נשים מעוררות השראה: תמר יניב – Preen.me

נשים מעוררות השראה היא סדרת הרצאות חודשית של she codes; החודש אירחנו את תמר יניב, מנכ”ל ומייסדת שותפה של preen.me

shutterstock woman

כתבה: מרי לויצקר תרגמה מאנגלית וערכה: נעה גינזבורג

בחודש מאי האחרון אירחנו בסדרת “נשים מעוררות השראה” (Inspirational Women Series) את תמר יניב ואת יעל ויזל, שתיהן יזמיות מצליחות ומסקרנות. תמר היא מייסדת שותפה והמנכ”ל של Preen.me. עבורי, הסיפור של תמר מעורר השראה מאחר שהוא סיפור של נחישות, של תעוזה ושל תושייה. זה סיפור של אישה שנראה שתמיד נוחתת על שתי הרגליים ושלא מפחדת לשחק את המשחק או מאתגרים.

תמר, בתחילת שנות ה-40 לחייה ואם לילד בן כשנה, ייסדה את  Preen.me עם בן זוגה ב-2011. Preen.me היא פלטפורמה של תוכן גולשים המחברת בין חברות מוצרי טיפוח למשתמשים ומאפשרת לאחרונים לקבל החלטות טובות יותר בעת הקנייה של מוצרי טיפוח.

מחיפה לסין ובחזרה

תמר גדלה בחיפה ובניו יורק. היא שירתה בצבא ביחידת מודיעין בזמן שמשפחתה עברה לבוסטון; היא מספרת שהשינויים והמעברים המשמעותיים האלה הכריחו אותה להפטר מהביישנות שליוותה אותה כילדה. לדבריה, המגבלות והשינויים שהחיים מציבים בפנינו גורמות לנו להיות יצירתיים, ושאת שריר היצירתיות ניתן לאמן ולפתח. היא למדה סוציולוגיה וניהול לתואר הראשון באוניברסיטה העברית אבל עזבה את לימודי הניהול כשהבינה שאל הקורס הראשון בשיווק, תחום שעניין אותה, תגיע רק בשנת הלימודים האחרונה. לבסוף סיימה את הלימודים עם תואר בסוציולוגיה ועם BA כללי, לדבריה ‘כיף גדול’ אך לחלוטין לא פרקטי.

מיד לאחר שסיימה את התואר הראשון התחילה תואר שני בעיצוב תעשייתי בטכניון, ובנוסף לקחה כמה קורסים מהתואר השני במנהל עסקים (MBA). בזמן הלימודים עבדה בעבודות סטודנטיאליות. היא מספרת שלא ידעה מראש מה תעשה עם חייה; היה לה עניין מסוים בעולם העסקים, אך לא היתה לה מפת דרכים מדויקת והיא לא ידעה לאן היא הולכת.  לדבריה, לא נשארה בשום מקום עבודה, עד היום, יותר משלוש שנים רצופות. קצת לפני התפוצצות הבועה היא עזבה משרה כדי לסיים את התזה שלה לתואר שני. כמובן שכשסיימה החברה כבר לא היתה קיימת, ותמר מצאה את עצמה בסין, מטיילת לבד במשך חמישה חודשים.

היא חזרה לישראל ב-10 לספטמבר 2001. הנסיעה הזו לימדה אותה כישורי חיים נפלאים והיתה חוויה משמעותית: “למדתי שאני יכוה לסמוך על עצמי הרבה יותר משחשבתי. ויותר מכך, הבנתי את ההבדל בין מה שאני רוצה למה שאני צריכה, או מה שחשבתי שאני זקוקה לו… ההבנה הזו איפשרה לי לקחת יותר סיכונים בחיי”. כשחזרה לארץ שוק העבודה שוק העבודה עדיין היה עגום. היא מצאה עבודה בחברת אינטרנט שעסקה בהימורים אונליין. היא החלה לנסוע בעולם ולהנות מזה. כשהבינה שהיא חשובה לחברה ומסתמכים עליה מאוד, שכנעה את הבוס שלה לשלש את המשכורת.

נשים מדייקות, גברים רחוקים

בהמשך ניגשה למשרה נחשקת בחברת אונליין פוקר בלונדון, Poker Stars, וקיבלה אותה למרות שהתמודדה מול גברים מבוגרים ומנוסים ממנה. לדבריה, לא היה לה נסיון רלוונטי, היא לא ענתה על דרישות המשרה וניגשה אלייה בכל זאת- משהו שמאוד לא אופייני לנשים. “שנים שאני עוסקת בגיוס עובדים וקראתי הרבה קורות חיים. כאשר אני מקבלת קורות חיים של גברים, הם בדרך כלל רחוקים שנות אור מדרישות המשרה שהוגדרה. נשים לעומת זאת דואגות שתהיה התאמה מושלמת בין דרישות המשרה לקורות החיים שלהן, ולא ניגשות למשרות שהן לא עונות עליהן במדויק. זה מתסכל אותי מאוד! וזה אפילו לא בגלל שאנחנו חושבות שאנחנו לא טובות מספיק, זה מאחר שאנחנו לא מבינות שפשוט כך זה דברים נעשים. לכן אני מספרת לכן איך השגתי את המשרה הלא אפשרית”.

תמר אומרת שנשים פשוט עובדות אחרת. בעוד שגברים בטוחים שהם יצליחו ‘to figure it out’ נשים עדיין מתמודדות עם עניינים של חוסר בטחון, ולצערה הן מסירות את עצמן מהמירוץ בדרך עוד לפני שהתחיל. את המשרה בלונדון היא השיגה, כאמור. היא למדה מהר, והחברה שגשגה. בדרך היא שינתה את המאזן המגדרי שם ויצרה צוות מוצלח שהיה מורכב בעיקר מנשים, לדבריה פשוט בגלל שהן היו המועמדות הטובות ביותר.

היא עזבה את המשרה בלונדון ב-2008. למרות המשרד הפינתי במרכז לונדון, הדירה והטיסות במחלקה ראשונה היא לא היתה מאושרת. בגיל 36 היא נפרדה מהחבר, ארזה את הבית ונסעה להודו. לאחר כמה חודשים של טיול חזרה לישראל; לאחר כחודש פגשה את בעלה לעתיד והם התארסו לאחר כחודשיים.

Preen.me – החיים כדלתות מסתובבות

כמה משרות ניהול בכירות מאוחר יותר ואז החליטה לפתוח סטארטאפ משלה עם בעלה. לדבריה, המעבר לחיי סטארטאפ הוא שינוי מורכב שדורש לבחור בו כל יום מחדש. Preen.me הצליחו לגייס הון לפעילות, הם רווחיים ועובדים עם לקוחות בינלאומיים, ועדיין, הם בוחרים ב”חיי הסטארטאפ” בכל יום מחדש. “אני לא מאמינה בטעויות או בהחלטות שגויות. אני רואה את החיים כסדרה של דלתות מסתובבות, הרי אי אפשר לדעת מה היה קורה אם הטיסה שלי בחזרה מסין היתה ב-12 לספטמבר באותה שנה… הדרך שהובילה אותי לכאן היתה כביש מתפתל. לפני עשר שנים לא הייתי מדמיינת שאוזמן לדבר באירוע כזה”.

ההרצאה של תמר משאירה אותנו עם תחושה של החיים כמסע, כתהליך ארוך של גילויים המושפעים מסקרנות אינסופית. אני חייבת לומר שאני חשה מאויימת מאנשים שיודעים כבר בגיל 5 איך יראו החיים שלהם בדיוק. אני אוהבת לשמוע סיפורים של אנשים הכוללים כמה תמות מרכזיות, שמתפרשים על כמה כיוונים, מאיצים, מאטים, הולכים בסיבובים, שכוללים גם רגעים של פקפוק ושל חרדה. אני אוהבת מספרים כאלה שסומכים על האינטואציה שלהם, שנותנים לדברים לקרות. אני לוקחת איתי את האופטימיות המדבקת של תמר, ויותר מהכל את האמונה שלה בנשים.

לפוסט המלא, באנגלית בבלוג של she codes;

*  *  *

ביום ראשון יתקיים בנמל תל אביב אירוע ה-Demo Day הראשון של she codes; לחברות הארגון בארץ. במסגרת האירוע תצגנה 15 קבוצות ויחידות פרוייקטים שעליהן עבדו בחצי השנה האחרונה במסגרת מפגשי ההאקנייטס הקבועים של she codes; בתל אביב והקבוצות הזוכות יזכו בפרסים. בין הפרוייקטים שיוצגו: אפליקציית נטוורקינג, מערכת המאפשרת לדווח על הטרדות מיניות, אפליקציית תקשורת באמצעות חיווי קולי ואפליקציית חיפוש בפיד הפייסבוק. באירוע נארח גם את ד”ר קירה רדינסקי, מנכ”לית ומייסדת sales predict (ומדליקת משואה ביום העצמאות האחרון!) כחלק מסדרת ההרצאות של נשים מעוררות השראה. תודה ל-Wix על האירוח של האירוע, הכיבוד והנוף לים, לחברת קלרנה ישראל על התמיכה בארגון ועל הפרס הראשון ול”The Junction” ו”PluralSight” על הפרסים הנדיבים.

קרדיט תמונה: woman speak via shutterstock

 

Avatar

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: