כך תגרמו לאינטרנט לעבוד בשבילכם [מדריך]

הכירו את אתר ifttt.com, שיאפשר לכם לבצע פעולות אוטומטיות באינטרנט באופן פשוט וחינמי לחלוטין.

מקור: צילום מסך

האינטרנט כיום מציע לנו כל כך הרבה אפשרויות, אותן אנו יכולים ליישם באמצעות המחשב הבייתי, המחשב הנייד או אפילו בכף ידנו – באמצעות הסמארטפון שלנו.

עם שפע האפשרויות הקיים, נדמה כי לפעמים אנו הולכים לאיבוד כשאנו רוצים לבצע מטלה אחת פשוטה, כגון סנכרון תיקיות, שמירת ציוצים או אפילו גיבוי התמונות שאנו מעלים.

כעת, באמצעות אתר אחד פשוט, נוכל לבצע את הפעולות שנראות מסובכות ביותר, באמצעות לחיצת כפתור. אז מה זה האתר הזה, איך בדיוק מתפעלים אותו וכיצד תוכלו להנות ממנו כבר עכשיו? בואו לגלות כיצד תגרמו לאינטרנט לעבוד בשבילכם.

If This, Then That

אם עד היום על מנת לסנכרן את התמונות שהעלתם לרשתות החברתיות השונות הייתם צריכים לפתוח את גוגל ולהתחיל לחפש, או אם רציתם לשמור את כל הציוצים שלכם על גבי טוויטר ולא הבנתם כיצד אתם יכולים לעשות זאת בקלות – הכירו את האתר שיעזור לכם לעשות הרבה מעבר לכך.

האתר – ifttt.com, או לחילופין If This Then That מציע לנו שתי אפשרויות – בניית משימה המתאימה לצרכים האישיים שלנו, או שימוש ב'מתכון' קיים שאחד המשתמשים האחרים כבר חשב עליו. כפי ששם האתר מרמז, המשימות מתבססות על מקרים שבהם במידה ומתרחש X, אז בתגובה האתר מבצע Y. לדוגמה, במידה ואתם מעלים תמונה חדשה לפייסבוק, אז האתר יכול לגבות אותה אוטומטית אל תיקיית הדרופבוקס שלכם.

מדובר בשירות Web המאפשר לנו לחבר בין מגוון שירותים על מנת להעניק לנו שליטה מלאה ובקרה על הכלים ואתרי האינטרנט השונים בהם אנו משתמשים, כגון ג'ימייל, דרופבוקס, Evernote, פייסבוק, RSS, טוויטר, SMS, אינסטגרם, פורסקוור, פליקר, גוגל רידר, אינסטפייפר ועוד מגוון שירותים נוספים.

כך למעשה, תוכלו לגבות אוטומטית את התמונות אותן אתם מעלים לרשתות החברתיות השונות שלכם ישירות לתוך דרופבוקס – או אל רשת חברתית אחרת, להוסיף את הכתבות אותן סימנתם בגוגל רידר אל Read it Later או Instapaper, לקבל הודעת טקסט כאשר עומד לרדת גשם או אפילו לקבל התראה על ימי הולדת או אירועים חשובים.

אז איך מתחילים?

אם בהתחלה אתם לא כל כך מבינים כיצד תוכלו לגרום לאתר לעבוד לטובתכם, אל דאגה – אנו נדריך אתכם צעד צעד ונסביר בדיוק כיצד תוכלו לבנות את המשימות השונות שלכם, להפיץ אותן לחבריכם או אפילו להשתמש במשימות קיימות – הכל במספר לחיצות כפתור ובלי שום הטרדה מיותרת.

קודם כל, הצעד הראשון שאנו צריכים לעשות הוא לפתוח חשבון באתר. כפי שבוודאי שמתם לב, הדף הראשי אינו מכיל יותר מידי – קישור מרכזי להסבר אודות האתר וכפתורי Join או Sign In המופיעים בפינה הימנית העליונה. לחיצה על Join תוביל אותנו לדף בו עלינו להכניס את הפרטים שלנו וכבר לאחר לחיצה על Create Account נוכל להתחיל ביצירת המשימות.

שימו לב שבשלב כלשהו יהיה עליכם לגשת אל המייל שהכנסתם ולאשר את ההרשמה, אך ניתן לעשות זאת גם לאחר יצירת המשימה הראשונה.

מקור: צילום מסך

מזל טוב, יצרתם את חשבון המשתמש שלכם. כעת, ניצור את המשימה הראשונה שלנו – אפשרות לשמור את התמונות שאנו מעלים לאינסטגרם, אל תיבת הדרופבוקס שלנו. נעשה זאת על ידי לחיצה על כפתור ה-Tasks המופיע בצידו הימני העליון של האתר ובחירה ב-Create a new task לאחר מכן.

מקור: צילום מסך

כעת יופיע בפניכם הטקסט המאפיין את האתר – If this then that.

מקור: צילום מסך

בצעד הראשון, נלחץ על This המודגש בכחול ולאחר מכן נוכל לראות את האייקונים של האתרים והאפליצקיות הנבחרות איתם נוכל לעבוד. כעת, עלינו ללחוץ על אייקון אינסטגרם ולקשר בין החשבון הקיים שלנו לבין האתר, על ידי לחיצה על Activate והתחברות לשירות.

מקור: צילום מסך

לאחר מתן ההרשאה, יוצגו בפנינו ארבע אפשרויות שונות, המציגות אירועים מסויימים שהאפליקציה יוצרת, כגון העלאת תמונות, תיוג תמונה ולחיצת לייק על תמונה מסויימת. נבחר את האפשרות שאנו מעוניינים בה כעת – כל תמונה שאנו מעלים לשירות (Any new photo by you), נלחץ עליה ולאחר מכן נלחץ על כפתור Create Trigger, מה שיוביל אותנו לשלב הבא ביצירת המשימה שלנו – כלומר, מה יקרה כשאנו נעלה תמונה לשירות?

מקור: צילום מסך

שוב יוצג לנו הטקסט המקורי, רק שהפעם המילה This התחלפה באייקון אינסטגרם.

מקור: צילום מסך

הפעם נלחץ על That המודגש בכחול ונבחר את השירות בו נרצה להשתמש. לדוגמה, נוכל לבחור שכל תמונת אינסטגרם תעלה אוטומטית לפליקר, תשלח אלינו במייל או תסונכרן לחשבון הדרופבוקס שלנו – מכיוון שאנו מעוניינים באפשרות האחרונה, נלחץ על אייקון דרופבוקס.

הפעם יהיה עלינו לקשר את חשבון הדרופבוקס שלנו לאתר ולאחר מכן תופיע לנו אפשרות אחת – להוסיף את הקובץ מהקישור (Add file from URL). לאחר הלחיצה, נגיע לשלב האחרון של יצירת המשימה החדשה שלנו, בו נוכל לצפות במשימה החדשה שלנו ולמעשה ליצור אותה, על ידי לחיצה על Create Action.

מקור: צילום מסך

שימו לב שלעיתים יופיע לכם חלון Addins+ קטן בצידו הימני של המסך, שיאפשר לכם להגדיר מספר תכונות נוספות, בהתאם למשימה אותה תרצו לבצע. לדוגמה, במקרה זה תוכלו להגדיר שהתמונה תשמר רק אם התווסף לה טקסט מסויים, אם נוצרה בתאריך ספציפי ועוד. לכל משימה תכונות שונות, כך שבאפשרותכם להעמיק בכל משימה ולהגיע לתוצאה המתאימה לכם ביותר.

בשלב האחרון תוכלו להוסיף הערות או הגדרות למשימה שלכם, כמו גם תגיות ונושא משותף. אולי כרגע אתם תוהים מדוע זה שימושי, אך לאחר יצירת 5-10 משימות, בוודאי תרצו דרך קלה למיין ולסדר אותם על פי הנושאים המתאימים להם. כמו כן, במידה ותרצו לשתף את המשימות שתרצו עם אחרים, כדאי להסביר להם מה בדיוק המשימה מבצעת, על מנת שיבדקו האם מתאימה לצרכיהם או לא.

זה הכל! יצרתם את המשימה הראשונה שלכם! ifttt ירוץ כל 15 דקות ויבדוק האם הופעלו הטריגרים השונים ובכל פעם שיגלה שאכן העלתם תמונה חדשה לאינסטגרם, ידאג לסנכרן אותה אוטומטית אל תיבה ייעודית בחשבון הדרופבוקס שלכם.

מקור: צילום מסך

מתכונים

אם אתם עדיין לא בטוחים מה בדיוק אתם יכולים לעשות עם האתר, תוכלו להשתמש במגוון 'מתכונים' אותם הכינו משתמשים אחרים.

על מנת להכין מתכון משלכם, עליכם להכנס אל דף ה-Tasks, לבחור את המשימה אותה תרצו לשתף וללחוץ על האייקון המציג איור של עלי ומכתש וליצור מתכון חדש. בדף שיפתח תופיע המשימה עם ההערות הפרטיות שלכם (במידה והוספתם אותם) ואפשרות לכתוב תיאור קצר אודות המתכון. בתחתית העמוד נלחץ על Create Recipe ולאחר מכן יווצר קישור אותו נוכל לשתף עם חברינו על גבי הרשתות החברתיות, או על ידי העתקת הקישור ושליחתו.

מתכונים מומלצים

אחד היתרונות המשמעותיים שמציע האתר, הוא אפשרות לחפש בין שלל 'המתכונים' השונים שרקחו המשתמשים, באמצעות מילות מפתח של השירותים השונים בהם תרצו להשתמש. כדי שתוכלו להתחיל להשתמש בשירות ברגל ימין ולהבין את הפוטנציאל האמיתי שלו, אנו מציגים בפניכם מספר מתכונים נבחרים, אותם תוכלו להוסיף על ידי לחיצה על התמונה ולאחר מכן לחיצה על Create Task בעמוד שנפתח.

1. לברך עוקבים חדשים בטוויטר

מקור: צילום מסך

2. עדכנו את גוגל קלנדר אודות המקומות השונים בהם אתם מצ'קאנים באמצעות פורסקוור

מקור: צילום מסך

3. שמירת ציוצים מועדפים אל חשבון ה-Evernote שלכם

מקור: צילום מסך

4. קבלת עדכון דרך ג'יטוק בכל פעם שמתכון חדש נוצר ב-Ifttt (זהירות, חשש להצפה :))

מקור: צילום מסך

5. הורדת קובץ טורנט באמצעות שליחת אימייל אל שירות דרופבוקס (למשתמשים מתקדמים)

מקור: צילום מסך

יצרתם או מצאתם מתכונים שימושיים במיוחד? נשמח אם תחלקו אותם עמנו בתגובות!

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

8 תגובות על "כך תגרמו לאינטרנט לעבוד בשבילכם [מדריך]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Itai Nathaniel
Guest

המתכון המומלץ שלי הוא להעביר לתיקיית דרופבוקס כל תמונה בה אני מתוייג בפייסבוק

Erez Wolf
Guest

אני עדיין מעדיף את Woof
http://www.youtube.com/watch?v=ytc9-wGCHW0

Yaron Wittenstein
Guest

מגניב ממש!

Yaron Wittenstein
Guest

מגניב ממש!

Galit Zamler
Guest

נשמע נוח וחוסך זמן. שווה לנסות

Yoav Moran
Guest

אני משתמש במתכון ששומר בדרופבוקס שלי כל מאמר שאני מסמן עם כוכב ב-Google Reader שלי.

Yoav Moran
Guest

אני משתמש במתכון ששומר בדרופבוקס שלי כל מאמר שאני מסמן עם כוכב ב-Google Reader שלי.

TZahi Ar.
Guest

יש עשרות שירותים מהסוג הזה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: