון קטן :)

ראם
Guest

סתם פוזה .. שם של מותג שקבל מחיר מנופח .. יש לנו בארץ הגלקסי 5 ותכף מגיע השש והנוט 4 שהם חא רואים את האיפון 6 .. המוגבל

ניב
Guest

אני חסיד של אנדרו לא משנה גם אם האייפון יהיה עם מדפסת 3D

dor
Guest

חסידים של מערכות הפעלה. פפפףףף. צריך לאשפז את האנושות.
מה השלב הבא? מסדר כוהנים של חברות שואבי אבק?

אלון
Guest

חייב לציין שהאייפון 6 ממש מכוער, כל היופי באייפון היה בצורה המרובעת שלו.
עכשיו זה נראה כמו גלקסי s2.
מצחיק שאפל נאבקו משפטית בסמסונג שיעגלו את פינות המכשירים שלהם וניצחו.. ולבסוף
הם מעגלים את שלהם.
סטיב ג'ובס לעולם לא היה מאפשר את זה.

Nadav
Guest

ממש לא! יש לי את ה- iPhone 6 plus והוא ממש לא גדול לי בהתחלה הסתכלתי עליו
והוא היה גדול מאד ואז לאט לאט הוא כבר נעשה מספק לי ולא מורגש לי הגודל שלו ואני מסתדר איתו!

אלעד
Guest

אני יכול להעיד בתור מישהו שהיה לו נוקיה 5230 וגל וגלאקסי 2 ואף פעם לא הסתדר עם אייפון ורק שמע מחברים ובני משפחה כמה שהוא נוח שהאייפון 6 פשוט מושלם ועלה על כל פלאפון לדעתי שיש כיום
אף פעם לא הייתי עם אייפון והאייפון הזה נקנה בשבילי לפני כשבוע וכולם אמרו לי אל תסתבך טוב עם האנדרואיד תשאר עם האנדרואיד ואני התעקשתי ועכשיו אני מבין שבצדק זה הפלאפון הכי טוב שהייתי איתו ואני מתכוון להמשיך עם האייפון לעוד המון שנים

מאיר כהן
Guest

עברתי לאייפון לאחר שנים רבות עם סמסונג. אמנם יש לי עדיין את הנוט 2 ואת הנוט 4 ועוד כמה מכשירים פחות נחשבים אבל האייפון הוא בהחלט הכי נוח לשימוש יותר אינטואיבי פחות עמוס ונטול גימיקים מיותרים וחסרי שימוש. יש לי כרגע אייפון 5 וגם שלושה 4s אבל בקרוב יהיה לי את ה-6.
נמאס לי מסמסונג
זהו מספיק. האיפון מכשיר מעולה עבורי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: