תוכנית חדשה פותחת לכם דלת לעולם השקעות ההון סיכון בישראל

תוכנית "השקעות בסטארטאפים" תכשיר משקיעים פרטיים, יזמים, מנהלי סטארטאפים, אנג'לים ואנליסטים בקרנות הון סיכון, והיא כוללת תחומי ידע רבים הנחוצים להשקעות בסטארטאפים. ההרשמה בעיצומה

במי להשקיע ומהם הקריטריונים הנכונים לבחירת ובחינת ההשקעה? (צילום: Dreamstime)

ישראל היא אחד המקומות המובילים בעולם ביזמות וחדשנות טכנולוגית. בשנת 2021 שוב נשבר שיא האקזיטים בארץ, וחברות ישראליות נמכרו או הנפיקו ב-82.4 מיליארד דולר. חברות אחרות גייסו סכומי כסף גדולים וחלקן אף הפכו לחדי קרן. זה לא נגמר פה: 400 חברות טכנולוגיה בינלאומיות מחזיקות מרכזי פיתוח בישראל, ומדי שנה מושקע בחברות סטארטאפ ישראליות כסף רב. ההערכות הן שבישראל יש כיום כ-7,000 סטארטאפים ומאות משקיעות ומשקיעים, כאשר מדי שנה מוקמים בישראל כ-700 סטארטאפים חדשים. לאור כל אלה, לא מפתיע שקרנות הון סיכון ישראליות וזרות וחברות בינלאומיות מחפשות כל הזמן הזדמנויות השקעה בסטארטאפים ישראליים.

עם זאת, לצד הפוטנציאל הגלום בהשקעות אלו ישנו גם סיכון רב – אסור לתת למספרים הלא פחות ממדהימים הללו לטשטש את העובדה שהסטטיסטיקה מראה כי רוב החברות לא יצליחו והמשקיעים שמימנו אותם יפסידו את כספם. הסיכוי הנמוך להשקיע בחברה מוצלחת מציב בפני המשקיעים הפוטנציאליים דילמה: במי להשקיע ומהם הקריטריונים הנכונים לבחירת ובחינת ההשקעה?

השקעות בסטארטאפים הוא תחום ידע שמכיל היבטים שונים מעולם היזמות, אסטרטגיה ושיווק, לצד היבטים משפטיים וחשבוניים. לכן, כל אחד ואחת שמעוניינים להשקיע בחברות סטארטאפ צריכים לרכוש את הידע ההתחלתי ואת הקשרים והחיבורים החברתיים, לפני שהם משקיעים.

כל מה שצריך לדעת לפני שהופכים למשקיעים

תוכנית חדשה של להב פיתוח מנהלים, ארגון אקדמי בינלאומי להכשרת מנהלים ומנהלות לצמיחה והתפתחות מקצועית באוניברסיטת תל אביב, תקנה למשתתפים את הרקע והניסיון הראשוני הדרוש להשקעות בחברות סטארטאפ. התוכנית תעניק למשתתפים את הכלים הנחוצים להבנת החשיבה של משקיעי הון סיכון פוטנציאליים, ותקנה להם היכרות עם עולם המושגים וניסיון מעשי התחלתי הדרוש כדי להשקיע בסטארטאפ.

התוכנית מיועדת למשקיעים פרטיים, יזמים ומנהלי סטארטאפים, אנג'לים המעוניינים במסגרת לחיפוש וסינון של השקעות וכן לאנליסטים, Associate ו-Principals בקרנות הון סיכון. בנוסף, התוכנית מתאימה לכל מי שמעוניינים להשתלב בתחום השקעות הון סיכון בישראל, בין אם כמשקיעים פרטיים ובין אם כאנליסטים בחממה או בקרן הון סיכון.

התוכנית, "השקעות בסטארטאפ: ידע וכלים לבחינה וביצוע השקעות", תתקיים במשך שלושה חודשים – מה-24 באפריל עד 17 ביולי. היא כוללת 12 מפגשים שיתקיימו בימי ראשון בין השעות 16:00-20:00 באופן היברידי – פרונטלית באוניברסיטת תל אביב וגם באופן מקוון בשידור חי בזום.

אז מה מחכה לכם?

התוכנית תעניק למשתתפים ידע והיכרות עם ה-Ecosystem היזמי בישראל, מושגי יסוד, היכרות עם סוגי המשקיעים והשחקנים העיקריים ועם תהליך ההשקעה בחברות סטארטאפ, לצד כלים לקביעת קריטריונים לבחירת ובחינת השקעות, מיומנויות מיון ראשוניות, זיהוי וניתוח בעיות משפטיות וסוגיות מורכבות שעשויות להתעורר בתהליך ההשקעה. בנוסף מציעה התוכנית התנסות מעשית בהערכת השקעות ועוד.

תחומי הידע שייסקרו בתוכנית כוללים אסטרטגיה למשקיעים, סימולציה ביזמות, תמיכה ממשלתית, קרנות אימפקט, הגדרה, מבנה ופעילות קרן הון סיכון, סקירת ורטיקלים, תפקידי הקרן לאחר השקעה, מהסכם מייסדים ועד שלב הסיד, סוגיות בדיני עבודה לקראת שלב ההשקעה, היבטים משפטיים והיבטי מיסוי בהשקעה של קרנות הון סיכון, הגנה על קניין רוחני בשלב ההשקעה ועוד.

כל מפגש יהיה מורכב משני חלקים: החלק הראשון יהיה תיאורטי ויעסוק בתכנים חשובים לעולם הסטארטאפים. בחלק השני של השיעור תפגשו משקיעים, יזמים או משתתפים אחרים מהתעשייה, והם יחלקו את ניסיונם ואת תפיסת עולמם בנושא שבו עוסק המפגש.

סגל המרצות והמרצים כולל בין היתר את ד"ר שי הראל, ד"ר אייל בנימין, ד"ר גיל אבנימלך, עו"ד שי ינובסקי ועוד מרצים ומשקיעים מובילים מהתחום.

לפרטים נוספים והרשמה

Linkedin Tag: Facebook Pixel:

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: