מרחפנים אוטונומיים ועד פינוי חכם של אשפה: אלו בוגרי תוכנית הסטארטאפים של אינטל

9 סטארטאפים מסקרנים סיימו את המחזור השלישי של תוכנית הסטארטאפים של החברה; עד עתה גייסו החברות בוגרות התוכנית כ-214 מיליון דולר

מקור: אינטל

קיימות לא מעט תוכניות האצה ותוכניות סטארטאפים לחברות שונות, אבל בזמן שחלק גדול מהן מיועדות לחברות צעירות, שלעיתים עוד לא גייסו כספים, תוכנית הסטארטאפים של ענקית השבבים פונה גם לחברות מבוססות יחסית שגייסו כספים ומעסיקות עובדים רבים. התוכנית שהחלה לפעול ב–2014, ליוותה כבר 30 חברות, שגייסו יחד כ-214 מיליון דולר, ועתה היא מציגה את המחזור השלישי שלה.

Airobotics

החברה פיתחה מערכת רחפנים אוטומטית לחלוטין לצרכים תעשייתיים, הראשונה מסוגה בעולם המאפשרת הטסה של רחפנים ללא מפעיל אנושי. המערכת כוללת תחנת עגינה בעלת זרוע רובוטית להחלפת סוללות ומטע״דים, רחפן בדרגה תעשייתית הנקרא Optimus ותוכנה לניהול משימות וניתוח נתונים. לחברה לקוחות בישראל (אינטל, כי״ל) ובאוסטרליה (בתחום המכרות) והיא פועלת בשוק הגלובלי. כמו כן החברה מחזיקה ברשיונות הפעלת רחפנים ממנהל תעופה אזרחי בישראל, אוסטרליה וארה״ב. הרשיון שניתן לאיירובוטיקס בישראל לפני מספר חודשים הינו תקדימי ופורץ דרך בשוק העולמי ומאפשר הטסה מסחרית של רחפנים תעשייתיים ללא מטיס אנושי כלל. באפריל 2017 זכתה איירובוטיקס בפרס אדיסון היוקרתי לחדשנות והמצאות בניו יורק על מערכת הרחפנים האוטומטית. משרדי החברה יושבים בפתח תקווה ובאוסטרליה ומונים כיום כ-150 עובדים.

Tracxpoint

העגלה החכמה TRACX&GO מהווה מהפיכה של ממש בחווית הקניות בסופרמקט, היא עושה זאת בעזרת שילוב מנצח בין חיישנים מתקדמים לבינה מלאכותית בטכנולוגיית למידה ממחושבת חדשנית. העגלה החכמה מזהה את הקונה, עובדת מול רשימת הקניות שלו ומכאן גם מכירה ולומדת את דפוסי הקניה שלו, הקונה מצידו מקבל את ההצעות הכי אטרקטיביות וקופונים למוצרים שנבחרו בקפידה עבורו. החיישנים שבעגלה מזהים את המוצרים בצורה ויזואלית, מעדכנים את סך העלות כשבכל רגע נתון תוכן העגלה נשקל לצורכי אבטחה ואימות. בעזרת העגלה המשתמש יכול לדלג על תור המעיק ולעזוב את החנות דרך איזור התשלום הייעודי, בו העגלה תחייב את כרטיס השראי של המשתמש באופן אוטומטי ללא עיכובים. החברה מונה כ-30 עובדים ולה מרכז פיתוח בחיפה ומשרדים בארה”ב.

Amenity Analytics

החברה פיתחה פלטפורמה ייחודית פורצת דרך לכריית תובנות מתוך מקורות מידע לא מובנים. פלטפורמה זו מספקת תמונה עסקית שלמה סביב נושא או ישות (כמו חברה, אדם, או תחום טכנולוגי) באמצעותה ניתן לקבל החלטות מושכלות. הפלטפורמה המבוססת על Natural Language Processing, Machine Learning ו-Predictive Analytics, מאפשרת לארגונים לקבל תובנות מדויקות בזמן אמת המותאמות לנושאים העסקיים הרלוונטיים להם. היתרונות הבולטים בטכנולוגיה של Amenity Analytics הינם – רמת דיוק חסרת תקדים בעולם ה-NLP וקלות התאמה של המערכת לצרכים העסקיים. לקוחות החברה נמנים על רשימת חברות Fortune 100 מהמגזר הפיננסי והטכנולוגי.

vBact

חברת ויבקט פיתחה טכנולוגיה חדשנית ומערכת לניטור זיהומים מיקרוביאלים שונים בנוזלים כגון מים, שפועלת בזמן אמת ובאופן אוטומטי ללא התערבות אנושית. כיום התהליך ידני, רב שלבי, איטי מאד ונמדד בימים. זהו פער טכנולוגי ותפעולי עצום שויבקט סוגרת אותו. המערכת של ויבקט נקראת Scanner (סורק הנוזלים) ומבוססת על שיטת הדמיה חדשנית מוגנת פטנט לצד מערכת עיבוד תמונה מתקדמת וטכניקות ניהול נוזלים ייחודיות, כולם פרי פיתוח החברה.

ה-Scanner יאפשר ניטור רציף של קווי ייצור מזון ומשקאות ותשתיות מים ויאתר זיהומים באופן מיידי, מדויק וכמותי. החברה נמצאת גם בתהליך פיתוח מתקדם של מערכות לניטור ייצור בירה, חלב ודלקים ובעתיד תבחן גם יישומים נוספים.

Argus

ארגוס היא חברת אבטחת הסייבר העצמאית הגדולה בעולם בתחום הרכב. חבילת הפתרונות המקיפים והמוכחים של ארגוס מגנים על מכוניות מחוברות וכלי רכב מסחריים נגד התקפות סייבר. פתרונות אלה מבוססי תוכנה ומותקנים על גבי מערכות רכב שונות. כמו כן ארגוס מספקת חבילת פתרונות מבוססת ענן אשר מאפשרת ליצרני רכב קבלת תמונת מצב מלאה בזמן אמת בנוגע לאיומי סייבר ואת היכולת לנתחם באופן מעמיק ולהגן על ציי רכב לכל אורך חייהם “על הכביש”. לחברה עשרות שנות נסיון צבורות הן בתחום אבטחת סייבר והן בתעשיית הרכב. לקוחות החברה כוללים את מרבית יצרני הרכב בעולם, ספקי המשנה הגדולים שלהם ומפעילי ציי רכב גדולים.

החברה גייסה עד כה 30 מיליון דולר והיא מקיימת שיתופי פעולה עם חברות ענק כגון אינטל, מאגנה, קונטיננטל, NXP, קואלקום, צ’ק פוינט, אליאנץ ועוד. החברה נוסדה בשנת 2013, מעסיקה כ-70 עובדים וממוקמת בתל-אביב, עם משרדים במישיגן, עמק הסיליקון, שטוטגרט וטוקיו.

LivingGreen

החברה מייצרת מערכות הידרופוניות המאפשרות למשתמשים נטולי ידע מוקדם לגדל פירות וירקות באופן פשוט, כמעט בכל מקום וללא חומרי הדברה. זו מערכת מודולרית, מנותקת מתשתיות, שמתקפלת לקופסה קומפקטית ומספקת עצמאות בייצור המזון מהרמה הביתית ועד למסחרית בצורה פשוטה וזמינה לכל אחד. הפרויקט הקרוב שהחברה מתכננת להשיק הוא שליחת המערכת לכמה מדינות באפריקה. המערכת היא מוצר צריכה בעל פוטנציאל מכירות גבוה בעולם המפותח, ואטרקטיבית גם למי שמעוניין לגדל תבלינים בדירה עירונית, וגם למי שמבקשת לייסד חלקה חקלאית גדולה, אבל לא יודעת איך.

Gemsense

החברה מובילה תעשיות מסורתיות לפיתוח סוגים מגוונים של מוצרי קצה חכמים תוך שימוש בטכנולוגיית ה-GEM (ג’מ) שאותה מפתחת. החזון של החברה בתחום האינטרנט של הדברים דומה מאוד לחזון של אינטל בתחום השבבים והינו GEM INSIDE כלומר שכל מוצר חכם ישתמש בטכנולוגיה של החברה. לשם כך החברה מובילה אסטרטגיה לכיבוש ורטיקלים מרכזיים בתעשייה – במיוחד בתחומים תעשייתיים כאשר הטקטיקה הינה להתחיל בורטיקל Smart Spaces (מרחבים חכמים). החברה מפנה את מאמציה העיסקיים למזרח שם ישנה תעשייה מסורתית רבה שנמצאת בתנופה של חדשנות וחידוש עם הערכה רבה לטכנולוגיה הישראלית.

Smartap

החברה מפתחת מקלחות דיגטליות המחוברות לענן שלה על מנת להביא לחווית משתמש טובה יותר תוך כדי חיסכון עלויות מים וחשמל. המערכת ניתנת לשליטה על ידי אפליקציה או על ידי פקודות קוליות דרך אמזון אקו. במערכת משולבים תכונות מיוחדות כמו גילוי נזילות בצנרת והגנה מפני קפיאת הצנרת הביתית.

GreenQ

החברה הופכת מערכי פינוי אשפה לחכמים באמצעות התקנה פשוטה על הציוד הקיים. הפתרון הייחודי של החברה מתבסס על הפיכת משאיות האשפה לחכמות ע”י הוספת חומרה לאיסוף נתונים על פעילות האיסוף וביצוע ניתוח סטטיסטי לנתונים המתקבלים. כך מספקת המערכת בקרה ואופטימזציה ברמה גבוהה ומונעת מהרבה כסף להגיע לפח. לעיסוק בהפחתת הנסועה של המשאיות יש גם היבט סביבתי – כאשר משאיות נוסעות פחות הן מזהמות פחות, יוצרות פחות פקקים ומשאירות לנו עוד כמה דקות שינה בבוקר.

כיום החברה לאחר מכירות ראשונות בארץ ומרחיבה פעילותה בשיתוף עם אינטגרטורים לאירופה ולארה”ב.

בלי לקחת אחוזים

בכל מחזור של התוכנית משתתפות עד 12 חברות, שנהנות משישה עד שמונה חודשי ליווי מקצועי לשיפור המוצרים והפיתוחים שלהן, וסיוע במשאבים הטכנולוגיים, בפריסה הגלובלית וברשת הקשרים של אינטל כדי להתכונן לפריצה לשוק. מי שעומד מאחורי התוכנית היא Intel Capital, זרוע ההשקעות של החברה ואינטל אינה לוקחת אחוזים מהחברות המשתתפות.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: