אלו הם 5 הסטארטאפים בוגרי המחזור הראשון ב-Alpha Zone של IBM

המחזור הראשון של Alpha Zone, תוכנית ההאצה של IBM הסתיים והחברות שהשתתפו בו מציגות כמה טכנולוגיות מסקרנות מאוד כמו רשת חשמל חכמה, תשתית אוטובוסים יעילה וטכנולוגיה חדישה לאבחון של סרטן

צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

שש חברות סטארטאפ צעירות סיימו אתמול (ג’) את המחזור הראשון של תוכנית ההאצה Alpha Zone של IBM. במסגרת הדמו-דיי הציגו החברות את המיזמים שלהן ואת הדרך שעשו מאז תחילת התוכנית בפני קהל שהורכב ממשקיעים, יזמים ואנליסטים. החברות שסיימו את המחזור הראשון הציגו פיתוחים המיועדים בעיקרם לשוק הארגוני כמו אופטימיזציה של רשתות חשמל, פלטפורמה לאוטומטיזציה של אפשרויות מכירה בין עסקים, מנוע המלצות תוכן, אופטימיזציה של מערכות תחבורה ציבורית וכלי אבחוני מהפכני למניעת סרטן.

מהצלת חיים ועד שדרוג מערכות תחבורה ציבורית

ככלל, בניגוד לסטארטאפים שעוסקים באינטרנט או מובייל ומיועדים לקהל הרחב, כשמדובר על השוק הארגוני, הרבה יותר קשה להלהיב. עם זאת, נדמה שבין הנוכחים בדמו-דיי שררה תמימות דעים בנוגע לסטארטאפ המבטיח של הערב והוא Biop.

מימין לשמאל: נתן לוא, שותף של יבמ לתוכנית ההאצה, ריק קפלן, מנכ"ל יבמ ישראל, דרור פרל מנהל ה- GTU, אילן לנדסמן,מנכ"ל Biop וד"ר דלית מילוא, BioP. צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

מימין לשמאל: נתן לוא, שותף של IBM לתוכנית ההאצה, ריק קפלן, מנכ”ל IBM ישראל, דרור פרל מנהל ה- GTU, אילן לנדסמן וד”ר דלית מילוא מ-BioP. צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

Biop

Biop הוא סטארטאפ שפיתח טכנולוגיה חדשנית לזיהוי סרטן צוואר הרחם באמצעות עיבוד תמונה; בזכות הפיתוח של החברה מתקצרים משמעותית זמני ההמתנה של נשים לתשובות על איבחונים ונמנעות ביופסיות מיותרות. הטכנולוגיה חוסכת לנשים שבועות של מתח וחרדה לקראת הבדיקות וגם מפחיתות את האבחנות השגויות. הטכנולוגיה שמציעה החברה מורכבת ממתמר אופטי חדשני שסורק את צוואר הרחם, כשכל תהליכי ניתוח התמונה, ארכוב הצילומים והניתוח האנליטי של תמונות הדמיה, נערכים בענן (במקרה הזה, Bluemix של IBM).

בשיחה עם גיקטיים, מסבירה ד”ר דלית מילוא מ-Biop, שהטכנולוגיה כבר פועלת כפיילוט במספר מרכזים רפואיים, ואם הכל יילך כשורה, היא תוכל להגיע לשוק לקראת סוף 2016. עתה, לאחר סיום האקסלרטור, צריכה Biop לגייס השקעות, לצורך השלמת הבדיקות וקבלת אישור ה-FDA. ככל הנראה יעמוד מחיר כל מכשיר על מספר אלפי דולרים, כלומר, מחיר נגיש למרפאות גניקולוגיות ובתי חולים, כששירותי הניתוח האנליטי ייעשו במודל של SaaS.

EGM

EGM מפתחת מערכת מעקב וניהול רשתות חשמל, הכוללת יחידות חיישנים הקשורות לקווי החשמל, שכבת תקשורת ומרכז עיבודים חכמים. המערכת מאפשרת לחברות החשמל לנטר, לחזות מראש תקלות ברשתות חשמל, לקבל התראות בזמן אמת לגבי כשלים ברשת ומיקומם, וליהנות מאופטימיזציה של פעילות הייצור והרשת, כולל שילוב של אנרגיה מתחדשת.

Optibus

Optibus מפתחת שירות לאופטימיזציה של מערכות תחבורה ציבורית ולייעול לוחות זמנים. האלגוריתם והמערכת של החברה, שפועלים במסגרת SaaS (תוכנה כשירות) מאפשרים למפעילי תחבורה ציבורית, בעיקר חברות אוטובוסים, לחסוך בהוצאות ולשפר את השירות לנוסעים. האלגוריתם שפיתחה החברה מקצה בצורה אוטומטית אוטובוסים ונהגים למסלולים הנדרשים, כשהוא משקלל אילוצי תפעול, כללי רגולציה והעדפות שונות. המערכת גם מקבלת נתונים בזמן אמת, בזכות ה-GPS שממוקם בכל אוטובוס, כך שגם עיכובים מתעדכנים ישירות במערכת.

SALEAD

מפתחת פלטפורמה לאוטומטיזציה של אפשרויות מכירה בין עסקים. האלגוריתם שפיתחה החברה, מנתח בצורה סמנטית את התכנים הזורמים במסגרת הרשת העסקית ומציע הקשרים אינטראקטיביים בין חברות ועבורן, תוך זיהוי הזדמנויות מכירה חדשות. המערכת מנהלת פרופילים של החברות השונות ואוספת מידע הזמין באינטרנט על מנת להציג הזדמנויות, לשפר תהליכי קבלת החלטות, להבין את פעילות המתחרים ולאתר את השחקנים המרכזיים בשוק שבו פועלת החברה.

Zoomd

החברה מעוניינת לנחש לאן הגולש רוצה להמשיך לאחר שקרא את הכתבה. כלומר, לאיזה אתר ירצה לעבור לאחר שקרא כתבה על סקי, כתבת חדשות או כתבה על יעד תיירות פופולארי. לצורך כך פיתחה החברה מנוע המלצות תוכן שמתבסס על תשתיות ענן, כלי ניתוח אנליטיים וטיפול בביג דאטה. המערכת של Zoomd זמינה כבר במספר גופי תוכן אינטרנטי בארצות הברית.

6 סטארטאפים חדשים, 24 שבועות

Alpha Zone, תוכנית ההאצה של IBM נמשכת כ-24 שבועות ובמסגרתה נהנות חברות בשלבי ה-Seed, מסיוע וליווי ללא תשלום או לקיחת בעלות בחברה. חברות שיעברו את תהליך הסינון יזכו לעבוד במרחב משרדי שהוקצה במיוחד לצורך מטרה זו במטה החברה בפתח תקווה, הדרכה צמודה של מנטורים וחבילת כלי מיחשוב, שירותים ותוכנה של IBM. בנוסף, מסייעת IBM לסטארטאפים להופיע מול קרנות הון סיכון, בהגשת תוכניות למדען הראשי ומגייסת עזרה משותפיה העסקיים. החברה מחפשת בעיקר סטארטאפים שפונים לשוק הארגוני, בהתמקדות בשירותי בריאות, תובלה, קמעונאות ואנרגיה; וכן, סטארטאפים שעוסקים בתחומי הליבה שלה כמו עולם ה-Big Data, סביבת ענן, מחשוב קוגניטיבי, מובייל, רשתות חברתיות, מסחר מקוון, IoT ופתרונות שיווק מקוון. ריק קפלן, מנכ”ל IBM ישראל, אמר אתמול באירוע ש”Alpha Zone מהווה נדבך נוסף בהידוק הקשר בין יבמ ובין הטכנולוגיה הישראלית”. קפלן הוסיף: “לו הייתי יכול, הייתי משכפל את ישראל בכל העולם”.

אז מה המניע של IBM לממן תוכנית האצה שכזו? מ-IBM נמסר לנו שהמודל הוא ארוך טווח. “במידה והחברות ישלבו במסגרת התוכנית מוצרי תוכנה של IBM, שירותי ענן או כל מרכיב אחר ש-IBM יכולה לספק – זו הצלחה שלנו. במקרה זה, כאשר הן תתחלנה למכור את הפתרון שלהן, אזי יימכרו גם מוצרי יבמ כחלק מהפתרון הכולל”. לשאלתנו האם החברות מחוייבות להשתמש בפתרונות הטכנולוגיים של IBM, עונים בחברה: “אנחנו לא מבקשים מהחברות לאמץ את כל הפתרון על טכנולוגיות יבמ. כך, גם לא חייבנו אף אחת מהחברות לעבור לענן של יבמ. אנחנו שמחים שלאחר בחינה של הענן שלנו, המשובים שאנחנו מקבלים מהן הם מצויינים”.

התחלה מתוקה למחזור השני. צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

התחלה מתוקה למחזור השני. צילום: סטודיו פינגווין, אייל לוין

המחזור השני של Alpha Zone החל והוא כולל 6 חברות: DocToMe, שמפתחת טכנולוגיה להתייעצות מרחוק עם רופאים; IQP – שמאפשרת ליצור אפליקציות רווחיות בתחום ה-IoT; חברת Nuro שמפתחת פלטפורמת הודעות מאובטחת לארגונים; Tekoya – שמאפשרת לשלוט מהסמארטפון במערכות מולטימדיה ו-IoT; חברת Zeekit שמפתחת טכנולוגיה למדידת בגדים וירטואלית; וחברת ZoozNow שמאפשרת המרה אוטומטית של אתרים ואפליקציות ווב למובייל.

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: