פיתוח ישראלי מאפשר ללמוד שפות באמצעות משחק [סטארטאפ]

Immersia הישראלית מציעה לימודי שפה חדשה בצורה מהנה וקלה במיוחד: באמצעות משחק שידרוש מכם להבין ולתקשר עם הדמויות, ממש כמו בעולם האמיתי.

מקור: Immersia

מקור: Immersia

למידת שפה חדשה הוא משהו שאנו מוסיפים לכל רשימת החלטות לקראת השנה החדשה, אך נוהגים לזנוח את ההחלטה לאור העובדה שהלימוד קשה ומסובך, במיוחד אם אנו מחליטים לעשות זאת בעצמנו. חברת הסטארטאפ הישראלית אימרסיה (Immersia) החליטה להפוך את תהליך הלימוד למהנה, אותו היא מיישמת באמצעות הטכניקה המהנה ביותר: משחק.

נכנסים לדמות

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: הגעתם למדינה זרה והבטן שלכם מתחילה לקרקר. לצערכם, אתם לא בקיאים בשפה המקומית יותר מידי, אך עדיין עליכם להכנס לאחד מבתי הקפה או המסעדות ולנסות להזמין מנה שתשביע אתכם. סביר להניח שעם הזמן, השליטה שלכם במילות הבסיס כגון סליחה, בבקשה, תשלום או אפילו שירותים לצד משפטים קצת יותר מסובכים כגון "חשבון בבקשה" או "מלצר, לא קיבלנו את המים שלנו ואנחנו מתייבשים פה עד שאתה מגיע" יהפכו לחלק בלתי נפרד מהטיול, גם אם הן תשכחנה כשתנחתו בארץ.

הפלטפורמה אותה פיתחה אימרסיה מאפשרת לדמות את הסיטואציה המדוברת, אך בסביבה הרבה פחות מלחיצה או מפחידה: מול המחשב האישי שלכם. היא עושה זאת באמצעות משחק, במהלכו יהיה עליכם לעזור לדמות בשם פיטר לתקשר עם האנשים השונים היושבים בפאב אליו נכנס ולהבין בדיוק כיצד הוא יכול להרשים את הבחורה החביבה היושבת על הבר.

בניגוד למשחקים והאפליקציות הקיימים כיום בשוק, המציגים לכם את המילים השונות אותן עליכם להגיד על מנת להתקדם ולהשתפר, כאן קיים אלמנט "הפתעה" בדיוק כמו בעולם האמיתי, הדורש מכם להפעיל מעט את הדמיון ולנסות להבין מה בדיוק מנסים להגיד לכם. כלומר, הדמויות איתן תתקשרו מדברות בשפה זרה שאינה מגיעה עם  תרגום צמוד, כאשר אלה מצפות שתענו להן באותה השפה.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

מבינים את הצורך

הרעיון לאימרסיה עלה לפני כשנה כשאחד ממייסדי החברה, גיא בר נר, ניסה ללמוד גרמנית אך לא הצליח למצוא שיטה שהתאימה לו. כתוצאה מכך, החל להתעניין בלימוד בשפות ובשיטות הלימוד השונות שקיימות כיום, רק כדי לגלות ש-60 אחוזים מהמשתמשים המתחילים בתהליך הלמידה מפסיקים כבר במהלך החודש הראשון.

מתוך הרצון להבין היכן המשתמשים נתקעים, נוצרה אימרסיה. בשלב זה גיא הוסיף אל הצוות שלו את רוני חרות וקרן שלימוביץ – והשלושה החלו לעבוד על גרסת המשחק הנוכחית אותה השיקו לפני כשבוע. באמצעות המשחק הם מעוניינים להציע אלטרנטיבה לצורת הלימוד הקיימת כיום, המציעה מילים ומשפטים ללא הקשר. כלומר, התלמידים מקבלים רשימת מילים אותה עליהם לשנן לצד חוקים לשוניים אותם עליהם לזכור במטרה להבין כיצד, בעתיד, יהיה עליהם להשתמש בשפה ולא כיצד לשוחח אותה בצורה שוטפת.

הרעיון הוא לגרום למשחק להפוך את תהליך הלימוד לאמצעי, באמצעותו ניתן לנצח במשחק. זאת הודות לתהליך אותו החברה מגדירה כפחות מלחיץ ויותר טבעי, שרובנו נתקלנו בו בשלב כזה או אחר כאשר טיילנו במדינה זרה שאת שפתה לא ידענו. בזכות הדרישה להתבטא בשפה ולתקשר עם המקומיים הוירטואליים, המשחק הופך לסוג של חוויה (טובה או רעה), שבאמצעותה יכולים המשתמשים לקשר את המילים ולזכור אותן בקלות.

השירות מוצע בחינם

המשחק הראשוני אותו השיקה החברה מתמקד בלימוד השפה הצרפתית, בצורה שעלולה להפחיד חלק מהמשתמשים. כלומר, הדמויות איתן תתבקשו לשוחח דוברות צרפתית בלבד והמשחק אינו מציע תרגום סימולטני בעת השיחה. עם זאת, מילון קטן בחלקו העליון של המסך יאפשר חיפוש של מילים בודדות – בדיוק כמו שמילון כיס יבוא לעזרתכם בעת הטיול.

בכל הנוגע לצד שלכם בשיחה, כאשר תתבקשו להגיב על משפט כזה או אחר – הוא יופיע בשפה האנגלית ויהיה עליכם לתרגם אותו באמצעות כתיבתו בצרפתית, או באמצעות אמירתו בקול רם (במידה והגדרתם את המיקרופון שלכם מראש). במידה ותתקלו בבעיה או שלא תדעו כיצד להגיד או לבטא מילה מסויימת, לחיצה על מקבילתה באנגלית תציג את הפתרון והתרגום המלא – אך תוריד מסך הנקודות שלכם.

אנו חייבים להודות שהשפה הצרפתית היא לא השפה הראשונה שאנו מעוניינים ללמוד, אך החלטנו להיות פתוחים להתנסויות ואפשרויות חדשות. עם זאת, ככל הנראה הדרישה העיקרית במשחק המדובר היא הרצון ללמוד את השפה, שכן אחרת התהליך הופך להעתקה והדבקה של מלל בצרפתית, מבלי להבין או אפילו לרצות להבין מה אנחנו אומרים או מה הדמויות אומרות לנו.

המשחק הנוכחי כולל שלוש רמות שונות, ארבע דמויות איתן ניתן לשוחח ואפשרות ללמוד 120 מילים חדשות וכ-16 משפטים מורכבים, כאשר כבר במהלך השבועות הקרובים מתכננת אימרסיה להשיק גם גרסאות ללימוד אנגלית ועברית. בעתיד החברה מתכננת להציע שפות נוספות כגון רוסית, יפנית, ספרדית ועוד.

החברה מציעה את המשחק במודל Freemium, הזמין בחינם לכלל המשתמשים, כאשר איזורים או פיצ'רים מסויימים יוצעו בתשלום עבור המשתמשים שרוצים להעשיר את חווית הלימוד עוד יותר.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

מבינים את השוק

שוק לימוד השפות אינו קטן וניתן למצוא מאות ואף אלפי מוצרים כאלה ואחרים המעוניינים לעזור למשתמשים ללמוד, להבין או להתמודד עם שפות זרות בכל רחבי העולם. עם זאת, שני המתחרים העיקריים של אימרסיה הינם רוזטה סטון, החברה הגדולה ביותר בשוק לימוד השפות באינטרנט המגיעה עם מערכת שיווק חזקה, לצד דואלינגו (Duolingo), שירות ללימוד שפות שזכה להצלחה וסיקור נרחבים במהלך השנתיים האחרונות.

בעוד שאימרסיה נמצאת בתחילת דרכה, היא מבהירה כי מטרתה היא להציע חווית לימוד ידידותית למשתמש ולכיסו, בניגוד לרוזטה סטון שאינה מציעה את החוויה החלקה או הזולה ביותר. בנוסף, היא מעוניינת ללמד שפה בשיטה הקשרית, בניגוד לדואלינגו המתמקדת בהצגת משפטים ותרגומם ללא הקשר (ולעיתים ללא הגיון).

לדברי החברה, נכון להיום אימרסיה היא היחידה בשוק המציעה לימוד שפה באמצעות סיפור המועבר על ידי משחק אינטרקטיבי, המשתמש בטכנולוגיית זיהוי דיבור כחלק אינטגרלי מהלימוד, ולא כקוריוז צדדי. המשימה העיקרית שלה היא יצירת עניין בקרב המשתמשים, על מנת שאלה יחזרו שוב ושוב להתאמן על השפה ולהיות מסוגלים לנהל שיחה בתוך פרק זמן קצר יחסית.

וידאו: Immersia's Intro to French – Play Now!

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

6 תגובות על "פיתוח ישראלי מאפשר ללמוד שפות באמצעות משחק [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דוד
Guest

גם אני מנסה ללמוד גרמנית כיום, ולמרות שזה לא פשוט, הרעיון של המשחק נשמע לי חלש למדי. מקווה שיצליחו אבל לטעמי האיטרציה המוצלחת יותר שלהם תהיה כשיבינו שהדרך להצלחה עם מוצר כזה תהיה לכוון אותו לילדים.

מלי
Guest

הרעיון מבריק, אולם קצב הדיבור אינו מאפשר הבנה של מבנה השפה, המילה, המשפט.

הדיבור לצורך למידה אמור להיות איטי יותר בהדגשה על הפונטיקה. ( תחילת מילה, סוף מילה, מעבר בין הברה להברה ובין מילה למילה חיתוך דיבור וכד…)

בהצלחה

רעיון חביב
Guest

יש הומור במשחק, דמויות חביבות,
אבל זה לא ממש מותאם ללומדי שפה,
צריך דיבור איטי של הדמויות בהתחלה,
והייתי משנה לגמרי את הטכנולוגיה,
המשחק ממש לא סוחב על הדפדפן -ויש לי מחשב חדיש מהיר
הייתי מעביר את זה אולי לתוכנת דסקטופ בwpf
או תוכנת אנדרוייד, זה צריך לזרום מהר אם לא זה סתם מעייף ולא כייף.
זה מזכיר ממש את המשחק עם צרלי -למי שמכיר.

עומר
Guest
הרעיון טוב והאתר נראה טוב! אבל אף אחד לא באמת נכנס לבר ומתחיל לקיים שיחות עם היפסטרים בלי שהוא למד מילה צרפתית… הפלטפורמה, נכון להיום, לא פותרת את הבעיה של ״להתייאש בחודש הראשון״. הייתי בה כמה דקות, מאוד נחמדה, אבל ״הרמתי ידיים״ מהסיבה שאין פה באמת שיחה קולחת. אני צריך לעצור, לבדוק איך אומרים, איך מאייתים. אין פה משהו חדש חוץ מסביבה קצת יותר גרפית. מה שאני הייתי משנה: 1. בתחילת השיעור הייתי נותן אוצר מילים ממש בסגנון של דואולינגו. ״אימון״ לפני השיחה. 2. אחרי שלמדתי כמה מילים, עכשיו נשתמש בהן לשיחה. ניכנס לבר, נתחיל לדבר עם מישהו, אבל שיחה… Read more »
אריק שפיכען
Guest

דווקא גרמנית הוא חיפש ולא מצא??
יש משחק שפותח במכון גתה שעושה בדיוק את אותו הדבר!!

בבקשה: http://www.goethe.de/lrn/duw/lad/his/enindex.htm
משחק אינטראקטיבי חינמי שבו צריך לשוחח עם מגוון דמויות (ולא להרשים בחורה, כמה ישראלי…)

sara
Guest

הקישור שלך לא עובד יש קישןר תקין?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: