שווה את ההשקעה: קוד לבוש יוצא לגייס

מדור מיוחד לקראת שנת 2015, שמוקדש למשקיעים והאנג’לים של התעשייה הישראלית. יצאנו לשאול את מה שלא העזתם וכמובן שגם בדקנו מה הם לובשים

geekshick reut L

“כדי להשיג משקיע צריך להשקיע” ו”רושם ראשוני קובע” הם משפטים שאני מאמינה ועומדת מאחוריהם, אבל קהל הסטארטאפיסטים הישראלים משום מה מסרב להפנים. טוב, לא יפה. היו לנו כמה אנשים מוצלחים במדורים.

yanivgolan

צילום: גיקטיים

כדי להוכיח אחת ולתמיד, יצאתי לבדוק מה האנג’לים והמשקיעים לובשים ועל הדרך ניצלתי את ההזדמנות לברר איך מצפים מכם להגיע לפגישה (ולא, אני לא מדברת על פורמט המצגת ומה להכניס בתוכנית עסקית, יש פה דברים חשובים על הפרק פיפל) ומה גורלו של היזם שמופיע בכפכפים. חזרתי עם מסקנות שירעידו לכם את הארון.

יניב גולן, שותף מנהל

ספינת האם: lool ventures,  קרן הון סיכון המשקיעה במיזמים בשלבים המוקדמים
תאג מי: #עדיין-מתרגש-מטכנולוגיה-במיוחד-מיותרת #מנסה-להיפטר-מטכנולוגיה-מיותרת-בחיים #כשאגדל-אחזור-להיות-מתכנת #צילום #צילום-אמרתי?
אם הייתי אפליקציה הייתי: Hipstamatic
כשיזם מגיע לפגישה איתי אני מצפה שילבש: “בגדים נקיים אם אפשר, אבל לא חובה”.
רושם ראשוני קובע: אמונה תפלה / אמונה שלמה, “בהחלט קובע, אבל כבר קרה והרושם התהפך לאחר כמה דקות”.
כפכפים בפגישת גיוס: ביג נו נו/ חליק גם אני נועל, “המממ, כן. גם אני נועל. ישראל קיץ וזה”. (החסרתי פעימה-ר.ש)
רק אל תגידו לי..: “שגם אתם בניגוד לכל אחרים עשיתם תוכנית עסקית מאוד מאוד שמרנית”.
כדי לתפוס את תשומת ליבי כל מה שצריך לעשות זה: “לא צריך להתאמץ. תשומת ליבי נתפסת בקלות. היי תראי, ציפור! אבל אם אנחנו מדברים על מיזמים, מקצועיות ותשוקה לעשייה, זה המפתח מבחינתי”.
מתאים לי קפה עם: דייב ויינר וגם זוהר גילון.
הפריט הכי יקר בארון שלי: “אין לי מושג מה יש לי בארון. קרוב לוודאי שזה יהיה אחד מהג’ינסים שלעולם לא אבין מה מצדיק את מחירם”.
קוד פתוח:
חולצה- “בת הזוג קנתה בחו”ל. היה בזול, רבע מחיר מבארץ, איך אפשר שלא. 5 כאלה, זהות. ועוד 5 בכחול כהה, לימים שהם אני מרגיש הרפתקן”.
מכנסיים- “קניתי בחנות שמוכרת ג’ינסים, אני חושב”.
נעליים- קאמפר, “גם להם אני שומר אמונים, לאותו דגם פחות או יותר, כבר יותר מדי שנים”.
תכשיטים- “לא עונד תכשיטים, הם מפריעים לקליטה של ה-Wifi”.
QA: יניב הוא המשקיע שמתלבש בגובה העיניים אבל לא שלוחי- חולצת פולו שחורה, ג’ינס בגזרה ישרה ונעלי עור. כמה הצטערת לשמוע שדווקא ביום הצילומים הוא לא הרגיש הרפתקן (למרות שכחול כהה זה לא בדיוק בנג’י) ופינק אותנו באיזו חולצה בהירה, שהיתה מאירה לו את הפנים ומדגישה את האישיות, שרחוקה מהבנאליות של הבגדים.

davidmoche

צילום: גיקטיים

דיוויד משה, משקיע אנג’ל

ספינת האםGeekVentures Management LLC, החברה הוקמה כדי לזהות ולהשקיע בחברות בשלב מוקדם (seed), בתעשיית ההיי-טק הישראלית ולסייע בתרומה למערכת לאקו-סיסטם מהשלבים המוקדמים, על ידי מילוי הפער בשלב בו היזמים מסתמכים בדרך כלל על מימון באמצעות משפחה וחברים (FF).
תאג מי: #work# work_harder
אם הייתי אפליקציה הייתי: The Weather Channel
כשיזם מגיע לפגישה איתי אני מצפה שילבש: שום דבר בצבע חום, “זה צבע שלפי הספר ‘תתלבש להצלחה’ קבע שלא מקצועי. ואני חייב להוסיף היגיינה אישית- פחות אכפת לי אם השיער מבולגן או אם לא התגלחו אבל חייבים להיות נקיים. אגב, אם אתם לא אוהבים ללבוש את האאוטפיט של הפגישה כל היום- פשוט תביאו להחלפה”.
רושם ראשוני קובע: אמונה תפלה / אמונה שלמה, “הרושם הראשוני כל כך חשוב כי לשנות רושם ראשוני דורש כל כך הרבה עבודה ולכן עדיף לחסוך את השעות של ההשקעה בהמשך על ידי השקעה מוקדמת בפעם הראשונה”.
כפכפים בפגישת גיוס: ביג נו נו / חליק, גם אני נועל, “תלוי בסיבוב הגיוס- באופן כללי אלא אם זה 40 מעלות זה ביג נו נו. אנחנו מדברים על ישראל, בניו יורק החוקים שונים”.
רק אל תגידו לי….: “שאף אחד אחר עושה את זה”, “אנחנו צריכים כסף רק לששת החודשים הראשונים”, “זה יהיה ויראלי”.
כדי לתפוס את תשומת ליבי כל מה שצריך לעשות זה: חומרים ויזואלים טובים של הבעיה והפיתרון
מתאים לי קפה עם….:  סטיב ווזניאק, הקים עם סטיב ג’ובס את Apple, “הוא בחור טכני שאני בטוח שיש לו הרבה תובנות על התעשייה ומה טוב ופחות טוב בה”.
הפריט הכי יקר בארון שלי: שעון זהב של Parmigiani
קוד פתוח:
בלייזר- Ted Lapidus
מכנסיים- Lands’ End
חולצה- Tyrwhitt
סנדלים- Noat
חגורה- Polo player Argentine, בעיצוב מיוחד
משקפי שמש- משקפי ראייה שמשתנים לשמש
QA: אני חושבת שמדובר באדון אמיץ ששומר על הרושם הראשוני בטופ פריוריטי לנוכח הבגדים הארוכים והבלייזר בחום הישראלי הבלתי נסבל. את ההומור שלו הוא מוציא בחגורה ייחודית וכיפה צבעונית וכיאה ליהודי שמגיע לביקור בארץ הקודש הוא לא שוכח את סימן ההיכר הציוני (הנה הצלחתי למצוא מילה ולא שם תואר מעליב)- הסנדלים. על זה נאמר: רק בישראל.

morandshelly

צילום: גיקטיים

מור אסיא, שותפה מייסדת

ספינת האם: iAngels, פלטפורמת מימון המונים ייחודית אשר מנגישה למשקיעים פרטיים מכל העולם השקעות אנג’ל אקסלוסיביות בהיי טק ישראלי לצד המשקיעים המנוסים והמוצלחים של התעשייה.
תאג מי: #סטארטאפ #יזמות #crowdfunding #משפחה #ילדים
אם הייתי אפליקציה הייתי: “שאלה קשה. בטח הייתי Waze כי תמיד אני מנסה למצוא את הדרך הכי יעילה להגיע למחוז חפצי, כי אני מאמינה בפונקציונליות ש-Waze משלבת תוך שימוש ברשתות חברתיות למטרות פונקציונליות. Waze היא שילוב אדיר בין ישראל לעמק הסיליקון וחלום ה-2.0 של היזם המתחיל להקים חברה ולמכור במיליארד דולר, Waze מסמלת סיפור סינדרלה ישראלי שהוא בדיוק מה שאני מאמינה בו והיה מניע מבחינתי להקמת iAngels”.
כשיזם מגיע לפגישה איתי אני מצפה שילבש: “היזם בהרבה מקרים מתפקד כמנכ”ל החברה. הייתי מצפה שבפוזיציה כזו, ילבש משהו שעובר מסך ואומר שהוא לוקח את תפקידו ברצינות, בייחוד כאשר אנחנו מדברים פה על השקעות. עם זאת, יש משהו מאוד חינני ביזם הישראלי שפחות דופק חשבון והוא מספיק בקיא ובטוח בעצמו בשביל ללכת בג’ינס”.
רושם ראשוני קובע: אמונה תפלה / אמונה שלמה,  “יש אינטואיציה חזקה שיכולה להיווצר במעמד הזה. משקיעים בשלבים מוקדמים בחברה נותנים משקל רב לפגישה כמו גם להבנה שלצוות יש יכולת ביצוע מרשימה וכריזמה. על פי רוב, בפגישה ראשונה כבר תתגבש דעה מוצקה על הצוות ויכולותיו. אצלי האינטואיציה משחקת תפקיד גם בעבודה וגם בחיי היומיום. אני זוכרת שבדייט הראשון שלי עם בעלי לפני יותר מ-12 שנים כבר ידעתי שהוא משהו מיוחד. ואכן!”
כפכפים בפגישת גיוס: ביג נו נו / חליק, גם אני נועל, “בתור מישהי שהחלה את הקריירה כמפתחת תוכנה, כבר ראיתי הכל. יזמים שהולכים יחפים בקינג ג’ורג’, קרוקס במשרד- הכל. כשאתה מגיע לפגישת גיוס, תשתדל טיפ טיפה. אותי בדרך כלל ניתן למצוא על עקבים ובאוטו תמיד יהיה זוג פלאטס למקרה הצורך”.
רק אל תגידו לי….: “שאין פתרון. אני מאמינה במחשבה יצירתית ובמיצוי כל האלטרנטיבות לפני שאני שוקלת לוותר. וזה באמת כמעט ולא קורה”.
כדי לתפוס את תשומת ליבי כל מה שצריך לעשות זה: “לגרום לי לחשוב. לסקרן אותי.”
מתאים לי קפה עם….: “מריסה מאייר, היום מנכ”לית יאהו. מריסה התחילה את הקריירה בפיתוח תוכנה והיתה אחת העובדות הראשונות בגוגל. היא אשה חכמה, חזקה ודומיננטית וסמל להעצמה נשית.”
הפריט הכי יקר בארון שלי:  “רוב הפריטים שלי הם לא יקרים להחריד. אני מאוד אוהבת לשלב ויכולה ללבוש חולצת משי יקרה מניו יורק עם מכנס מגאפ. יש לי הרבה בייסיק ויש לי פריטים, דווקא אקססוריז, שלא ניתן לשים עליהם תג מחיר בעיניי כמו חגורת עור וינטאג’ שהיתה של אמי בשנות הששים או תליון יקר שירשתי מסבתי, שהיתה עונדת אותו בצעירותה”.
קוד פתוח:
תיק עור- דניאלה להבי (“לא יוצאת מהבית בלי! יש לי המון תיקים של המותג!”)
ג’קט מחויט- Theory, ניו יורק
חולצה- ba&sh, בוטיק 77
מכנסיים- Acquaverde, בוטיק 77
מגפון עור- סטליו מלורי, אוסי
עגילים- H.Stern
QA: אני אוהבת שמור מיישמת את מה שהיא ממליצה ליזמים איתם הם עובדת. העובדה שאפשר לשלוף בלייזר מהמשרד בצבע הנכון והקלאסי היא MUST לכל יזם באשר הוא (או היא, כמובן), כמו שנאמר “אלוהים נמצא בפרטים המחוייטים”. מה שכן הייתי משנה הינו בחירת הנעליים. המגפון מרגיש לי קצת חותך את הרגל ודווקא בגלל המכנסיים המגולגלים מטה הייתי הולכת על נעל סירה עם עקב בצבע ורוד בייבי.

שלי הוד-מויאל, שותפה מייסדת

ספינת האם: iAngels, פלטפורמת מימון המונים ייחודית אשר מנגישה למשקיעים פרטיים מכל העולם השקעות אנג’ל אקסלוסיביות בהיי טק ישראלי לצד המשקיעים המנוסים והמוצלחים של התעשייה.
תאג מי: #השקעות #נחישות #פמיניזם #אמא #צמחונות
אם הייתי אפליקציה הייתי: “אחד התחביבים הגדולים שלי זה לחבר בין אנשים ולעזור להם בפיתוח עסקי/אישי לכן אם הייתי אפליקציה בטח הייתי LinkedIn”.
כשיזם מגיע לפגישה איתי אני מצפה שילבש: “בגדול מה שהוא/היא רוצה. אנחנו בכל זאת בישראל אז לא צריך להגזים עם חליפות אבל מצד שני גם לא עם פיג׳מות. אני תמיד משתדלת להתאים את עצמי לאנשים שאני נפגשת איתם ולעיתים לעקוף אותם ברמה אחת של רשמיות”.
רושם ראשוני קובע: אמונה תפלה / אמונה שלמה,  “יש לזה הרבה מאוד חשיבות, במיוחד בעולם המקצועי כי ברוב המקרים, אם הרושם הראשוני לא היה טוב, לא תהיה הזדמנות שניה לתקן”.
כפכפים בפגישת גיוס: ביג נו נו / חליק, גם אני נועל, “כשאתה מגיע לפגישת גיוס עם כפכפים זה סטייטמנט של חוסר רצינות. אם בכל זאת בחרת ללכת כך, כדאי שיהיה לך הרבה תוכן וניסיון רלוונטי שיחפה על זה”.
רק אל תגידו לי….: “שאני לא מסוגלת”.
כדי לתפוס את תשומת ליבי כל מה שצריך לעשות זה: “להיות ענייני וצנוע”.
מתאים לי קפה עם….: “פיטר ת’יל, רוקסטר של התעשייה עם ניסיון והצלחה מסחררת במגוון תחומים – יזמות השקעות אקדמיה פילנתרופיה”.
הפריט הכי יקר בארון שלי:  “תיק שקניתי לעצמי כשקיבלתי בונוס סוף שנה. מתביישת לומר כמה עלה אבל הבטחתי לעצמי שזה לא יקרה שוב”.
קוד פתוח:
משקפיים- cutler and gross, המשקיפה
שמלה כחולה-bash, שופליפטרס
נעליים- טורי ברצ׳, עמנואל
עגילים- אלקסיס ביטר
תיק- Salvatore ferragamo
QA: אין ספק שיש כאן דוגמה מעולה לשמלת אוברסייז בצבע הורס (מתאים לעונת המעבר וגם לחורף עם מגפונים) וגזרה שלא תחמיא לכל אחת אבל מאחר ושלי נמצאת בהריון מתקדם היא עושה את עבודת הטשטוש ומחמיאה ללא ספק. הייתי שמחה אם שלי היתה משלבת עם השמלה נופלת שתיתן ספלאש של צבע או את הנעליים של טורי מחליפה למשהו מעיז יותר שישבור את אווירת הסתיו – נניח כתום.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ד”ר אריק סירקין, משקיע

ספינת האם: Maverick Ventures, משקיעה בחברות סטארטאפ ישראליות הנמצאות בשלב מאוחר של Seed או בשלבים מוקדמים.
תאג מי: #skipper, #backpacking, #piano, #jerusalem, #lonesoldiers.
אם הייתי אפליקציה הייתי: “אפליקציה שמאפשרת לתקשר עם דמויות היסטוריות מהעבר”.
כשיזם מגיע לפגישה איתי אני מצפה שילבש: “לא משנה לי אם זה פורמאלי או קז’ואל, כל עוד הוא לובש חולצה ומכנסיים ונועל נעליים”.
רושם ראשוני קובע: אמונה תפלה / אמונה שלמה, “משקיעים מגיעים לרוב להחלטה בחמש הדקות הראשונות של הפגישה, אבל יש יוצאי דופן. אם אתה רואה אנשים זזים באי נוחות בכסאות זה הזמן להגיע לפואנטה בפיטץ’ שלך”.
כפכפים בפגישת גיוס: ביג נו נו/ חליק גם אני נועל, “לא משנה לי, כל עוד הם לא יחפים”.
רק אל תגידו לי...: “את כל הפרטים על הטכנולוגיה שלכם, אלא אם שאלנו”.
כדי לתפוס את תשומת ליבי כל מה שצריך לעשות זה: “להראות לנו שאתה רואה משהו גדול מאוד קורה בשוק, שאף אחד אחר לא ראה”.
מתאים לי קפה עם...: “אני לא שותה קפה אבל לא הייתי מתנגד לקוקה קולה עם וורן באפט”.
הפריט הכי יקר בארון שלי: חליפת שני חלקים של Ermenegildo Zenga.
קוד פתוח: 
נעליים- Timberland
כל השאר- Nordstrom
QA: קודם על איזה כיף לראות משקיע עם חולצת ג’ינס מכופתרת בצבע תכלת שמעבר לעובדה שהתאים בול לרקע של המרינה, גם תואם את אופיו הרגוע של אריק. השילוב של הצבעים עובד כאן אבל אני חושבת שדווקא מוקסינים בצבע חום היו “שוברים את הקרח”.

רעות שכטר

מאופיינת ב”חיוך יופלה” (אני באמת לא מצליחה להשתלט עליו) ולפעמים מרגישה שההיפרקטיביות שלי הופכת אותי לטז, השד הטזמני (אבל במובן החיובי של המילה). אוהבת מוזיקה, ריקוד, כתיבה,Fashionista ובלוגרית אופנה בזמני הפנוי. בתהליך טרנספורמציה לגיקית במשרד, ללא הצלחה רבה עד כה.

הגב

1 תגובה על "שווה את ההשקעה: קוד לבוש יוצא לגייס"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
cial
Guest

קטעים איך אדון venturegeeks מקשר לאתרי Cialis. איך לא שמו לב שפרצו לאתר שלהם?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: