אינטגרומט או זאפייר: מי טובה יותר לאוטומציה שלכם?

אינטגרומט וזאפייר הם כלי אינטגרציה מתקדמים שיעזרו לכם לנהל ביעילות את תהליכי האוטומציה בעסק שלכם. אבל איך תדעו איזה מהם מתאים יותר? הכנו לכם השוואה עם כל התכונות, המחירים והאותיות הקטנות

תמונה: אמירים אוטומציות

מאת צוות אמירים אוטומציות

מאז המחאה החברתית ב-2011, עסקים רבים בישראל הפנימו את החשיבות הרבה של מתן שירות, זמינות ללקוח ומענה בזמן סביר. כיוון שעסקים רבים, ובפרט עסקים קטנים, לא יכולים לעבוד 24 שעות, אוטומציה העניקה להם את האפשרות לדבר עם הלקוחות גם לא בשעות העסקים הרגילות. אוטומציה עסקית היא מערך חוקים שמגדיר את אופי האינטראקציה של העסק עם העולם, ובפרט במרחב הדיגיטלי. במילים פשוטות, מערך החוקים הזה אומר בכל פעם שיקרה X (טריגר), יקרה גם Y (תגובה).

קיימים היום בשוק פתרונות רבים לאוטומציה עסקית, כל אחד מהם יכול להיות אחראי על פונקציה אחרת של העסק. למשל:
– מענה אוטומטי לפניות של לקוחות מהאתר שלכם, מהמדיה החברתית או מכל פלטפורמה אחרת
– העברת פרטי לקוח שהגיעו במייל למאגר הלקוחות, שישמש את הצוות שלכם כדי ללמוד על הלקוח
– יצירת משימות לצוות שלכם בתגובה לפניות של לקוחות, ולחלופין בתגובה לדוחות שהתקבלו מכלי המעקב שלכם
– יצירה של מסמכי הנהלת חשבונות בכל רכישה או הזמנה באמצעות האתר או האפליקציה שלכם

הדוגמאות הללו הן רק חלק קטן ממה שניתן לעשות היום באמצעות שירותי האוטומציה העסקית הרבים שקיימים ברשת. זה נשמע נהדר ובאמת פותר המון בעיות, אבל כשמשתמשים בכמה שירותים כאלה במקביל, קל מאוד ללכת לאיבוד בתוך ים המידע, הד"וחות וההתראות שהם מייצרים. למרבה המזל, קיימים היום כלי אינטגרציה עסקית שיכולים להתחבר לשירותי אוטומציה שונים, ולהעביר ביניהם נתונים ופקודות במספר כיוונים, על בסיס לוגיקה שהגדרתם מראש.

שני הכלים המובילים בתחום האינטגרציה הם זאפייר ואינטגרומט, איך תדעו מי מהם מתאים לעסק שלכם? בדיוק בשביל זה ערכנו השוואה ביניהם, אבל לפני כן חשוב להמחיש על מה אנחנו בעצם מדברים כשאנחנו אומרים "אינטגרציה עסקית":

אפליקציות זמינות

הפלטפורמות של זאפייר ואינטגרומט עושות פחות או יותר את אותו הדבר, וההבדל העיקרי הוא במספר היישומים המקוריים שהן מתממשקות איתם. זאפייר מאפשרת חיבור ליותר מ-1,500 אפליקציות חיצוניות, לעומת 300 אפליקציות בלבד עם אינטגרומט. זה אמנם הבדל עצום, אבל לא כזה שבהכרח הופך את זאפייר לטובה יותר, כי רוב האפליקציות האלה ממילא יהיו לא שימושיות לרוב העסקים וכי הפער הזה הולך ומצטמצם מדי חודש.

כמו זאפייר, גם אינטגרומט מאפשרת התממשקות עם כל יישומי האינטרנט הגדולים שכולנו משתמשים בהם: Gmail, Dropbox, Paypal, MailChimp, WordPress, Asana, Magento, Pipedrive, Monday ועוד רבים וטובים.

תמונה: Pixabay

כתיבת קוד

המעלה הכי גדולה של אינטגרומט זה הפשטות שלה. היא מעמידה לרשותכם את האפשרות להשתמש באפליקציות נייטרליות וכלים פתוחים, כמו HTTP שמאפשרת לבצע קריאות לכל כתובת URL. בשילוב תמיכה משולבת בהרשאת OAuth 2 ו-JSON, תוכלו לתקשר עם רוב ממשקי ה-API המודרניים מבלי לכתוב שורה אחת של קוד. בנוסף, אינטגרומט מאפשרת להוסיף פונקציות מוכרות מאקסל, שיעזרו לכם לארגן את בסיס הנתונים בצורה נוחה ולהנגיש את השדות הכי רלוונטיים לכם ביומיום.

לעומת זאת, זאפייר מאפשרת אינטגרציה גם עם ממשקי javascript ופייתון, כך שתוכלו לכתוב קוד במיוחד עבור האינטגרציה שאתם רוצים לבנות. האפשרות הזאת דורשת כמובן ידע מקדים נרחב והיכרות עם שפות פיתוח תוכנה, מה שאומר שהיא לא מתאימה למשתמשים בתחילת דרכם.

תחילת העבודה

כשמתחילים לעבוד עם מערכת אינטגרציה, קיימת חשיבות מכרעת לזמן שממנו מתחילים. אחד היתרונות של אינטגרומט הוא האפשרות להשתמש בנתונים שכבר קיימים אצלכם במערכת. לדוגמה, אם יש לכם מאגר של כמה אלפי מיילים בג'ימייל ורק החלטתם ליצור אינטגרציה עם Google Sheets, תוכלו להגדיר טריגר רטרואקטיבי שיעביר את כל נתוני הלקוחות שלכם מהמיילים הקיימים לגיליון שיצרתם. פירושו של דבר הוא שיהיו לכם נתונים לעבוד איתם כבר מההתחלה, מבלי שתצטרכו לחכות לאיסוף של נתונים ראשוניים, כמו שקורה עם זאפייר.

שתי הפלטפורמות נותנות לכם אפשרות לבחור תהליכים מובנים שכבר הוגדרו מראש, כדי לתת מענה לתרחישים שונים שאתם צופים שיקרו. כל שתצטרכו לעשות הוא לתת הרשאת גישה לחשבונות שלכם ולהחיל עליהם את הטמפלייט שבחרתם. מובן שאתם לא חייבים להשתמש בטמפלייטים המובנים ותמיד תוכלו ליצור תרחישים שמותאמים אישית לעסק שלכם. זה גם יהיה צעד חכם יותר בטווח הארוך. ועם זאת, למי שרק מתחיל, האפשרות הזאת יכולה לקצר משמעותית את זמן הבנייה של התרחישים ולהימנע מטעויות של מתחילים. מומלץ לעיין במדריכי השימוש לפני תחילת העבודה כדי לקבל רעיונות באילו תרחישים (זאפים) כדאי להשתמש ומתי.

יצירת תרחישים

כאן טמון ההבדל העיקרי בין זאפייר לאינטגרומט, והוא ממחיש את צורת החשיבה שמגיעה עם כל אחד מהם. בעוד שבזאפייר כמות ההסתעפויות שתוכלו להוסיף לכל טריגר מוגבלת לשלוש בלבד (ניתן לקבל גישה ליותר הסתעפויות בפנייה לשירות של זאפייר), אינטגרומט מאפשרת הסתעפות אינסופית. המשמעות היא שעם אינטגרומט תוכלו לפצל כל תרחיש לפי סוג הפנייה, סוג הלקוח, המקור שממנו הוא הגיע או סוג הפעולה שהוא עשה, וכך לתת מענה מותאם אישית למגוון מקרים רחב בהרבה.

לכל הסתעפות שיצרתם תוכלו להוסיף פילטרים, שתפקידם לסנן את המידע על פי קריטריונים, ולהגדיר תגובות שונות לתרחישים שונים. למשל, יש הבדל גדול בין פניות של לקוחות לעומת פניות של ספקים ואתם רוצים שהתגובה גם תהיה מותאמת לתוכן הפניה. בעזרת הפילטרים תוכלו לקבוע מילות מפתח שלפיהן תרצו למיין פניות, וליצור תגובה שונה לכל קטגוריה של פניות.

אחרי שתגדירו פילטרים ותנאים מותאמים אישית, תוכלו לבנות מערך שלם שנותן מענה כמעט לכל תרחיש אפשרי בעסק שלכם. לדוגמה, כשמתקבל ליד חדש מהאתר, המערכת תסווג אותו באופן אוטומטי לאחת הקטגוריות שהגדרתם, וזה יקבע את המשך הטיפול בו על פי הפרמטרים שקבעתם מראש. למשל, תוכלו גם להוסיף את פרטי השולח למאגר הנתונים, גם לשלוח לו הודעה שמותאמת לפנייה שלו וגם ליצור התראה לאנשי הצוות שלכם כדי שיצרו איתו קשר טלפוני.

תמונה: Pixabay

תדירות סקירת נתונים

כשאתם מגדירים את אופן האינטגרציה בין שירותי האוטומציה שלכם, חשוב לתת את הדעת על התדירות שבה תרצו לסרוק מידע חדש להפעלת טריגרים ותגובות. למה זה חשוב? כדי שהתהליכים בעסק שלכם לא רק יקרו באופן אוטומטי, אלא גם במהירות. תוכלו להורות למערכת לבצע סריקה פעם ביום, פעם בשעה וכן הלאה, תלוי בתדירות שבה אתם צריכים לקבל את המידע החדש. בשתי הפלטפורמות, הגרסה החינמית תאפשר לכם לסרוק מידע כל 15 דקות, אך אם תרצו לסרוק בתדירות של פעם בדקה תצטרכו להירשם לאחת החבילות בתשלום. אבל שימו לב – בעוד שבזאפייר תצטרכו לשלם לפחות $299 עבור התענוג (יחד עם כמה הטבות נוספות), באינטגרומט תוכלו לקבל את זה ב-$29 בלבד, פחות מ-10% מהמחיר של זאפייר, וזה חיסכון משמעותי מאוד.

פתרון בעיות

לאינטגרומט יש תכונה ייחודית – היכולת להתמודד ביעילות עם מקרים חריגים או בלתי צפויים. ניתן ליצור מסלולים מובנים לטיפול בשגיאות, עם לוגיקה ופילטרים מותאמים אישית עבור תרחישים שונים. איך זה עובד? במהלך העברת הנתונים בין יישומים שונים, המערכת תזהה תרחישים חריגים ותטפל בהם לפי הכללים שהגדרתם מראש. בנוסף, אם מתרחשת שגיאה, תוכלו להחיל פקודות או הוראות מיוחדות כדי לציין כיצד היא תטופל. האפשרויות האלה אמנם קיימות גם בזאפייר, אבל שם זה נעשה בצורה קלילה יותר ולא תכליתית כפי שמציעים באינטגרומט.

מחיר

למרבה ההפתעה, גם בזאפייר וגם באינטגרומט מציעים תוכניות חינמיות ללא הגבלת זמן, כך שתוכלו להתנסות במערכת בצורה חופשית. אם אין לכם הרבה אינטגרציות לבצע, תוכלו להישאר עם התוכנית החינמית גם בטווח הארוך, או לשדרג כשיעלה הצורך בכך.

כדי להבין טוב יותר את מודל התמחור כדאי להכיר את המושגים שלפיהם יגבו מכם את התשלום. משימה (בזאפייר) או פעולה (באינטגרומט) היא כל תגובה שנוצרת בתוך התרחיש (זאפ) שלכם, אז אם נמשיך את הדוגמה הקודמת, הוספת לקוח למאגר המידע, שליחת מייל ויצירת משימה הן בעצם שלוש משימות שונות. תכפילו את זה בכמות הפניות שיש לכם בחודש וקיבלתם את מספר הפעולות או המשימות שתצטרכו בחודש.

באינטגרומט התוכנית החינמית תאפשר לכם לבצע עד 1,000 פעולות בחודש, להעביר כ-100MB של נתונים ולבצע סקירות נתונים כל 15 דקות. אם אתם צריכים יותר מזה, המחירים ינועו בין $9 לחודש לתוכנית הבסיסית ועד $299 לחודש לתוכנית פלטינום, שמתאימה לגופים גדולים עם הרבה אינטגרציות.

בזאפייר המחירים גבוהים יותר ויכולים להגיע עד $599 לחודש, וגם כמות הפעולות מוגבלת. למשל, בתוכנית החינמית תוכלו להגדיר עד 5 זאפים (תרחישים) ולבצע עד 100 משימות. ודבר אחרון, אך חשוב, בתוכנית החינמית לא תוכלו להוסיף הסתעפויות לתרחישים שלכם, כך שבעצם כל הפונקציות שתבנו יהיו מאוד בסיסיות.

לסיכום

המסקנה החד משמעית היא שעם אינטגרומט תקבלו ערך גבוה יותר עבור הכסף שלכם, ולמי שרק מתחיל באוטומציות סביר להניח שהוא גם יהיה נוח יותר. כך או כך, תמיד תוכלו להיעזר במגוון המדריכים שקיימים היום ביוטיוב וברחבי הרשת, ואם זה לא מספיק לכם – תמיד אפשר להיעזר במקצוענים שיעזרו לכם לאפיין את החוליות החלשות בעסק ולמקסם את התהליכים שלכם. ​

הכתבה בחסות אמירים אוטומציות

אמירים אוטומציות מתמחה ביעוץ, אפיון והטמעה של תהליכי אוטומציה לעסקים וארגונים תוך מתן דגש על יעול הפרודוקטיביות ברמת פרט-ארגון. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

4 תגובות על "אינטגרומט או זאפייר: מי טובה יותר לאוטומציה שלכם?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
משתמש קבוע
Guest

לחלוטין כתבה משוחדת וממומנת.
המחירים שמצויינים לא נכונים זאפייר יותר זולים משמעותית מאינטגרומט בכל המסלולים (מה גם שלזאפייר יש מסלול חינמי ולאינטגרומט לא), לקחו את המנוי הכי יקר של זאפייר וכתבו שזה מחיר המינימום שלהם. איפה האמינות שלכם גיקטיים, טיפה להיכנס ולבדוק לפני שאתם מקבלים כסף על כתבה…

מישהוי
Guest

כתבה שלמה בלי קישורים או שמות המערכות באנגלית –
הייתי ממלי להתאים הכתבה לקוראים הפוטנציאלים.

Truth
Guest

גיקטיים הוא הספורט5 של טכנולוגיה

איף דיס דן דאט
Guest

IFTTT!!!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: