גיקטיים

עוד רגע פה: מה חדש ב-iOS 11.1?

תמונה: Emojipedia, twitter

אפל נמצאת כבר כמעט חודש בגל של עדכונים. לאחר השקת iOS 11 והגעתה למיליוני מכשירים של לקוחות, אך מאז שיחררה אפל כבר שני עדכונים קטנים שמתקנים בעיות יחסית ספציפיות, כאשר שחרור של אחת הגירסאות החשובות מכל, iOS 11.1 עומד בפתח. זוהי הבטא השניה של הגירסא, והיא מוסיפה לנו עוד אימוג׳ים לחיים, ואפילו מחזירה לחיים פיצ׳ר שלא מעט אנשים אהבו: מעבר בין אפליקציות ב-3D Touch.

אימוג׳ים, אימוג׳ים, אימוג׳ים

בראש ובראשונה, אחד הפיצ׳רים שילהיבו לא מעט משתמשים, הוא תוספת של עשרות אימוג׳ים חדשים למקלדת. בין האימוג׳ים שעושים את דרכם למכשיר שלכם תוכלו למצוא את האימוג׳י עם הכוכבים בעיניים, אימוג׳י מקלל, דרקולה, בת/בן ים, ואפילו אלפים ובייגלה. אנחנו יודעים, גם אנחנו מתרגשים.

במקרה חירום: מנגנון ה-SOS משתפר

אנחנו מקווים שלעולם לא תצטרכו להשתמש בפיצ׳ר הזה, אבל במידה וכן, במקרה חירום תוכלו ללחוץ מהר 5 פעמים על לחצן הכיבוי או לחיצה ארוכה על לחצן הכיבוי וכפתור הווליום כדי להפעיל את מצב ה-SOS, שכעת יאפשר לכם לבצע שיחת חירום מבלי להצטרך אפילו להסתכל על המכשיר. במידה ותרגישו או תהיו במצוקה כלשהי, כמה לחיצות מהירות והשיחה תתבצע. ניתן גם להוסיף צליל אזהרה לפני שהפיצ׳ר מופעל, שעשוי להרתיע את מקור המצוקה שלכם.

חזרתו לחיים של המולטיטאסקטינג ב-3D Touch

תמונה: Apple

משתמשים רבים זעמו על ההחלטה של אפל לבטל את האופציה של שימוש ב-3D Touch בכדי לעבור בין אפליקציות. אם אתם לא מכירים את האופציה, כנראה שאפל צדקה כשהיא טענה שלא רבים משתמשים בה: בעבר ניתן היה לבצע לחיצה חזקה בקצה המסך ולגלול כלפי אמצע המסך בכדי לעבור ל-App Switcher שמאפשר לכם לעבור בין אפליקציות. בכך נחסך מכם הצורך להעביר את האגודל או האצבע שלכם ללחצן הבית בכדי להפעיל את אפשרות המולטיטאסקינג. אפל הקשיבה לזעם הציבור, ולכן האפשרות חזרה ונראה שהיא אפילו עובדת טוב מתמיד. כעת נראה אם יהיו גם משתמשים בה.

למה iOS 11.1 כל כך חשובה?

מזה שנים אפל מנהלת בטאות ציבוריות לגירסאות החדשות שלה, ולא מעט משתמשים מתקינים אותן ומדווחים על באגים, תקלות, ובעיות התאמה שונות שיש לגירסאות החדשות. אפל משחררת לא מעט בטאות עד לשחרור הגירסא הרשמי, אך גם היא לא מושלמת. כאשר אפל משחררת גירסא חדשה לאוויר, היא מגיעה לעשרות מיליוני מכשירים תוך כמה ימים, ואז צפים הרבה יותר באגים ובעיות שדורשות טיפול. משתמשים רבים מתלוננים על איטיות או בעיות סוללה (שלרוב חולפות לאחר מספר ימים שהמכשיר מסיים את פעולת ה-Index שהוא עושה), אך ישנן גם בעיות של קריסות, חוסר תאימות ובאגים קטנים ומרגיזים. לרוב אפל משחררת מספר עדכונים קריטיים בשבועות הראשונים להשקה, אך כמה חודשים לאחר מכן משחררת את גירסאת X.1, שבדרך כלל מכילה בתוכה לא מעט תיקונים ללא מעט באגים, ולעיתים אף פיצ׳רים חדשים או שיפורים לקיימים. סביר להניח שנראה עוד כמה בטאות שיוסיפו, יורידו או ישנו כל מיני אפשרויות במכשירים, אך בסופו של דבר המטרה של אפל היא למצוא מה עובד ומה נוח למשתמשים שלה, לכן מעט סבלנות בדרך כלל משתלמת בכל הנוגע לחווית משתמש אצל אפל.